Príprava NHL

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks

3:2

koniec po predl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

01.10.2023, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

3. Ryan O'Rourke (MIN) – 1+0 (03:45:25)
Minnesota sice 63 sekund před koncem přišla o těsné jednobrankové vedení, ale v prodloužení nakonec vítězství po pouhých 21 sekundách zase ukořistila. Po povedené akci s kličkou do levého kruhu se prosadil Connor Dewar.

60:21

60:21 Connor DEWAR - 3:2

60:21

Minnesota právě vstřelila branku!
Prodloužení mělo nakonec poměrně jepičí život. Vítězství slaví domácí, když CONNOR DEWAR prošel přes útočnou modrou, prokličkoval se do levého kruhu a prostřelil Söderbloma! Asistence: Brandon Duhaime, Alex Goligoski.

60:01

60:00

58:57

58:57 Tyler JOHNSON - 2:2

58:57

Chicago právě vstřelilo branku!
Hra bez brankáře se Chicagu nakonec vyplatila! Z dorážky se prosadil TYLER JOHNSON. Asistence: Taylor Raddysh, Boris Katchouk.

58:40

Walker dostal puk z pásma Minnesoty a domácí mohou prostřídat.

58:30

Střela přes celé kluziště od Sammyho Walkera se mezi tři tyče nevešla. Je to jen zakázané uvolnění.

57:55

Chicago to zkouší v šesti bez brankáře!

56:35

Chicagu nyní čas ubíhá velmi rychle. Je víc na puku, ale ne v útočném pásmu.

55:55

Zakázané uvolnění Minnesoty. Ta zatím hraje tak, aby alespoň udržela vedení. Ofenzivně totiž nehraje, obdobně jako Chicago, ve třetí třetině prakticky nic.

54:40

Gustavsson drží kotouč ve své lapačce a přerušuje hru. Komerční brejk.

53:38

A nakonec o postavení v útoku také přichází.

53:20

Chicago je sice v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat puk od mantinelu do prostoru.

52:31

Kotouč v pásmu Minnesoty vyletěl do ochranné sítě. Komerční pauza.

51:23

Zakázané uvolnění Minnesoty, vhazovat se bude před Gustavssonem.

50:55

Wild vedou na střely 30-19. Ve třetí třetiny 4-2.

50:15

Tak ani komerční pauza prozatím tempo třetí třetiny příliš nerozhýbala a nepřidala nic na přesnosti kombinace. Oba celky dál úporně bojují o to, aby si vytvořily nějaký tlak.

48:58

Vzápětí už má Söderblom kotouč pod svou kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

48:44

Protečovaná střílená přihrávka Söderbloma nezaskočila. Hostující brankář puk vyráží betonem.

48:12

Goligoskiho křižná střela od levého mentinelu prosvištěla pouze kolem brankoviště do zadního hrazení.

47:26

Čas poměrně rychle ubíhá a zatím toho ve třetí třetině moc k vidění nebylo ani z jedné strany. Přeci se však dá zhodnotit, že trošičku lepší výkon odvádí domácí.

46:22

Icing Chicaga.

45:46

Hrubka Chicaga, mezi kruhy se dostal k puku nečekaně Beckman, který pohotově vypálil. Söderblom byl ale připravený.

44:30

Tak přeci první náznak dobré akce. Petan se dostal za obranu Chicaga, nicméně před Söderblomem selhal a trefil jen jeho beton.

43:45

Jenže ani ono přerušení hry nemělo prozatím na změnu dění na hřišti vliv.

42:56

Pasáž plnou nepřesností ukončilo postavení mimo hru Minnesoty.

41:54

Prozatím je dění na hřišti na začátku třetí třetiny trochu unavenější na pohled. Oba týmy šetří pohybem, což s sebou přináší nepřesnosti.

40:47

40:15

Pokračuje přesilovka Chicaga, které se snaží usadit v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:59.
Druhá třetina změnu ve skóre nepřinesla. Minnesota nadále vede 2:1, když týmu nebyl uznán gól Khairy, který puk do sítě kopl. Chicagu se v průběhu druhé třetiny zranil útočník Savoie, který při pádu během souboje narazil v rychlosti nohou do mantinelu a musela pro něho přijet nosítka.

40:00

39:30

Kotouč se podle všeho dotkl někoho na střídačce Chicaga. Vhazuje se ve středním pásmu.

39:02

Zatímco Minnesota vyhodila puk ze svého pásma, začala poslední minuta druhé třetiny.

38:47

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Jujhar Khaira – 2 min., vysoká hůl.

37:46

Hra mohla pokračovat. Rychlý útok Fogartyho po pravé straně. Při snaze o objetí bránícího protihráče se ale dostal z ideálního úhlu a Söderblom neměl se zásahem velké obtíže.

