4:2

koniec (0:1, 2:1, 2:0)

13.11.2023, 18:00 • Nevoga Aréna • 20. kolo • Warty (@Warty1992) cz

Tipsport: 2.46 4.08 2.42

Utkání je u konce! Znojmo oplatilo soupeři porážku z prvního vzájemného utkání a po trefách DANIELA BUKAČE, PAVLA JENYŠE, JAKUBA JENÁČKA a TOMÁŠE SVOBODY vítězí 4:2. Obě branky hostů zařídil kapitán LADISLAV BITTNER.

Děkuji za sledování dnešního utkání, přeji klidný zbytek večera a u příštího zápasu napočtěnou, (20:24:33)

59:51

59:51 Tomáš SVOBODA - 4:2

59:51

Orli právě vstřelili branku!
Kapitán TOMÁŠ SVOBODA pečetí výhru Znojma do prázdné branky. Asistence: Pavel Jenyš a Jan Hruška.

Třebíč znovu bez brankáře.

59:22

Vhazování na útočné modré Znojma.

Oddechový čas pro tým SK Horácká Slavia Třebíč.

59:22

Hra vysokou holí. Hra přerušena.

59:01

Třebíč bez brankáře!

58:29

Znojmo kontroluje hru a drží puk ve středním pásmu.

57:59

Hosté se snaží dostat do pásma, ale znovu je brzdí ofsajd.

57:37

Beránek zkušeně přejel červenou a poslal puk za branku Třebíče.

56:30

Souboj o kotouč u střídačky Znojma končí ofsajdem Třebíče.

56:22

Lahůdka pro Groha po nahození Furcha. Závěrečný nápor Třebíče se blíží.

55:43

Vodička trefil od modré jen Matěje Svobodu, jenže Znojmo znovu nepřesně rozehrálo a Orli nemohou po zakázaném uvolnění vystřídat.

54:43

Stejná situace na opačné straně. Orli brání těsný náskok.

54:28

Znojmo se dopustilo zakázaného uvolnění, ale poté vyhrálo buly a osvobodilo se.

Dnešní utkání sleduje 1877 diváků.

53:10

Bartko a Matuš dostali puk z obranného pásma.

52:03

Jenyš a Beránek drželi dlouhé sekundy puk za brankou Třebíče.

50:51

50:51 Jakub JENÁČEK - 3:2

50:51

Znojmo jde do vedení po kuriózní brance JAKUBA JENÁČKA, který nahodil puk na branku a ten se odrazil od vystrčené hokejky Mičána do branky. Asistence: Patrik Čermák.

49:44

Hra přerušena, protože se na tribunách se spustila šarvátka mezi fanoušky.

49:26

49:25

Bartko našel na druhém křídle Šťovíčka, jenže Mičán se stihl přesunout.

48:45

Orlům tato přesilovka vůbec nevychází.

47:50

Tomáš Svoboda přestřelil a puk opustil útočné pásmo.

47:26

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
Jakub Malý – 2 min., vysoká hůl.

47:01

46:56

Karlsson ani Bartko své střely od modré čáry dobře neumístili.

46:37

Opět Znojmo musí začínat znovu.

46:04

Nedorozumění v kombinaci Orlů a minuta přesilovky je minulostí.

45:32

Tomáš Svoboda s výraznou pomoci odrazu čárového rozhodčího udržel pásmu, předal Bukačovi a ten nabil Hruškovi, jenže Mičán je na místě!

45:01

Matěj Svoboda – 2 min., hákování.

45:01

Bukač zastavil rodící se útok Třebíče a následný protiútok hasí hosté faulem.

44:14

Třebíč je všude o krok dříve a Znojmo se víceméně brání.

43:38

Jeden z třebíčských hráčů se snažil rychle umístit puk odražený od mantinelu za záda Groha, ale znojemský gólman ačkoliv vyhodil branku ze svého postavení, si poradil a stav zůstává 2:2.

43:06

Nahození Jenáčka od mantinelu vyráží brankář Třebíče do ochranné sítě.

