Tenis

Turnaj majsteriek (tvrdý povrch)

Elena Rybakina (4) – Jessica Pegulaová (5)

0:2 5:7, 2:6

29.10.2023, 23:12 • Estadio Paradisus, Cancún (MEX) • Bacalar Group • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann) cz

Tipsport: 1.81 2.05

Úvodní zápas letošního Turnaje mistryň by se dal rozdělit na dvě části. Do stavu 5:3 v prvním setu hrála Jelena Rybakinová dobrý tenis proti Jessice Pegulaové, pak ale herně totálně odešla, začala kupit jednu chybu za druhou a kvůli 35 nevynucených chybám je nakonec poražena 5:7, 2:6. Jessica Pegulaová odehrála dobrý zápas, avšak sama ví, že dnes uspěla především díky velmi bídnému výkonu její soupeřky. (00:41:19)

Konec zápasu

0:2; 2:6 - Jessica Pegulaová

2:6

Hotovo! Nečistý return Rybakinové po druhém podání jen těsně přeletěl síť, následný obranný úder kazašské tenistky už byl jejím posledním v zápase.

0-40

Rybakinová teď velmi špatně trefila return druhého podání a jsou tu tři mečboly.

0-30

Rybakinová se pustila do útoku, naběhla na síť, pak ale pokazila smeč, kterou zahrála do autu.

0-15

Pegulaová podává na vítězství v zápase a začíná s velkou klikou, neboť po jejím bekhendu se míček stěží překulil přes pásku.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Jessica Pegulaová.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

0:1; 2:5 - Jessica Pegulaová

2:5

Jessica Pegulaová je mnohem produktivnější ve využívání brejkbolů, teď uspěla hned na první pokus díky perfektnímu forhendu po lajně a vede 5:2.

30-40

Následuje ale další z mnoha zbytečných chyb kazašské tenistky a další brejkbol.

30-30

Perfektní forhend Rybakinové k základní čáře znamená srovnání v sedmé hře druhého setu.

15-30

Rybakinová rozběhala soupeřku a snažila se zakončit bekhendem po lajně, mířila však jen do sítě.

15-15

Rybakinová po čase trefuje eso, své páté v zápase.

0-15

Pegulaové vyšel výborný return, dostala se do výměny a donutila soupeřku k nepřesnému bekhendovému úderu.

2:4

Šestý brejkbol už Rybakinová přeci jen využívá! Zaútočila z returnu druhého podání a Pegulaová zahrála obranný úder do sítě.