31.01.2024, 18:30 • O2 arena • 48. kolo • Matyáš Smola cz

Děkuji vám za pozornost. Budu se těšit u dalšího utkání TELH. (20:54:42)
Hráči utkání:
Bílí Tygři Liberec – Tomáš Filippi
HC Sparta Praha – Michal Řepík
Sparta po napínavé bitvě přidala ke konci třetí třetiny dva góly a ujistila si tak přísun tří bodů do tabulky.

59:16

Sparta právě vstřelila branku!

Liberec to podruhé zkusil bez brankáře a opět na to doplatil. Pláchnul jim rychlík Pavel Kousal, který byl v samostatném nájezdu na prázdnou branku faoulovan. I přes to dokázal skórovat. Asistence: David Němeček.

58:20

MICHAL MORAVČÍK sjel podél levého mantinelu a od modré přidal třetí gól do prázdné branky. Asistence: Jani Lajunen.

58:10

Liberec se snaží usadit v pásmu Sparty.

57:55

Hrenák opouští branku.

56:49

Kousal dostal nabídku ze středního pásma, zkusil ránu z blízkosti levého kruhu, ta směřovala přímo do břicha Hrenáka.

56:16

Bílí Tygři si vyžádali oddechový čas.

56:09

Kempný pálil ihned po vhazování do hloučku před Hrenákem, kotouč branku nenašel.

55:23

Proti Horákově nájezdu vyjel odvážně Hrenák z brankoviště, risk se mu vyplatil. Sparťanovi puk vypíchl.

54:37

Najman se pokoušel ujet obráncům, jeho snažení vyšlo vniveč, od puku byl před Hrenákem odstaven.

53:34

Ránu Ivana obětavě zblokoval Mikliš, chvíli ležel na ledě. Na střídačku odjel bez pomoci.

52:19

Buchtele nahodil puk z levé strany pásma, Hrenáka tím nepřekvapil.

52:06

Divoká souhra hostů vyústila v dorážku Najmana v předbrankovém prostoru, Kovář se pro ní dokázal natáhnout.

50:17

Akci si vytvořili i sparťané, v protiútoku napálil Mozík z mezikruží pouze obránce.

49:02

Bulíř dostal v přečíslení nahrávku na levý kruh, jeho střela mířila nad.

47:23

Faško-Rudáš napálil puk do chlumu hráčů před brankou, Kovář jeho šanci podržel na hrudi.

46:54

Hosté neudrželi puk před modrou čárou, ofsajd.

46:25

Řepík je za pomoci odveden na střídačku.

45:03

Vitouch našel zpoza branky Formana, ten byl úplně sám v předbrankovém prostoru, špičkovým zákrokem lapačkou se proti jeho střele blýskl Hrenák.

44:40

Liberci se nedaří udržet v útočném pásmu.

Liberec právě vstřelil branku!

Rychlé přečíslení po začátku třetiny znamená snížení Bílých Tygrů. Melancon poslal puk na levý kruh, odtamtud ho Faško-Rudáš poslal na kruh pravý, odkud TOMÁŠ FILIPPI vymetl horní roh branky. Asistence: Martin Faško-Rudáš, Thomas Joseph Melancon.

40:05

Liberec i potřetí vybojoval úvodní vhazování pro sebe.

40:01

V druhé třetině byl Liberec aktivnější, než v první. Ani jedna z 11 střel avšak ke gólu nevedla. Sparta navíc přidala druhou branku trefou Najmana od modré. Třetí třetina začne ve 20:11.

40:00

39:59

Třetinu ukončí Bílí Tygři za vlastní brankou.

39:04

Němeček pálil z modré hned po vhazování vedle branky.

37:55

Dvakrát po sobě zkoušel střelu z modré Filippi, v obou případech mu domácí střelu zblokovali.

37:05

Dlouhé kombinování zakončil volný Hawryluk z levého kruhu, Kovář proti němu senzačně vytáhl kraj betonu.

36:03

36:01

Faško-Rudáš se snažil přebruslit obránce domácích a vybojovat si šanci, puk mu při tom sjel z hole.

34:44

Ofsajd Bílých Tygrů.

34:23

Forman to teď v útočném tažení Sparty zkusil sám, z levého kruhu napálil břicho Hrenáka.

33:38

Buchtele na druhé straně dorážel puk také do odkryté klece, neusměrnil ho ideálně a tak skončil v boční síti.

32:20

Ivan měl před sebou odkrytou branku, nedokázal však trefit přihrávku před branku.

31:26

Faško-Rudáš se dostal v pravém kruhu k puku, zvolil střelu na Kováře, brankář Sparty si s ní dokázal poradit.

30:12

Sparta přidává druhou trefu. Krejčík posunul puk po mantinelu na modrou čáru, odkud pálil ONDŘEJ NAJMAN. Tomu se podařilo trefit nad lapačku Hrenáka. Asistence: Jakub Krejčík, Jan Buchtele.

29:25

Lajunen to po dlouhém kombinování vzal na sebe, z pravé tyče si sjel před gólmana a poslal mu puk do podpaží, Hrenák ho udržel pod sebou.

28:32

Liberci se opět podařilo dvakrát za sebou vyhodit puk z pásma.

28:03

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Jayce Hawryluk – 2 min., podrážení.

28:01

Chlapík z pravého kruhu našel diagonální přihrávkou najíždějícího Krejčíka, ze slotu poslal kotouč nad.

26:16

Klímův pas od mantinelu před brankou nenašel adresáta.

25:02

Horák poslal zadovkou kotouč na Buchteleho. Ten si ho sebral na pravé tyči a pokusil se puk zasunout z kraje do branky, Hrenákův beton byl proti.

24:29

Zakázané uvolnění hostů.

24:14

Liberec při zakládání útoku najel do ofsajdu.

23:30

Sparta se snaží udržet v útočném pásmu, Bilí Tygři jim v tom úspěšně brání.

22:01

Hawryluk si najel z modré do slotu, odtamtud si připravoval střelu, sjela mu ale brusle a puk ztratil.

20:50

Řepík prověřil ránou od mantinelu Hrenáka, ten byl pozorný.

20:05

Liberec vyhrál úvodní buly.

20:01

V první třetině byla akčnější domácí Sparta. Přestřílela soupeře 16 ku 5 a po trefě Řepíka si vzala vedení 1:0 do kabiny. Druhá třetina začne cca v 19:19.

20:00

19:59

Poslední pokus o vytvoření šance domácím nevyšel, třetina končí v boji za brankou Hrenáka.

19:01

Po delším pobytu ve středním pásmu najela Sparta do ofsajdu.

17:05

Najman dostal puk zpoza branky na levý kruh, pálil z první, Kovář mu ránu vyrazil za branku.

15:50

Konečný poslal nenápadnou ránu z levého kruhu, kotouč se odrazil od hole jednoho z obránců do ochranné sítě.

14:30

Další kombinace po ose Forman, Lajunen a Řepík skončila střelou z levého kruhu. Tentokrát si s šancí Řepíka Hrenák poradil.

13:14

Oba týmy hrají ve středním pásmu, nedaří se jim dostat do soupeřova pásma.

11:58

Horák nabral rychlost a prosmýkl se mezi dvěma obránci. Zkusil se trefit mezi betony, Hrenák mu je včas zaklapl.

10:36

Klíma se dostal v chlumu hráčů před Kovářem k puku. Odtamtud to zkusil, jeho pokus skončil blokem jednoho z obránců.

09:04

Chlapík si sjel do slotu, odkud po špatné rozehrávce také vypálil, Hrenák byl připravený.

08:02

Ivan dostal z levého kruhu na pravý nahrávku na střelu z první, obránce si jí nezpracoval.

06:29

Krásná kombinace s gólovým zakončením. Chlapík nahrál na modrou Horákovi, ten posunul na levou tyč kapitánovi MICHALU ŘEPÍKOVI, který se trefil z kruhu náramně. Asistence: Roman Horák, Filip Chlapík.

05:45

Liberec dokázal dvakrát po sobě vyhodit puk ke Kovářovi.

04:57

Ronald Knot – 2 min., hákování.

04:43

Chlapík po vhazování dostal puk na pravou tyč, vystřelit ale nedokázal.

03:55

03:30

Krejčík zkusil vypálit od modré, s jeho ránou neměl Hrenák problém a chytl jí do lapačky.

03:02

Mužík dostal přihrávku přes střední pásmo rovnou do útoku. Sjel si ke střele z mezikruží, trefil pouze hrudník Hrenáka.

02:12

Melancon v předbrankovém prostoru dostal nahrávku a pálil, Kovář puk vyrazil, nebyl si ale jistý, kde ho má. Dorážet zkoušel ještě Šír, ke střele se ale nedostal.

01:20

Horák posouval puk na Chlapíka v akci 2 na 1. Přihrávka k Chlapíkovi nedošla.

00:30

Lajunen střílel z mezikruží, ránu mu zblokoval jeden z obránců.

00:10

00:01

Vítám vás u dnešního utkání TELH. Sparta hostí v O2 areně Liberec. Utkání by mělo začít v 18:30.

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Moravčík, Němeček, Irving, Mikliš – Forman, Lajunen, Řepík (C) – Buchtele, Horák, Chlapík (A) – Konečný, O. Najman, P. Kousal – Ton, D. Vitouch, Mužík.
Trenér: Pavel Gross

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Aubrecht, Budík, Galvas – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez.
Trenér: Filip Pešan

Rozhodčí: Jeřábek, Hribik – Hynek, Zíka.
Týmy: Sparta – Liberec
Pozice: 2. – 5.
Body: 86 b. – 69 b.
Posledních 5 zápasů: 1-1-0-3 – 3-0-1-1
Vzájemné zápasy: 2-1 – 1-2
Nejlepší střelci: Filip Chlapík (17) – Jakub Rychlovský/Tomáš Filippi (18)
Nejvíce bodování: Filip Chlapík (40) – Tomáš Filippi (45) (první v EXL)

* Ve třech vzájemných zápasech padlo mezi soupeři dohromady 21 gólů
V druhém utkání této speciální akce narazí Sparta na Liberec. Ten si bude chtít spravit chuť po poslední prohře s Hradcem Králové na nájezdy. Bílí Tygři zakládají letos na své střelecké produktivitě. Jsou druzí v počtu vstřelených gólů (140) hned za lídrem z Pardubic (158). Liberec hodně gólů dává, ale také dostává. V obdržených gólech je 12. se 130 góly, což proti třetímu nejproduktivnějšímu týmu může být znervózňující. V posledních dvou utkáních v O2 areně dokázal Liberec Pražany zdolat.
Sparta zažívala v novém roce skvělé období, vyhrála prvních 5 utkání a držela si první místo tabulky. Početná marodka ale Pražany dostihla a z posledních 6 zápasů 4 prohráli. Ve třech navíc vůbec nebodovali a přenechali tak Dynamu první místo tabulky. Ve speciálním zápasu Sparta vzdává hold si už ovšem svěřenci Pavla Grosse dokázali dojít pro tři body proti třetímu Třinci. Výhru 5:1 odstartoval svým prvním extraligovým gólem Petr Ton, syn sparťanské legendy Petra Tona. Sparta bude moct spoléhat na svou hru v oslabení, ve které se jim daří držet průměr 87,58% úspěšnosti. Navíc z ní dokázala 10 skórovat.

Prosadí se dnes Klíma na Spartě?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:1

Góly a asistencie: 7. Řepík (Horák, Chlapík), 31. O. Najman (Krejčík, Buchtele), 59. Moravčík (Lajunen), 60. P. Kousal (Němeček) – 41. Filippi (Faško-Rudáš, Melancon)

Tréner: Pavel Gross

Tréner: Filip Pešan

Rozhodca: Jeřábek, Hribik – Hynek, Zíka

Diváci: 15702