Tipsport extraliga (ČR)

HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice

0:3

koniec (0:1, 0:1, 0:1)

15.10.2023, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 11. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam) cz

Tipsport: 3.43 4.42 1.88

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Dávid Gríger
HC Dynamo Pardubice: Roman Will (17:42:22)

59:50

Hosté se ještě naposledy vydávají dopředu.

58:59

Lukáš Radil si vyměnil puk s Tomášem Hykou a nebezpečně vystřelil, Frodl si jeho pokus pohlídal.

58:28

Střela Martina Kauta z kruhů zapadla do Frodlovy náruče.

57:57

Karlovarští se na chvíli dostali do útočné třetiny, odtud je ale hosté zase brzy vyhnali.

57:12

Postavení mimo hru ze strany Karlových Varů.

56:52

Energii se stále nedaří překročit útočnou modrou.

56:16

55:30

Dynamo tlačí a zasypává Frodla střelami ze všech stran.

55:10

Domácím se povedlo osvobodit.

Dnešní utkání sleduje 4319 diváků.

54:16

Ondřej Beránek je poslán na trestnou lavici a přesilovku si dnes tedy zahrají i Pardubice.

53:57

Karlovarští vyhodili do útočné třetiny a mohou alespoň vystřídat.

53:22

Hosté kombinují v útočném pásmu a ke střele se zrovna nehrnou, tento průběh jim zcela vyhovuje.

52:16

Pardubičtí v pohodě drží útočnou třetinu, domácím se vůbec nedaří rozehrát.

50:49

Energetici vyhazují na zakázané uvolnění.

50:43

Po střele hostů následuje komerční přestávka.

49:43

Matěj Stříteský našel nehlídaného Iikku Kangasniemiho, tomu ale střela z úhlu před prázdnou klecí nesedla.

49:21

Karlovarští vyčkávají na rozehrávku za vlastní brankou.

48:22

Dynamo kontroluje hru a nenechá domácí se k ničemu dostat.

46:54

Tomáš Rachůnek se octl v ideální střelecké pozici, celou akci chtěl ještě vylepšit přihrávkou, která mu však nevyšla.

46:09

Lukáš Radil se dostal do samostatného úniku, Frodl jeho pokus z mezikruží vytěsnil.

45:56

Puk se odrazil do ochranné sítě a vhazuje se ve středovém kruhu.

45:26

Energie se propracovala do útočného pásma, kde se pokouší rozjet kombinaci.

44:31

Lukáš Sedlák prokličkoval obranou domácích a z mezikruží trefil připraveného Frodla.

43:51

Vít Jiskra to zkusil z rohu kluziště lišácky o brusli hostujícího obránce, puk se ale odrazil vedle.

43:13

Několikrát tečované nahození Iikky Kangasniemiho propadlo těsně mimo tři tyče.

42:32

Hosté kontrolují hru a drží útočné území.

41:47

Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice jdou do trháku, po přihrávce Tomáše Vondráčka pálil od modré DAVID MUSIL, na jehož přesnou střelu Dominik Frodl vůbec neviděl. Asistence: Tomáš Vondráček a Peter Čerešňák.

41:42

Zacloněná střela Roberta Říčky prolétla těsně mimo.

40:43

Zpoza kruhů pálil Tomáš Rachůnek, trefil pouze rameno Romana Willa.

40:16

Michal Plutnar ze středního pásma nahodil do Willovy náruče a získal vhazování v útočné pásma.

40:01

V druhé části vypadala hra podobně jako v té předchozí. Pardubice dobře zavřeli svou třetinu a domácí se dlouho nemohli k ničemu dostat. Dočkali jsme se i pěstního souboje mezi bývalým a současným kapitánem Energie, který vyhrál Jiří Černoch. Větší důvod k radosti měl ale v 39. minutě Vondráček, jelikož úspěšnou dorážku předvedl Lukáš Sedlák. Další třetina začne přibližně v 17:13.

40:00

39:35

Postavení mimo hru ze strany domácích.

38:40

Střelu Roberta Říčky zpoza kruhů vyrazil před sebe a v prostoru mezi kruhy si našel prostor LUKÁŠ SEDLÁK, který přesnou dorážkou posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Robert Říčka a Tomáš Hyka.

38:13

37:56

A neúmyslně to samé udělali i domácí, je odpískán icing.

37:47

Hostům se opět podařilo vyhodit přes všechny čáry.

36:49

Střela Tomáše Rachůnka se odrazila na hokejku jednoho z pardubických, kterému se povedlo vyhodit.

36:13

Jan Košťálek inkasuje dvě trestné minuty za hákování.

