3:2

koniec (1:0)

08.10.2023, 17:30 • MOL Aréna, Dunajská Streda • 10. kolo • Dávid Švec

Tipsport: 1.81 3.57 4.02

S konštatovaním, že vo vynikajúcom zápase DAC Dunajská Streda víťazí nad Podbrezovou 3:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (19:27:02)

90+6

90+6

V samom závere zápasu ešte rohový kop Dunajskej Stredy.

90+5

Neuveriteľné! Barišić príkladne vybojoval loptu, išiel do prečíslenia 2 na 1 s Káčerom, ktorému posunul prihrávku. Miroslav mu však namiesto strely ešte chcel prihrávku vrátiť a Barišić následne trafil jediného obrancu Podbrezovej!

90+4

Herc v súboji s Bartošom, domáci sa snažia držať loptu čo najďalej od vlastnej bránky.

90+3

Útočná snaha hostí zastavená pre postavenie Okunolu mimo hry.

90+2

Podbrezová už vrhá všetky svoje sily do útoku.

90+1

Mimo aktuálneho zápasu štatistická zaujímavosť, útočník Trnavy Milan Ristovski prelomil v Banskej Bystrici streleckú smolu a skóroval po roku. Trnava vedie pod Urpínom 2:0. Pre úplnosť doplním, že v treťom dnešnom zápase Slovan vedie nad Trenčínom 1:0.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne šesť minút.

90

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Fernand Goure, prichádza Spyros Risvanis,
z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Bartol Barišić.

89

Podbrezová dala gól! ROLAND GALĆÍK nariadený pokutový kop premenil absolútne bravúrne, loptu zavesil do ľavého vinkla Popovićovej bránky!

87

Verdikt Ivana Kružliaka je jasný, kontakt Gavrićovej ruky s loptou bol v pokutovom území a nasledovať tak bude pokutový kop!

86

Podbrezová pokračuje v útočnom snažení, zdá sa, že Ivan Kružliak bude ešte útočnú akciu hostí preverovať za pomoci systému VAR, keďže Gavrić zrejme zahral rukou na hranici pokutového územia.

85

Po rohu hostí skúsil strelecké šťastie Ďatko, neprestrelil však obranný val pred bránkou Aleksandara Popovića.

84

Gavrić ešte ostáva ležať v kŕčoch na trávniku a musí byť ošetrovaný.

83

Hosťom kontaktný gól vlial novú energiu do žíl, Železiari budú zahrávať ďalší rohový kop.

82

Podbrezová dala gól! Nádherný gól hostí! Patrik Blahút našiel na hranici šestnástky domáceho tímu RIDWANA SANUSIHO, ktorý si loptu potiahol kúsok na stred a excelentnou technickou strelou vymietol ľavý horný roh Popovićovej bránky!

81

Popović dlhým výkopom hľadal na hrote DAC Gourého, toho však obrana hostí stráži ako oko v hlave.

80

Začalo sa posledných 10 minút druhého polčasu, Dunajská Streda vedie nad Podbrezovou už 3:0.

79

Podbrezová kombinuje v strede poľa, v MOL aréne dnes vládne fantastická futbalová atmosféra.

78

Špyrkov pridlhý center z pravej strany, lopta končí za čiarou a dostáva sa teda do moci hráčov domáceho tímu.

77

Jedenásty rohový kop v zápase hosťom z Podbrezovej šťastie nepriniesol, Železiari však majú naďalej loptu na svojich kopačkách.

76

Veľká šanca hostí, Lekan Okunola sa posnažil o zakončenie hlavou, ale Popović znovu parádnym zákrokom loptu vyrazil na rohový kop!

75

Dunajská Streda dala gól! Gavrićov center z ľavej strany trafil hlavou práve striedajúci Herc, tá sa následne dostala od Gourého pred poľského hráča KONDRADA GRUSZKOVSKÉHO, ktorý si strelou pod brvno otvoril strelecký účet v našej najvyššej súťaži!

