04.10.2023, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Jan Šlapáček (@Slapi1) cz

Statistiky
Střely na bránu: 21 – 25 | Přesilová hra: 2/7 – 0/5 | Trestné minuty: 78 – 82

Česká a slovenská stopa
Erik Černák (TBL) – 0+0
Pořádně vyhrocené utkání končí vítězství Tampy 2:0. Florida byla v tomto duelu mírně lepším týmem, nedokázala se však ani jednou střelecky prosadit a zaplatila za to.

59:30

Panthers si vytvořili solidní tlak, nedokázali ho však přetavit v branku. Tampa následně vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Překvapením je, že Florida nezkouší hru v šesti.

58:18

57:50

Tampa se pokouší o kontrolu hry a je úspěšná. Tento zápas pomalu spěje ke svému konci. Dočkáme se ještě nějaké zápletky?

57:25

Cousins vystřelil od levého mantinelu. Tento pokus ale nemohl Johanssona překvapit.

56:18

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Merela – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Lundell – 2+2, hrubost.

56:18

Hra je znovu přerušena kvůli strkanici u střídaček.

55:06

Útočnou akci Floridy zastavilo postavení mimo hru. Panthers musí nyní všechny své síly směřovat do útoku.

54:25

Černák vystřelil z pravého kruhu a Bobrovskij zapisuje další úspěšný zákrok.

53:38

Bobrovskij měl špatný výhled na střelu přes svého obránce, nakonec ale zasáhl hřbetem své lapačky.

52:32

Tampa po vstřeleném gólu nadále hraje hodně aktivně a pokouší se tento zápas definitivně rozhodnout.

51:46

50:46

50:46 Nick PAUL - 2:0

50:46

Tampa právě vstřelila branku!
Lightning využívají přesilovou hru pět na tři a dostávají se do dvoubrankového vedení. NICK PAUL si počíhal před brankou na přihrávku a usměrnil puk do sítě. Asistence: Alex Barre-Boulet a Brandon Hagel.

50:20

Tampa si vytváří silný tlak, Bobrovskij drží svůj tým.

49:46

Tampa si nyní zahraje dlouhou přesilovou hru pět na tři. Dokáže vstřelit druhý gól v zápase?

49:46

Stenlund – 2 min., podrážení.

49:20

Ekman-Larsson – 2 min., krosček.

48:50

Hra je častými přerušeními hodně rozkouskována, ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat do tempa.

47:45

Hra se v posledních dvou střídáních přelévala ze stranu na stranu, žádná střela k vidění nebyla.

46:30

Erik Černák se na středu hřiště blýskl tvrdým hitem, vše bylo v rámci pravidel.

44:01

Florida se dokázala dostat ke kotouči a osvobodila se. Lightning musí zakládat nový útok.

43:45

Tampa se usadila v útočném pásmu a rozjíždí svoji kombinaci v přesilové hře.

43:16

Forsling – 2 min., krosček.

42:43

Cirelli – 2 min., hrubost.

Cousins – 2 min., hrubost.

41:50

Florida je na začátku třetí třetině aktivnějším týmem, nedaří se jí dostávat do střeleckých příležitostí. Hraje se hodně kolem mantinelů.

40:30

Lomberg se v předbrankovém prostoru dostal ke střele na branku, pozorného Johanssona ale nepřekonal.

40:01

Florida ve druhé třetině vyrovnat nedokázala, a tak nadále ztrácí jeden gól. Dočkáme se v poslední dvacetiminutovce dalších branek?

40:00

39:21

Rychlou útočnou akci Panthers přerušilo postavení mimo hru.

38:40

38:08

Florida se dokázala osvobodit a kotouč je nyní za brankou Tampy.

37:47

Hagel z levého kruhu přihrával před branku, puk se ale na místo určení nedostal.

37:02

Bobrovskij po střele od modré čáry nepředvedl nejlepší zákrok a puk mu vypadl. Jeho spoluhráči ho zachránili a odpálili kotouč do bezpečí.

36:40

Lomberg – 2 min., nedovolené bránění.

