Tenis

Challenger Bratislava (krytý tvrdý povrch)

Andrew Paulson (WC) – Luca Nardi

1:2 7:5, 4:6, 3:6

11.10.2023, 14:46 • Centrální kurt, Bratislava (SVK) • Osemfinále • Michal Břuchanský cz

Tipsport: 2.43 1.5

Andrew Paulson byl až do závěru druhého setu blízko postupu do svého prvního challengerového čtvrtfinále. Favorizovaný Ital se zvedl teprve chvíli, kdy prohrával 5:7, 4:4 a 0:30. Doslova z minuty na minutu pozvedl svůj výkon na násobně lepší úroveň. V onom devátém gemu druhé sady Nardi poprvé prolomil Čechův servis, řekl si o třetí set a začal zápas kontrolovat. Paulsona možná začalo limitovat i nějaké zranění, neboť se chvíli před rozhodujícím Nardiho trhákem nechal ošetřovat. (17:19:00)

Konec zápasu

3:6

Paulsonův opatrný druhý servis vrátil Nardi k základní čáře, ze které Čech zahrál poslední úder zápasu do sítě.

30-40

Mečbol! Paulson šel do kombinace servis – volej. Nardi zůstal ve hře a Čech potom poslal forhend těsně za pravou postranní čáru.

30-30

Teč pásky způsobila pátou dvojchybu českého tenisty. Nardi se tímto přiblížil k vítězství na dva body.

30-15

1:1; 3:5; 30-15 - Luca Nardi

30-15

Paulson šel trochu zbrkle k síti. Nardi poslal míč na jeho bekhend, kterým nevytvořil kloudnější volej.

30-0

Přímý bod. Předchozí ztracený gem asi v Paulsonovi nezanechal žádné negativní stopy.

15-0

Nardi chytil Paulsonův útočný bekhend jen za cenu forhendu za základní čáru.

3:5

Nardi od stavu 0:40 získal všechny míče. Výhodu proměnil dalším winnerem z prvního forhendu.

40-A

Servis na téčko Ital doplnil o suverénní forhend. Paulson se nejprve hnul na špatnou stranu, takže nemohl reagovat.

40-40

Nardi opět nezaváhal. Povodil si Paulsona po dvorci a stejně jako před chvílí umístil volej dostatečně daleko od něj.

40-30

Eso. Paulsonovi zbývá už jenom jedna brejkbolová příležitost.

40-15

1:1; 3:4; 40-15 - Luca Nardi

40-15

Luca Nardi zúročil dominantní postavení ve výměně forhendovým volejem.

40-0

Nardi kontaktoval míč těsně po dopadu Paulsonova forhendu. Poslal ho do autu a rázem čelí třem brejkbolům.

30-0

Paulson zvyšuje šanci na re-brejk. Nardi po jeho slajsu hodně přetáhl forhend za základní čáru.