74

z ihriska odchádza Ammar Ramadan, prichádza Christián Herc.

74

Rýchla akcia hostí, na hranicu pokutového územia DAC dostáva loptu Galčík, je však v postavení mimo hru.

74

Medzičasom chystá Adrián Guľa ďalšie striedanie, do hry príde Christián Herc.

73

Hra je prerušená, na trávniku ostáva ležať otrasený domáci obranca Márk Csinger, ktorý však bude pokračovať v zápase.

72

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Mikuláš Bakaľa, prichádza Samuel Ďatko,
z ihriska odchádza Christophe Kabongo, prichádza Lekan Okunola.

70

Do konca druhého polčasu ostáva necelých 20 minút, Dunajská Streda stále vedie nad Podbrezovou 2:0.

69

Dnešné stretnutie sleduje 5184 divákov.

68

Útočná akcia hostí, zakončil ju Patrik Blahút tvrdou strelou z azda 20 metrov, trafil však len múr brániacich hráčov.

67

z ihriska odchádza Matej Trusa, prichádza Konrad Gruszkowski.

65

Rohový kop tentoraz Železiarom nevyšiel úplne podľa predstáv a dopredu tak pôjdu futbalisti DAC.

64

Krásna strela z diaľky v podaní hosťujúceho Špyrku, Popović s veľkou námahou, ale o to bravúrnejšie loptu vyrazil na rohový kop!

63

Domáci tréner Guľa chystá druhé striedanie, do hry príde Barišić.

62

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Mikuláš Bakaľa).

61

Ďalší center domáceho celku na bránku hostí, Ludha loptu pohodlne stiahol do svojich rukavíc.

60

V MOL Aréne máme za sebou hodinu hry, Dunajská Streda vedie nad Podbrezovou 2:0.

59

Trusa výborne z pravej strany našiel prihrávkou Fernanda Gourého, ktorý sa následne pokúsil o strelu z prvej v náročnej pozícii, trafil však len brániaceho hráča Podbrezovej.

58

z ihriska odchádza Matej Grešák, prichádza Sanusi Ridwan,
z ihriska odchádza Mahmudu Bajo, prichádza Jozef Špyrka,
z ihriska odchádza Mark Osei Assinor, prichádza Roland Galčík.

57

Káčer posielal pred bránku hostí výborný center, Gouré si nabiehal na hlavičku, ale v tvrdom súboji sa zrazil s gólmanom Ludhom. Obaja borci by však mali byť v poriadku.

57

Center hostí končí v moci domáceho brankára Aleksandara Popovića.

56

Tréner Podbrezovej Roman Skuhravý už chystá viacnásobné striedanie.

55

Popović bol pri rozohrávke napádaný jedným z útočníkov Podbrezovej, v náročnej situácii si však bez problémov dokázal poradiť.

53

Viacero súbojov v strede poľa, lopta ostáva v moci Železiarov z Podbrezovej.

52

Hostia kombinujú na vlastnej polovici trávnika, do rozohrávky sa opätovne zapája aj Ludha.

51

Dunajská Streda dala gól! Po rohovom kope domáceho tímu nasledoval hlavičkový biliard pred Ludhom, Paraj loptu hlavou poslal pred pred MATEJA TRUSU, ktorý bol sám pred gólmanom hostí a bez problémov pridal druhý gól DAC!

50

Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, Dunajská Streda vedie nad Podbrezovou 1:0 a bude zahrávať rohový kop.

49

Obrovská šanca Podbrezovej, Assinor dostal ideálnu prihrávku medzi obrancov DAC, dostal sa sám pred Popovića, ale z ľavej strany trafil len bočnú sieť domácej bránky!

49

Podbrezová kombinuje na vlastnej polovici trávnika, do rozohrávky sa zapája aj brankár Richard Ludha.

48

Dlhý center na hrot hostí pre Kabonga, Kaša bol však pomerne rezolútne od lopty odstavil.

