5:4

po s.n. (2:0) (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)

29.11.2023, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Jan Prošek cz

Tipsport: 2.21 4.21 2.82

Naprosto zaslouženě vyhrál tento zápas Edmonton. Ve třetí třetině sice dokázalo Vegas srovnat, ale v nájezdech nedokázalo proměnit ani jeden. Dva body pro Oilers, kteří byli lepší, bod pro Vegas. (05:59:10)

Connor MCDAVID - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.

Jack EICHEL

2. séria 2:0

Jack EICHEL neproměňuje.

Ryan NUGENT-HOPKINS

Ryan NUGENT-HOPKINS proměňuje. Trefil se na lapačku, s přehledem hrají domácí nájezdy.

Jonathan MARCHESSAULT

1. séria 1:0

Jonathan MARCHESSAULT neproměňuje. Vůbec netrefil branku.

Connor MCDAVID

Connor MCDAVID proměňuje. S přehledem pod horní tyč.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

Totožná situace jako v předchozím zápase. V poslední vteřině měl soupeř Vegas v prodloužení velkou šanci, tentokrát ji ale neproměnil.

64:39

Jack Eichel zblokoval pokus soupeře, Edmonton rychle otočil hru a mohl rozhodnout.

64:00

Oznámena byla poslední minuta hry v prodloužení. Puk mají domácí.

63:02

Jack Eichel neprošel jeden na jednoho, hrát tak mohou domácí od své branky.

62:49

Hra je nyní plná nepřesností z obou stran.

62:00

Jonathan Marchessault trefil jen brankáře soupeře, Vegas je v prodloužení aktivnější.

61:45

Vegas má puk pod kontrolou, oba kluby střídají.

61:02

Chandler Stephenson se vrátil do svého pásma a dokázal překazit hru soupeře.

60:29

Alex Pietrangelo neměl komu přihrát, a tak vrací hru do svého obranného pásma.

60:09

Buly pro hosty, ti jsou u kotouče jako první.

60:01

Vegas dokázalo díky lepšímu závěru třetí třetiny vydřít bod, zápas jde do prodloužení.

60:00

59:53

William Karlsson mohl rozhodnout, ale puk netrefil podle představ. Ještě jedno buly.

59:32

Nicolas Hague od modré čáry minul branku.

59:15

Ryan Nugent-Hopkins výborně tečoval kotouč před brankou, nechybělo moc jeho pokusu.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:45

Ofsajd Edmontonu znamená buly ve středním pásmu.

57:53

Edmonton přišel o vypracované dvoubrankové vedení.

57:52

57:52 Keegan KOLESAR - 4:4

57:52

Vegas právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic je vyrovnáno. Zach Whitecloud poslal kotouč před branku a za ze vzduchu jej do branky dokázal poslat KEEGAN KOLESAR. První branku v sezoně si nechal tento hráč na správný moment z pohledu Vegas. Asistence: Zach Whitecloud a Nicolas Roy.

57:34

Vegas má sice kotouč častěji pod kontrolou, ale nemůže se dostat do šance.

57:17

William Carrier pálil, branku vůbec nedokázal trefit.

56:45

V pohodě hraje domácí celek, drží hru bezpečně daleko od vlastní branky.

56:00

Leon Draisaitl vyslal dobrou střelu, se kterou si tak tak brankář Vegas dokázal poradit.

55:30

Jack Eichel se pokoušel něco vymyslet, ale Warren Foegele odehrál kotouč do bezpečí.

54:50

Las Vegas vykřesalo naději na zdramatizování zápasu, Nicolas Hague rozehrává od své branky.

53:30

53:30 Ben HUTTON - 4:3

53:30

Vegas po 13 třetinách dává branku při hře pět na pět. Odražený kotouč poslal do branky osamocený BEN HUTTON. Asistence: Paul Cotter.

53:00

Vegas prohrává a dvě branky a vůbec se nežene do útoku, za celou třetinu má jednu střelu na branku.

52:48

Evan Bouchard zblokoval střelecký pokus, který měl Mark Stone. Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu.

52:00

Domácí hokejisté v poklidu dohrávají tento zápas, míří za snadnou výhrou, kterou jim soupeř rozhodně neznepříjemnil.

51:23

Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:11

Komerční přestávka, buly před brankou Vegas.

