Tenis

Turnaj majsteriek (tvrdý povrch)

Iga Šwiateková (2) – Ons Džabúrová (6)

2:0 6:1, 6:2

04.11.2023, 03:02 • Estadio Paradisus, Cancún (MEX) • Chetumal Group • David Bochňák cz

: 1.5 6.0

Začátek utkání několikrát ovlivnil déšť, nakonec to ale vše dobře dopadlo a mohlo se hrát. Iga Świąteková působila po celý zápas jistějším dojmem a došla si pro vítězství. Na turnaji neztratila ani set a může se těšit na semifinále, kde se střetne s Arynou Sabalenkovou. (04:27:25)

Konec zápasu

2:0; 6:2 - Iga Świąteková

6:2

Je dobojováno! V těžkých podmínkách vítězí Iga Świąteková a postupuje do semifinále z prvního místa! Uns Džábirová se s turnajem loučí.

40-0

Tři mečboly! První eso si připisuje světová dvojka.

30-0

Polská tenistka dává jasně najevo, že chce tento zápas co nejdříve ukončit a šetřit síly na semifinále. Další výborný úder po lajně.

15-0

Do osmé hry vstupuje lépe Świąteková, která se vypořádává s větrem mnohem lépe. Nyní vytáhla skvělý forhend po lajně.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Iga Świąteková.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Brejk je na světě a Iga vede 5:2! Skvělý return na tělo soupeřce, která míček posílá za základní čáru. Utkání pomalu míří do finiše, Iga zatím na turnaji neztratila ani set a nic nenasvědčuje tomu, že by ho měla poprvé ztratit v tomto zápase.

A-40

Další brejkbolová příležitost. Skvělé, a hlavně přesné údery vytáhla Świąteková.

40-40

Pomáhá i Iga své soupeřce, nevynucená chyba z její rakety a sedmá hra stále pokračuje.

A-40

1:0; 4:2; A-40 - Iga Świąteková

A-40

A-40

Świąteková zahrála return velmi dobře a donutila soupeřku k další chybě z forhendu.