47

Hostia nastúpili do druhého polčasu bez zmeny v zostavách.

46

z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Alejandro Mendez.

46

Po prvom polčase vedie DAC nad Podbrezovou 1:0. Druhý polčas sa začne približne o 18:33.

45+3

45+2

Assinor v kombinácii s Kabongom, domáci však pomerne rýchlo získali loptu do svojej moci.

45+1

Ďalšia zaujímavá akcia domáceho tímu. prihrávku z pravej dostal do šestnástky hostí Gouré, ale namiesto strely volil ešte prihrávku na Gavrića a tá nebola dostatočne presná.

45

Gól platí! DAC sa ujíma vedenia 1:0: V prvom polčase bude Ivan Kružliak nadstavovať minimálne tri minúty.

44

Ale pozor, celú situáciu ešte rozhodca Kružliak preveruje za pomoci systému VAR!

43

Dunajská Streda dala gól! DAC pokračoval v útočnej aktivite, Marek Kristián Bartoš center z pravej strany predĺžil hlavou za seba nešťastne priamo pred ŽELJKA GAVRIĆA, ktorý na zadnej tyči pohodlne otvoril skóre zápasu!

42

Obrovská šanca Dunajskej Stredy, Pinto v jasnej pozícii triafa brvno Ludhovej bránky!

41

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Marek Kristián Bartoš).

40

Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, Podbrezová ich otvára rohovým kopom, ktorý však hosťom nevyšiel úplne ideálne.

39

Rohový kop domácich zahral Gavrić, Assinor však loptu bez problémov upratal do bezpečia.

38

Na opačnej strane svižný útok DAC, Guľovci budú zahrávať rohový kop.

37

Podbrezová má teraz veľmi vydarený úsek hry, Kováčik na pravej strane hľadal prihrávkou do priestoru Grešáka, pre ktorého však bola táto lopta až príliš dlhá a napokon končí za čiarou.

36

Ďalšia útočná akcia hostí, pred Assinorom musel zasahovať skúsený stopér Filip Kaša, ktorý loptu odkopol na rohový kop.

35

Krásna akcia hostí z Podbrezovej, zvnútra šestnástky z ľavej strany pálil produktívny obranca Peter Kováčik, Popović bol však pozorný a opäť podržal svoj tím!

34

Matej Trusa posielal z pravej strany zaujímavý center, lopta sa zaujímavo zatočila a napokon skončila nad Ludhovou bránkou.

34

Podbrezová v kombinácii na polovici Dunajskej Stredy.

33

Z rohového kopu domáci tentoraz nič zaujímavé nevymysleli, fanúšikovia v MOL aréne však zverencov Adrián Guľu neustále ženú dopredu.

32

Krásna akcia DAC, Ramadan poslal výborný center z pravej strany pred bránku Richarda Ludhu, pred číhajúcim Andzouanom loptu na rohový kop upratal jeden z obrancov hostí.

31

Dlhý nákop domácich po pravej strane, Trusa v súboji s Grešákom, DAC ostáva pri lopte.

30

Úvodná polhodina zápasu je v MOL aréne za nami, stav zápasu je stále 0:0.

29

Hostia z Podbrezovej kombinujú v útoku, Grešákov center bol však zblokovaný brániacim hráčom DAC.

28

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Miroslav Káčer).

27

Viacero súbojov v strede poľa.

26

Domáci v nápore, štandardná situácia im však tentoraz nevyšla podľa predstáv.

24

Káčer chyboval, Assinor mal po prihrávke Kabonga na kopačkách vedúci gól, prekonal aj Popovića, no radosť mu vzal Csinger na bránkovej čiare!

23

Trusa dohral v strede poľa Grešáka, Podbrezová rozohráva.

21

Assinor hľadal pred bránou Kabonga, dobre zasiahol Kováčik.

19

Andzouana ešte prihrával Gavričovi, ten vnútri šestnástky príliš špekuloval a potom strieľal iba do brániacich hráčov.