36:04

Sražený pokus Matěje Stříteského letěl vysoko nad.

35:20

Západočeši tlačí a chtějí vyrovnat.

33:49

Do pěstního souboje se pustili současný kapitán domácích Jiří Černoch a jejich bývalý kapitán Tomáš Vondráček. Bitku vyhrál první jmenovaný a oba usednou na pět minut na trestnou. Pokračuje se ve hře 5 na 5.

33:11

Karlovarští mají stále problémy s přechodem do útočné třetiny, kterou Dynamo dobře zavřelo.

32:24

Tomáš Zohorna otestoval Frodlovu pozornost a čeká nás komerční přestávka.

31:22

Martin Kaut nepřihrával v útočném pásmu přesně a puk se berou hráči v černém.

30:25

Milan Klouček ze střídačky zasáhl puk a vhazuje se ve středovém kruhu.

30:00

Karlovarští u své branky čekají na dostřídání formace.

29:06

Západočeši se nemohou dostat za útočnou modrou.

28:09

Lukáš Sedlák zavezl puk do útočné třetiny, nyní se o něj bojuje na mantinelu.

27:13

Energetici najeli do postavení mimo hru a následuje komerční pauza.

26:45

Pokus Ondřeje Beránka končí v pardubické obraně.

26:06

Nahození ze středního pásma Frodl raději pokryl lapačkou před najíždějícím Michalem Pochobradským.

25:54

Touš nyní skončil na střídačce domácích a vhazuje se po Willově levici.

25:42

Jeden z hostů nyní o plexisklo vyhodil puk do hlediště.

25:16

Patrik Poulíček prokličkoval až k Frodlovi, k zakončení se nedostal, ale Dynamo pokračuje v tlaku.

24:56

Iikka Kangasniemi to zkusil z kruhů, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

24:06

Jan Košťálek z pravé strany trefuje tyč!

23:32

Tomáš Rachůnek poslal puk do slotu, zde ale nikdo nebyl připraven na dorážku.

22:36

Pardubičtí zamkli útočné pásmo a kombinují.

21:29

Tečovaná střela Tomáš Dvořáka prolétla těsně mimo Frodlovy svatyně.

21:08

20:52

Pardubice opět vyhazují.

20:37

Energetici kombinují a hledají prostor ke střele.

20:06

Dynamo vyhrálo buly a vyhazuje.

20:01

Hosté závěr ve čtyřech zvládli klinicky a první část je tak za námi. Hrálo se velmi vyrovnaně a oba týmy si vypracovaly spoustu šancí. Skóre se otevřelo v 18. minutě. Z nenápadné akce se prosadil Lukáš Radil, díky němuž Dynamo vede. Další třetina začne v 16:23.

20:00

19:49

Domácí se dopustili ofsajdu.

19:08

Tomáš Hyka zasáhl holí Ondřeje Dlapu do obličeje a odsedí si za to dvě minuty.

18:40

Hosté rozehrávají za vlastní brankou.

17:12

Z nenápadné akce máme první gól utkání! Robert Kousal na mantinelu vybojoval puk pro LUKÁŠE RADILA, jehož akci nejspíš tečoval ještě blokující karlovarský obránce. Asistence: Robert Kousal a Tomáš Zohorna.

16:36

Martin Kaut vyslal zpoza kruhů jedovatou střelu, Frodl ji chytil do své náruče. Následuje komerční brejk.

16:09

Pardubice mají problémy s rozehrávkou domácí dobře forčekují.

15:03

Tomáš Dvořák ztratil na modré puk a hosté se musí stáhnout.

14:27

Karlovarští vyhodili na zakázané uvolnění.

13:58

Energetici ve vlastním pásmu hledají vhodnou možnost k rozehrávce.

13:11

Svou pověstnou ránu z první vyslal Lukas Zetterberg, na Romana Willa byl ale krátký.

12:51

Na druhou stranu spěchal Patrik Poulíček, zastavil ho ale vracející se Ondřej Beránek.

12:30

Dynamu se podařilo vyhodit.

11:58

Do odkryté sítě mohl pálit Iikka Kangasniemi, rybičkou hosty zachránil Martin Kaut.

11:12

První přesilovku si zahrají domácí, Jan Mandát se provinil sekáním.

10:35

Nenápadně to zkusil od mantinelu Vít Jiskra, Roman Will sice střelu vůbec nečekal, ale nemuselo ho to trápit, jelikož touš prosvištěl mimo.

09:54

Domácí nyní několikrát zahrozili, po střele Matěje Stříteského nebezpečně pálil Lukas Zetterberg, ten ale mířil těsně mimo.

09:29

Domácí gólman kryje další kotouč, Dynamo se nyní drží v útočném pásmu.