37:36

Savoieho z ledu odváží na nosítkách. Nelze, než doufat, že se nebude jednat o nic opravdu vážného a jeho absence se příliš neprotáhne. Zranění v přípravě je vždy o to víc nepříjemné, že vlastně zas až o tolik v zápasech nejde.

37:36

Je to Savoie. Rychle pro něho míří nosítka, nebude se moci postavit.

37:36

Dochází ke zranění jednoho z hráčů Chicaga, který při souboji s protihráčem upadl a narazil kolenem v plné rychlosti do mantinelu. Nad ledem se vznáší křik bolesti, to nevypadá hezky.

36:55

Rychlý návrat Chicaga do útočného pásma. Gustavsson kryje střelu z dálky. Komerční pauza.

36:46

Ztráta hostů znamenala přečíslení Minnesoty. Útočnému výpadu ale scházela rychlost, a tak Beckman nejen, že neměl prostor k přihrávce, ale nakonec ani ke střele.

36:20

Chicago se drží v útoku po delší časový úsek, na branku ale zatím nevypálilo. Jen kolem ní.

35:57

Walker z mezikruží také netrefil prostor mezi třemi tyčemi, jeho pokus byl sražen k zadnímu hrazení.

35:15

Ani jednomu z týmů se nyní nedaří usadit v útoku a ohrozit branku soupeře.

33:30

Oba celky jsou v plném počtu.

33:21

Hra je přerušena hvizdem rozhodčího, komerční pauza.

33:02

A další tyč, tentokrát po střele Guttmana! Gustavsson má nyní ohromnou porci štěstí!

32:51

Tyč zachránila Gustavssona, který nedosáhl na střelu lapačkou! Del Mastro byl blízko vyrovnávacímu gólu!

31:53

31:53 Neuznaný gól Minnesoty

31:53

Jujhar Khaira sice vsítil třetí gól svého týmu, ale zcela viditelně dostal puk za záda Söderbloma kopnutím.

31:30

Rozhodčí nakonec rozhodli, že tresty se neruší, tudíž se hraje ve čtyřech.

31:30

Carson Lambos – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Colton Dach – 2 min., hrubost.

31:30

Hráči Minnesoty po střele Lucchiniho už začínali slavit gól, ale Söderblom udržel kotouč před brankovou čárou! Ustál i následnou snahu o dorážku. Při přerušení hry došlo k hromadné šarvátce a strkanici, kterou ocení rozhodčí vylučováním. Předtím ale komerční brejk.

30:45

Obrázek hry se příliš nemění, až na to, že občas se o útok pokusí i jinak bránící Chicago.

29:03

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Minnesota se neustále snaží prokousat do útočného pásma, Chicago nyní pouze usilovně brání svou modrou čáru, případně svou třetinu.

27:38

Těžké bekhendové zakončení z otočky útočícího Petana prosvištělo těsně vedle brankoviště Chicaga.

26:42

26:37

Chicago vyhazuje puk přes všechny čáry.

26:05

Tak nakonec to asi komerční brejk nebyl, protože se poměrně rychle znovu vhazovalo. Začíná zkrácená přesilovka domácích.

26:01

Komerční pauza. Gustavsson ukořistil nahozený kotouč a nijak ho už netrápí menší strkanice vedle jeho klece.

25:25

Goligoski vypálil z dálky na branku Chicaga, Söderblom kotouč vyráží.

24:42

A je poměrně rychle po přesilovce. Taylor Raddysh se při návratu do útočného pásma nedokázal ohlídat a trefil jednoho ze soupeřů hokejkou do obličeje.

24:05

Sammy Walker – 2 min., držení.

23:51

Další pokus o nahození, tentokrát se kotouč odrazil od zadního mantinelu ke Gustavssonovi, jenž přerušuje hru.

23:35

Hosté se pokusili nahodit puk do útoku podél mantinelu, ale tato taktika se jim nevyplatila.

22:30

Minnesota vede 18-10 na střely. Prozatím je aktivnější z tohoto pohledu i na začátku druhé třetiny.

21:53

Chicago si zaútočilo poprvé výrazněji v rámci druhé periody. Colton Dach si na Gustavssona ovšem nepřišel.

20:28

Goligoski pálil hned po buly, Söderblom kotouč vyráží.

20:23

Connor Dewar střelou zápěstím nutí Söderbloma k prvnímu přerušení hry ve druhé třetině.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:01.
Přestože mělo Chicago výborný vstup do úvodní třetiny, Minnesota postupem času převzala iniciativu, získala herní i střeleckou převahu a dokonce také otočila skóre z 0:1 na 2:1.