42:26

Sedláček se dobře uvolnil na modré čáře a Mičán byl nucen vystrčit beton.

41:21

Tejnor podržel kotouč až spoluhráči dostřídají a Znojmo má útočné pásmo.

40:46

Třebíč se vydala za branku Orlů, kde ale souboj o puk prohrála a Znojmo může pomýšlet na útok, který však brdzí ofsajd.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.
Ve druhé třetině jsme viděli hned tři branky, Znojmo nejprve otočilo výsledek, když se prosadili dvě nové akvizice – DANIEL BUKAČ a PAVEL JENYŠ. Jenže Třebíč bleskově vyrovnala v přesilovce, podruhé se trefil kapitán hostů LADISLAV BITTNER. Uvidíme v Nevoga Areně prodloužení?

40:00

39:55

Znojmo si ještě vytvořilo tlak, ale i přes hraniční zákrok hostů hra pokračuje.

39:00

Po několikáté rozhodčí nechali hru plynout, i když se mohlo jednat o zakázané uvolnění.

37:15

Vidíme nyní hru plnou soubojů o kotouč, nic pro technického fanouška.

36:37

Po střele Zahradníčka Mičán vyráží a Třebíč vyhazuje.

35:00

Znojmo zůstává i nadále aktivní a vidíme otevřenou partii.

33:57

33:57 Ladislav BITTNER - 2:2

33:57

Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Přesilovka Třebíče trvala jen osmnáct sekund. Kapitán LADISLAV BITTNER druhou brankou v utkání, když tečoval nahození Dočekala, vyrovnává duel na 2:2. Asistence: Martin Dočekal a Antonín Bořuta.

33:39

Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
Erik Mareš – 2 min., podrážení.

32:50

Znovu práce pro znojemského brankáře Groha, který si zatím plní svojí práci dnes na výbornou.

32:19

Sedláček se snažil proskočit kolem mantinelu, ale byl důrazně poslán k ledu a z protiútoku hru přerušuje gólman Groh.

31:04

Sklenář skvělým pohybem za brankou obral o puk Vodného, mohl střílet, ale předal Matušovi, který trefil nastavenou lapačku Mičána.

29:48

Po střele Jenáčka hlídkoval před brankou Jenyš, ale Mičán vyrazil mimo jeho pozici.

29:21

Třebíč ale otočila hru a starosti měl pro změnu Groh, kterému pomohl uklidnit hru Bukač.

28:46

Bartko střílel od modré a odražející se puk málem jeden ze znojemských usměrnil do poloprázdné branky.

27:28

27:28 Pavel JENYŠ - 2:1

27:28

V pokračující hře vybojoval v rohu puk kapitán Svoboda, předložil ho PAVLU JENYŠOVI, který si položil Mičána a kolem tyčky posílá Znojmo do vedení 2:1!. Asistence: Tomáš Svoboda.

27:07

Zahradníček se zmocnil puku před brankou Orlů a vyslal do útoku Hrušku.

26:41

Orly zabrzdilo v rozletu zakázané uvolnění.

26:33

Groh likviduje v nepřehledné situaci a následuje reklamní přestávka.

26:00

Čermák udělal pohlednou kličku Bořutovi a mířil na Mičána, křižující další hráč ho ale odzbrojil.

25:24

Třebíč opět začíná diktotovat tempo hry.

24:27

Po skrumáží v obranném pásmu vyslal Bořuta puk na branku, jenže pokus byl velmi nepřesný.

23:15

Pohyb Orlů se zlepšil, ale přes skvěle branícího soupeře se nedaří vytvořit tlak.

21:09

21:09 Daniel BUKAČ - 1:1

21:09

DANIEL BUKAČ se prosazuje hned ve své premiéře v dresu Orlů. Jako obránce vyrazil do útoku a přesně mířenou ránou nad lapačku Mičána vyrovnává. Asistence: Martin Šťovíček a Petr Beránek.

