Vít Kopřiva (5) – Dalibor Svrčina

2:0 7:5, 7:6 (3)

09.10.2023, 20:31 • Cancha 8, Buenos Aires (ARG) • 1. kolo • Milan Huppert cz

Tipsport: 1.61 2.2

Vít Kopřiva v prvním kole challengeru v argentinském Buenos Aires potvrdil roli mírného favorita, mladšího krajana Dalibora Svrčinu porazil po dramatických setech 7:5 a 7:6.

Mladší z Čechů odstartoval utkání brejkem, ale nedokázal ho potvrdit. O několik minut později Dalibor Svrčina dotáhl manko 3:5, ale přesto první set ztratil, protože prohrál jedenáctý i dvanáctý gem. I druhý set měl Vít Kopřiva výborně rozehraný, ovšem nechal si protéct mezi prsty slibný náskok 5:2, aby nakonec uspěl v tiebreaku, v němž soupeři povolil tři body.

V osmifinále se Vít Kopřiva utká s vítězem zápasu Felipe Meligeni AlvesLuciano Darderi. (23:05:39)

Konec zápasu

2:0; 7:6 - Vít Kopřiva

7:6

Je konec! Dalibor Svrčina v poslední výměně zápasu příliš dlouho nevydržel, udělal jednoduchou forhendovou chybu do sítě.

6-3

Tři mečboly! Vít Kopřiva získal drtivý tlak, který udržel až do konce výměny, finálním bekhendem pálil nechytatelně po levé lajně.

5-3

Dalibor Svrčina si je moc dobře vědom, že kratší bekhendové čopy na soka fungují, jenže v tomto případě dal míčku příliš malou výšku, narazil do sítě.

4-3

Rozdíl ve skóre čítá jediný bod. U kraťasu ještě Vít Kopřiva byl, proti povedenému lobu hrál těžký volej pod pásku.

4-2

S bekhendovým čopem soka si Dalibor Svrčina poradil brilantně, i on sekl do míčku z bekhendu, navíc tak chytře, že balónek spadl těsně za síť a mimo dosah protihráče.

4-1

Servis ven z kurtu doplnil Vít Kopřiva o forhend na opačnou polovinu, konkurent neměl žádnou šanci k míčku přiběhnout včas.

3-1

Kvalitním bekhendovým returnem se ostravský rodák dostal do tlaku, z výměny se ovšem vzápětí vyhodil přetaženým forhendem.

2-1

Agresivní forhendový return na tělo přinesl kýžené ovoce, Dalibor Svrčina musel hrát brzy po odskoku a forhendem jen rozvlnil síť.

1-1

Výhoda minibrejku je okamžitě prč. Vít Kopřiva má místy neuvěřitelné štěstí, po jeho forhendu míček dvakrát poskočil na pásce a spadl na polovinu mladšího krajana.

0-1

Dalibor Svrčina hned na úvod zkrácené hry získává minibrejk! U sítě volil nečekaný kratší forhend, soupeř zareagoval příliš pozdě.

6:6

1:0; 6:6 - Dalibor Svrčina

6:6

O osudu druhého setu rozhodne tiebreak! Vít Kopřiva uspěchal útok po vysokém forhendu soka, balónek nedokázal zvednout přes síť.

30-40

Dalibor Svrčina se nechal nalákat na kratší a vyšší bekhendový return, forhendem útočil o kousek vedle levé lajny.

15-40

Vít Kopřiva přečetl soupeřův úmysl v podobě kraťasu, jenže vzápětí mu vůbec nevyšel bekhendový volej, trefil síť.