Liga majstrov

1. FC Union Berlín – SSC Neapol

0:1

koniec (1:0)

24.10.2023, 21:00 • Stadion An der Alten Försterei • 3 • Skupina C • Martin Kožiak

Tipsport: 3.58 3.45 2.19

90+6

V druhom polčase sa nakoniec Neapolu podarilo zlomiť zápas v 65. minúte, kedy sa presadil Giacomo Raspadori. Domácim sa už napriek snahe v závere vyrovnať nepodarilo a všetky 3 body tak putujú do Talianska.
Neapol v tabuľke ostáva druhý za Realom Madrid. Union Berlín je stále posledný. (22:56:40)

90+5

Gosensov center sa chvíľu odrážal v pokutovom území, ale nakoniec ho jeden z hráčov Neapolu odkopol.

90+4

Di Lorenzo potiahol súpera za dres a nasledovať tak bude priamy kop.

90+3

Becker posielal loptu do šestnástky viackrát za sebou, ale ani jeden z týchto centrov neznamenal pre Neapol nebezpečenstvo.

90+2

Beckerov center pohotovo odhlavičkoval Rani Khedira Natan.

90+1

Pri lopte sú skoro stále domáci futbalisti, ale obrana Neapolu ich zatiaľ k ničomu nepúšťa.

90

Nadstavovať sa bude ešte 5 minút.

89

Striedanie v tíme SSC Neapol:
z ihriska odchádza Khvicha Kvaratskhelia, prichádza Leo Östigaard.

86

Hráči Unionu sú s loptou na súperovej polovici, ale zatiaľ sa im nedarí presadiť sa v útoku.

84

Di Lorenzo si na svojej obrannej polovici vypýtal faul.

83

Strieľaný center Kvaratskheliu bol domácou obranou rýchlo odvrátený.

82

Knoche teraz fauloval v blízkosti svojej šestnástky a Neapol tak bude mať zaujímavú štandardku.

81

z ihriska odchádza Matteo Politano, prichádza Jesper Lindström.

80

Na center smerujúci do šestnástky si dokázal nabehnúť Robin Knoche. Jeho hlavička ale minula bránu o kúsok.

79

Striedanie v tíme 1. FC Union Berlín:
z ihriska odchádza Danilho Doekhi, prichádza Lucas Tousart,
z ihriska odchádza Janik Haberer, prichádza Kevin Volland.

75

Elmasov technický obstrel skončil iba vedľa vzdialenejšej tyčky.

74

Diogo Leite fauloval Simeoneho a hra je tak prerušená. Rozohrávať v strede poľa bude môcť Neapol.

71

z ihriska odchádza Giacomo Raspadori, prichádza Giovanni Simeone,
z ihriska odchádza Mário Rui, prichádza Mathías Olivera.

0:1

Góly: 65. Raspadori

Karty:   10. Trimmel (UNB), 51. Haberer (UNB), 54. Gosens (UNB) – 20. Rrahmani (NEA)

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 21:10.

1. FC Union Berlín: Rønnow – Knoche, Leite, Doekhi (79. Tousart) – Trimmel (C), Haberer (79. Volland), Khedira (70. Král), Aaronson (70. Laïdouni), Gosens – Becker, D. Fofana (70. Behrens).
Náhradníci: Stein, Schwolow – Jaeckel, Bonucci, Dehl.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Natan, Rui (71. Olivera) – Cajuste (46. Elmas), Lobotka, Zieliński – Politano (81. Lindström), Raspadori (71. Simeone), Kvaratskhelia (89. Östigaard).
Náhradníci: Contini, Gollini – Zerbin, D'Avino, Zanoli, Gaetano.