Hynek Bartoň (Q) – David Jorda Sanchis

2:1 6:7 (5), 7:6 (4), 6:3

24.10.2023, 10:10 • Kurt č. 1, Ortisei (ITA) • 1. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 1.65 2.13

Hynek Bartoň (587.) navázal v italském Ortisei na povedenou kvalifikaci a zvládl na tamějším halovém challengeru otočit už třetí třísetový maraton v řadě! V utkání prvního kola s Davidem Jordou Sanchisem (325.) doslova utekl z lopaty hrobníkovi, neboť soupeř za stavu 6:5 ve druhém setu podával na vítězství a měl i mečbol. Ačkoliv se mu to do té doby za hodinu a půl nepovedlo ani jednou, devatenáctiletý Čech se blýskl brejkem a vynutil si tiebreak, v němž byl jasně lepším hráčem. Nabytou pohodu si následně Bartoň přenesl i do rozhodujícího dějství, v němž už na dvorci dominoval, a zvítězil tak po 2 hodinách a 8 minutách poměrem 6:7(5), 7:6(4) a 6:3. V osmifinále jej čeká lepší z dvojice Harris (GBR) – Napolitano (ITA). (12:24:49)

Konec zápasu

6:3

Brejk čistou hrou na závěr utkání! David Jorda Sanchis uzavřel duel tvrdým forhendem do sítě.

40-0

Zdálo se, že Bartoň returnoval do deblového koridoru, ostatně i on sám přestal hrát. Umpirový rozhodčí to ale měl přímo pod sebou a nechal pokračovat ve výměně. Jorda Sanchis zkazil čop. Tři mečboly!

30-0

Hynek Bartoň reagoval na soupeřův bekhend před základní čáru a přesun k síti křižným forhendovým prohozem!

15-0

Po vyšším returnu Bartoně útočil David Jorda Sanchis bekhendem z výskoku do sítě.

5:3

1:1; 5:3 - Hynek Bartoň

5:3

Skvělá práce Bartoně! Soupeře si přitáhl kraťasem na síť a poté si jej vychutnal elegantním vítězným lobem.

40-30

David Jorda Sanchis returnoval po druhém podání do sítě. Hynek Bartoň má gembol na 5:3.

30-30

Obrovská chyba Bartoně. Z ideální pozice přepálil křižný forhend trestuhodně do autu. Jorda Sanchis by byl bez šance.

30-15

Hynek Bartoň se náběhovým forhendem přesunul k síti, kde dohrál výměnu vítěznou smečí.