20:00

18:30

18:30 Adam BECKMAN - 2:1

18:30

Po několika nepřesných střelách, které skončily na zadním hrazení, se přeci jen domácí trefili a dávají další gól! Walker dostal puk zpoza branky a přihrál na levou stranu brankoviště, odkud měl ADAM BECKMAN už jednoduchou pozici a posílá Wild do vedení. Asistence: Sammy Walker, Vinni Lettieri.

18:10

Hra se vrátila před branku Chicaga. Domácí ostřelují okolí branky.

17:20

Guttman výborně hledal přihrávkou před brankovištěm T. Johnsona, jenž se ale k zakončení nakonec nedočkal. Zasáhl totiž bránící Lucchini.

16:41

Rychlý průnik skrz střední pásmo po pravé straně předvedl Swaney. Jeho střela končí na betonech hostujícího gólmana, který přerušuje hru.

16:04

Duhaime provětral betony Söderbloma, který byl pozorný a srazil kotouč do strany.

15:40

Gustavsson měl po delší době trochu práce, Korchinskiho ovšem vychytal. Komerční brejk.

14:34

Lettieri se proti Söderblomovi neprosadil, hostující brankář jeho střelu z pravé strany vyráží.

13:55

Zatímco první minuty patřily Chicagu, paradoxně od přesilovky Blackhawks jsou lepší domácí, které oslabení nakoplo. I díky tomu mají nyní střeleckou převahu 10-5.

12:29

Wild se znovu usadili v útočném pásmu, tentokrát má Söderblom střelu Fogartyho pod kontrolou a hru přerušuje. Komerční pauza.

12:01

12:01 Ryan O'ROURKE - 1:1

12:01

Čistý průstřel RYANA O'ROURKA zpoza levého kruhu! Söderblom šel do rozkleku, přes clonu ale nejspíš neviděl dobře na kotouč, který mu prolétl za záda. Asistence: Nic Petan, Carson Lambos.

11:35

Vhazuje se před brankou Chicaga.

10:33

Icing Minnesoty, vhazovat se bude před její brankou.

10:12

09:54

Duhaime se dostal po levém křídle v oslabení do úniku a dokonce vypálil z ostrého úhlu na Soderbloma, jenž vytěsnil střelu na zadní mantinel.

09:25

Domácí vyhodili až k brankáři Söderblomovi, který musel zasahovat, jelikož kotouč mířil směrem do jeho branky.

08:46

Ne však na dlouho. Wild vyhazují přes všechny čáry.

08:27

Chicago se vrátilo do útočného pásma a začíná přesilovková kombinace.

08:12

Vinni Lettieri – 2 min., podrážení.

06:09

Gustavsson získal odražený kotouč a přerušil hru. Komerční brejk.

05:11

Na začátku utkání se zdá být Chicago pohyblivější a lépe kombinačně vybaveno. Minnesota má naopak zejména v kombinaci poměrně obtíže.

03:46

Chicago neuspělo s pasem přes střední pásmo. Je z toho pouze icing.

03:22

Tyler Johnson našel prostor ke střele zpoza kruhů, Gustavsson však byl tentokrát pozorný.

02:32

O'Rourke a po něm Lucchini měli vychýlenou mušku a branku Soderbloma ohrozit nedokázali. Po jejich nepřesných střelách se puku ujali hosté.

01:06

01:06 MacKenzie ENTWISTLE - 0:1

01:06

To první střela Chicaga propadla Gustavssonovi za záda! Marně se snažil lapačkou zachytit střelu z levého kruhu od MACKENZIEHO ENTWISTLA! Blackhawks tedy jdou po pouhých 66 sekundách do vedení. Asistence: Boris Katchouk, Isaak Phillips.

00:24

Söderblom zapisuje první zákrok v utkání. Dewar prověřil jeho připravenost.

00:01

Minnesota Wild: Gustavsson (McIntyre) – Addison, Merrill, Mermis, Goligoski, O'Rourke, Lambos – Lettieri, Beckman, Khaira, Walker, Petan, Duhaime, Dewar, Lucchini, Fogarty, Swaney, O'Leary, Teasdale
Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Söderblom (Weeks) – Zajcev, Del Mastro, Phillips, Allan, Crevier, Korchinski – Raddysh, Katchouk, Anderson, Bjork, Dach, R. Johnson, Entwistle, Seney, Savoie, Guttman, T. Johnson, Ludwinski
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: McCauley, Kea – Murray, Smith.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:2

Góly a asistencie: 13. O'Rourke (Petan, Lambos), 19. Beckman (Walker, Lettieri), 61. Dewar (Duhaime, Goligoski) – 2. Entwistle (Katchouk, Phillips), 59. Johnson (Raddysh, Katchouk)

Tréner: Dean Evason

Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: McCauley, Kea – Murray, Smith