36:15

Florida okamžitě pokračuje v útočení a pokouší se o vyrovnání.
Hokejisté se pomalu vrací na ledovou plochu, kde se bude dohrávat druhá třetina a následně se hned začne hrát poslední část.

Druhá třetina předčasně končí kvůli problému s plexisklem.

35:32

Tampa si po skončení oslabení trošku užila kotouče a útočného pásma, žádná šance z toho ale nebyla.

34:34

33:48

Florida je znovu usazena v útočném pásmu.

33:18

Lightning nyní od inkasování zachránila posunutá branka a hvizd hlavního rozhodčího.

33:08

Černák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Bennett – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

33:08

A znovu úspěšný zákrok Johanssona. Florida si v této přesilové hře vytváří solidní tlak.

32:42

Tkachuk se natlačil před branku a zakončil. Johansson dokázal zasáhnout a puk vyrazil.

32:34

Eyssimont – 2 min., nedovolené bránění.

31:17

Bobrovskij nyní podržel svůj tým, když během krátké chvíle zaznamenal dva zákroky.

30:42

Watson – 5 min., bitka.

Fitzgerald – 5 min., bitka.

30:11

29:23

Panthers se trápí i v této přesilové hře.

28:56

Johansson předvedl parádní zákrok ramenem a vyrazil puk do hlediště.

28:30

Tampa se dokázala na začátku oslabení velmi rychle osvobodit.

28:11

Hagel v plné rychlosti najel do útočného pásma a vystřelil přes obránce. Bobrovskij dokázal zasáhnout.

27:20

Johansson si našel střelu od modré čáry a zachytil ji do lapačky.

26:13

Lightning se procpali do útočného pásma, v něm ale rovněž nic pořádného nevymysleli.

25:45

Panthers se dokázali usadit v útočném pásmu, nemohou se však propracovat k nějaké střele na branku.

25:06

Raddysh – 2 min., podrážení.

24:54

Fitzgerald – 2 min., hrubost.

24:54

U branky Panthers vznikla menší potyčka, hráči si rozhodně ani v přípravě nic nedarují.

24:39

Hagel uháněl sám na branku, Bobrovskij ale jeho střelu z mezikruží vyrazil.

24:00

Po rychlé akci střílel na druhé straně kluziště Tkachuk, na Johanssona recept nenašel.

23:17

Paul si udělal na levém kruhu prostor a tvrdě vypálil. Kotouč orazítkoval tyčku!

22:19

Hokejisté Tampy nevstoupili do druhé části nejlépe a dostávají se pod tlak.

21:20

Johansson nyní velmi dobře zasáhl. Z předbrankového prostoru se ho pokoušel překonat Stenlund.

20:49

Panthers se na startu druhé části natlačili do útočného pásma, po krátké kombinaci ale o kotouč přišli.

20:01

Po první třetině je spokojenější Tampa, která se dokázala zásluhou Jeannota dostat do vedení. Florida si však dokázala v závěru úvodní třetiny vypracovat tlak a pokouší se tento duel srovnat. Podaří se jí to v příštích dvaceti minutách?

20:00

19:36

Florida si dokázala vypracovat v útočném pásmu silný tlak, ani jedna ze dvou střel od modré čáry se k brance nedostala. Obrana Tampy hraje obětavě.

19:01

Paul se ve středním pásmu ujal puku a vydal se dopředu. Tam se dostal i ke střele přes hráče, který kotouč srazil do ochranné sítě.

18:40

Florida rozjíždí další útok ze svého pásma.

18:10

Rodrigues se dostal ke střele z levého kruhu, trefil však před brankou stojícího Černáka, který okamžitě po přerušení hry odjíždí do kabiny.

17:28

Eyssimont – 2 min., nedovolené bránění,
Watson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Lomberg – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

16:49

16:10

Tampa zvládá hru v oslabení velmi dobře, Panthers se nemohou dostat do soustavného tlaku.

15:35

Florida kombinuje v útočném pásmu, nedaří se jí ale dostat do zakončení.

05:24

Tampa se v přesilové hře dostává do vedení. TANNER JEANNOT si sjel před branku na střílený pas Motteho a nasměroval puk do odkryté klece. Asistence: Tyler Motte a Zach Bogosian.