50:58

50:24

Evander Kane zakončoval z dobré pozice, ale minul branku. Následně Vegas vyhodilo.

50:04

Evan Bouchard páli z dobré pozice, brankář Vegas nebyl v dobrém postavení, ale hráč toho nevyužil.

49:20

Connor McDavid měl dostatek času, ale místo zakončení se rozhodl pro kombinaci.

49:07

V pohodě hrající domácí celek má další přesilovku.

48:58

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Nicolas Hague – 2 min., sekání.

48:33

Domácí celek diktuje tempo hry a se soupeřem si dělá co chce.

47:26

Domácí v plném počtu. Snadné oslabení pro domácí.

46:40

Naprosto zbytečná přihrávka Vegas na modrou čáru znamená, že se hosté připravili o útočné pásmo. V pohodě hrají domácí.

46:15

Jonathan Marchessault měl odkrytou část branky, ale vůbec netrefil puk.

46:06

Stuart Skinner dobře viděl kotouč a nenechal soupeře zakončit. Lehl si na něj a přerušil hru.

45:30

Domácí celek v pohodě vyhazuje, pátá přesilovka pro Vegas, předchozí nevyužili.

45:26

Evander Kane fauloval soupeře ve středním pásmu, zbytečný faul. Přesilovka pro hosty.

45:19

Ivan Barbašev zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale nedokázal se do zakončení.

44:24

Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy.

44:06

Warren Foegele se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Nicolas Hague se dobře vrátil.

43:19

Ani jeden celek si nyní nemůže vypracovat výraznější příležitost, sledujeme klidnější pasáž hry.

42:13

Sledujeme špatnou hru ze strany Vegas, píská se další icing.

41:50

Hosté rozehrávají od své branky, ale špatně, další icing.

41:28

Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích. Ti jinak ale kontrolují hru a jsou aktivnější.

40:23

Alex Pietrangelo měl zajímavou pozici, ale netrefil branku. Na druhé straně Cody Ceci trefil brankáře.

40:01

Špatné výkony Vegas pokračují dál. Hostující celek nedokáže hrát aktivně přesilovky, před vlastní brankou bránit soupeře. Týmů z Nevady dnes nevychází vůbec nic, a proto zaslouženě prohrává.

40:00

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině a zaslouženě tempo hry diktují domácí.

37:23

37:23 Evander KANE - 4:2

37:23

Edmonton právě vstřelil branku!
Naprosto zaslouženě domácí celek vede o dvě branky, Vegas není schopné si vypracovat své šanci a ani bránit soupeře. Před brankou zůstal zcela volný EVANDER KANE. Odražený puk snadno dostal do branky. Asistence: Evan Bouchard a Connor McDavid.

37:00

Vegas vyhazuje přes všechny čáry, polovinu oslabení už zvládlo.

36:33

Evander Kane měl další velkou šanci, ale nedokázal přesněji vypálit.

36:10

Stuart Skinner kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Vegas prožívá další nepovedený zápas.

35:42

Jack Eichel – 2 min., sekání.

35:36

Další naprosto nepovedená přesilovka Vegas.

35:00

Ryan McLeod naprosto snadno získal puk, a pak jej vyhodil. Vegas se vůbec nemůže dostat do pásma.

34:37

Eichel vypracoval pozici pro spoluhráče, ale Stone minul branku.

34:00

Domácí celek v pohodě vyhodil přes všechny čáry, Vegas se nemůže dostat do pásma.

33:49

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Connor McDavid – 2 min., podrážení.

33:18

Evan Bouchard pálil od modré čáry, ale jeho rána nebyla přesná. Nechybělo moc jeho pokusu.

32:26

Ivan Barbašev pálil rychle po přechodu do útočného pásma, jeho pokus v pohodě kryje domácí brakář.

32:05

V aktivní hře pokračuje domácí celek, který se snadno dostává do zakončení.

31:28

Hra je přerušena pro přihrávku rukou, buly ve středním pásmu..

30:45

Vegas jen nahodilo kotouč do útočného pásma, ale vypálit na branku ani nedokázalo. Domácí obrana hraje velmi dobře.

30:03

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Oilers. To jsme se už dostali do druhé poloviny třetiny i druhé poloviny utkání.

