Střely na bránu: ? – ? | Přesilová hra: 2/3 – 0/3 | Trestné minuty: 13 – 13

Karel Vejmelka (ARI) – odchytal celý zápas
Lukáš Dostál (ANA) – odchytal celý zápas

Tři hvězdy utkání
1. Ryan Strome (ANA) 2+0
2. Troy Terry (ANA) 1+0
3. Josh Doan (ARI) 0+2 (02:47:42)
Krása hokeje spočívá v tom, že stačí pár sekund a vše může být jinak. Impulzem může být třeba odvolání brankáře. Arizona dlouho držela vedení 4:3, byla ve třetí třetině lepším týmem a měla několik gólovek. Ale nedokázala jich využít. To Anaheim, který vypadal, že jej v utkání už nemůže nic zachránit, měl ohromně silnou poslední minutu při hře bez brankáře. Napřed Troy Terry střelou z voleje vyrovnal, načež Robert Hagg po pouhých 19 sekundách strhl vítězství na stranu Ducks.

59:44

59:44 Robert HAGG - 4:5

59:44

Anaheim právě vstřelil branku!
Tak to je obrat! Ducks krátce po vyrovnávacím gólu znovu udeřili a strhávají vedení na svou stranu! ROBERT HAGG otáčí svou střelou skóre zápasu. Asistence: Mason McTavish, Jakob Silfverberg.

59:25

59:25 Troy TERRY - 4:4

59:25

Tak přeci se povedlo Anaheimu využít hru bez brankáře! TROY TERRY vypálil z levého kruhu na vzdálenější tyč a Vejmelka na puk nezareagoval dostatečně rychle. Asistence: Tristan Luneau, Frank Vatrano.

59:20

Dělovka Vatrana na branku Arizony neprošla.

59:15

Anaheim si bere oddechový čas.

59:15

Střela Arizony přes celé kluziště od Sanforda končí pouze jako zakázané uvolnění, chybělo možná půl metru.

58:45

Dostál vyrazil na střídačku, Anaheim hraje v šesti!

58:20

Čas Anaheimu utíká rychle. Dostává se do útočného pásma, ale nemá puk pod kontrolou. Proto Dostál dál zůstává v brance.

57:40

Postavení mimo hru Arizony.

57:20

Dostál už kontroluje pohledem střídačku. Anaheim to bude určitě zkoušet v šesti, je to jen otázka času.

56:34

Ačkoliv, pokud by šlo utkání náhodou do prodloužení, ještě by mohli oba do dění na ledě zasáhnout.

56:34

Ve středním pásmu se do sebe pustili Kirkland a Harrington. Pro oba by mělo utkání skončit po pětiminutových trestech za bitku. Komerční pauza.

56:00

Po konci přesilovky se přeci jen ještě Anaheim dostal do zakončení, ale Vejmelka si brankoviště pohlídal.

55:53

Arizona hraje v plném počtu.

55:18

Ducks zastavuje při přechodu středního pásma postavení mimo hru.

55:00

Do konce třetí třetiny zbývá posledních pět minut.

54:25

Coyotes vyváží puk ze svého pásma.

54:15

McTavish se dostal do dobře střelecké pozice, ale těsně míjí prostor mezi tyčemi!

53:53

A šance přeci jen přichází. O'Brien totiž putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění, přesilovka pro Anaheim.

52:40

Coyotes vyhráli ve svém pásmu buly a znovu se vypravili do útoku. Anaheim potřebuje něco změnit, pokud se chce ještě v tomto utkání pokusit o zvrat, ve třetí třetině je zatím jasně lepší Arizona.

52:30

Anaheim se konečně dostal z dlouhého sevření, které pokračovalo i po krátké pauze. A nutí Vejmelku k zásahu a přerušení hry.

51:40

Dostál se teď blýskl výtečným zásahem lapačkou proti střele z levé strany. Komerční přestávka.

51:25

Guenther s Cooleym doslova vykombinovali defenzivu Anaheimu i brankáře Dostála, jenže Guenther nedokázal využít toho, že vedle brankoviště mohl střílet do odkryté klece! Trefil boční síť.

50:45

Zucker si tentokrát sjel s pukem k modré čáře, jeho střela neprošla.

50:20

Anaheim se krátce osvobodil, ale ve středním pásmu zase přichází o puk.

