NHL

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs

3:4

koniec po predl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)

19.11.2023, 14:00 • Avicii Arena, Stockholm, Švédsko • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

2. Mats Zuccarello (MIN) 1+1
3. William Nylander (TOR) 1+1 (17:03:38)
Toronto Maple Leafs vyhrálo poslední zápas švédské akce NHL Global Series a po prodloužení poráží 4:3 Minnesotu. Toronto přitom vedlo ve třetí třetině už 3:1, ale o náskok přišlo a moc nechybělo k tomu, aby Wild strhli vítězství na svou stranu. V základní hrací době se ovšem nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení, které rozhodl po pěkné sólo akci William Nylander.

63:09

63:09 William NYLANDER - 3:4

63:09

Toronto právě vstřelilo branku!
Johansson zazdil přečíslení dvou proti jednomu a Toronto toho dokonale využívá, když se z protiútoku prosadil WILLIAM NYLANDER! Švédská hvězda potěšila domácí publikum ve Stockholmu, když se po několika kličkách prosmýkla před brankoviště Fleuryho a obhodila beton brankáře Minnesoty. Asistence: Morgan Rielly.

62:30

Matthewsova střela zpoza kruhů byla sražena do ochranné sítě.

62:24

Marner hledal před brankovištěm Riellyho, který ale nedokázal protečovat letící puk.

62:05

Boldy špatnou přihrávkou v útočném pásmu přichází o puk.

61:15

Minnesota vyčkávání na prostřídání před další útočnou akcí.

60:51

Nylander zpoza kruhů trefuje pouze natažený beton Fleuryho, který zabraňuje skórování soupeře.

60:27

Eriksson Ek nedokázal překonat sedícího brankáře Wolla! Nechybělo moc a mohl být konec!

60:01

60:00

59:36

Marner se prokličkoval mezi kruhy, jeho bekhendové zakončení ale zaletělo za branku Minnesoty!

59:01

Začala poslední minuta základní hrací doby.

58:53

Dewar z levé strany brankoviště nenašel skulinu v postavení Wolla. Toronto se následně dopouští icingu.

58:12

Hra se přesunula za branku Toronta, kde puk opouští ledovou plochu.

57:43

Sražená střela Nylandera skončila na zadním mantinelu. Obrana Minnesoty se zmocňuje kotouče.

3:4

Góly a asistencie: 3. Merrill (Rossi, Zuccarello), 47. Middleton (M. Foligno, Eriksson Ek), 49. Zuccarello (Faber, Brodin) – 13. Matthews (Nylander, Rielly), 19. Knies (Marner, Giordano), 45. Rielly (Matthews, Marner), 64. Nylander (Rielly)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Faber, Bogosian, Merrill – Kaprizov (A), Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Rossi, Boldy – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, F. Gaudreau.
Tréner: Dean Evason

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Rielly (A), Brodie, Giordano, McCabe, Lagesson, Benoit – Knies, Matthews (A), Marner – Bertuzzi, Tavares (C), Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – Gregor, Kämpf, McMann.
Tréner: Sheldon Keefe

Rozhodca: McIsaac, Rehman – Daisy, Berg

Diváci: 13356