Tipsport extraliga (ČR)

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha

0:3

koniec (0:0, 0:1, 0:2)

03.12.2023, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 25. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam) cz

Tipsport: 3.67 4.52 1.8

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy: Dominik Frodl
HC Sparta Praha: Josh Kestner (18:04:56)

59:33

Sparťané míří dopředu s pukem na holi.

58:24

Zakázané uvolnění ze strany Energie.

58:05

Sparta právě vstřelila branku!
K prázdné bráně se rozjel MIROSLAV FORMAN, který upravuje na 3:0 pro Spartu. Asistence: Ondřej Najman.

57:45

Domácí riskují bez brankáře!

57:17

57:01

Dávid Gríger je vyloučen za sekání Aarona Irvinga, který ale celé situaci hodně přidal a také si odsedí dvě minuty za nafilmovaný pád.

56:41

Roman Horák přenechal puk Davidu Němečkovi, jeho střelu Frodl vyrazil.

56:21

Poměr sil na ledě se nám vyrovná, Michal Řepík je vyloučen za hákování.

56:16

Na druhou stranu se vydal Jiří Černoch, jeho dělovka letí nad.

56:01

Hosté kombinují a hledají prostor ke střele.

55:17

Za vysokou hůl je vyloučen Jan Hladonik.

54:08

Sražená přihrávka Matěje Stříteského letí až k Frodlovi.

53:20

Energetici nahodili do útočného pásma a střídají.

52:34

Nepříjemnou střelu Jakuba Krejčíka vyrazil Frodl před sebe, Pražané nadále tlačí.

52:07

Filip Koffer poslal puk do slotu, tam ale nikdo s jeho spoluhráčů ke střele připraven nebyl.

51:09

Střela Aarona Irvinga byla sražena do ochranné sítě.

49:51

Postavení útočícího hráče v brankovišti na straně hostů.

49:45

Jiří Černoch hledal v kruzích Iikku Kangasniemiho, tomu ale přišla přihrávka na brusle a finský forvard nedokázal zakončit.

49:09

Pražané na kotouči kontrolují hru.

47:58

Jakub Konečný uhájil puk u mantinelu, poslal jej do slotu, kde se s trochou štěstí dostal až k MIROSLAVU FORMANOVI, který posílá Spartu do dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Konečný a Radek Mužík.

47:29

Po souboji s Radkem Mužíkem skončil na ledě Dalimil Mikyska, za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku.

46:26

Karlovarští se dopustili ofsajdu, následuje komerční přestávka.

45:45

Na druhou stranu se vydal zcela sám Josh Kestner, jeho bekhendový blafák končí vedle.

45:31

Nyní všem utekl Jiří Černoch, jeho kličku si Kovář ale pohlídal.

44:53

Domácí se snaží něco vymyslet, Sparta je zatím drží.

44:16

Matěj Stříteský od modré mířil vedle, hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

43:20

Jiří Černoch trefil rameno Jakuba Kováře, domácí nyní zatlačili.

43:07

Karlovarským se nedaří přejít dopředu, hosté zatarasili modrou.

42:07

Pražané nadále tlačí a domácí naděje stále zachraňuje Dominik Frodl.

41:40

40:56

Puk ve Frodlově náruči, vhazuje se po jeho levici.

40:40

Domácím se povedlo vyhodit.

40:22

Pražané se dostávají dopředu chtějí rozjet přesilovkovou kombinaci.

40:01

Druhá část za námi, do té Sparta vstoupila gólově, když se prosadil po sólo akci Josh Kestner. Následoval nespočet vyloučení na obou stranách a oba celky si vyzkoušely přesilovou hru 4 na 3, do kabin navíc musel Ondřej Mikliš. Pražané v závěru ještě zabrali, proti nim ale úspěšně zakročil Dominik Frodl. Další třetina začne přibližně v 17:31.

40:00

39:40

Ondřej Procházka putuje na trestnou za podrážení.

39:09

Další ofsajd Sparty, bude se vhazovat ve středním pásmu.

38:26

Michal Řepík si vyměnil puk s Filipem Chlapíkem a zkusil zakončit, domácí gólman byl na střelu připraven.

37:41

Na obou stranách spousta nepřesností a puk lítá ze strany na stranu.

37:00

Hosté tlačí a domácí se nemohou k ničemu dostat.

36:01

K několika dorážkám se dostal Michal Kempný, i proti němu Frodl dokázal zasáhnout.

35:45

Josh Kestner se ocitl před Frodlem úplně sám, domácí brankář jeho kličku přečetl.

35:10

Filip Chlapík vybídl k teči Jakuba Krejčíka, Frodl však zůstal pozorný.

34:37

Michal Řepík z kruhů trefil připraveného Frodla.

34:19

Unikajícího Romana Horáka zastavil úspěšně Filip Koffer.

33:42

Teď už hrají v plném počtu i hosté.

