21.10.2023, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • 14. kolo • Filip Hulín cz

Tipsport: 1.95 4.27 3.18

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:20:30)
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Michal Vitouch a Tomáš Volevecký.
Je konec! Stadion porazil Slavii a zapsal šestou výhru v řadě. Sešívaní sice šli ve druhé třetině do vedení, avšak kališníci utkání otočili po brankách Kuťáka, Korduleho a Gumana a zaslouženě zvítězili.

59:03

Další šance Berana! Hostující útočník tečoval střelu od modré a Pařík puk se štěstím vyrazil ramenem.

58:10

Beran se dostal k dorážce na hranici brankoviště a puk prolétl vedle branky.

Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion využívá přesilovku a odskakuje na rozdíl dvou branek! TOMÁŠ GUMAN obdržel puk na levém kruhu, povyjel si až do mezikruží a jeho střela skončila nad vyrážečkou hostujícího gólmana. Asistence: Michael Krutil a Josef Koláček.

56:42

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Strnad.

55:39

Černohorského střela byla zblokovaná jedním z hostujících hráčů.

54:13

Husák to zkusil od modré a Volevecký zasáhl lapačkou.

53:09

Krutil udělal velkou chybu za vlastní brankou a k puku se dostal Kulda, jehož střela skončila na betonech litoměřického brankáře.

52:59

Slavia vyhazuje.

52:30

Tomáš Knotek – 2 min., sekání.

51:54

Kordule vystřelil od modré a jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

50:10

Sešívání nyní hodně zatápí litoměřické obraně, ale všechny jejich střely konči na skvěle chytajícím Paříkovi.

49:38

Havrda zůstal zcela osamocen před brankou, hodil si puk do forhendu a už chtěl zasouvat do poloprázdné branky. Pařík se však skvěle roztáhl a puk vyrazil.

49:11

48:11

Brož křižně našel Knotka, který z první trefil levý beton domácího brankáře.

47:50

Fantastický zákrok Lukáše Paříka! Litoměřický brankář skvěle vytasil lapačku proti bombě Kuldy z pravého kruhu.

47:23

Beran nedosáhl na puk na hranici brankoviště a Stadion vyhazuje.

45:47

Stadion jde ve vlastním oslabení do vedení! PAVEL KORDULE vypíchl puk ve vlastním obranném pásmu, přejel celé hřiště a kličkou do forhendu překonal Voleveckého. Asistence: Michal Vitouch.

45:34

Velkou příležitost měl Kulda, který zůstal úplně osamocen na pravém kruhu, ale Pařík se povyjel a puk vyrazil.

44:31

Markus Korkiakoski – 2 min., podrážení.
Dnešní utkání sleduje 1103 diváků.

43:26

V dobré pozici se ocitl Kordule, který z levého kruhu těsně minul levou tyč.

42:57

Ofsajd zastavuje akci kališníků.

41:09

Husákovi puk přeskočil hokejku a musí se vracet až za vlastní branku.

40:01

Po druhé třetině je stav vyrovnaný. Slavia šla do vedení zásluhou Žovince, který ve vlastním oslabení překonal Paříka. Stadion následně přebral otěže zápasu a byl aktivnějším týmem. Volevecký kapituloval až 15 sekund před přestávkou po teči Kuťáka.

40:00

39:45

39:45 Filip KUŤÁK - 1:1

39:45

Stadion ještě před druhou přestávkou srovnává skóre! Černohorský vystřelil od modré a v mezikruží vložil do nahození hůl FILIP KUŤÁK a puk prošel Voleveckému mezi betony. Asistence: Jakub Černohorský a Patrik Husák.

37:51

Nahození vyslal od modré Kroupa a po teči jednoho z hráčů před brankou kotouč prolétl vedle levé tyče.

36:45

Tomanovi puk utekl do rohu a z dobré pozice nevytěžil ani střelu.

35:00

Holý zblokoval tvrdou ránu od modré a zůstal ležet na ledě. Po chvíli odjíždí sám na střídačku.

33:18

A další šance Costy! Litoměřický útočník vypálil z mezikruží a Volevecký měl co dělat aby puk udržel.

32:33

Costa byl před hostující brankou a rozhodl se vystřelit. Na poslední chvíli jeho pokus zblokoval hostující Kremláček.

30:13

Stadion je v posledních minutách aktivnějším týmem a neustále ohrožuje branku Slavie.

29:28

Svoboda už se dostával do samostatného úniku, ale na poslední chvíli mu puk vypíchl Hrdinka.

27:12

Tomek se vydal do útoku, vystřelil z pravého kruhu a Volevecký zasáhl vyrážečkou.

25:12

Na druhé straně mohl vyrovnat Guman, avšak z mezikruží trefil pouze levou tyč.

24:55

24:55 Dušan ŽOVINEC - 0:1

24:55

Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní se prosazují ve vlastním oslabení! Knotek našel skvělou zadovkou DUŠANA ŽOVINCE, který z pravého kruhu zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Tomáš Knotek.

23:55

Vladimír Kremláček – 2 min., sekání.

22:58

Svoboda si povyjel do mezikruží a ve stoprocentní šance těsně minul.

