koniec (1:0)

13.01.2024, 21:00 • Roazhon Park, Rennes • 18. kolo • Pavel Kovanda cz

Tipsport: 2.51 3.15 2.84

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:11. (23:06:28)
Hosté doslova nic nepředvedli, kdežto domácí přidali ve druhé půli ještě jednu branku. Tři body tak po zásluze zůstávají doma.

90+7

90+6

Nice bude vhazovat v blízkosti pokutového území. Poslední šance pro hostující mančaft v utkání něco předvést.

90+5

Mohamed-Ali Cho to ještě zkusil, ale jeho pokus skončil na boční síti.

90+3

Jeden z domácích hráčů skončil na trávníku po letmém zásahu. Samozřejmě mu ale trvá zvednout se a pokračovat.

90+2

Hosté kombinují na pomezí dělící čáry.

90+1

Nice má tedy ještě šest minut k dobru, ale s jejich herním nasazením tomu moc nevěřím.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89

Další rohový kop pro domácí. Nice už utkání s největší pravděpodobností nezdramatizuje.

88

Technická střela Salaha z pokutového území neměla brankové parametry.

87

Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Fabian Rieder, přichází Jéremy Jacquet.

86

ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Jeanuel Belocian,
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Bertuğ Yıldırım.

85

Pět minut do závěrečného hvizdu. Na balónu aktuálně Bulka.

83

Reider, který je na hřišti pouze pár minut má nějaké zdravotní komplikace.

83

Omari odvrací na rohový kop.

81

Evann Guessand zakončoval hlavou, ale míč přeletěl brankovou konstrukci.

80

Deset minut do konce utkání. Rennes kontroluje zápas.

79

Omari následně srazil míč do zámezí a uvidíme rohový kop v podání Nice.

79

Omari sjel protihráče a po zásluze vidí kartu žluté barvy.

78

Sanson inkasoval úder do hlavy a je střídán. Nahradí ho Louchet.

77

Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Badredine Bouanani.

76

Benjamin Bourigeaud nemůže pokračovat v dnešním utkání. Nahradí ho Salah. Ibráhím Saláh.

74

Cho pálil z puntíku, ale jeho střelu zastavil jeden z bránících hráčů. Nová posila hostů si tak musí na první zářez počkat.

74

Mohamed-Ali Cho vybojoval rohový kop. Předvedou konečně hosté nějakou pořádnou akci?

73

Benjamin Bourigeaud zůstává na trávníku, nejspíše ho trápí křeče.

70

Domácí budou rozehrávat od rohového praporku.

70

Zbývá nám posledních dvacet minut a hosté stále hrají poněkud pasivně.

68

Mandanda si doskočil pro míč a bude rozehrávat.

66

Guéla Doué to zkusil z veliké dálky a Bulka musel zasahovat. Jednalo se však o rutinní zákrok.

66

Domácí budou rozehrávat rohový kop.

64

ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Fabian Rieder.

ze hřiště odchází Alexis Claude-Maurice, přichází Reda Belahyane,
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Mohamed-Ali Cho.

62

Rohový kop žádné škody v pokutovém území nenapáchal.

62

Alexis Claude-Maurice pálil na bližší tyč, Mandanda vyráží na roh.

61

Na lavičce Nice dochází k pohybu. Zřejmě se brzy dočkáme prvního střídání.

60

Hosté jsou už na dostřel pokutového území. Předvedou konečně nějakou zajímavou ofenzivní akci?

58

Benjamin Bourigeaud poslal prudký pas do šestnáctky, ale jako první byl u míče Bulka.

58

Arnaud Kalimuendo neprošel přes zkušeného defenzivního mága Danteho.

57

Alexis Claude-Maurice elegantně obešel dva protihráče, avšak poté byl odzbrojen. Míče se chtěl ujmout co nejrychleji zpátky, ale fauloval.

56

Času je sice ještě dost, ale pokud nezačnou hosté hrát aktivněji, tak rozhodně nemají šanci na úspěch.

53

53. Arnaud KALIMUENDO - 2:0

53

Rennes právě vstřelilo branku!
Rychlý brejk končí gólem! Enzo Le Fée poslal přesnou přihrávku na rozběhnutého ARNAUDA KALIMUENDA, který prostřelil brankáře Nice. Asistence: Enzo Le Fée.

53

Rychlá akce se hráčům Nice nepovedla. Mandanda bude rozehrávat od brány.

53

Obránce Rennes poslal pod tlakem míč do autu.

52

Míč se zadarmo dostává k hráčům Nice. Na vině je totiž faul v podání domácího fotbalisty.

50

Teď už ovšem kombinují taktéž domácí fotbalisté.