50:05

Arizona se dál drží v útočném pásmu. Zucker pálil z voleje od pravého mantinelu, ale orazítkoval jen zadní mantinel.

49:35

Arizona se dostala k přečíslení dvou proti jednomu, ale akci scházela rychlost. Dokázal se tedy vrátit ještě jeden hráč Ducks a zamezil tomu, aby došlo ke křižnému pasu. A střelu z pravé strany si Dostál pohlídal.

49:00

Byť byl Anaheim zatím ve třetí třetině v útlumu, po krátké pauze a vhazování v útočném pásmu měl hned po buly velmi rychlý pohyb puku a Vejmelka si musel dávat velký pozor, aby mu kotouč nepropadl za záda. Nyní je u zadního hrazení.

48:48

Vejmelka má kotouč v lapačce po nahození ze středního pásma. Rozehrávku neriskoval, raději přerušil hru. Komerční brejk.

47:30

Vejmelka ale zasahovat nemusel. Kotouč je zase v neutrální zóně.

47:10

Právě Silfverberg nyní zavezl puk po levém křídle do útočného pásma a snaží se rozehrát kombinaci Ducks.

46:56

Anaheim hraje v plném počtu.

46:30

Durzi zkoušel střílet zpoza kruhů, ale k Dostálovi se kotouč přes hráče před brankovištěm nedostal.

45:45

Dumbovi ujel puk do středního pásma, Arizona bude muset hledat cestu zase zpátky.

45:20

Anaheim vyhazuje přes všechny čáry do bezpečí.

44:56

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Jakob Silfverberg – 2 min., držení.

44:00

Zatímco se oba potrestaní vrátili na led, pokračuje dlouhá výhoda Arizony, která se snaží dostat do zakončení.

43:15

Carlssonovi se před brankou nepovedlo dostat do zakončení, byl obrán o kotouč.

41:40

Dostál betonem vytlačil puk na zadní mantinel. Arizona tedy vletěla do třetí třetiny skutečně hodně dravě a chce si rychle vybudovat menší náskok.

41:15

Nicméně na začátku třetí třetiny má Dostál poměrně dost práce. Znovu musel zasahovat proti hrozbě z pravé strany.

40:40

Arizona vede podle oficiálních údajů nyní 20-15 na střely. S ohledem na to, jak se s palbou šetří, to vypadá jako trochu nadsazené číslo.

40:40

Dostál teď podržel výrazně svůj tým, když se v pravém kruhu k nečekané střele přes obránce procpal Zucker.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:55.
Druhá třetina nabídla další dvě branky, přičemž Arizona zůstává ve vedení, tentokrát 4:3. Napřed sice vyrovnal na 3:3 krátce po neproměněné přesilovce Groulx, ale pak ve 36. minutě využil početní převahu Kojotů Guenther.

40:00

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:35

Výborný zákrok Dostála, který si lapačkou sáhl pro střelu Stechera zpoza pravého kruhu.

37:25

Icing Arizony, vhazovat se bude před Vejmelkou.

36:35

Oba týmy se snaží získat územní převahu, v tuto chvíli se ale ve hře soupeřů objevují nepřesnosti.

35:35

35:35 Dylan GUENTHER - 4:3

35:35

Arizona právě vstřelila branku!
Nakonec ovšem Coyotes přesilovou hru využívají! Dostál sice napřed zasáhl, ale vyrazil puk jen před sebe. Puk rychle přihrál na střed před brankoviště Kerfoot a k dorážce se procpal DYLAN GUENTHER. Asistence: Alex Kerfoot, Logan Cooley.

35:10

Durziho dělovka zpoza kruhů se k Dostálovi vůbec nedostala. Arizona zůstává v útočném pásmu.

34:35

Frank Vatrano – 2 min., držení.

34:24

Utkání může pokračovat.

34:24

Nicméně tento spád se nyní trochu zastaví. Rozhodčí musel přerušit hru, uvolnilo se jedno z plexi. Využije se toho ke komerčnímu brejku.

33:25

Po pauze se hraje znovu delší úsek bez přerušení. Utkání má zatím docela spád.

31:30

Komerční pauza.

31:12

31:12 Benoit-Olivier GROULX - 3:3

31:12

Nicméně Ducks se prosadili při hře v pěti na obou stranách! Z okraje pravého kruhu vypálil BENOIT-OLIVIER GROULX, který vyrovnává na 3:3! Asistence: Drew Helleson.

