3:2

koniec (1:1, 0:0, 2:1)

15.10.2023, 17:00 • ZŠ Považská Bystrica • 9. kolo • Klaudia Kadlecová

Tipsport: 1.76 4.34 3.25

Po bezgólovej druhej tretine priniesla tá tretia tri presné zásahy. Do vedenia sa dostali hostia z Trebišova, keď skóroval Romanov. Na 2:2 vyrovnal Lušňák po samostatnom úniku a stav na 3:2 uzavrel po delovke Zaťka od modrej Ján Zlocha v presilovej hre. Pochvalu si zaslúži brankár Boľo, ktorý pochytal aj nemožné. S konštatovaním, že Považská Bystrica vyhrala nad Trebišovom 3:2 vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:12:44)

59:58

Vylúčenie v tíme HK STEEL TEAM Trebišov:
Jacko – 2 min., podrazenie.

59:30

Panteri zvládajú svoje obranné povinnosti.

59:00

Trebišovu ostáva posledná minúta.

57:58

Považania už budú puk len vyhadzovať na prázdnu bránu, ale teraz sa dopustili icingu.

57:33

Hostia už sú na ľade so šiestimi korčuliarmi!
Oddychový čas pre Trebišov.

56:14

Tomek absolútne netušil, kde je puk, hráč hostí Jacko sa s ním obtočil okolo brány a už zasúval do prázdnej, lenže jeden z domácich puk zblokoval na bránkovej čiare!

54:27

Boľo si po inkasovanom góle neoddýchne. Naďalej sú domáci pri chuti.

52:49

Považská Bystrica dala gól! Poriadnu bombu spred modrej čiary vypálil Zaťko, vyzeralo to, že to bol čistý priestrel, ale po jemnom teči RICHARDA JAKUBCA puk ešte mierne zmenil smer a rovno do brány. Využitá presilová hra.
Asistencie: Zlocha J., Urbánek.

52:14

Trebišov sa oslobodil po Zaťkovom nahodení.

51:50

Stríž – 2 min., držanie.

51:25

Na modrej si pripravil strelu Rufati, ale neprekvapil Boľa.

50:30

Domáce zakázané uvoľnenie.

50:12

Hlaváčove zakončenie od mantinelu chytá Boľo do lapačky. Reklamná prestávka.
Hostia v plnom počte.

48:38

Nie príliš dobrá presilová hra domáceho tímu. Síce sa im podarilo usadiť v pásme, ale to by proti nim nemohol stáť v bráne Boľo.

46:52

Panteri prepadli a dvaja Trebišovčania si to zamierili na bránu proti jednému domácemu hráčovi. Nasledovala strela z ľavej strany, Tomek puk vyrazil a následne mu spoluhráči pomohli.

46:37

Komloš – 2 min., hákovanie.

46:17

Považská Bystrica dala gól! PATRIK LUŠŇÁK v samostatnom nájazde prekonáva Boľa, keď mu puk poslal povedľa jeho pravý betón do brány.
Asistencie: Rufati, Hlinka.

46:12

Z osi to márne skúsil Ján Zlocha. Boľo mu vytasil lapačku.

45:02

Zemko prihrával krížne v obrannom pásme, puk zachytil Bodnár a tentokrát musel Tomek využiť svoje skúsenosti na 110%!

44:04

Boľo s ďalším úspešným zákrokom.

43:26

Urbánek prešiel s pukom až do útočného pásma a domáci sa v ňom naďalej držia.

41:22

Trebišov dal gól! Od modrej prišlo nahodenie, ktoré sa odrazilo od zadného mantinelu pred bránu, kde sa najlepšie zorientoval KIRILL ROMANOV a rozjasal hosťujúcu lavičku.
Asistencie: Knižka, Novák.

40:14

Trebišovčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

40:01

Stav po druhej tretine je nezmenený a naďalej je vyrovnané 1:1. Panteri mali niekoľko sľubných a veľkých šancí, ale brankár Boľo chytá ako drak a všetko zneškodnil. Na opačnej strane nemal Tomek toľko zákrokov. Tretia tretina sa začne približne o 18:34.

40:00

39:40

Ďurkech nahadzoval na bránu a dobre tečoval Ján Zlocha, lenže betón Boľa bol proti.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

37:37

Domáci Zemko po prihrávke v strednom pásme mal proti sebe už len brankára a nastrelil žrď!

36:25

Strela z uhla od domácich si vynútila zásah brankára.

36:01

Zakázané uvoľnenie Trebišova.

35:35

Jedovku od Jakubca pohotovo vyráža Boľo.

33:21

Panteri poriadne podkúrili! Boľo koncom svojej hokejky puk vyrazil. Nasledovala ďalšia strela, po ktorej dostala zásah prilba hosťujúceho brankára.

32:25

Haluškova strela z prvej, Boľo puk vyrazil.

31:14

Zľava sľubne strieľal švihom Komloš. Tomek svoje betóny pritiahol a puk nepustil pomedzi.

30:35

Nepresnosť Považskej Bystrice znamená icing.

29:46

Lapačka Tomeka v permanencii, hosťom sa podarilo zavrieť domácich v pásme.

28:45

Ragan vystrelil z ľavého krídla a získal útočné pásmo, keď ho Tomek vychytal. Reklamná prestávka.

26:27

Matis obkrúžil bránu a skoro vsietil aj gól, pretože Tomek sa nestíhal presunúť. Ale útočníkovi Trebišova puk ušiel.

25:25

Boľovi prepadol puk, mal odkrytú časť brány a bol tam domáci hráč, ktorý puk popod svoje nohy nedostal do brány.

24:23

Strela od modrej čiary mierila za bránu Tomeka.

23:53

Tomek pre istotu pokryl puk odrazený od mantinelu.