49

Dante zapojí do kombinace i brankáře Bulku.

47

Alexis Claude-Maurice pronikl do vápna a vyslal střelu. Jeho pokus skončil na boční síti.

46

Mandanda nepřesně rozehrál, což přinese hostům autové vhazování.

46

Skončila první půle, ve které jsou aktivnější domácí. Prosadil se Benjamin Bourigeaud, který proměnil pokutový kop. Z Rennes je hodně vidět útočník Arnaud Kalimuendo, který měl dvě zajímavé šance. Naopak ze sestavy Nice je nejvíce vidět záložník Alexis Claude-Maurice, který zásobuje své spoluhráče přesnými centry.

45+2

45+2

Pablo Rosario fauloval, míč pro domácí. V prvním poločase už zřejmě žádnou pořádnou akci neuvidíme.

45+1

K ohrožení Mandandy nedošlo. Domácí posílají míč pryč.

45+1

V závěru první půle uvidíme roh v podání fotbalistů NIce.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

44

Nepříjemný úder schytal Jordan Lotomba na koleno. Naštěstí je obránce Nice v pořádku.

43

Obránci a záložníci Rennes si vyměňují balón.

41

Melvin Bard vyslal dalekonosnou střelu, která ale byla hrubě nepřesná. V ochozech to jen zahučelo.

41

Nice bude vhazovat poblíž šestnáctky.

39

Na centr si počíhal Mandanda, který si pro míč doskočil. Byl ale hrubě zasažen Youssoufem Ndayishimiyem. Brankář domácích by ale měl být v pořádku.

39

Terem Igobor Moffi vybojoval pro svůj tým rohový kop.

37

Nice se drží na míči na vlastní polovině. V prvním poločase si hosté neví rady a mají problém s plynulým přechodem do útoku.

35

Enzo Le Fée se ujal rozehrávky přímého kopu. Jeho projektil byl ovšem hrubě nepřesný a skončil mezi diváky. Odkop od brány.

35

Domácí budou rozehrávat volný přímý kop ze slibné pozice.

33

Alexis Claude-Maurice našel přesný centrem hlavu Evanna Guessanda. S jeho pokusem si ale dokázal poradit Mandanda, který se hbitě přemístil k levé tyči.

31

31. Benjamin BOURIGEAUD - 1:0

31

Pokutového kopu se ujal produktivní středopolař BENJAMIN BOURIGEAUD, který vyslal umístěnou střelu k levé tyčce. Brankář Bulka sice vystihl směr, ale na míč si nesáhl.

30

Penalta pro Rennes!

29

Rozhodčí jde situaci přezkoumat. Každopádně z opakovaných záběrů je vidno, že bránící hráč zahrál rukou. Hlavní slovo má ale rozhodčí na hřišti.

29

29. Penaltová situace!

29

Arnaud Kalimuendo reklamuje hru rukou, ale hra pokračuje dál.

28

Další rohový kop pro Rennes. Střela Désiré Douého byla sražena do zámezí.

28

A u míče je opět brankář Bulka, na kterého se snáší z ochozů pískot.

28

Faul domácích ve středovém kruhu.

26

Opět si hosté dávali s rozehrávkou na čas, což už se nelíbilo i hlavnímu sudímu, který brankáře Bulku upozornil.

26

Bude se rozehrávat od branky NIce.

24

Arnaud Kalimuendo obdržel milimetrovou přihrávku do běhu a před ním stál už pouze a jen brankář Nice! Bulka ale dokázal eliminovat střelce.

22

V předchozím souboji ale došlo zřejmě k faulu a Baptiste Santamaría zůstává v bolestech ležet na trávníku.

22

Uvidíme první rohový kop, kterého se ujmou domácí.

20

Moffi posílal míč do pokutového území, kde viděl Gaëtana Labordeho. Jako první se ale hracího předmětu zmocnil domácí hráč, který následně merunu odpálil pryč.

19

Gaëtan Laborde se pokoušel rozjet útočnou akci po levém křídle, avšak byl od balónu odstaven obráncem domácího celku.

18

Hráči Rennes vyslali již čtyři střely. U týmu Nice svítí nula.

18

Domácí kombinují na dostřel pokutového území.

16

Adrien Truffert poslal skvělý centr na Benjamina Bourigeauda, který okamžitě střílel. Brankář Bulka musel vytáhnout výtečný zákrok ze svého repertoáru.

15

O míč se svádějí boje u středového kruhu.

14

Autový pokus vůbec nedopadl podle představ a k míči se tak bez starostí dostává Steve Mandanda, který se ujme rozehrávky.

14

Melvin Bard bude rozehrávat aut poblíž šestnáctky.

13

Nakonec to domácí rozehráli na krátko a následně se ke střele dostal Arnaud Kalimuendo. Jeho střela byla ovšem zablokována prvním obráncem Nice.

12

Domácí budou rozehrávat přímý kop ze zajímavé pozice. Pravděpodobně uvidíme centr směřující do šestnáctky.

11

Máme za sebou deset minut a největší šancí byla právě hlavička domácího útočníka. Zatím je dnešní zápas velmi opatrný z obou stran.

10

Arnaud Kalimuendo si naběhl na centr a hlavou se pokoušel zakončit. Nezamířil však přesně, a tak polský brankář zůstal bez práce.

10

Zkušený fotbalista Dante fauloval, míč pro domácí.

9

Hráči Rennes se už chystali do útočení, avšak následně jeden z hráčů otočil a poslal přihrávku na Mandandu.

8

Balón doputoval až před domácího brankáře, který rychle rozehrává na levého beka.

7

Nice si dávalo s rozehrávkou načas, což odměnili fanoušci pískotem.

6

Rennes vyhnalo svého soka až na vlastní polovinu.

5

Alexis Claude-Maurice posílal načechraný balón do vápna, ale nenašel správného adresáta.

4

Alexis Claude-Maurice si skvěle pokryl balón a následně uklidnil hru přihrávkou na středního obránce.

3

Do kombinace hostujícího týmu se zapojil i brankář Bulka.

2

Nice bude rozehrávat standartní situaci na vlastní polovině. Jeden z hráčů Rennes se provinil faulem.

2

Rozběhla se nám druhá minuta a Nice se ještě nedostalo k míči. Domácí fotbalisté pečlivě kombinují na vlastní polovině.

1

V tempu se drží i fanoušci dnešního utkání, kteří jsou velmi slyšet.
Je to tak, výkop bude o několik minut opožděn kvůli dýmu nad hrací plochou. Hráči se zatím udržují v tempu.
Nad trávníkem se snáší solidní dým a není skoro nic vidět. Zřejmě bude začátek utkání pozdržen.

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – Truffert, Theate, Omari, G. Doué – Terrier, Le Fée, Santamaría, Bourigeaud – D. Doué – Kalimuendo.
Náhradníci: Gallon – Nagida, Lambourde, Yıldırım, Saláh, Blas, Belocian, Jacquet, Rieder.
Trenér: Stéphan

OGC Nice: Bułka – Bard, Dante (C), Ndayishimiye, Lotomba – Rosario, Claude-Maurice, Sanson – Guessand, Moffi, Laborde.
Náhradníci: Sirigu – Louchet, A. Mendy, A. Baldé, Amráwí, Belahyane, Bouanani, Bambu, Cho.
Trenér: Farioli

Rozhodčí: Dechepy – Le Tellier, Haulbert.
1. vzájemný zápas

5.11.2023
Nice – Rennes 2:0
Branky:
45. Boga, 87. Mandanda (vl.).
Stade Rennes FC

Domácím se v probíhající sezóně daří hlavně v pohárových soutěžích. V Evropské lize postoupili do únorového šestnáctifinále proti AC Milán a před několika dny si rovněž prodloužili účast v Coupe de France, když si ze hřiště druholigového Guingampu odvezli výhru 2:0. V Ligue 1 je Rennes „až“ desáté se ztrátou osmi bodů na pohárové příčky. S rokem 2023 se tým z Bretaně rozloučil výhrou 3:1 na půdě posledního Clermontu. S průměrnou bilancí 4+2 vede týmovou produktivitu Benjamin Bourigeaud. Mezi absentéry je kamerunský reprezentant Wooh, vykartovaný Theate, zraněný Assignon a záložník Matić, v jehož případě se nahlas spekuluje o brzkém přestupu.
OGC Nice

Hosté mají po první půlce sezony úchvatnou defenzivní bilanci. V sedmnácti kolech inkasovali pouhých devět branek (doma jen 2) a tím si bohatě vynahradili slabší ofenzivu, která se prosadila devatenáctkrát. V tabulce je Nice na druhém místě s pětibodovým mankem na vedoucí PSG a dvoubodovým náskokem na třetí Monako. V posledním zápase roku 2020 Nice porazila 2:0 Lens. Jejím nejproduktivnějším fotbalistou je Terem Moffi (6+2), jenž bude v nadcházejících zápasech absentovat kvůli reprezentačním povinnostem. Totéž platí o Atálovi, Bogovi a Búdawím, zatímco Baldého, Bouanani, Diopa a Khéprena Thurama nepustí do hry zranění.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Rennes a Nice!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.