2:1

po s.n. (1:0) (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

15.10.2023, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • Mateo cz

Tipsport: 2.6 4.13 2.4

Z tohoto napínavého zápasu je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Dobrou noc nebo dobré ráno, jak chcete a hezký zbytek víkendu. (05:04:48)

3. Robert Thomas (STL) 0+1, rozhodující samostatný nájezd
Je rozhodnuto. V prodloužení měli oba týmy šanci ukončit utkání, ale oba brankáři vytáhli skvělé zákroky, čímž dospěl zápas až do nájezdů. V nich byl jako jediný úspěšný Robert Thomas, který střelou nad beton Daccorda rozhodl o výhře domácího celku k radosti většiny diváků v hale. Seattle tak má alespoň první bod v sezóně, St. Louis se raduje z výhry poprvé v sezóně.

Robert THOMAS - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem vítězné branky je ROBERT THOMAS.

Jordan EBERLE

3. séria 1:0

Jordan EBERLE neproměňuje. Eberle to zkoušel mezi betony Binningtona, ale ten si mezírku pohlídal a St. Louis vítězí.

Robert THOMAS proměňuje. Domácí útočník uspěl přesnou střelou nad beton Daccorda.

2. séria 0:0

Bjorkstrand zkoušel zakončit bekhendovou kličkou, ale Binnington zasáhl.

Kyrouova rána skončila v Daccordově lapačce.

1. séria 1:0

Beniers si rozhýbal domácího brankáře. Kličkou zkoušel překonat Binningtona za jeho beton, ale Binnington svůj beton vytáhl a zastavil střelu.

1. séria 0:0

Schenn zkoušel zakončit mezi betony, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:34

Larsson měl obrovskou šanci rozhodnout. U kevé tyčky mířil do odkryté brány, ale Binnington skvěle natáhl svůj levý beton a zabránil Seattlu, aby rozhodl zápas! Fantastický zákrok domácího gólmana.

64:00

Poslední minuta prodloužení.

63:26

Schwartz pálil, ale Binnington srazil střelu hokejkou do rohu.

62:40

Daccord likviduje střelu kapitána Blues Schenna.

62:07

Kyrou ujel dopředu s Faulkem. První jmenovaný chtěl nahrát Faulkovi, jenže tomu puk přeskočil hůl!

61:00

První minuta prodloužení je pryč a domácí se zatím vůbec nedostali ke kotouči.

60:01

Viděli jsme velmi napínavou třetí třetinu, ve které žádný gól nepadl a byla to hlavně třetina brankářů, protože oba dva zatím předvádí výborný výkon a nepustili do brány žádnou střelu od svých soupeřů. Po krátké pauze nás tak čeká nášup v podobě prodloužení 3 na 3, případně nájezdy.

60:00

59:26

Dunn dostal nahrávku na pravý kruh a už se chystal mířit do odkryté brány. Binnington se ale mezitím stačil přemístit, a tak trefil Dunn pouze jeho hruď.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny!

58:57

Binnington znovu drží puk v lapačce. Další buly před jeho bránou.

58:39

Icing domácích. Buly před Binningtonem.

58:25

Na druhé straně má Binnington kotouč v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

57:48

Hayes mohl rozhodnout zápas! Jeho ránu z mezikruží výborným způsobem vyrazil Daccord. Puk srazil spodkem lapačky.

57:03

Faulk nadvakrát pálil, ale v obou případech narazil na připraveného Daccorda.

56:32

Daccord je v této třetině třetině neprůstřelný, o čemž se přesvědčil Scandella, jehož pokus Daccord lapil.

55:35

Toropčenko se snažil z předbrankového prostoru překonat Daccorda, avšak neúspěšně.

54:29

Další střelecký pokus zapsal Blais, jenž pálil ze strany. Daccord i tentokrát pokus viděl a znovu skončil puk mezi jeho betony. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.

53:38

Krug vystřelil z pravého kruhu, ale Daccord jeho střelu viděl a má puk mezi svými betony. Hra přerušena, buly před brankou Seattlu.

52:25

Hra je znovu přerušena. Binnington má kotouč ve své rukavici. Po komerční pauze budeme pokračovat vhazováním před jeho bránou.

50:59

Wennberg ujel se Schwartzem dopředu a první jmenovaný hledal od levého mantinelu před brankou stojícího Schwartze, ale tomu přeskočil hůl, a tak z této akce nic nebylo.

49:48

Hra je v posledních sekundách hodně kouskovaná, což teď potvrdilo další přerušení hry způsobené Daccordovým zásahem.

