Tenis

Challenger Mouilleron-Le-Captif (krytý tvrdý povrch)

Tomáš Macháč (8) – Gijs Brouwer

2:1 2:6, 7:6 (2), 6:2

04.10.2023, 10:40 • Centrální kurt, Mouilleron-Le-Captif (FRA) • 1. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 1.38 2.83

Po triumfálním tažení turnajem v Orléans vstoupil Tomáš Macháč (118.) vítězně i do dalšího halového challengeru na francouzském území. V městečku Mouilleron-Le-Captif začal dvaadvacetiletý Čech obratem 2:6, 7:6(2) a 6:2 nad Gijsem Brouwerem (174.) z Nizozemska. Osmý nasazený Macháč měl pomalejší vstup do utkání, po čtyřech prohraných gemech v řadě se ale postupně zvedl. Ve druhém dějství se pak dostal do náskoku 5:3, brejk ale navzdory setbolu nepotvrdil, a nakonec tak musel urvat sadu až skrze tiebreak, v němž dominoval. Pohodu ze zkrácené hry si rodák z Berouna přenesl i do závěrečného setu, v němž ztratil při vlastním podání jen jediný míč a povolil soupeři už jen dva uhrané gemy. Spolu s Davis Cupem tak zaznamenal Macháč už osmou výhru v řadě. O tu devátou si v osmifinále zahraje s Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem (397.). (12:43:45)

Konec zápasu

2:1; 6:2 - Tomáš Macháč

6:2

Po kratším forhendovém returnu Brouwera učinil Tomáš Macháč za utkáním tečku vítězným křižným forhendem.

40-0

Další eso ven z kurtu. Teď už má český favorit tři mečboly.

30-0

Po returnu protivníka udeřil Tomáš Macháč vítězným forhendem do rohu dvorce.

15-0

Tomáš Macháč rozehrál možná poslední gem zápasu esem ven z kurtu. Dle Brouwera šlo o aut.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Tomáš Macháč returnoval po druhém podání křižným bekhendem do autu. Ještě se bude hrát.

40-A

Sedmé eso Brouwera posouvá k zisku gemu. Adresoval ho na téčko.

40-40

Tomáš Macháč si přesunem k síti a kratším volejem vynucuje shodu.

30-40

Přímý bod z podání na téčko. 174. tenista žebříčku ATP má gembol.

30-30

Macháč zahrál z obrany dlouhý forhend na základní čáru. Brouwer reagoval forhendem brzy po odskoku do sítě.

15-30

Tomáš Macháč přetáhl z druhého úderu hraný bekhend za základní čáru.

15-15

Gijs Brouwer vyrovnává esem na střed kurtu.

15-0

Macháč se bekhendovým returnem dostal do výměny. Brouwer po chvíli umístil forhend do sítě.

5:1

Tomáš Macháč je ve třetím setu na podání suverénní. Gem završil esem ven z kurtu a vede už 5:1.