Príprava NHL

Philadelphia Flyers – New York Islanders

5:2

koniec (2:1, 2:0, 1:1)

06.10.2023, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

3. Noah Cates (PHI) 1+0 (03:46:41)
Philadelphia zvládla zápas s Islanders výborně. Měla herní i střeleckou převahu a vytěžila z toho poměrně hladké vítězství 5:2. Ostrovanům se sice povedlo ve třetí třetině snížit na 2:4, ale na tuto branku ze 46. minuty reagoval o dvě minuty později domácí Atkinson. Třetí třetina byla na střely poměrně chudá, Islanders tuto část vyhráli 6-4, celkově ale na střely prohráli 16-31.

59:40

Domácí kombinují v útoku a závěr střetnutí si už pohlídají.

59:01

Hraje se poslední minuta utkání.

58:30

Domácí se nyní usadili v útočném pásmu. Rádi by zápas v klidu dohráli bez nějaké zápletky.

57:48

Gauthier obral ve středním pásmu soupeře o kotouč a rychle s ním probruslil až před branku. Beton Harta ovšem nepodstřelil. Puk zůstává ve hře.

56:51

Hart lapačkou zastavil prudkou střelu Maggia a přerušuje hru. Komerční pauza.

55:39

55:16

Couturier vyrazil s pukem mimo svou třetinu a až na útočnou modrou, odkud vyslal nepřesnou střelu a odpelášil na střídačku.

54:50

Carter Hart zapisuje na své konto úspěšný zásah proti ráně od modré čáry. Islanders drželi dlouze útočné pásmo, ale předchozí pokusy končily jen za zadním hrazení.

53:39

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Ryan Poehling – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

53:39

Dlouhá pasáž bez přerušení a bez větších šancí je u konce. Puk skončil v hledišti. Komerční pauza.

52:25

Defenziva Islanders obětavě blokuje střely soupeře a ještě se snaží nastartovat svůj tým nějakým impulzem. Jenže víc u puku jsou domácí.

51:30

Hraje se stále bez přerušení, v tuto chvíli ale také bez šancí.

50:40

Hraje se dlouho bez přerušení. Flyers se snaží o návrat do útoku, Islanders ze všech sil odvrací jejich útočné zteče.

49:20

Domácí jsou znovu natlačeni do útočného pásma. Poehlingův pokus ale byl zblokovaný.

47:41

47:41 Cam ATKINSON - 5:2

5:2

Góly a asistencie: 16. Deslauriers (Hathaway, Sanheim), 17. Cates (Konecny), 29. Tippett (Frost, Foerster), 39. Konecny (Couturier, York), 48. Atkinson (Frost) – 10. Kuhlman, 46. Pinho (Wahlstrom, Durandeau)

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – Sanheim, York, M. Staal, Seeler, Walker, Andrae – Konecny, Couturier, Hathaway, Laughton, Poehling, Cates, Deslauriers, Frost, Foerster, Tippett, Farabee, Atkinson
Tréner: John Tortorella

New York Islanders: Varlamov (Škarek) – Bolduc, Dobson, Mayfield, Aho, Romanov, LaDue – Holmstrom, Gauthier, Wahlstrom, Johnston, Durandeau, Pageau, Kuhlman, Maggio, Pinho, MacLean, Cizikas, Dufour
Tréner: Lane Lambert

Rozhodca: Charron, Halkidis – Cormier, Daisy