49:27

Kyrou tvrdě vypálil od modré čáry. Jeho pokus sebral do připravené lapačky Daccord, kam puk zaplul naprosto přesně.

49:12

Znovu zákrok Daccorda. Další buly před jeho brankou.

49:04

Seattle následně posílá kotouč až na zakázané uvolnění a vhazuje se pře Daccordem.

48:57

Parayko dostal nabito na modrou čáru, ovšem jeho dělovku Daccord viděl a skryl puk ve své náruči.

48:47

Daccord má puk v lapačce, a proto hra zůstane před ním a bude se vhazovat.

48:42

Zakázané uvolnění Seattlu. Buly před Daccordem.

48:25

Krakeni posílají na led čerstvé síly a začínají akci zpoza Daccordovy brány.

47:49

Thomasovu ránu zablokoval Schwartz.

46:34

Následuje komerční pauza. Po ní se bude vhazovat před Binningtonem, protože předtím se pískalo zakázané uvolnění St. Louis.

46:00

45:01

Gourde vypálil v oslabení kousek za modrou na Binningtona, ale ten má na svém kontě další zásah.

44:22

Oleksiak vyhodil puk až k Binningtonovi.

44:00

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Vince Dunn – 2 min., nedovolené bránění.

43:37

Icing St. Louis. Hra zůstane před Binningtoenm, kde se bude vhazovat.

43:18

Borgen pálil od modré a Binnington zasáhl. Domácí gólman si pak poradil i s další střelou.

42:45

Teď pro změnu střídá Seattle a Krakeni začínají zpoza vlastní branky další akci.

41:46

Binnington pomohl za brankou s rozehrávkou.

41:32

Binnington má po střele Schwartze puk ve své lapačce a vhazuje se před jeho klecí.

40:52

Rychlé střídání domácího týmu, který opět začíná zpoza Binningtona.

40:17

St. Louis místo útoku zajíždějí za svou bránu a rozjedou další akci.

40:01

Třetí část za pár sekund startuje!
Střely na branku po 2. třetině: 13:20
Další třetina začne přibližně ve 4:02.
Je za námi druhá část, ve které už padaly góly. Jako první se po 40 sekundách druhé části v přesilovce prosadil bývalý hráč St. Louis Schwartz, který povedenou tečí změnil směr Bjorkstrandovy střely a poslal Seattle do vedení. Domácí ale srovnali ve 28. minutě zásluhou přesné rány Kyroua z mezikruží poté, co si pěkně vyměnil puk s Thomasem. Více práce měl ale znovu Binnington, který byl po vedoucím gólu Seattlu pod velkým tlakem střel. Žádná další ale už v brance neskončila, a tak je skóre před poslední dvacetiminutovkou 1:1.

40:00

39:38

Icing Seattlu. Vhazuje se před Daccordem.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:29

Tolvanenův pokus ze strany stačil Binnington škrtnout zřejmě lapačkou.

38:14

38:00

Ani Vrána neuspěl se svou střelou.

37:41

Saad z dobré pozice minul branku.

36:48

Thomas dostal nahrávku k levé tyči, ale nedokázal zamést puk do odkryté brány!

36:14

Justin Schultz – 2 min., podrážení.

35:58

Parayko teď doslova skočil do střely Eberleho a zachránil svůj tým od inkasování.

35:32

Krakeni musí rozjet další akci zpoza vlastní branky.

34:36

Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena.

34:13

Thomas zůstal sám na levé straně a už to vypadalo, že to tak zůstane, ale nakonec se k němu stáhla obrana Seattlu a domácímu útočníkovi tak nezbylo nic jiného, než jen nahodit puk za bránu.

33:29

Toropčenko dobrou střelou z levého kruhu prověřil Daccorda, ale ten ukryl puk ve své výstroji a přerušuje hru. Vhazuje se před jeho bránou.

32:55

Další icing domácích. Buly tak proběhne před Binningtonem.

32:09

Schwartz zasáhl puk vysokou holí a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.

31:05

Eberle hledal zpoza branky na brankovišti operujícího Benierse, ale ten se nakonec k puku dostat nedokázal.

30:25

Binnington si připsal další zásah proti ráně Eberleho z pravého kruhu.

30:17

Icing St. Louis. Vhazování před Binningtonem.

28:54

Binnington zpoza brány posílá puk svým spoluhráčům zpět do hry.

28:11

27:49

27:49 Jordan KYROU - 1:1

27:49

St. Louis právě vstřelilo branku! Máme srovnáno! Domácí předvedli krásnou kombinaci v útočném pásmu. JORDAN KYROU nejprve dal puk do jízdy Thomasovi. Domácí forvard ho pak od mantinelu poslal do mezikruží, kde stál již zmíněný Kyrou a jeho tvrdá rána skončila až za zády Daccorda. Asistence: Robert Thomas.