23:25

Hosťujúcim hráčom nevyšiel prechod do pásma – ofsajd.

23:12

K strele pred bránou sa dostal Volko.

22:26

Trebišovu odpískané zakázané uvoľnenie.

21:43

V pásme sú usadení Považania a točia svojho súpera.

20:04

Ihneď zaútočili domáci a puk bol nebezpečne tečovaný pred bránou.

20:01

Favoritom tohto stretnutia je síce Považská Bystrica, ale ani dominancia v strelách im neprináša vedenie po prvej tretine. Domáci sa ujali vedenia v piatej minúte po góle Jána Zlochu, lenže hostia z jednej väčšej šance vyrovnali na 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

20:00

19:54

Pár sekúnd pred koncom sa Tománek tlačil s pukom spoza brány do bránkoviska.

19:00

Záverečná minúta prvej tretiny.

18:35

Strelu od modrej vyslal Knižka a tečovať sa snažil Komloš, Tomek puk videl a podržal ho v náručí.

17:43

Jakubec vyskúšal strelu z dobrej pozície, ale trafil len zadný mantinel.

15:34

Panteri zatlačili a takmer dali gól. Boľo je očividne rozchytaný, pretože chytá dobre.

14:50

Domáci opustili útočnú polovicu po vlastnej chybe.

14:13

Prihrávka Jánovi Zlochovi na modrú čiaru, od ktorej vypálil a Boľo na dvakrát puk pokryl.

13:49

Po Kriegerovej strele drží Boľo puk. Reklamná prestávka.

12:25

Trebišov dal gól! Aké to je jednoduché...SAMUEL NAGY sám unikal na bránu, domáci mu nestíhali a útočník štvrtej formácie hostí vyrovnal na 1:1.
Asistencie: Komloš, Škrek.

11:10

Trebišov zaútočil a Tomek mal problémy so strelou od Bodnára. Hostia, ale už nedokázali puk doraziť do odkrytého priestoru brány.

10:00

Štvrtá formácia Považanov odvádza dobrú robotu v útočnom pásme.

08:42

Dve šance domácich a pri oboch bol Lušňák ako finálny strelec, lenže Boľo mu zabránil skórovať.

08:13

Jackov strelecký pokus zblokovaný.

07:15

Boľo chytá a nasleduje reklamná prestávka.

07:02

Panteri aj naďalej v útoku.

05:54

Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

05:34

Trebišovská obrana zatiaľ celkom pohorieva, pretože Lušňák pohodlne prešiel až pred bránu, aj zakončil a jeho spoluhráč ešte dorážal. Boľo drží puk.

04:23

Považská Bystrica dala gól! Akcia domácich, ktorá mala oči! Urbánek dostal puk do jazdy na pravej strane, posunul ho na opačnú JÁNOVI ZLOCHOVI a ten nekompromisne zakončil.
Asistencie: Urbánek, Ďurkech L.

03:41

Považania zavreli hostí v ich pásme, Krieger nahadzoval od modrej a Boľo puk vyrazil.

02:10

Hostia vybojovali puk, ale len ho nahodili do pásma, keďže daná formácia mala dlhé striedanie.

01:16

Pekný prienik na domácej strane, po ktorom prišlo aj k zakončeniu, ale Boľo si pripísal prvý zákrok.

00:01

HK 95 Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Zaťko, Ďurkech L. – Hlinka, Scheuer – Hlaváč, Omelka – Zlocha A., Meszároš; – Urbánek, Zlocha J., Jakubec – Lušňák, Rufati, Vorona – Haluška, Tománek, Volko – Krieger, Sádecký, Zemko
Tréner: Jakub Ručkay

HK STEEL TEAM Trebišov: Boľo (Károlyi) – Škrek, Valečko – Jacko, Knižka – Hopkovič, Stríž – Štec; – Halás, Šimčák, Ragan – Novák, Romanov, Bodnár – Matis, Vrábeľ, Danielčák – Komloš, Farkaš, Nagy
Tréner: Dušan Kobeľa

Rozhodca: Valachovič, Lesay – Hanko, Staššák.
Siedmy celok v tabuľke HK 95 Považská Bystrica sa v rámci 9. kola Slovenskej hokejovej ligy stretne so šiestym HK STEEL TEAM Trebišov.

HK 95 Považská Bystrica: Panterom sa príliš nedarí a úvod sezóny si určite predstavovali lepšie. Po výhre so Žiarom nad Hronom 4:2 prišla prehra s Topoľčanmi rovnakým výsledkom. V tabuľke majú 11 bodov, o jeden menej ako ich dnešný súper z Trebišova. Najproduktívnejším hráčom Považskej Bystrice je Roman Tománek, ktorý si pripísal dva góly a štyri asistencie.

HK STEEL TEAM Trebišov: Naopak Trebišovčania môžu byť viac-menej spokojní ako nováčik v lige. Zvíťazili v dvoch zápasoch po sebe, zdolali slovenskú osemnástku 7:4 a Trnavu 5:1. Igor Halás doposiaľ zaznamenal tri presné zásahy a na štyri prihrával.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

3:2

Góly a asistencie: 5. Zlocha J. (Urbánek, Ďurkech L.), 47. Lušňák (Rufati, Hlinka), 53. Zlocha J. (Zaťko, Urbánek) – 13. Nagy (Komloš, Škrek), 42. Romanov (Knižka, Novák)

HK STEEL Team Trebišov: Boľo (Károlyi) – Škrek, Valečko – Jacko, Knižka – Hopkovič, Stríž – Štec; – Halás, Šimčák, Ragan – Novák, Romanov, Bodnár – Matis, Vrábeľ, Danielčák – Komloš, Farkaš, Nagy

Rozhodca: Valachovič, Lesay – Hanko, Staššák