18

DAC zahrával štandardku od pravej postrannej čiary, center smeroval na zadnú žrď, kde na loptu tesne nedosiahol Csinger.

15

Trusa predĺžil loptu na Gourého, ktorý prihral Gavričovi, ten išiel do kľučky medzi viacerých hráčov, Bakaľa ho zastavil.

13

Kováčik oklamal Andzouanu, na strelu si ale netrúfol.

12

Káčer prihrával z prvej za obranu, lopta ale bola príliš prudká pre kohokoľvek. Vykopáva Ludha.

10

Pokus o kolmý pas na Pinta, tomu ale lopta pri spracovaní odskočila.

8

Káčer videl nábeh Trusu, adresoval mu dlhý pas, ale ako prvý bol pri lopte Ludha.

7

Podbrezová zahrávala roh, po hlavičke sa lopta dostala na zadnú žrď k Oravcovi, jeho gólovú strelu vykopol Popović ľavou nohou!

5

Akciu Podbrezovej zastavil na druhej strane ofsajd.

5

Po Gourého hlavičke stiahol Ludha loptu zo vzduchu.

4

Center odvrátil na prednej žrdi Assinor.

4

Trusa prešiel po pravom krídle, prihrával do šestnástky, Káčer nastrelil brániaceho hráča, nasleduje roh.

2

Nákop Kašu hľadal Gourého, výborne si ho postrážil Oravec.

1

Blahút s Trusom sa hneď v úvodných sekundách zrazili hlavami, po krátkom ošetrení sa bude pokračovať.

1

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (C) – Ramadan, Dimun, Káčer – Trusa, Goure, Gavrić.
Náhradníci: Petráš – Brunetti, Gruszkowski, Barišić, Herc, Mendez, Risvanis, Romero, Redzic.
Tréner: Adrián Guľa

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec – Kováčik, Bajo, Paraj, Grešák – Blahút, Kabongo, Assinor.
Náhradníci: A. Danko, Macej – Ďatko, Galčík, Okunola, Kuzma, Ridwan, Talakov, Špyrka.
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Kružliak – Straka, Vitko.
Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 10. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda privítajú na domácom trávniku hráčov FK Železiarne Podbrezová. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistom DAC Dunajská Streda patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže aktuálne siedme miesto so ziskom 14 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Adriána Guľu prehrali na domácom trávniku so Spartakom Trnava 0:1. Pozícia najlepšieho strelca tímu patrí dvojici hráčov, Željko Gavrić i Aleš Čermák majú na svojom konte po 2 vsietené góly.

Podbrezovej patrí v tabuľke Niké ligy druhé miesto so ziskom 19 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Romana Skuhravého porazili na domácom trávniku Košice po divokom priebehu 5:3 (góly Železiarov 2x Blahút, Špyrka, Okunola, Osei). Najlepším strelcom tímu je obranca Peter Kováčik, ktorý má na svojom konte 5 gólov.

Zápas sa v Dunajskej Strede začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

3:2

Góly: 43. Gavrić, 51. Trusa, 75. Gruszkowski (Goure) – 82. Ridwan (Blahút), 89. Galčík (pen.)

Karty:   28. Káčer (DUN) – 41. Bartoš (POD), 62. Bakaľa (POD)

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (C) (46. Mendez) – Ramadan (74. Herc), Dimun, Káčer – Trusa (67. Gruszkowski), Goure (90. Risvanis), Gavrić (90. Barišić).
Náhradníci: Petráš – Brunetti, Romero, Redzic.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (C) (72. Ďatko), Oravec – Kováčik, Bajo (58. Špyrka), Paraj, Grešák (58. Ridwan) – Blahút, Kabongo (72. Okunola), Assinor (58. Galčík).
Náhradníci: A. Danko, Macej – Kuzma, Talakov.

Rozhodca: Kružliak – Straka, Vitko