27:05

Kyrouovu střelu zablokoval obětavě Schultz.

26:11

Tucker hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale Borgen mu zablokoval hůl a získal kotouč pro svůj tým.

24:41

Wennberg vyslal další střelecký pokus, se kterým neměl Binnington problém. Ten je teď pod palbou hostujících hráčů, které zdá se nakopl úvodní gól zápasu.

24:02

Daccord má puk v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

23:25

Thomas měl na hokejce šanci na srovnání, ale Daccord dokázal proti jeho ráně z mezikruží zasáhnout.

23:15

Po zákroku Daccorda se bude vhazovat před jeho bránou.

23:09

Tucker jen těsně minul Daccordovu klec.

20:40

20:40 Jaden SCHWARTZ - 0:1

20:40

Seattle právě vstřelil branku! Nyní už ale Seattle dává regulérní gól! Po přesilovkové kombinaci našel Dunn na vrcholku kruhů Bjorkstranda. Jeho ránu tečoval před brankou stojící JADEN SCHWARTZ a překonal Binningtona. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Vince Dunn.

20:16

Tolvanen pálil, ale Binnington zasáhl.

20:01

Druhá třetina za pár sekund startuje.
Střely na bránu po 1. třetině: 4:9
Další třetina začne přibližně ve 3:07.
Je za námi první třetina zápasu, která nabídla mnoho zajímavých momentů. Více ze hry ale měli hosté, kteří měli i více střeleckých pokusů. Ve 13. minutě se Seattle prosadil po ráně Dunna, ale po trenérské výzvě domácí střídačky byl gól odvolán kvůli nedovolenému bránění brankáři Binningtonovi. V další šanci se pak ocitl v oslabení v 18. minutě McCann, který rozezvučel tyčku za zády domácího brankáře. Daccord moc práce v této fázi utkání neměl a nemusel řešit nějakou větší šanci domácích. Těm zatím nevychází přesilovky, protože nevyužily ani jednu ze dvou, které zatím svěřenci trenéra Berubeho měli. Do druhé třetiny navíc vstoupí St. Louis v oslabení.

20:00

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:47

Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Sammy Blais.

18:28

17:20

McCann měl obrovskou šanci v oslabení a za Binningtonem zazvonila tyčka!

17:02

Bučněvičův pokus zblokovala hostující obrana.

16:43

Schenn v dobré pozici minul bránu.
Domácí dostanou po komerční přestávce možnost druhé přesilové hry v utkání. Ta první se jim příliš nepovedla.

16:28

Alexander Wennberg – 2 min., hákování.

15:53

St. Louis musí rozjet další akci od vlastní brány.

14:55

Daccord vyjel za pukem ze své branky a trochu riskantně rozehrál před číhajícím Toropčenkem, ale naštěstí pro hosty to dopadlo dobře.

14:06

Daccord zpoza své branky pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou.

12:36

Seattle už se radoval ze vstřelení branky, kterou dal Dunn, ale střídačka St. Louis si vzala trenérskou výzvu, na jejímž základě shledali rozhodčí, že došlo k nedovolenému bránění brankáři Binningtonovi, a tak branka neplatí! Dunn dostal nabito na vrcholky kruhů a jeho tvrdá rána prošla do sítě. Jenže před brankou jeden z hráčů Seattlu znemožnil Binningtonovi chytat, a proto si domácí střídačka vzala trenérskou výzvu, která byla úspěšná.

12:11

Puk je v lapačce brankáře Binningtona. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

11:48

Thomas pálil z mezikruží, ale branku netrefil. Daccord nemusel zasahovat.

09:58

Dumoulinova rána od pravého mantinelu jen projela vedle domácí branky a žádné ohrožení to tedy nebylo.

08:55

Tahle přesilovka se domácím nepovedla a Seattle se i díky dobré obraně dokázal ubránit.

08:33

Puk skončil na tribuně a hra je přerušena.

07:56

St. Louis se vyhnalo do středního pásma.

07:24

Hosté se ale osvobozují a posílají kotouč za bránu Binningtona.

06:55

Vince Dunn – 2 min., sekání.
Uvidíme první přesilovku dnešního utkání.

06:52

Bučněvičovu nepřesnou ránu zblokoval McCann.

05:33

Oleksiak dostal nabito na levý kruh, ale Binnington znovu zasahuje. Zatím je domácí brankář v úvodu utkání mnohem více v permanenci.

