Tipsport extraliga (ČR)

HC VERVA Litvínov – HC Vítkovice Ridera

6:3

koniec (2:2, 4:0, 0:1)

20.10.2023, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • 12. kolo • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 1.85 4.43 3.55

To už je z mojí strany pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek pátečního večera! (20:10:50)
Střely na branku – 45:27
Hokejisté Litvínova poráží Vítkovice 6:3 a připisují si jedenáctou výhru v řadě! Domácí rozhodli o výsledku ve druhé třetině, v níž soupeři nastříleli čtyři góly.

První část byla vyrovnaná. Po ní to bylo nerozhodně 2:2. V polovině duelu však přišla litvínovská smršť, která přinesla tři góly v rozmezí minuty a půl. Na zásah Matúše Sukel'a navázal dvěma trefami David Kaše. Ještě do přestávky pak navýšil skóre na 6:2 Liam Kirk. Hosté v úvodu třetí části snížili, když samostatný únik proměnil krásnou kličkou kapitán Dominik Lakatoš. To byla ale také poslední branka utkání.

59:12

David Kaše nabral rychlost na levé straně a poslal krásný pas na vzdálenější tyčku, kde byl Nicholas Hlava. Proti němu se ale dokázal přemístit Matěj Machovský, jenž zabránil navýšení skóre!

59:02

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:47

Domácí už ani v přesilovce nikam nepospíchají a užívají si závěr utkání.

57:56

Domácí dohrají zápas v početní výhodě, tedy pokud ji nevyužijí. Patrik Zdráhal neunesl dohrání od Czuczmana, kterého sekl. Zdráhal pak dostal ještě další trest za nesportovní chování.

57:22

Domácí publikum už pomalu začíná oslavovat další ligovou výhru. Halou zní „Vysoký jalovec.“

56:28

Abdul našel Michala Guta, jehož bekhendový pokus ze slotu vyrazil Machovský! Ten si hned připsal i další zákrok.

56:20

Vítkovice jsou v tuto chvíli v plném počtu.

55:44

Ostrou střelu z pravého kruhu dokázal vyrazit Machovský. Hosté pak vyhodili.

54:57

Hosté už jsou ve čtyřech.

54:46

Jaksovo nahození lehce tečoval Liam Kirk. Machovský ale zasáhl špičkou pravého betonu.

54:18

Dvě minuty za krosček dostal Matěj Prčík. Domácí si vyžádali oddechový čas.

53:48

Liam Kirk vypálil z levého kruhu. Našel připraveného Machovského.

53:04

Nějaký zdravotní problém má Matúš Sukeľ. Ten při přetlačované na buly upadl a zřejmě si nepřirozeně zkroutil nějakou část nohy. Led opouští za doprovodu lékaře.

52:56

Dvě minuty za podrážení vyfasoval Patrik Zdráhal. Po reklamní přestávce začne přesilovka Litvínova.

52:08

Machovskému vypadl puk po střele ze středního pásma. Naštěstí se před ním nacházel obránce Grman a ne protihráč.

6:3

Góly a asistencie: 5. O. Kaše, 14. Koblasa (Abdul, Baránek), 31. Sukeľ (Kudrna), 32. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 33. D. Kaše (Baránek), 36. Kirk (Válek) – 2. Lakatoš (Raskob), 20. Krieger (Kalus, Lakatoš), 42. Lakatoš

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Demel (A), Zile, Jaks, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ (C), Kudrna – O. Kaše (A), D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Gut, Jurčík.
Tréner: Karel Mlejnek

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (33. Machovský) – Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese – Mueller (A), Krieger, Bukarts – Lakatoš (C), Chlán, Zdráhal – Kalus, Claireaux, Kotala – Krejsa, Dej (A), Fridrich – Lednický.
Tréner: Miloš Holaň

Rozhodca: Kika, Květoň – Ondráček, Thuma