33:20

Energetici se sami vyhnali z pásma.

32:44

32:00

Karlovarští si vypracovali krásnou kombinaci na jeden dotek, na konci se ale do prázdné nepovedlo Jiřímu Černochovi zakončit!

31:42

Přesilovka 4 na 3 tentokrát na straně Energie, na dvě minuty je vyloučen za podrážení Vojtěch Mozík

30:44

Domácí jdou do oslabení 3 proti 4, za nedovolené bránění je vyloučen Dávid Gríger.

30:10

Ondřej Mikliš inkasuje dvě minuty za držení hole, hrubost a osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Ze strany domácích je vyloučen na dvě minuty za hrubost Ondřej Dlapa.

30:10

Na trestnou lavici zamířil po jednom hráči z obou mužstev, sudí ještě celou situaci diskutuje s trenéry.

30:10

Do kabin míří Ondřej Mikliš, budou se rozdávat další tresty. Na upřesnění ještě čekáme.

29:21

Jde se do čtyř na obou stranách, Iikka Kangasniemi je vyloučen za podrážení.

28:37

Po vzájemné potyčce putují na trestnou za hrubost Ondřej Beránek a Michal Moravčík, který má další dvě minuty za krosček. Energetici si zahrají přesilovku a na trestnou k Moravčíkovi usedl Radek Mužík, který odpyká dvě minuty.

28:33

Ke střele se dostal Lukáš Pulpán, mířil ale mimo.

27:43

Karlovarští se usadili v útočné třetina a Kovář si připisuje další zákroky.

26:52

Iikka Kangasniemi našel Dalimila Mikysku, tomu ale obránci nedovolili vystřelit.

Střely: 5:16.

26:29

Miroslav Forman se příliš unáhlil a byl chycen v postavení mimo hru, následuje komerční přestávka.

25:36

Karlovarští drží hru vepředu, nedaří se jim ovšem nic vymyslet.

24:29

Opět se hraje spíše okolo středového kruhu.

23:36

Energetici na chvíli zaútočili, vše končí těsným ofsajdem.

22:55

Radek Mužík využil soupeřovy chyby v rozehrávce a zkusil zakončit, to mu Frodl znemožnil.

22:12

JOSH KESTNER si vzal v rohu kluziště puk a nikým nehlídaný s ním projel do předbrankového prostoru, odkud zakončil mimo dosah Dominika Frodla. Asistence: Jani Lajunen a Ondřej Mikliš.

21:59

Jan Hladonik sprinterský souboj o puk prohrál a je odpískáno zakázané uvolnění.

20:56

Roman Horák poslal puk skrz obránce na Pavla Kousala, jeho střela do prázdné brány byla sražena mimo.

20:37

Michal Řepík to zkusil na bližší tyč, tu si Dominik Frodl hlídal.

20:07

Sparťané se opět dostávají dopředu.

20:01

První třetina je za námi! Emoce po slavnostním úvodu trochu pominuly, moc hokejového se toho pak nedělo. Herní převahu měla Sparta, ta strávila většinu času v útočném pásmu, kde si však vyloženou šanci nevypracovali. To se nepovedlo ani domácím, ti navíc střelecky zaostávají 3:13. Další třetina začne přibližně v 16:32.

20:00

19:29

Jiří Černoch dostal parádní přihrávku za obranu, sjel si do mezikruží a zkusil vystřelit, na Jakuba Kováře ale nevyzrál.

18:37

Zákrok si připisuje Josef Kořenář proti letícímu kotouči směrem na střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

18:02

Nyní se bojuje o puk ve skrumáži u střídačku hostů.

17:00

Kangasniemiho střela byla sražena a Kovář neměl žádný problém zasáhnout.

16:44

Energetici se dostali do útočné třetiny, zde se jim však opět nepovedlo nic vymyslet.

15:53

Pavel Kousal trefuje břevno!

14:47

Puk se odráží z hokejky na hokejku, hraje se spíše u středového kruhu.

13:40

Iikka Kangasniemi hledal Dávida Grígera, přihrávku zastavil jeden z obránců v bílém.

Střely: 1:13.

12:40

K odraženému puku se dostal Filip Chlapík, proti němu bleskově u tyče zasáhl Frodl.

12:27

Postavení mimo hru ze strany Pražanů, čeká nás komerční pauza.

11:59

A Forman v akci znovu, tentokrát jeho dorážku tečoval do ochranné sítě Michal Plutnar.

11:30

Nahození Jakuba Konečného tečoval Miroslav Forman a domácí gólman chvíli nevěděl, kde je puk, záhy jej však pokryl pod svou lapačku.

11:11

Vyhození Matěje Stříteského letí na icing.

10:32

Dalimil Mikyska z pravé strany vyslal prudkou střelu do ramene Jakuba Kováře.

10:13

Protiútok domácích zastavil důrazně Ondřej Mikliš.

