10.11.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Jan Šlapáček (@Slapi1) cz

Střely na bránu: 29 – 26 | Přesilová hra: 0/4 – 2/5 | Trestné minuty: 22 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
James Reimer (DET) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 63:20
Cayden Primeau (MTL) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 64:16

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:17

Tři hvězdy utkání
1. Cole Caufield (MTL) – 1+0
2. J.T. Compher (DET) – 1+0
3. Nick Suzuki (MTL) – 1+0
Dnešní utkání sledovalo 18 504 diváků.
Hokejisté Montrealu v prodloužení dostali možnost zahrát si přesilovou hru a využili toho. Dnešní vyrovnaný duel rozhodovaly maličkosti a tohle byla jedna z nich. Detroit se musí spokojit pouze s jedním získaným bodem.

64:15

64:15 Cole CAUFIELD - 2:3

64:15

Montreal právě vstřelil branku!
Druhý bod si z dnešního zápasu bere Montreal. COLE CAUFIELD vystřelil z levého kruhu a trefil se přesně mimo dosah Reimera. Asistence: Michael Matheson a Nick Suzuki.

63:41

Suzuki vystřelil přes hráče z pravého kruhu a trefil břevno. Hosté byli kousek od vítězství.

63:27

Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

63:27

Reimer hloupě držel u brankoviště hůl Caufielda a je vyloučen. Montreal si zahraje přesilovou hru.

62:58

Mezi kruhy dostal výborný pas DeBrincat, pohotovou střelou ale trefil pouze Reimera,

62:25

Suzuki jel sám na branku, na Reimera si nepřišel a trefil jeho beton.

61:52

Raymond si s pukem vybruslil na pravý kruh a Primeau musel zasahovat. Hra je přerušena.

61:30

Hosté o kotouč ale přišli a znovu útočí Detroit.

61:10

Nyní se na kotouči drží hokejisté Montrealu.

60:38

Larkin dlouho držel puk v útočném pásmu a nakonec se dostal ke střele z mezikruží, ta byla však hodně nepřesná.

60:01

Montreal se na začátku třetí části dostal do vedení, Detroitu se ale i podruhé v zápase podařilo vyrovnat a tak uvidíme prodloužení.

60:00

2:3

Góly a asistencie: 37. Fischer (Rasmussen, Chiarot), 47. Compher – 8. Matheson (Newhook), 41. Suzuki (Matheson, Monahan), 65. Caufield (Matheson, Suzuki)

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Holl, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Czarnik, Compher, Copp (A) – Sprong, Veleno, Perron – Fischer, Rasmussen, Kostin.
Tréner: Derek Lalonde

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Matheson (A), Harris, J. Barron, Guhle, Kovacevic, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Monahan, Pearson – J. Anderson, Dvorak, Newhook – Armia, Evans, Pezzetta.
Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: Pochmara, Blandina – Hughes, Kovachik

Diváci: 18 504