30:35

Dumba je zpět na ledě, přesilovka Anaheimu skončila.

30:25

Coyotes se dostali do útoku v oslabení, nakonec ale Dostál zasahovat nemusel.

29:50

Terry kombinoval hlavně s Kassianem. Když už to vypadalo na střelu a zámek se úžil, zachytil puk jeden z hráčů Arizony, který vyhodil.

29:20

Coyotes po dalším vhazování vyhazují ze svého pásma.

29:10

Další jedovatý projektil z pravé strany, tentokrát z voleje pálil Silfverberg! Ale znovu brankář Arizony dokázal zasáhnout.

28:55

Strome vypálil z pravého kruhu, Vejmelka udržel kotouč mezi tělem a paží.

28:35

Matt Dumba – 2 min., vysoká hůl.

28:25

Až nyní je hra přerušena v obranném pásmu Anaheimu. V této pasáži toho moc k vidění nebylo, vlastně jen dvě zakončení Arizony, se kterými si Dostál poradil. Komerční pauza.

26:55

Dostál po delší době čelil zase nějaké práci, v brankovišti ale operoval s přehledem a nenechal se z levé strany obhodit.

25:45

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Momentálně ale také bez šancí na obou stranách. Oba celky se střídají ve vedení puku.

24:20

Dostál musel čelit soupeři, který se dostal do úniku za obranu. V souboji jeden na jednoho zachoval klid, úspěšně kopíroval pohyb svého soka a jeho zakončení srazil za branku.

23:01

22:39

Arizona dál poměrně s přehledem brání své oslabení a dostává pravidělně puk mimo své pásmo.

22:06

Regenda zkusil štěstí z levé strany, ale Vejmelkovu klec netrefil. Kotouč prolétl k zadnímu mantinelu.

21:35

Coyotes prozatím svědomitě brání své pásmo a soupeře k ničemu nepouští.

21:01

Jack McBain – 2 min., hákování.

20:35

Vejmelka čelil nepříjemnostem, střelu McTavishe i následnou dorážku jednoho z jeho spoluhráčů však dokázal vyrazit do bezpečí.

20:12

Rychlý icing Arizony.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:04.
První třetina nabídla hned pět branek a v lepší náladě zatím do kabiny odchází hráči Arizony, kteří se i díky brance Jana Jeníka drží ve vedení 3:2. Zápas zatím zrovna příliš střeleckých pokusů nenabídl, o to horší pocity pak panují u obou českých brankářů Lukáše Dostála a Karla Vejmelky, kteří zrovna své týmy nepodrželi.

20:00

19:09

19:09 Ryan STROME - 3:2

19:09

Ducks velmi rychle odpovídají! Druhý gól RYANA STROMEA v utkání, tentokrát z prostoru před brankovištěm, kde nachytal Vejmelku na švestkách. Asistence: Leo Carlsson.

18:55

18:55 Jan JENÍK - 3:1

18:55

Arizona znovu udeřila a Dostál dnes vůbec nemůže být spokojený s vývojem zápasu. Málo střel a spousta gólů, dokonce i laciných. JAN JENÍK se s pukem pohyboval u levého mantinelu a viděl skulinu v postavení českého brankáře. Zkusil takové nahození pod horní tyč a puk skutečně Dostálovi propadl! Asistence: Josh Doan.

18:23

Hra je přerušena před brankou Anaheimu, kde se bude vhazovat po levici Dostála.

17:51

17:51 Zach SANFORD - 2:1

17:51

ZACH SANFORD se v pravém kruhu otočil kolem své osy a při dokončení manévru prudce vypálil. Dostál podruhé v utkání kapituluje. Asistence: Matt Dumba, Liam O'Brien.

16:40

Hodně nepříjemná srážka mezi McGinnem a Kerfootem ve středním pásmu. Oba hráči se zvedli a odjíždí po svých, což je nejdůležitější.

16:10

Icing Anaheimu vrací hru před Lukáše Dostála.

15:45

Coyotes trochu klidní hru a nespěchají s rozehrávkou ze svého pásma.

15:08

Komerční přestávka po Dostálově zákroku proti nahozenému puku z hranice modré čáry. Prozatím se střelbou v tomto utkání hodně šetří.