09:36

A jejich pobyt v útočném pásmu se prodlouží kvůli zakázanému uvolnění Karlovarských.

09:22

Jedovatou střelu Pavla Kousala vyrazil Frodl ramenem, Sparta opět tlačí.

08:43

Nyní se toho na ledě moc neděje, od obou celků přišla spousta nepřesností.

07:29

Josh Kestner sjel do mezikruží, odkud střelou švihem provětral lapačku Dominika Frodla.

06:50

Po ofsajdu Pražanů následuje komerční přestávka.

06:27

Sparťané uzamkli útočnou třetinu, vystřelit se však pořádně nedaří.

05:23

Pokus Michala Moravčíka se odrazil k některému z hostů, jehož dorážku zkrotil Dominik Frodl. Domácí vyhodili na icing.

04:49

Už se jí ujal Jan Hladonik a Jakub Kovář si připisuje první větší zákrok.

04:27

Snad poprvé se energetici dostávají do útočné třetiny, kde se střelou zatím vyčkávají.

04:06

Miroslav Forman zkusil Dominika Frodla zaskočit zpoza branky, ten se ale překvapit nenechal.

03:21

02:48

Na modré byl ovšem pozorný Jiří Černoch a hosté musí až k vlastní brance.

02:27

Nyní už hosté rozjeli kombinaci a čekají na vhodný moment ke střele.

01:44

Pražané se zatím nedostali do útočného pásma, to domácí zatím dobře hlídají.

01:21

Sparta si zahraje přesilovku, za podrážení je vyloučen Ondřej Procházka.

00:59

Touš dopředu zavezl Roman Horák, který se svými spoluhráči rozjíždí kombinaci.

00:25

Sparta stále na puku, zatím jsme neviděli žádnou střelu.

00:03

Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se ženou dopředu.

00:01

Na ledě se ještě urovnávají nějaké nerovnosti, proto se nehraje.
Už zazněla i státní hymna, utkání začne co nevidět!

Ještě před úvodním vhazováním proběhne slavnostní ceremoniál za Petra Kumstáta a Jana Košťála, kteří budou uvedeni do Síně slávy karlovarského hokeje a jejich čísla budou v Energii vyřazena.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Huttula – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Černoch (C), O. Beránek (A) – Hladonik, Jiskra, Zetterberg – Redlich, Koffer, Bernovský.
Trenér: David Bruk

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Mozík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, P. Kousal (A) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Konečný, Forman.
Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Gerát, Thuma.
HC Sparta Praha

Do KV Areny zavítá v neděli pražská Sparta. Grossova družina si zatím vede velice slušně a náleží jí 2. místo v tabulce a na první místo shází Spartě 5 bodů. V posledních deseti zápasech získali Pražané 21 bodů. Ve čtvrtečním duelu narazili na Hradec Králové, se kterým těsně padli 1:2. Kapitán Michal Řepík střelecky táhne svůj tým a ve 23 zápasech nasbíral 11 gólů. Nejproduktivnějším hráčem Prahy je pak Roman Horák s 22 kanadskými body. I speciální týmy se počínají dobře. V přesilových hrách i při hře v oslabení se Sparta pohybuje na 4. místě. Ovšem Pražané se nebojí ani rozdávaní hitů a i v této disciplíně spadají do vrchních pater tabulky.

Sparta navíc oplývá velice příznivou bilancí při hře na venkovním stadionu. Z dvanácti utkání jich rovnou osm dovedla do vítězného konce.

V prvním vzájemném duelu letošní sezony se Energii podařilo vyloupit O2 arénu, když ve třetí třetině otočila zápas na svou stranu a z metropole Čech si nakonec odvezla plný bodový zisk po výhře 5:2
HC Energie Karlovy Vary

Svěřenci trenéra Davida Bruka budou chtít proti těžkému soupeři navázat na poslední domácí výhru s Motorem a po dvou venkovních porážkách zase bodovat. V neděli navíc energetiky požene zaplněná hala.

Nejproduktivnějším hráčem Energie je slovenský útočník Dávid Gríger, jenž nasbíral už 23 kanadských bodů. Na záda mu dýchá jeho kolega Tomáš Rachůnek. K této sehrané dvojici se připojil Ondřej Procházka po zranění Iiky Kangasniemiho a bodově si velice polepšil. V posledních 5 zápasech posbíral 6 bodů a stal se důležitou složkou A-týmu.

Brankoviště primárně patří Dominiku Frodlovi, který čelil už přes 600 střeleckým pokusům. Do třech zápasů pak zasáhl také Vladislav Habal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

0:3

Góly a asistencie: 23. Kestner (Lajunen, Mikliš), 48. Forman (Konečný, Mužík), 59. Forman (O. Najman)

Tréner: David Bruk

Tréner: Pavel Gross

Rozhodca: Úlehla, Veselý – Gerát, Thuma