koniec (0:2, 0:0, 0:1)

03.10.2023, 00:00 • Scotiabank Centre, Halifax • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 1.89 4.59 2.99

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (02:47:27)

Statistiky utkání: Střely na branku: 40 – 24. Trestné minuty: 0 – 12. Využití přesilovek: 0/6 – 0/0.
Tučňáci v rámci příprav na nový ročník vyzvou ještě Detroit a Buffalo, přičemž tato utkání jsou na programu 5., resp. 7. října. Senátoři pak budou 6. hrát na ledě Winnipegu a 8. doma s Montrealem.
Halifax hlásí dohráno! Domácí hrdina Crosby ostrouhal, Ottawa Pittsburghu uštědřila lekci z produktivity a slaví výhru 3:0. Penguins dnes doplatili na hodně špatnou koncovku – Korpisalo si sice na cestě za shutoutem připsal hned čtyřicet zákroků, velké množství z nich ale bylo naprosto rutinních. Tím samozřejmě nemíním nijak snižovat výborný výkon finského gólmana, který byl naprosto klíčovou postavou svého týmu.

Tři hvězdy utkání
1. Joonas Korpisalo (OTT) – 40 zákroků
2. Brady Tkachuk (OTT) – 1+0
3. Sidney Crosby (PIT) – 0+0

59:50

O dost možná poslední střelu utkání se postaral Batherson, Jarry projektil z modré zastavil.

59:37

Před Kubalíkem se najednou zjevil odražený kotouč a český forvard tuto šanci chytil za pačesy, jenže jeho rána šla jen do ochranné sítě nad Jarrym.

59:17

Letang rozehrál puk dopředu na Rusta, kterého krátce za modrou čáru Ottawy zastavili protihráči.

58:51

Ottawa si do statistik zapisuje zakázané uvolnění, uvidíme tedy ještě jedno buly před Korpisalem.

58:37

Hraje se nahoru dolu, duel se pomalu chýlí ke konci. O vítězi je už definitivně rozhodnuto.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:40

57:40 Tim STÜTZLE - 0:3

57:40

Ottawa právě vstřelila branku!
Máme hotovo, TIM STÜTZLE dvě a půl minuty před koncem přebruslil vracejícího se Malkina a následně jednoduše zakončil do opuštěné pittsburghské svatyně – 0:3! Bez asistence.

57:05

Na další ránu Karlssona si počíhal Brännström, který jí hokejkou zastavil před brankovištěm.

56:41

Karlssonově střele z hranice pásma chybělo pár čísel, Korpisalo tentokrát zůstal v klidu.

56:10

No, kouč Sullivan se toho evidentně nebojí! Jarry v přerušené hře míří na střídačku, Pittsburgh hraje vabank a dává vše do útoku!

55:45

Sanderson chtěl dlouhou přihrávkou poslat do útoku Kubalíka, jenže ten si puk nezvládl zpracovat.

54:54

Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes pět minut. Pittsburgh sice úspěšně drží hru před Korpisalem, šancí z toho ale moc nevykouzlil.

0:3

Góly a asistencie: 9. Greig (Tarasenko, Batherson), 18. Tkachuk (Stützle, Giroux), 58. Stützle

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Graves, Letang, Pettersson, Karlsson, P. Joseph, Shea – Rakell, Crosby, Rust – Smith, Malkin, Zohorna – O'Connor, Eller, Hinostroza – Nieto, Acciari, Carter.
Tréner: Mike Sullivan

Ottawa Senators: Korpisalo (Søgaard) – Chychrun, Chabot, Sanderson, Zub, Brännström, Hamonic – Tkachuk, Stützle, Giroux – Tarasenko, Greig, Batherson – Kubalík, Chartier, M. Joseph – Highmore, Ostapchuk, MacEwen.
Tréner: DJ Smith.

Rozhodca: McIsaac, Dwyer – MacPherson, Deschamps.