29.10.2023, 16:00 • O2 arena • 15. kolo • Matyáš Smola cz

Nejlepší hráči utkání:

SPA – Joshua Kestner
TŘI – Ondřej Kacetl
(18:38:00)

Sparta podruhé v sezoně poráží Třinec, po prodloužení berou z domácího ledu Pražané znovu o bod více, jako tomu bylo v prvním utkání mezi soupeři.

61:32

Sparta právě vstřelila branku!

Lajunen našel ve středním pásmu najíždějícího JOSHE KESTNERA, který si přihrávku v mezikruží zpracoval a zakončil nad Kacetlovu lapačku.

60:30

Třinec první najel do soupeřova pásma, střela z toho nebyla.

60:01

Třinec přestřílel ve třetí třetině Spartu 15:8 a dokázal vyrovnat. Stav zápasu po třech třetinách 2:2. Po malé pauze začne cca v 18:29 prodloužení.

60:00

59:56

Kempný si chvíli poležel na Voženílkovi, to se Třinci nelíbilo a vytvořil se okolo hráčů hlouček. Vše zůstalo pouze u slov.

59:30

Pánik se po najetí do útočného pásma obtočil okolo Kempného a vystřelil z pravého kruhu, střela zápěstím šla do břicha Kováře.

58:55

Třinec hraje s pukem v útočném pásmu, ke střele se ale nedostává.

56:14

Třinec právě vstřelil branku!

Třinec vyrovnává. Zpoza branky našel Hudáček Daňa, který vystřelil z pravého kruhu do levého betonu Kováře, od něj se puk odrazil na ANDREJE NESTRAŠILA, který ho nohou tečoval do branky.

55:33

Kurovský objel rychle mantinel a pokusil se dotlačit puk do branky, Kovářův beton byl však na správném místě.

54:23

Střela Pánika z nájezdu od pravého mantinelu končí po vypíchnutí v ochranné síti.

54:01

Zakázané uvolnění Třince po neúspěšném nahození.

53:28

Polášek na druhé straně napřáhnul zpoza pravého kruhu, jeho rána mířila jen do mantinelu za brankou.

52:59

Další pokus Najmana byl z modré, dezorientovaný Kacetl puk neviděl, na poslední chvíli ho ale vyrazil tělem.

52:43

Třinec ubránil oslabení.

52:43

Najman si připravil střelu z levého kruhu, jeho střela netrefila žádnou z tečujících čepelí před brankou, Kacetl s klidem zachytil puk do lapačky.

3:2

Góly a asistencie: 13. Kestner (Horák, Kempný), 19. Moravčík (D. Vitouch, Horák), 62. Kestner (Lajunen, Moravčík) – 1. Nestrašil (Kundrátek, Hudáček), 57. Nestrašil (Daňo, Hudáček)

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mikliš, Krejčík, Moravčík, Němeček, Mozík, Irving – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – D. Vitouch, Horák, P. Kousal – Buchtele, O. Najman, Forman – Konečný, Lajunen, Kestner.
Tréner: Pavel Gross

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.
Tréner: Zdeněk Moták

Rozhodca: Jeřábek,Kika – Lhotský,Svoboda

Diváci: 11023