29:34

Hra Vegas je velmi špatná, hostující celek se vůbec nemůže dostat před branku soupeře a ani přesilovky tomu nepomáhají.

29:24

Nyní se už hraje pět na pět.

29:11

Velmi snadno se domácí celek osvobodil, hosté hrají přesilovku velmi špatně.

27:54

27:54 Connor MCDAVID - 3:2

27:54

Velmi snadno se znovu dostává domácí celek do vedení a hra Vegas výrazně pomohla soupeři. Stone neudržel puk v útočném pásmu a nedokázal se vrátit. Do brejku se dostal a snadno ho proměnil CONNOR MCDAVID.

27:32

Sledujeme hru čtyři na čtyři, domácí se znovu dostali do útočného pásma, ale střela se nepovedla.

27:22

Evander Kane – 2 min., podrážení.

27:18

Evan Bouchard znovu pálil, jeho tvrdou ránu kryje brankář Vegas.

27:00

Leon Draisaitl udržel puk v útočném pásmu, jeho tým je znovu nastěhovaný před brankou.

26:26

Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde postavil přesilovkový vzorec.

26:17

William Carrier – 2 min., držení hole.

25:51

25:51 Michael AMADIO - 2:2

25:51

Bleskově je vyrovnáno, po vyhraném buly se blafákem prosazuje MICHAEL AMADIO. Na inkasovanou branku dokázal hostující celek rychle reagovat. Asistence: Nicolas Roy.

25:08

25:08 Mattias JANMARK - 2:1

25:08

Zaslouženě se domácí celek dostává do vedení, Vegas znovu přestalo hrát. Puk vyslal na branku McDavid a kotouč z hranice brankoviště tečoval MATTIAS JANMARK. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.

24:42

Brayden McNabb pálil, Stuart Skinner kryje kotouč, bude se vhazovat.

24:17

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku.

24:00

Edmonton se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se dostat nedokázal.

23:27

Brett Kulak byl zcela volný před brankou, puk se k němu nedostal.

23:00

Nicolas Hague protlačil kotouč do útočného pásma, jeho kolega následně pálil od modré čáry, ale puk končí vedle branky.

22:33

Zach Whitecloud nahodil kotouč do útočného pásma, kde zkoušel něco vymyslet, ale neměl podporu spoluhráčů.

21:11

21:11 Mark STONE - 1:1

21:11

Vegas srovnává stav zápasu, Kaedan Korczak vypálil od modré čáry a jeho projektil tečoval před brankou dobře postavený MARK STONE. Asistence: Kaedan Korczak.

20:25

Utkání pokračuje druhou třetinou, v jejím začátku domácí celek zaslouženě vede.

20:01

Zaslouženě vede po první třetině domácí celek, který byl jednoznačně aktivnější. Vegas si ani v přesilovkách nevypracovalo výraznější šanci.

20:00

19:50

V poklidném tempu se třetina dohrává.

19:00

18:38

Logan Thompson dokázal zastavit brejk soupeře, dobrý zákrok brankáře Vegas.

18:19

Evan Bouchard pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo branku. Následně se domácí provinili zakázaný uvolněním.

17:58

Ivan Barbašev se dostal k odraženému kotouči, to už bylo při hře pět na pět, ale trefil jen brankáře.

17:19

Ivan Barbašev pálil, Stuart Skinner v pohodě likviduje jeho projektil.

16:34

Golden Knights se vůbec nemohou dostat do útočného pásma, dění na ledě rozhodně nepřipomíná jejich přesilovku.

16:19

Stuart Skinner přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Hosté mají možnost buly v útočném pásmu.

16:03

Edmonton se v pohodě osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.

15:53

Mattias Ekholm – 2 min., podrážení.

15:27

Hra Vegas po inkasované brance se úplně rozpadla a jsou to domácí, kteří dominují a diktují tempo hry.

15:25

Logan Thompson vůbec nevěděl, kde je puk, ale udržel ho před brankovou čárou. Komerční přestávka.

15:05

Mark Stone vedl zajímavou akci svého celku, ale nedokázal se přes soupeře dostat do šance.

14:15

Domácí po vstřelené brance pokračují v dobré hře, a tak se Vegas musí znovu bránit.