20:37

...za to z protiútoku se zničehonic puk dostal k Jenyšovi do mezikruží, ale jeho propagační střela nenadělala Mičánovi problém.

20:19

Třebíč do druhé třetiny vletěla a točila znojemský první útok, nicméně ke střele se nedostala....

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.
V první třetině jsme viděli jedinou branku a to na straně hostů z Třebíče, postaral se o ní kapitán LADISLAV BITTNER. Znojmo sice začalo aktivně, ale po inkasované brance, jako už po několikáté, ztratilo svůj elán a hledá protihru proti v pohodě hrajícímu soupeři.

20:00

19:23

Dočekal byl znovu zcela sám před brankou, ale letící puk netrefil.

18:48

Tam se ale Orli dlouho nezdrželi, a hosté naopak utočili.

18:00

Malý se pokusil udělat kličku Bartkovi, ale o puk přišel a Znojmo míří do útoku.

16:41

Znojmo momentálně hledá protihru proti hře Třebíče.

16:00

Bittner se dostal nečekaně k odraženému kotoučí a mířil těsně nad rameno Groha.

15:48

Třebíč si nerozuměla v rozehrávce, po zakázaném uvolnění se hra vrací před Mičána.

14:55

Hra přerušena pro přihrávku rukou.

14:29

13:54

Třebíč ale tlak Znojmo otupila a dvakrát vyvezla puk mimo nebezpečí.

13:20

Tentokrát se role vyměnili a Bukač pálil tvrdě od modré do betona Mičána.

12:55

Mičán schovává puk před dojíždějícím Matušem.

12:35

Bukač po vyhraném buly nabil Hruškovi, ale jeho střela neměla parametry.

12:29

Matyáš Svoboda – 2 min., podrážení.

10:53

Třebíč kostrbatě zakládala útočnou akci, ale nakonec se dostala až před branku a Michálek nadvakrát prověřil Groha.

10:22

Puk skončil mimo kluziště, vhazuje se ve středním pásmu.

09:28

Střela Matěje Svobody propadal klubkem těl a skončila těsně vedle tyče znojemské branky. Groh měl nyní velké štěstí.

09:03

Groh raději zachytil nahození Třebíče ze středního pásma a bude se vhazovat po jeho pravé straně.

08:45

08:04

Hosté se usadili v pásmu Orlů, ale kombinaci dlouho chyběla střela, nakonec to vzal na sebe Malý. Groh si však poradil.

07:36

Orli se osvobodili a Třebíč začíná od branky Mičána znovu.

07:03

Bořutova střela byla sražena dobře stojící čtveřicí Znojma.

06:45

Tomáš Svoboda – 2 min., vražení na hrazení.

06:10

06:10 Ladislav BITTNER - 0:1

06:10

LADISLAV BITTNER zůstal trestuhodně zcela osamocen před Grohem a po šikovné nabíce Psoty nepohrdl poslat puk za záda znojemského bránkáře. Jedná se prakticky o první střelu hostů na branku. Asistence: Miha Štebih a Matěj Psota.

05:50

Bittner se snažil rychle najít Dočekala, ale puk byl příliš prudký.

05:14

Po střele Berky Mičán přerušuje hru. Následně se do menší rozmíšky dostali domácí Matuš a hostující Kříž, rozhodčí oběma domlouvá.

03:44

Svoboda a Jenyš se dostali až do útočné pásma, a druhý jmenový se snažil poslat puk zpoza branky do brankoviště, ten byl ale zblokován.

02:48

Čtvrtý útok Znojma má skvělý pohyb a drží útočné pásmo. Převážně se ale bojuje u mantinelu.

01:25

Orli opět v útočném pásmu, jenže bez střeleckého pokusu.

00:30

Znojmo sice zahájilo aktivně, ale do první šance se po lehkém nedorozumění v obraně Orlů dostal Dočekal. Trefil jen boční síť.