12:57

12:57 Ryan STROME - 1:1

12:57

RYAN STROME si parádně sjel až takřka za levý kruh pro vhazování a po příjmu křižné přihrávky vypálil za jízdy kolem betonu Vejmelky. Asistence: Glenn Gawdin, Robert Hagg.

12:25

Po trošičku delší době si na puk sahá také Vejmelka, který má puk v lapačce po nepříliš nebezpečné střele od modré čáry.

11:20

Dostál si lapačkou sáhl pro nahozený puk a okamžitě se vedle jeho branky strhla hromadná strkanice. Rozhodčí vylučovat nebudou.

10:45

10:40

10:40 Michael CARCONE - 1:0

10:40

Domácí početní převahu dokázali využít! MICHAEL CARCONE se dostal k puku vedle brankoviště Anaheimu a při otočce svým bekhendem překvapil Dostála, jemuž ze strany propadl puk za záda. Asistence: Josh Doan, Victor Soderstrom.

09:45

Durziho prudká střela od modré čáry prošla až k Dostálovi, který kotouč vyráží do strany a Ducks se následně osvobozují.

08:48

Zack Kassian – 2 min., krosček.

08:20

Sanfordův pokus o nahození na brankáře Dostála z levé strany byl sražen do ochranné sítě.

08:10

Vhazuje se znovu ve středním pásmu.

07:58

Strome hledal před brankou Arizony Carlssona, puk k němu ale přes obranu Arizony neprošel.

07:25

Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční pauza.

06:03

Silfverberg se snažil kouzlit s pukem v útočném pásmu, ale kromě toho, že jej trochu déle podržel za brankou, tak nakonec stejně nic nevymyslel.

05:05

Znovu se Kassian zapsal do statistik. Jeho nahození od levého mantinelu Vejmelka vyrazil a nikdo z hostů se nedostal k dorážce.

04:43

Po buly se do šance dostal Kassian, Vejmelka ale rychle klekl na led a betonem puk odráží.

04:33

Arizona se dopouští icingu, vhazuje se znovu před Vejmelkou.

02:58

Vejmelka podržel kotouč ve své lapačce a přerušil dění na hřišti. Vhazuje se po jeho levici.

02:25

Kotouč vyletěl v obranném pásmu Anaheimu do ochranné sítě. Dostál zasahovat nemusel.

00:55

V úvodu střetnutí puk poměrně rychle střídá své majitele. Hra se přelévá ze strany na stranu.

00:01

Arizona Coyotes: Vejmelka – Stecher, Brown, Durzi, Dumba, Soderstrom, Kesselring – O'Brien, Boyd, Sanford – Kerfoot, McBain, Carcone – Jeník, Kirkland, Doan – Zucker, Cooley, Guenther
Trenér: André Tourigny

Anaheim Ducks: Dostál (Stalock) – Vaakanainen, Luneau, Hagg, Harrington, White, Helleson – Vatrano, Carlsson, Strome – Silfverberg, McTavish, Terry – Regenda, Groulx, Kassian – McGinn, Gawdin, Wiebe
Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: Rehman, Sandlak – Johnson, Toomey.
Příprava před novou sezónou NHL pokračuje. Arizona v noci na pondělí přivítá na svém ledě Anaheim, který ale moc důvodů k radosti nemá. Na marodku totiž se zlomeným prstem usedla letní posila Alex Killorn a stále se nepovedlo dojednat nové smlouvy se Zegrasem a Drysdalem. Zatím se ale na ledě těmito problémy snaží nezatěžovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

4:5

Góly a asistencie: 11. Carcone (Doan, Soderstrom), 18. Sanford (Dumba, O'Brien), 19. Jeník (Doan), 36. Guenther (Kerfoot, Cooley) – 13. Strome (Gawdin, Hagg), 20. Strome (Carlsson), 32. Groulx (Helleson), 60. Terry (Luneau, Vatrano), 60. Hagg (McTavish, Silfverberg)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Prosvetov) – Stecher, Brown, Durzi, Dumba, Soderstrom, Kesselring – O'Brien, Boyd, Sanford – Kerfoot, McBain, Carcone – Jeník, Kirkland, Doan – Zucker, Cooley, Guenther
Tréner: André Tourigny

Tréner: Greg Cronin

Rozhodca: Rehman, Sandlak – Johnson, Toomey