Maria Sakkariová (6) – Linda Fruhvirtová

2:0 6:4, 6:2

03.10.2023, 17:19 • Diamond, Peking (CHN) • 2. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 1.18 5.18

Linda Fruhvirtová (98.) se ve druhém kole závěrečné tisícovky sezony v čínském Pekingu o překvapení nepostarala. Rozjetou Mariu Sakkariovou (6.) dokázala potrápit jen v prvním setu, a prohrála tak s řeckou hvězdou za rovnou hodinu a půl 4:6 a 2:6. Osmnáctiletá Češka rychle prohrávala 0:2, poté dvěma brejky otočila na 3:2, ten druhý ale na podání nepotvrdila. Klíčový moment přišel v desátém gemu. Fruhvirtová vedla na servisu za stavu 4:5 už 40:0, pak ale prohrála pět výměn v řadě. Druhé dějství bylo vyrovnané jen do stavu 2:2. Vítězka minulého podniku WTA 1000 v Guadalajaře Sakkariová poté zakončila duel čtyřmi gemy v řadě. (18:57:39)

Konec zápasu

2:0; 6:2 - Maria Sakkariová

6:2

Maria Sakkariová ukončila zápas stylově – forhendem přesně na postranní čáru.

40-15

Linda Fruhvirtová přetáhla druhý servis za vymezený čtverec. Maria Sakkariová má po soupeřčině dvojchybě dva mečboly.

30-15

Maria Sakkariová chce ukončit zápas již na příjmu. Proti druhému podání vytáhla tvrdý křižný forhendový return. A byl vítězný.

15-15

1:0; 5:2; 15-15 - Maria Sakkariová

15-15

Maria Sakkariová srovnává skóre vítězným forhendem k rohu dvorce. Češka se natahovala marně.

0-15

Fruhvirtová zaútočila forhendem po čáře. Sakkariová vracela křižným bekhendem do sítě.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Linda Fruhvirtová.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Kraťas, čop, a pak bekhend za základní čáru. Vše z rakety Fruhvirtové, která je aktuálně na pokraji porážky. Maria Sakkariová potvrdila brejk a vede ve druhém setu už 5:2.

40-30

Fruhvirtová dobře zaútočila bekhendem do rohu dvorce. Sakkariová reagovala forhendem za základní čáru. Gem ještě pokračuje.

40-15

Linda Fruhvirtová returnovala z bekhendové strany jen do sítě. Maria Sakkariová má dva gemboly.

30-15

Vítězka poslední tisícovky v mexické Guadalajaře otáčí skóre gemu esem. Na ta vede Sakkariová momentálně 3:1.

15-15

Maria Sakkariová otřela šťastný winner polovinou o vnější hranu boční lajny. Patnáct obě.

0-15

Ještě ale není hotovo. Linda Fruhvirtová začala na příjmu delším forhendem na základní čáru. Sakkariová z ní vracela forhendem do sítě.

4:2

1:0; 4:2 - Maria Sakkariová

4:2

V rámci druhého setu registrujeme první brejk, bohužel v neprospěch české hráčky. Na konci dlouhé výměny byl forhend Sakkariové o pásku. Fruhvirtová kontrovala bekhendem do sítě.