00:01

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Zahradníček, Remta, E. Mareš, Bukač, Bartko, Tejnor (A), J. Jenáček – T. Svoboda (C), Hruška, Jenyš – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Berka, Matuš (A), Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.
Trenér: Václav Baďouček

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Baláž, Kříž, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Vodný, Michálek, Ferda (A) – Matě. Svoboda, Malý, Frömel – Maty. Svoboda, Kučera, Michalčuk.
Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Jakub Valenta – David Otáhal, Roman Komínek.
Zápasový kolotoč po reprezentační přestávce Orli zahájí v derby proti Třebíči. S řadou změn v kádru nastoupí znojemští hokejisté již do dvacátého kola CHANCE ligy. Na domácím ledě se pokusí navázat na výkon z posledního domácího zápasu a připsat si další výhru.

Poslední domácí zápas Orli sehráli proti Kolínu. Po obratu soupeře na 1:2 dokázali ve třetí třetině najít sílu a utkání dovést do prodloužení. Pětiminutová hra tři na tři vítěze nenašla a utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. O bodu navíc pro domácí rozhodl vítězným nájezdem Petr Beránek. K poslednímu zápasu před reprezentační přestávkou se znojemští hokejisté vydali na led Frýdku-Místku. Začátek utkání pro Orly nevypadal vůbec dobře a po první třetině prohrávali 0:2. Ve druhé třetině dokázali zápas otočit na svoji stranu, avšak v závěru se o slovo přihlásili opět domácí a ovládli zápas poměrem 5:3.

Během týdenního volna se v týmu udála řada změn. Do obrany Znojma se připojil urostlý Daniel Bukač z pardubického B týmu. Další pozitivní zpráva přišla v podobě potvrzeného hostování do konce sezóny pro Jana Zahradníčka. Naopak znojemskou obranu opouští Lukáš Zukal. Útočné řady posílil slovenský talent Kevin Horváth, kterému před nabídkou ze Znojma skončilo hostování v Třebíči, a tak svůj první zápas v dresu Orlů odehraje v derby právě proti svému bývalému klubu. Opačná změna nastala i v útoku a orlí letku opouští Tomáš Pigl a Robert Havlát.

Horáci před reprezentační pauzou sbírali body, kde se dalo. Od domácí prohry proti Pardubicím B dokázali získat bod po prodloužení v Porubě. Následně přidali dvě vítězství a to 3:2 proti Litoměřicím a 2:0 proti Jihlavě. Poslední zápas proti Sokolovu jim však nevyšel a před domácím publikem padli 0:4. Aktuálně se tedy nachází se třiceti body na sedmém místě tabulky.

I v Třebíči během přestávky nastaly změny v kádru. Brno ukončilo hostování Kevina Horvátha a Třebíč získala dva střídavé starty z brněnské juniorky. Adama Boltvana, který byl v soupisce reprezentace U20 a Jana Ekrta, jenž byl v jejím širším výběru. Nyní mají ještě svoji roli v Brně, avšak trenér Kamil Pokorný věří, že v jeho týmu můžou nastoupit jako plnohodnotní hráči.

Velké nebezpečí pro znojemskou obranu znamená útočník Martin Dočekal. V devatenácti zápasech dokázal nasbírat jedenáct asistencí a přidat dvanáct gólů. S třiadvaceti body vede tabulku kanadského bodování i tabulku nejúspěšnějších střelců celé ligy. Další nejproduktivnější hráči týmu jsou s jedenácti body útočníci Ladislav Bittner, který zaznamenal pět gólů a šest asistencí a bývalý znojemský útočník Michal Vodný, který se zasloužil o tři góly a osm asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:2

Góly a asistencie: 22. Bukač (Šťovíček, Beránek), 28. Jenyš (T. Svoboda), 51. J. Jenáček (Čermák), 60. T. Svoboda (Jenyš, Hruška) – 7. Bittner (Štebih, Psota), 34. Bittner (Dočekal, Bořuta)

Tréner: Václav Baďouček

Tréner: Kamil Pokorný

Rozhodca: Daniel Jechoutek, Jakub Valenta – David Otáhal, Roman Komínek