13:29

13:29 Sam GAGNER - 1:0

13:29

Domácí celek se dostává do vedení, Vegas znovu inkasuje první branku v zápase, rychle po vhazování prostřelil brankáře hostů SAM GAGNER. Puk poslal mezi tyč a tělo brankáře. Asistence: James Hamblin.

13:25

Evan Bouchard pálil od modré čáry, s jeho střelou si snadno dokázal poradit brankář Vegas, bude se vhazovat.

12:36

Evander Kane to zkoušel individuálně, Leon Draisaitl pokračoval po jeho akci, ale ani on se do zakončení nedostal.

12:06

Střeleckou převahu mají hokejisté Vegas, ale zatím čekají na výraznější střeleckou příležitost.

11:40

Domácí brankář přerušuje hru, komerční přestávka.

11:20

Connor McDavid to zkoušel individuálně, ale neodkázal přesněji trefit horní část branky.

11:02

10:47

Brett Kulak při vlastním oslabení zakončoval, a tak tak dokázal brankář Vegas zasáhnout.

10:07

Edmonton vyhazuje přes všechny čáry, Vegas své šance neproměnilo.

09:01

Domácí celek se v pohodě brání, a tak musí Vegas o útočné pásmo bojovat.

08:50

Nyní si už přesilovku vyzkouší hosté.

08:50

Darnell Nurse – 2 min., nedovolené bránění.

07:55

Puk pod kontrolou mají nyní hosté, kteří rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma. Stone pálil a Stuart Skinner kryje kotouč.

07:30

Edmonton rozehrává od své branky, Leon Draisaitl následně minul branku. Jeho střele nechybělo moc.

07:09

Sledujeme hru čtyři na čtyři, protože Vegas špatně střídalo a domácí hráč měl signalizovaný trest.

06:48

Adam Erne – 2 min., vysoká hůl.

HL – příliš mnoho hráčů na ledě.

06:40

Vegas má ponechanou výhodu.

06:04

Ben Hutton pálil od modré čáry, s jeho pokusem si naprosto snadno poradil brankář.

05:20

Cody Ceci měl obrovskou šanci, ale jeho tečovaný kotouč a malý kousek minul branku. Následně rána od modré čáry byla zblokovaná.

04:45

Nicolas Roy pálil, a tak musel poprvé zasahovat domácí maskovaný muž.

04:07

Jack Eichel se dostával do šance, ale Mattias Ekholm se výborně dokázal vrátiti, a tak hostujícího hráče nenechal vypálit.

03:42

Domácí vedou 2:0 na střely na branku, Vegas zatím domácího brankáře neprověřilo.

02:22

Sam Gagner vedl zajímavou akci svého celku, ale nedokázal přesněji vypálit z pravé strany.

01:44

Brett Kulak se jako obránce dostal ke střele, kterou hostující brankář zastavil maskou. Hra je následně přerušená, bude se vhazovat.

01:08

Brayden McNabb si výborně počínal před vlastní brankou a nenechal soupeře vypálit.

00:33

Vhazovat se nyní bude před brankou hostujícího celku, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:01

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais – Nugent-Hopkins, McDavid, Janmark – Kane, Draisaitl, C. Brown – Foegele, R. McLeod, Ryan – Erne, Hamblin, Gagner.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Korczak, B. Hutton, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Stone – Barbašev, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Amadio – Cotter, Howden, Kolesar.
Zápas brzy začne.
Edmonton je v tabulce Západní konference na třinácté pozici, z 20 zápasů má 15 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál pouze dva. Porazil Washington 5:0 a Anaheim 8:2. Tým nestačil na Tampu 4:6, Floridu 3:5 a Carolinu 3:6.
Las Vegas je v tabulce Západní konference na první pozici. Z posledních pěti zápasů však klub z Nevady prohrál čtyři. V prodloužení porazil pouze Dallas 2:1. Nestačil na Flyers 3:4 v prodloužení, Penguins 0:3, Arizonu 0:2 a na Calgary 1:2 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

5:4

Góly a asistencie: 14. Gagner (Hamblin), 26. Janmark (McDavid, Nugent-Hopkins), 28. McDavid, 38. Kane (Bouchard, McDavid), rozh. náj. McDavid – 22. Stone (Korczak, Eichel), 26. Amadio (N. Roy), 54. B. Hutton (Cotter, Amadio), 58. Kolesar (Whitecloud, N. Roy)