04:33

Gourde se šikovně protáhl až před bránu domácích a jednoruč zkoušel překonat Binningtona, ale ten zasáhl a pokryl i následnou dorážku stejného hráče.

03:27

McCann obdržel přihrávku a vehnal se do útočného pásma. Krakenům ale zatím chybí přesnost, neboť i teď zamířil puk z McCannovy hole do ochranné sítě.

02:57

Puk znovu v ochranné síti, tentokrát po ráně, kterou vyslal Kartye.

02:22

Bellemare dostal hezky nabito, ale se svou střelou si neporadil tak, jak chtěl, protože puk skončil v ochranné síti a vhazuje se před domácím brankářem.

01:05

Burakovsky to zkoušel z mezikruží, ale rána mu nesedla a Binnington tak ani nemusel zasahovat.

00:34

Daccord si nyní připisuje první zásah, po kterém se přerušuje hra.

00:15

Bučněvič hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale Daccord vystrčil svou hůl a nepustil přihrávku.

00:01

Ještě zazní státní hymna USA.
Na ledě už jsou i hráči ze Seattlu, kteří budou hrát v bílých dresech.
Na led už postupně najíždějí jednotliví hráči Blues, kteří jsou vyvoláváni hlasatelem. Domácí budou hrát v tradičních modrých dresech.
Hlasatel ještě představuje trenérský štáb St. Louis. Pro Blues jde o první domácí utkání této sezóny.
Přímo na ledě probíhá krátké hudební vystoupení, pak už se půjde na samotný zápas.
Utkání začne s tradičním zámořským zpožděním, jak je ostatně v zámoří zvykem.
Seattle se nakonec rozhodl pro jednu změnu v sestavě, konkrétně v brankovišti, které bude poprvé v sezóně hájit Joey Daccord. Na straně domácího týmu nastoupí i podruhé od začátku Jordan Binnington.

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Tucker, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Kapanen, B. Schenn (C), Saad – Blais, Hayes, Vrána – Neighbours, Sundqvist, Toropčenko.
Trenér: Craig Berube

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Kartye.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: L´Ecuyer, Luxmore.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Nejslavnější hokejová liga světa je na svém začátku a myse zaměříme na souboj domácího týmu St. Louis proti hostujícímu Seattlu. Oba týmy by určitě chtěli znovu zasáhnout do bojů o Stanley Cup. byť domácí loni v play-off chyběli. To Seattle si ve vyřazovací fázi zahrál a došel do čtvrtfinále, ve kterém podlehl Dallasu 3:4 na zápasy. Do týmu Krakenů přibyl před sezonou také jeden český hráč, brankář Aleš Stezka, jenž si angažmá vysloužil výbornými výkony ve Vítkovicích v minulé sezóně. Český brankář se ale zatím nedostal ani na lavičku Seattlu. St. Louis má v kádru také českého hráč, útočníka Jakuba Vránu, který do týmu Blues přišel už v průběhu minulého ročníku. St. Louis mají za sebou jedno utkání v nové sezóně, které se jim ale výsledkově nevyvedlo a prohrálo na ledě Dallasu 1:2 po nájezdech. Jediným úspěšným střelcem St. Louis v základní hrací době byl Tyler Tucker a na jeho gól mu nahrával také Vrána. V nájezdech pak o vítězství Dallasu rozhodl Matt Duchene. To Seattle má odehrané dva zápasy, ale v obou případech musel zkousnout porážku. V prvním zápase nestačil na obhájce titulu z Vegas, kterým Krakeni podlehli 1:4 a v minulém utkání pak prohráli v Nashvillu 0:3. Jediným střelcem Seattlu v utkání ve Vegas a zároveň zatím jediným střelcem Krakenů v sezoně je Jared McCann. Seattle odehraje třetí utkání mimo svůj led, takže uvidíme, jestli si Krakeni tentokrát připíšou první body nejen venku, ale i v sezóně. Jediný zápas Blues odchytal Jordan Binnington, který by měl i letos být jasnou jedničkou St. Louis. Seattle zatím v obou případech postavil do branky Philippa Grubauera, který dohromady inkasoval už sedm branek. Je tedy otázka, zda nepošle trenér Seattlu do hry jiného gólmana. Úvodní buly bude v Enterprise Center v St. Louis vhozeno pár minut po 2:00 a já vás srdečně zvu na sledování tohoto utkání a přeji všem hezkou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

2:1

Góly a asistencie: 28. Kyrou (Thomas), rozh. náj. Thomas – 21. Schwartz (Bjorkstrand, Dunn)