21:30

Na druhé straně se ke střele z levého kruhu dostal Guman a orazítkoval horní tyč.

21:08

Holému střela od modré nevyšla a skončila hodně mimo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:49.
V první třetině branka nepadla. Hrál se ne příliš pohledný hokej s minimem šancí na obou stranách. Asi největší příležitost měl v 7. minutě domácí Vitouch, který v dobré pozici na levém kruhu minul prázdnou branku.

20:00

19:44

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Slavie.

18:04

Těsně před Paříkem puk tečoval Helt. Litoměřický brankář kotouč vyrazil před sebe a jen o kousek na něj nedosáhl Brož.

16:24

15:50

Od modré vystřelil Krutil, avšak před hostujícím gólmanem nikdo nestál.

15:22

Sihvonen to zkusil z mezikruží a puk byl zblokován do rohu. Následně střílel ze stejného místa Kuťák a Volevecký puk ukryl v náruči.

14:24

Edgars Kulda – 2 min., hákování.

14:09

Při signalizované výhodě se puk odrazil od mantinelu a už mířil do odkryté domácí branky. Na poslední chvíli však zasáhl Černohorský.

12:42

Ve skvělé střelecké příležitosti se ocitl Holý, který však z mezikruží zacílil těsně vedle pravé tyče.

10:19

Tomkovu střelu od modré zblokoval jeden z hostujících hráčů.

08:40

Z levého kruhu to zkusil Klikorku a puk prolétl vedle levé tyče.

06:49

Vzápětí si až před Voleveckého nabruslil Svoboda, ale jeho klička do forhendu skončila na betonu.

06:12

Před Vitouchem byla prázdná brána, ale litoměřický útočník trestuhodně minul z levého kruhu.

05:38

Do dobré střelecké pozice se dostal na hranici pravého kruhu Strnad a Pařík rychle vytasil lapačku.

05:02

Husák puk nahodil do útočného pásma a hostující gólman přerušuje hru.

04:42

Ofsajd zastavuje akci sešívaných.

04:01

Kroupa pěkně našel mezi kruhy Kuťáka a Volevecký zasáhl levým betonem.

03:12

Do dobré střelecké pozice na levém kruhu se dostal Svoboda a hostující brankář ukryl puk ve své výstroji.

01:12

Lehké nahození Brože skončila v rohu. Na druhé straně střílel Koláček a Volevecký má první zákrok.

00:25

Krutilovu střelu od modré tečoval jeden z kališníků hodně mimo.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Pařík (Cichoň) – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák (C), Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – Korkiakoski, M. Toman, Guman – Cikhart, Costa, J. Koláček – P. Svoboda, Vitouch, Kordule.
Trenér: Přerost

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Hrdinka, Holý, Klikorka, Kajínek, Kremláček – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Matě. Beran, Knotek (C), Průžek – Slavíček, Helt, J. Brož – Havrda, Slavík, Strnad.
Trenér: Tvrzník

Rozhodčí: Wagner, Bejček – Beneš, Sýkora.
Hned v prvním kole se proti sobě postavili i sobotní soupeři, ve středu 13. září se hrálo v pražském Edenu a utkání dopadlo příznivěji pro Litoměřice.
Stadion se v Praze prosadil již dvakrát v první třetině, ale Slavia se vždy dotáhla a v úvodní dvacetiminutovce dokonce vedla po obratu 3:2. To bylo ale ze strany domácích vše. Naopak branky Svobody, Černohorského a Vopata rozhodly o tom, že výhru bral celek Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka.
Mnohem horší start si prožila pražská Slavia, která v prvních deseti zápasech vyhrála pouze jednou, a to nad pardubickým béčkem. Nyní to ale vypadá, že se tým se slavnou minulostí zvedá. Vyhrál totiž třikrát v řadě a klepe na dveře předkola play-off.

Slavia moc branek nedává, což nejspíše má za důsledek i postavení v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Tomáš Knotek, který má z celého týmu nejvíce gólů a v asistencích je třetí. Vidět je také Lotyš Edgards Kulda (3+6) či dvojice odchovanců Jaroslav Brož (5+3) a Robin Všetečka (4+4).
Velkou zásluhu na tom má ofenzíva, Riku Sihvonen patří mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže a aktuálně má na svém kontě již 14 kanadských bodů (3+11), tým Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka se ale může spolehnout také na Přemysla Svobodu (6+7), střelce Petra Tona (7+3) a zkušeného Tomáše Gumana (4+6).
Stadion sice začal nový ročník Chance ligy vítězně, dvakrát vyhrál, ale následně přišly hned čtyři neúspěchy v řadě. Krize ale nepřišla, kališníci se zvládli otřepat a nyní mají po pěti výhrách v řadě nejlepší formu celé soutěže. Díky tomu se severočeský klub dostal z posledních míst zaručujících předkolo play-off až na páté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:1

Góly a asistencie: 40. Kuťák (Černohorský, Husák), 46. Kordule (Vitouch), 57. Guman (Krutil, J. Koláček) – 25. Žovinec (Knotek)

Tréner: Přerost

Tréner: Tvrzník

Rozhodca: Wagner, Bejček – Beneš, Sýkora