09:00

Přízemní střelu od modré pokryl Frodl lapačkou.

08:28

Zpoza kruhů vypálil Filip Koffer, jeho střela byla sražena mimo.

08:07

Skákavý kotouč se od Dlapovy brusle odrazil do hlediště a následuje komerční přestávka.

07:42

Hosté klidní hru ve svém pásmu, obě mužstva střídají.

07:01

David Cienciala našel křižnou přihrávkou volného Roberta Říčku, proti němu se ale Frodl bleskurychle přesunul!

06:39

Po sérii nepřesností na obou stranách se hraje u středového kruhu.

05:37

Robert Kousal se před Dominikem Frodlem zjevil zcela sám, na svého bývalého brankáře ale pardubický forvard nevyzrál.

05:24

Icing ze strany Karlových Varů.

04:57

Po Plutnarově pokusu došlo k ostřejší výměně názorů mezi Tomášem Dvořákem a Ondřejem Beránkem, sudí vše řeší domluvou.

04:52

Nahození ze středního pásma vyrazil Will svou přilbou do ochranné sítě.

04:32

Vít Jiskra přenechal puk na modré Ondřeji Dlapovi, po jehož střele se strhla před Romanem Willem menší strkanice.

04:00

Energetici se kostrbatě dostali k rozehrávce a spěchají dopředu.

03:15

Po přihrávce rukou Pardubic se hra přesune do středního pásma.

02:57

Výhoz Michala Plutnara sudí posoudili jakožto zakázané uvolnění.

02:09

Ondřej Procházka našel v přečíslení dva na jednoho Romana Přikryla, ten ovšem pálil nad.

01:26

Dělovku bez přípravy Patrika Poulíčka se snažilo dorazit několik jeho spoluhráčů, ani jeden se ale k puku pořádně nedostal.

00:45

Karlovarští se stále drží vepředu, nejsou však schopni vystřelit.

00:15

Jako první se dopředu vydali hosté, brzy však ztratili kotouč a na druhou stranu spěchá Energie.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, Mikyska – Rachůnek (A), Černoch (C), O. Beránek (A) – Zetterberg, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Hladonik – Koffer, R. Přikryl, O. Procházka.
Trenér: David Bruk

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Kaut, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Cienciala, Pochobradský – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát.

Zvítězí Dynamo?

HC Dynamo Pardubice

Kádr plný hvězd, nejlepší útok, nejlepší obrana a dosud nepoznali zápas, ve kterém by nebodovali. Dynamo v dosavadní sezoně ztratilo jen dvakrát, a to když po nájezdech podlehlo Spartě a pak Liberci. Dynamo působí suverénně a na tabulce je to znát, drží se na čele a nikdo kromě Litvínova mu nestíhá. Nejen v počtu bodů, Pardubičtí jsou nejlepší i ve střílení gólů, v pátek dosáhli mety 40 branek. Stejně mají i kvalitní obranu, 21 obdržených branek je také řadí na čelo tabulky.

Je až s údivem, že většinu gólů Dynamo skóruje při rovnovážném stavu, speciální formace totiž zatím moc nefungují. Šest branek ze sedmatřiceti přesilovek je dost málo, až Pardubice zlepší i tohle, budou k nezastavení. O brankový a bodový příliv se zatím stará aktuálně druhá formace ve složení Radil, Zohorna a Kousal. První jmenovaný je zároveň lídrem kanadského bodování celé soutěže a také nejlepším střelcem.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarským hokejistům se minulý hokejový víkend vůbec nevydařil. Domácí jasná prohra s Litvínovem a venkovní nálož od Třince. V pátek tak na ledě Motoru musela přijít radikální změna, aby nepřišla delší šňůra. Vstup do zápasu ani jeho nejbližší průběh tomu nenasvědčoval, energetikům se podařilo skórovat až v poslední části, kdy zápas vyrovnali a v nájezdech ho otočili na svou stranu. Po dvou jasných prohrách tak přišla velmi důležitá výhra z venkovního ledu.

Ačkoliv se to fanouškům ne vždy zdá, energetici mají jednu z nejlepších obran, s 22 obdrženými brankami jsou na děleném druhém místě. Obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě brankář Dominik Frodl. Ten sice kvůli drobným zdravotním obtížím vynechal jeden zápas, s 93,49 % ale vládl úspěšnosti brankářů celé extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

0:3

Góly a asistencie: 18. Radil (R. Kousal, Zohorna), 39. Sedlák (Říčka, Hyka), 42. D. Musil (Vondráček, Čerešňák)

Tréner: David Bruk

Tréner: Václav Varaďa

Rozhodca: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát