Střely na bránu: 29 – 39 | Přesilová hra: 1/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Elvis Merzļikins (CBJ) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 60:33
Pheonix Copley (LAK) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 60:33

David Jiříček (CBJ) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:25

Tři hvězdy utkání
1. Phillip Danault (LAK) 2+0
2. Johnny Gaudreau (CBJ) 1+1
3. Drew Doughty (LAK) 1+0 (03:48:20)
Columbus vstupoval do třetí třetiny s komfortním vedením 3:0, jenže ani to nebylo domácím nic platné. Los Angeles totiž do 47. minuty dokázalo vyrovnat na 3:3, následně dovedlo zápas do prodloužení a v něm rozhodl už po 33 sekundách Drew Doughty tvrdou střelou z okraje levého kruhu. Kings tak urvali cenně vítězství po parádním obratu, Columbus pak může velmi litovat, že se nechal na začátku třeti třetiny dostat pod tlak.

60:33

60:33 Drew DOUGHTY - 3:4

60:33

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán! O vítězství Los Angeles rozhoduje ránou z voleje do pravého horního růžku z okraje levého kruhu DREW DOUGHTY! Merzlikins se marně natahoval lapačkou po jeho střele. Asistence: Anže Kopitar, Adrian Kempe.

60:01

60:00

59:45

Gaudreau mohl strhnout vítězství na stranu Columbusu, ale po přihrávce od zadního mantinelu se z bezprostřední blízkosti neprosadil!

59:23

Merzlikins vyrazil střelecký pokus z levého kruhu, následně nepřesně mířil Fiala. Domácí se dostávají k puku.

59:01

Začala poslední minuta základní hrací doby. Puk mají ve vlastní třetině hosté.

58:10

Oba soupeři se snaží nyní vycházet ze zabezpečené obrany. Lepší jeden bod než žádný.

57:24

Ještě teč Kuralyho před brankou, která ale odletěla do ochranné sítě. Komerční pauza.

57:16

Robinson nabral ve středním pásmu rychlost, nicméně se dostal mimo ideální úhel a Copley si pravou tyč pohlídal.

56:07

Domácí nahodili puk jen do ochranné sítě. Vhazuje se ve středovém kruhu.

55:32

Columbus byl zastaven postavením mimo hru. Komerční pauza. Hrálo se bezmála devět minut bez přerušení!

55:10

Hra se přesunula před branku Columbusu. Dvě střely zpoza kruhů, obě skončily jen na zadním mantinelu.

54:25

Nyní musel Copley zasahovat proti střele zpoza pravého kruhu. Peekeova střela mu vypadla z lapačky, k jeho štěstí však nikdo nedorážel.

53:30

Stále se hraje bez přerušení, zároveň ale také bez střel na obě branky.

52:30

Los Angeles vede na střely 35-24. Ve třetí třetině má převahu v poměru 13-2.

51:55

Hraje se ve vysokém tempu ze strany na stranu. Stále nebyla hra přerušena.

50:56

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Nic na tom nemění ani střela Fialy z pravého kruhu, kterou Merzlikins vytěsnil za branku, kde se o puk bojuje.

50:05

Vše mohl změnit Fantilli, který na útočné modré okradl o puk Gavrikova, jenže po průjezdu do střelecké pozice v pravém kruhu mu právě Gavrikov zezadu vypíchl puk a napravil svou chybu.

48:40

Kings si snaží nadále udržet iniciativu, mají ohromně silnou třetí třetinu. Zatím vedou na střely 11-2.

47:59

Nahození Voronkova ze středního pásma nebylo pro Copleyho nikterak nebezpečné. Ani nemusí přerušovat hru.

46:38

46:38 Arthur KALIYEV - 3:3

46:38

Hosté vyrovnávají na 3:3! Protiútok z vlastního pásma dokázal proměnit ARTHUR KALIYEV. Až před branku se procpal Anderson-Dolan, kterého sice po průniku před brankoviště Merzlikins vychytal, ale následně byl pořádně rozhozený, čehož využil Kaliyev k dorážce z ostrého úhlu. Asistence: Jaret Anderson-Dolan, Vladislav Gavrikov.

45:09

Oddechový čas pro tým Columbus Blue Jackets.

45:09

45:09 Phillip DANAULT - 3:2

45:09

Merzlikins sice dokázal sklapnout betony, ale puk mu stejně propadl za záda, přičemž zůstal stát u brankové čáry a byl viditelný, takže rozhodčí nepřerušoval. Zatímco Merzlikins netušil, kde má puk, PHILLIP DANAULT se dokázal vedle branky zorientovat a nakonec ho dotlačil do sítě. Asistence: Vladislav Gavrikov, Kevin Fiala.

44:05

První střela Columbusu v závěrečné dvacetiminutovce. Zpoza pravého kruhu vyslal Copleymu pozdrav Peeke.

43:25

Další zákrok Merzlikinse, tentokrát vyráží puk po střele Andersona. Los Angeles zasypalo branku Columbusu ve třetí třetině už sedmi projektily.

42:35

Kings zůstávají ve třetí třetině zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Merzlikins musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele Kaliyeva.

41:11

Merzlikins čelil hodně nepříjemné střele Kempeho z levého kruhu, povedlo se mu puk chytit.

40:23

40:23 Phillip DANAULT - 3:1

40:23

Výborný vstup Los Angeles do třetí třetiny! Střelu Roye od modré čáry protečoval před brankovištěm PHILLIP DANAULT, jehož zásluhou se Kings dostávají do hry! Asistence: Matt Roy, Trevor Moore.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:04.
Columbusu se povedlo ve druhé třetině zvýšit své vedení už na 3:0, a to ještě domácím nebyl uznán gól Voronkova, který jej docílil kopnutím. Los Angeles si přitom tvoří šance a na střely je vyrovnáno 22-22, avšak Elvis Merzlikins má evidentně velmi dobrý den.

40:00

39:35

Další útok domácích, opět ztráta puku a tentokrát následoval protiútok Kings. Merzlikins však lapačkou tuto akci zlikvidoval.

39:14

Útočný výlet Columbusu dokázali hosté odvrátit vyhozením až do pásma Columbusu.

37:55

Sražená střela Englunda od mantinelu dopadla před brankoviště, kam si pro ni skočil Merzlikins.

37:27

Hra je přerušena v pásmu Columbusu, kde se hrálo u levého mantinelu. Hosté se dopustili přihrávky rukou.

36:43

Grundstromova střela zpoza levého kruhu zapadla přesně do Merzlikinsovy lapačky. Brankář Columbusu měl dobrý výhled, nikdo mu neclonil.

35:35

Lewis měl puk poměrně daleko od těla, přesto se dostal před kruhy a vystřelil na Merzlikinse, který odvrací do strany.

34:29

Kotouč v pásmu Kings vyletěl mimo kluziště po zblokované střele Texiera. Komerční pauza.

33:42

Marčenko se procpal ze středního pásma až mezi kruhy, Copley byl tentokrát připraven.

33:03

33:03 Mathieu OLIVIER - 3:0

33:03

Columbus právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení už 3:0! MATHIEU OLIVIER se trefil z pravé strany zespoda do zvednutého levého betonu Copleyho, od něhož se puk odrazil do brankoviště za ním a doskákal do sítě. Asistence: David Jiříček, Adam Fantilli.

32:37

Velký tlak vytvořila elitní formace domácích. Gaudreau se dostal před brankoviště, ale zasekl se, vrátil se obloučkem o pár metrů dál do mezikruží a vypálil k levé tyči. Skulinou mezi rukou a betonem Copleyho puk neprošel a následné pokusy o dorážku dokázal brankář Kings vykrát.

31:46

Kuraly předvedl výborný útok po pravém křídle se stočením mezi kruhy a před brankoviště. Jenže v klíčový okamžik při pokusu o kličku nechal útočník Columbusu puk za sebou a ten doklouzal k betonu Copleyho, jenž přerušuje hru.

31:17

Merzlikins si raději sáhl lapačkou po vysoké střele Doughtyho, která mířila do zadního mantinelu. Domácí potřebovali prostřídat a přerušení hry je jistotou. Komerční pauza.

29:45

29:42

Domácí nicméně ukořistili puk a do protiútoku v oslabení vyrazil Jenner, který střelou zpoza levého kruhu nutí Copleyho přerušit hru. Vhazovat se bude v pásmu Los Angeles.

29:25

Werenskimu byla střelou soupeře z pravého kruhu přeražena hokejka, hosté mají ještě výraznější výhodu v této přesilovce.

28:59

Znovu puk doletěl až za branku Copleyho.

28:40

Columbusu se povedlo dvakrát vyhodit přes všechny čáry.

27:45

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Alexandre Texier – 2 min., nedovolené bránění.

27:45

Pravá tyč zastavuje prudkou střelu Werenskiho z pravého kruhu, ale gól by stejně neplatil! Texier totiž pomohl Werenskimu do šance nedovoleným bráněním soupeře.

26:58

Kuraly se tentokrát procpal až před brankoviště, ale Copley svou pozici uhájil a přerušuje dění na hřišti. Komerční pauza.

26:25

Domácí se tlačí znovu do útočného pásma a snaží se vytěžit maximum z psychické výhody. Kuraly trefil brankáře Copleyho, Texier byl zblokovaný.

25:24

25:24 Johnny GAUDREAU - 2:0

25:24

To tentokrát o gólu Columbusu nemůže být pochyb! Výborná práce Werenskiho, který vypíchl soupeři puk na vlastní modré čáře a dostal ho za středovou čáru, kde se ho ujal JOHNNY GAUDREAU. Tomu se v úniku po najetí do levého kruhu povedlo vypálit do pravého horního růžku. Bez asistence.

24:28

24:28 Neuznaný gól Columbusu

24:28

Gól Dmitrije Voronkova neplatí! Při dorážení Boqvistovi střely od modré totiž dostal puk za záda Copleyho kopnutím.

24:24

Kotouč vyletěl v pásmu Los Angeles do hlediště. Vhazuje se před brankou Copleyho.

23:39

Až střela Mikeyho Andersona zpoza kruhů trefila brankáře Merzlikinse.

23:21

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Aktivnější se snaží být Králové, kteří si ale nedokázali zatím moc dobře seřídit mířidla a pálí pouze do zadního mantinelu.

21:28

Domácí vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Útok řídil po pravém křídle Jiříček, který také celou akci z pravého kruhu zakončil. Copley neměl s vyražením puku velké problémy.

20:52

Hned po buly střílel Kopitar, jehož tečoval střelu vyrazil Merzlikins před sebe a poté vleže na břiše dokázal zamezit dorážení hostů.

20:42

Hra je přerušena v pásmu Columbusu, vhazuje se v pravém kruhu.

20:23

Oba soupeři si vystřídaly rychlé útoky. Na jedné strany přinutil k zákroku Copleyho Provorov, na straně druhé Roy trefil beton Merzlikinse.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:06.
Úvodní třetinu tohoto zápasu zvládl lépe domácí Columbus. Kirillovi Marčenkovi se povedlo v 10. minutě otevřít skóre využitou přesilovkou po střele z levého kruhu.

20:00

19:24

Columbus rozpohyboval tempo v útočném pásmu, několikrát se mu povedlo dostat do střelecké pozice, ale buď domácí mířili mimo, nebo zasáhl Copley. Nakonec kotouč vyletěl do ochranné sítě.

18:51

18:37

Domácí si zaútočili v oslabení a i díky následnému forčekingu vybojovali vhazování před brankou Copleyho.

18:20

Duboisova rána z nápřahu vyletěla až do ochranné sítě za bránou domácích.

18:10

Až nyní se povedlo hostům procpat do útočného pásma a udržet se na puku.

17:30

Domácí vyhodili puk do bezpečí, daleko od své branky.

17:05

Kempe svou prudkou střelou zpoza kruhů minul branku Columbusu.

16:51

Bude se vylučovat na straně Columbusu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Voronkov. Komerční pauza.

16:13

Kings vyrazili do protiútoku, ale centr Duboise z pravé strany k brankovišti nebyl přesný. Puk zaletěl jen k zadnímu mantinelu.

15:38

Domácí mají puk ve vlastním pásmu a vyčkávají s rozehráním útočné akce na dostřídání. Snaží se zklidnit tempo hry.

14:46

Copley si pohlídat prostor u levé tyče, střela Werenskiho z ostrého úhlu od mantinelu do branky neprošla.

14:23

Zblokovaná rána Gavrikova skončila v hledišti. Komerční pauza.

13:56

Další icing Columbusu.

13:35

Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

12:44

Dubois se protlačil až k brankovišti z levé strany, jeho zakončení Merzlikins vytěsnil za branku.

12:16

Naopak pokus Peeka od pravého mantinelu byl zblokován bránícím Danaultem k zadnímu hrazení. Hraje se nahoru dolů.

11:32

Kaliyev se dostal i s pukem až takřka za levé kruh. Z ostrého úhlu přestřelil a netrefil klec Columbusu.

10:45

Blue Jackets se dobrým forčekingem dostali ke kotouči a využít se toho pokusili Johnson a Werenski. Jejich střely Copley sráží mimo brankoviště.

10:21

Domácí vyřešili vznikající tlak soupeře vyhozením až do pásma Kings. Nedopouští se icingu.

09:42

Útočnou akci Matta Roye vyřešil svým zásahem Merzlikins. Bude se vhazovat v pravém kruhu.

09:07

09:07 Kirill MARČENKO - 1:0

09:07

KIRILL MARČENKO využívá přesilovou hru, když přesně zacílil z levého kruhu na vzdálenější horní růžek. Sice otřel střelu o rameno brankáře Copleyho, ale ten nedokázal vychýlit jeho projektil mimo tři tyče. Asistence: Adam Boqvist, Johnny Gaudreau.

08:14

Quinton Byfield se ve středním pásmu ohnal po Boqvistovi, trefil ho rukou zezadu do helmy a jde pykat za hrubost.

06:56

Icing domácích, vhazovat se bude opět před Merzlikinsem.

06:46

Kaliyev poslal pozdrav Merzlikinsovi z pravého kruhu. Domácí brankář přerušuje hru.

06:37

Postavení mimo hru Los Angeles. Komerční pauza.

05:39

05:39 Neplatný gól Columbusu

05:39

Rozhodčí sice zahlásil gól a přerušil hru, ale Johnny Gaudreau, který si v protiútoku počkal v levém kruhu na pohyb soupeře a pak střílel do pravého horního rohu, trefil jen tyč! Rozhodčí po kontrole videa mění svůj verdikt.

04:40

Columbus se momentálně snaží hlavně odvracet útoky soupeře, který se zakousává do obrany domácích.

03:53

Hosté vytvořili na obranu Blue Jackets tlak. Tentokrát se Lewis dostal ke střele až od modré čáry, ale nikomu se nepovedlo natáhnout po dorážce po Merzlikinsově zákroku.

03:30

Lewis byl z obdobné pozice o poznání úspěšnější, Merzlikins si s jeho střelou poradil a puk vyráží.

03:08

Roy se dostal s pukem před protihráče do levého kruhu, avšak svou střelu poslal do dalšího soupeře u brankoviště.

01:26

Jenner svým napadáním vybojoval pro Columbus útočné pásmo, pokus o rychlou střelu z pravého kruhu ale byl zblokovaný. Následná střela Davida Jiříčka šla do zadního mantinelu.

00:39

Úvodní oťukávanou ukončil icing hostujícího týmu.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (S. Martin) – Werenski, A. Boqvist, Provorov, Peeke, Bean, Jiříček – J. Gaudreau, Jenner (C), Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – Texier, Fantilli, K. Johnson – Robinson, Kuraly, Olivier.
Trenér: Pascal Vincent

Los Angeles Kings: Copley (Talbot) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault, Moore – Grundström, Dubois, Laferriere – Anderson-Dolan, Lewis, Kaliyev.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Schrader, Blandina – Johnson, Kovachik.
Los Angeles naopak patří k nejlepším týmům na Západě. Figuruje na čtvrtém místě a ohromnou sílu má v defenzivě. Ve 21 zápasech zaznamenali Kings úctyhodné skóre 81:50 a obrana se nedá vlastně vůbec porovnávat s tím, jak hráli v minulé sezoně. Za zmínku stojí také fakt, že Los Angeles je v tuto chvíli hodně rozjeté. Vyhrálo šest z posledních sedmi zápasů a naposledy si vyšláplo 4:1 na silné Colorado.
Columbus v noci na středu přivítá na svém ledě Los Angeles. Přestože se Blue Jackets v posledních zápasech herně zvedli a povedlo se jim ukončit hodně černou sérii porážek, stále to není ani zdaleka ono. Columbus trápí hlavně vysoká nevyrovnanost výkonů a slabší výkony brankářů, kteří občas zazáří, ale jindy zcela pokazí svému týmu zápas. I proto je Columbus ve Východní konferenci až patnáctý, navíc s hodně bídným skóre 74:88.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:4

Góly a asistencie: 10. Marčenko (A. Boqvist, J. Gaudreau), 26. J. Gaudreau, 34. Olivier (Jiříček, Fantilli) – 41. Danault (M. Roy, Moore), 46. Danault (Gavrikov, Fiala), 47. Kaliyev (Anderson-Dolan, Gavrikov), 61. Doughty (Kopitar, Kempe)

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Peeke, Bean, Jiříček – J. Gaudreau, Jenner (C), Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – Texier, Fantilli, K. Johnson – Robinson, Kuraly (A), Olivier.
Tréner: Pascal Vincent

Los Angeles Kings: Copley (Talbot) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault (A), Moore – Grundström, Dubois, Laferriere – Anderson-Dolan, Lewis, Kaliyev.
Tréner: Todd McLellan

Rozhodca: Schrader, Blandina – Johnson, Kovachik

Diváci: 15088