13.10.2023, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Kdo se postavil do brankoviště?
Devon Levi (BUF) – 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2 %, odchytal 58:54
Igor Šesťorkin (NYR) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Filip Chytil (NYR) – 0+1, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 15:45 (03:53:25)
Statistiky
Střely na bránu: 24 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 8
Hokejisté Buffala nevstoupili do sezóny dobře. Na domácím ledě prohráli s New Yorkem Rangers 1:5. Hosté se dvakrát prosadili už v první třetině. Již ve 4. minutě otevřel skóre Alexis Lafreniere, druhý gól pak přidal tečí v přesilovce Chris Kreider. V prostřední části pak zvýšil už na 0:3 Artěmij Panarin. Šavle ještě do přestávky korigovaly ranou Johna Peterky, ovšem to bylo z jejich strany nakonec také vše. V 52. minutě totiž domácí schladil zásahem ve vlastním oslabení dnes výborný Chris Kreider a tečku za utkáním udělal v čase 58:31 trefou do opuštěné branky Jacob Trouba.

59:50

Kaapo Kakko ještě střílel z levého kruhu. Jeho pokus vychýlil mimo branku bránící Johnson.

59:02

Běží už poslední minuta zápasu.

58:54

Na trestnou lavici ještě míří domácí kapitán Kyle Okposo. Ten je vyloučen za hrubost.

58:31

58:31 Jacob TROUBA - 1:5

58:31

Rangers právě vstřelili branku!š
Domácí si mohli při oddechovém čase říci, co chtěli. Prohráli ale buly, po němž se puk dostal k JACOBOVI TROUBOVI a kapitán Rangers trefil přes celé hřiště prázdnou branku – 1:5. Asistence: Chris Kreider a Mika Zibanejad.

58:25

Hosté dnes brání opravdu výborně prostor před svou brankou. Nyní hosté vytečovali nahrávku Alexe Tucha mimo hřiště. Buffalo si bere time-out.

58:03

Jeden z hostujících hráčů minul z vlastního pásma opuštěnou klec. Pískán icing.

57:32

Domácí to vyzkoušejí s prázdnou brankou!

56:33

Will Cuylle neměl při ofenzivním výpadu podporu. Alespoň ale hostům ušetřil nějaký čas v útočném pásmu.

55:43

Situaci dvou proti jednomu řešil Tage Thompson sám střelou z pravé strany. Šesťorkin zakročil vyrážečkou.

55:23

Puk vypadl mezi střídačky. Čas na poslední reklamní přestávku.

55:07

Čas utíká a momentálně to nevypadá, že by měli domácí se skóre ještě něco udělat.

54:00

Lafreniere se snažil rozjet Filipa Chytila. Domácí obránci ho vytlačili do rohu. Šest minut do konce.

53:29

Z dálky to zkusil K'Andre Miller. Levi vyrazil jeho střelu.

52:41

Hosté jsou v plném počtu. V oslabení ještě navýšili skóre a mohou být spokojeni.

1:5

Góly a asistencie: 39. Peterka (Power, Jokiharju) – 4. Lafreniere (Panarin, Chytil), 13. Kreider (Fox, Zibanejad), 33. Panarin, 52. Kreider (Zibanejad, K. Miller), 59. Trouba (Kreider, Zibanejad)

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Clifton, E. Johnson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Cozens, Peterka – Benson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
Tréner: Don Granato

New York Rangers: Šestorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Kakko, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Chytil, Panarin (A) – Wheeler, Trocheck, Cuylle – Pitlick, Bonino, Goodrow.
Tréner: Peter Laviolette

Rozhodca: Charron, South – Gawryletz, Marquis

Diváci: 19 070