2:3

koniec (2:1)

08.10.2023, 18:00 • Stadion U Nisy, Liberec • 11. kolo • Tomáš Honzejk cz

Tipsport: 8.36 5.04 1.38

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY mezi Slovanem Liberec a Slavií Praha je minulostí. Sledovali jsme velmi pohledný fotbal. Domácí měli skvělý nástup do zápasu, když se v páté minutě prosadil Kulenović a v deváté zvyšoval hlavou Preisler. Sešívaní snížili v 16. minutě zásluhou Schranze. Po pauze rozhodčí nařídil po přezkoumání u videa penaltu pro Slavii za ruku Preislera, která byla poměrně kontroverzní. Mick Van Buren proměnil pokutový kop a srovnal. Po celý zbytek poločasu Slavia tlačila a Liberec hrozil z brejků. Když už to vypadalo na remízu, utrhl se Christos Zafeiris, utekl domácí obraně a gólem na 3:2 rozhodl o slávistickém vítěztví. Děkuji za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne. (19:57:41)

90+6

90+6

Už se hraje i přes nastavení.

90+6

Záchranný skluz Ivana Varfolomejeva byl oceněn žlutou kartou.

90+6

Jenže místo zakončení přišel rychlý kontr a faul Vorfolomejeva.

90+5

Po rychlém přesunutí hry na druhou stranu vybojoval Višinský poslední šanci v podobě rohového kopu.

90+4

Slavia zkušeně drží balon daleko od své svatyně a míří za vydřeným vítězstvím.

90+3

Liberec by potřeboval hrát na útočné polovině, místo toho bude vhazovat u své brány.

90+2

Střídající Chidera Okoh zbytečně došlápl Masopusta a po dvou minutách na hřišti vidí hned žlutou kartu.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o nejméně pět minut.

90

Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Chidera Okoh.

88

Liberec srdnatě bojoval, ale vypadá to, že na body dnes nedosáhne.

87

Slavia právě vstřelila branku!
Pražané to přece jen dokázali a otáčejí vývoj utkání! Matěj Jurásek našel CHRISTOSE ZAFEIRISE mezi hráči, který vlétl do liberecké obrany jako uragán a střelou podél brankáře posílá sešívané poprvé v utkání do vedení.

85

Po delší odmlce byl odmáván ofsajd Denise Višinského.

84

Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Václav Jurečka.

84

Nikdo v modrém se ale po rohovém kopu k zakončení nedostal.

84

Ogbu odhlavičkoval centr na rohový kop.

83

Také slávistický Mick Van Buren vidí po tvrdém zákroku na polovině hřiště žlutou kartu.

2:3

Góly: 5. Kulenović (Ghali), 8. Preisler (Ghali) – 16. Schranz (Chytil), 53. Van Buren (pen.), 87. Zafeiris (M. Jurásek)

Karty:   72. Červ (LIB), 76. Fukala (LIB), 90+2. Okoh (LIB), 90+6. Varfolomejev (LIB) – 57. Ogbu (SLA), 58. Zafeiris (SLA), 75. Provod (SLA), 77. Schranz (SLA), 83. Van Buren (SLA)

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:11.

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Fukala (90. Okoh), Chaluš (C), Pourzitidis – Ghali (73. Doumbia), Červ (73. Varfolomejev), Žambůrek (90. Rabušic), Frýdek (61. Višinský), Preisler – Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Lehoczki, Mikula, Penner, Hudák.

Tréner: Luboš Kozel

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Ogbu, Holeš (C) – Douděra (46. Tomič), Zafeiris, Oscar, Provod (79. M. Jurásek) – Wallem (46. Van Buren) – Schranz (84. Jurečka), Chytil (63. Tijani).
Náhradníci: O. Kolář – Tecl, Ogungbayi, Hromada, Vlček, Kačaraba.