6:1

koniec (2:0, 3:0, 1:1)

02.10.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Lukáš Jasoněk cz

Tipsport: 2.08 4.32 2.7

Detroit hned v úvodu zasypal Stauberovu branku kulometem střel a jeho aktivní přístup byl už ve 3. minutě po zásluze odměněn. Daniel Sprong vyvezl puk z útočného rohu, nikým neotravován sjel přes levý kruh pro vhazování před branku a tam nasadil Stauberovi elegantní jesle – 1:0. Ve 12. minutě bylo v Little Caesars Areně ještě veseleji, Compher zpětnou nahrávkou nabil spoluhráči a od vnitřní části kruhu pro vhazování zakončující Michael Rassmussen zavěsil puk nechytatelně nad Stauberovo pravé rameno – 2:0. Při vlastním oslabení mohl snížit Dickinson, v samostatném úniku mířil Reimerovi mezi nohy, ale gólman Red Wings se na rozdíl od svého protějšku zesměšnit nenechal.

I druhá třetina patřila Red Wings, v rozmezí 24. a 28. minuty spustili domácí hokejisté gólovou smršť. Postupně se prosadili Elmer Söderblom, Antti Tuomisto a Michael Rasmussen, pro něhož to byl druhý přesný zásah v utkání. Zato Blackhawks hledali recept na gól marně, nepomohl jim ani větší počet střel, ani změna na postu domácího brankáře a dokonce ani dvojnásobná přesilovka. Po dvou třetinách tak platil stav 5:0.

Blackhawks se probrali až ve třetí části, kdy Louis Crevier prostřelil mezi vrcholy obou kruhů vše, co mu stálo v cestě. Poslední slovo však patřilo Detroitu, jeho drtivou výhru 6:1 pečetil ve 47. minutě J.T. Compher. (03:41:52)

59:09

Svého spoluhráče přijel podpořit Simon Edvinsson a společnými silami puk vydolovali. Následnou ránu od mantinelu pokryl Jaxson Stauber.

58:58

Nate Danielson úspěšně vyvezl puk daleko od domácí branky a v útočném rohu hřiště se ještě zkusil prosadit v souboji jeden na jednoho.

58:40

Chicagu se nedaří udržet pásmo.

57:56

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Olli Määttä – 2 min., vysoká hůl.

57:08

Blackhawks uspěli na vhazování v útočném pásmu, ale vzápětí se do něj museli probít zpět. Zleva zkusil střelu Wyatt Kaiser, ale chyběla mu přesnost.

55:18

Teď dal o sobě vědět Connor Bedard! Dach ho poslal do šance, kanadský mladík si ze spousty variant zakončení vybral použití síly a nápřahem provětral Lyonovu lapačku.

54:11

Sprongovu ránu z pozice levého beka tečoval Christian Fischer do Commessa.

53:19

Po delší době šli do útoku hosté a v hledáčku kamery byl Nikita Zajcev. Poprvé při střele zápěstím a poté při bodyčeku na autora dvou gólů Rasmussena. Ten dnes hokejistům Blackhawks leží v žaludku.

53:02

Jonatan Berggren po stahovačce v levém kruhu trefil jen bránícího Ludwinskiho.

52:26

Detroitské nahození na branku neprošlo.

51:06

Ani puk vyslaný z Lombardiho hole do sítě neprošel, Detroit je každopádně na koni a od úvodní třetiny směřuje za vítězstvím.

50:56

Chicago je kompletní.

50:39

Další střelecké pokusy. Zápěstím to na něj zkoušel třeba Amadeus Lombardi, ale Drew Commesso obstál.

6:1

Góly a asistencie: 3. Sprong (Danielson, Berggren), 12. Rasmussen (Compher, Määttä), 24. Söderblom (Lombardi), 25. Tuomisto (Veleno, Kasper), 28. Rasmussen (Compher, Perron), 47. Compher (Rasmussen, Perron) – 46. Crevier (Dickinson)

Detroit Red Wings: Reimer (od 30. Lyon) – Määttä Johansson, Tuomisto, Gostisbehere, Petry, Edvinsson – Hirose, Rasmussen, Danielson, Fischer, Compher, Berggren, Perron, Lombardi, Söderblom, Sprong, Veleno, Kasper.
Tréner: Derek Lalonde.

Chicago Blackhawks: Stauber (od 33. Commesso) – Crevier, Del Mastro, Kaiser, Roos, Vlasic, Zajcev – Anderson, Athanasiou, Bedard, Dach, Dickinson, Entwistle, Hayes, Katchouk, Ludwinski, Raddysh, Reichel, Rolston.
Tréner: Luke Richardson.

Rozhodca: Syvret, Furlatt – Flemington, Brisebois.