31.10.2023, 00:00 • TD Garden, Boston • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Střely na bránu: 26 – 37 | Přesilová hra: 0/1 – 0/3 | Trestné minuty: 9 – 2

Linus Ullmark (BOS) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 63:36
Sergej Bobrovskij (FLA) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 63:36

Česká a slovenská stopa
Pavel Zacha (BOS) – 1+1, +2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:09
David Pastrňák (BOS) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:17

Tři hvězdy utkání
1. Linus Ullmark (BOS) 35 zákroků
2. Pavel Zacha (BOS) 1+1
3. Brad Marchand (BOS) 1+0 (02:53:47)
Boston prohrával s Floridou po první třetině 0:2, postupně se mu ale povedlo skóre dorovnat a nakonec si vynutit prodloužení, v němž rozhodl o vítězství Bruins po sólo akci Pavel Zacha. Tomu se povedlo v utkání zaznamenat bilanci 1+1 a stal se druhou hvězdou zápasu. Floridu může velmi mrzet, že ve třetí třetině nevyužila pětiminutovou přesilovku po vyloučení McAvoye.

63:36

63:36 Pavel ZACHA - 3:2

63:36

Boston právě vstřelil branku!
PAVEL ZACHA získal puk na vlastní modré čáře, nabruslil si až do pravého kruhu a přesně zamířenou střelou na vzdálenější tyč rozhoduje zápas proti Floridě! Bez asistence.

62:51

Forslingovi byla na druhé straně ledu zablokována hokejka a nepovedlo se mu po průniku do mezikruží vystřelit.

61:55

Marchand se skvěle uvolnil přes obránce až k brankovišti, kde byl najednou sám před Bobrovským. Pokusil se ho po kličce do bekhendu podstřelit, ale neuspěl s tím.

61:33

Florida pokus o útok nedotáhla dál než za útočnou modrou.

60:44

Pastrňák si narazil puk s Lindholmem, když si najížděl do pravého kruhu, ale branku Floridy netrefil.

60:15

Vhazuje se ve středním pásmu u modré čáry Bostonu.

60:01

60:00

59:50

Domácí mají puk za svou brankou. Půjde se do prodloužení.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:25

Hostující Kulikov se zjevil před levým kruhem, kam dostal přesný pas na hůl z protilehlé strany modré čáry. Prudkou střelou štípnul Ullmarka do ramene.

57:17

Přestože se domácí snaží neustále zakusovat do obrany soupeře, usadit se v útoku se jim nedaří.

56:09

Poitras se od pravého mantinelu snažil přihrát mezi kruhy na zcela volného Zachu, ale neprocpal puk přes protihráče, jenž Poitrase křížil.

55:58

Domácí se po dlouhé době v defenzivě pokusili vytvořit tlak na soupeře. Florida se nakonec brání za cenu icingu.

3:2

Góly a asistencie: 24. Marchand (DeBrusk, Coyle), 48. McAvoy (Pastrňák, Zacha), 64. Zacha – 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 16. Reinhart (Barkov)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Coyle, DeBrusk – Frederic, Poitras, Geekie – Beecher, Steen, Heinen.
Tréner: Jim Montgomery

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart (A) – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Lorentz.
Tréner: Paul Maurice

Rozhodca: Schlenker, Sutherland – Barton, Marquis

Diváci: 17850