Tenis

Turnaj majsteriek (tvrdý povrch)

Iga Šwiateková (2) – Coco Gauffová (3)

2:0 6:0, 7:5

01.11.2023, 23:13 • Estadio Paradisus, Cancún (MEX) • Chetumal Group • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.46 2.88

Iga Świąteková přidává na Turnaji mistryň druhé vítězství, když si bilanci s Cori Gauffovou vylepšila na 9:1. V prvním setu Američanku rozdrtila kanárem, v úvodu druhého si ale vybrala slabší chvilky a po ztrátě tří gemů v řadě musela dotahovat. Za stavu 2:3 to ještě přes tři brejkboly nevyšlo, další podání ale prorazila čistou hrou a srovnala na 4:4. Zápletka ovšem nebyla u konce, Gauffové se podařil další brejk a podávala na vítězství v setu. Tehdy přišlo rozhodující selhání nejmladší hráčky turnaje v podobě série čtyř dvojchyb a z takového šoku se už Gauffová nesebrala a koncovka nabrala rychlý spád. (00:45:59)

Konec zápasu

2:0; 7:5 - Iga Świąteková

7:5

Świąteková vybrala prudký míček nabíhající Američanky jen nahrávkou na smeč, kterou ovšem trápící se Gauffová nasměrovala do sítě.

40-15

Ukvapený forhend Gauffové do sítě nabízí Polce dva mečboly!

30-15

Třímetrový aut po forhendu rodačky z Delray Beach, která je ze svého výkonu nejvíce nešťastná sama.

15-15

Devítibodová série světové dvojky končí, po forhendovém returnu po čáře vyhazuje hned další úder do prostoru pro debla.

15-0

Podání záchrany v zápase zahajuje Gauffová dlouhou výměnou s nevynucenou chybou na závěr.

6:5

1:0; 6:5 - Iga Świąteková

6:5

Po nějakém čase byla k vidění výměna, Polka přešla k síti a propálila soupeřku na tělo. Po čisté hře může na příjmu potvrdit vítězství.

40-0

Třetí return po sobě dopadl mimo a znovu jen o centimetry.

30-0

Další vyhozený return, tady už pracují spíše nervy.

15-0

Iga Świąteková boduje přímo z podání.

5:5

1:0; 5:5 - Iga Świąteková

5:5

Naprosto nevídané selhání na této úrovni. Gauffová podávala na zisk setu, úvodní míček odehrála naprosto skvostně a pak vyrobí ČTYŘI dvojchyby za sebou. Odnesla to raketa a Američanka si vysloužila varování od umpirové rozhodčí.