koniec (1:2)

03.02.2024, 13:30 • Goodison Park, Liverpool • 23. kolo • Tomáš Kubečka cz

Tipsport: 3.13 3.74 2.26

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:14. (15:32:18)
Everton nakonec uhrál s Tottenhamem remízu 2:2. Hned ve 4. minutě poslal hostující celek do vedení Richarlison. Poté domácí zlepšili hru a po rohovém kopu vyrovnal Dominic Calvert-Lewin. Tottenham ale z nenápadné akce udeřil ve 41. minutě, kdy se zpoza vápna podruhé v utkání prosadil Richarlison. Po změně stran měl hostující celek několik zajímavých střel, ale Everton podržel výbornými zákroky Pickford. V nastavení tak dokázal vyrovnat Jarrad Branthwaite.

90+10

90+9

Žlutá karta pro tým Everton FC (Lewis Dobbin).

90+8

Duel stále pokračuje. Do ofenzivy se pro změnu vydal Tottenham, ale Udogie nedokázal procedit míč v pádu na malé vápno.

90+6

Branka i po přezkumu VAR platí! Míč hlavou prodloužil hostující obránce Romero, tudíž postavení střelce nehrálo roli.

90+5

Dnešní utkání sleduje 39 321 diváků.

90+4

Everton právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek se v nastavení dočkal vytoužené branky! JARRAD BRANTHWAITE po přímém kopu pokračoval v náběhu ke vzdálenější tyči a přizvednutý míč dokázal z těsné blízkosti dostat za záda brankáře!

90+4

Další nepříjemný střet na polovině hrací plochy prožil Richarlison. Po krátkém vydechnutí je ale zpátky na nohou.

90+3

Žlutá karta pro tým Everton FC (James Garner).

90+2

Porro byl v souboji na polovině soupeře o krok později a musel si pomoci nedovoleným zákrokem.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90

Everton se dral do útoku, jenže další výpad domácího celku zastavil odmávaný ofsajd, v němž byl lapen Youssef Chermiti.

89

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Pierre-Emile Højbjerg, přichází Radu Drăgușin.

88

Everton se dostal do útoku po výpadu z levého křídla, jenže nikdo v modrém dresu nedokázal odcentrovat.

86

ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Oliver Skipp,
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Bryan Gil.

85

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Lewis Dobbin,
ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Beto.

2:2

Góly: 30. Calvert-Lewin (Tarkowski), 90+4. Branthwaite – 4. Richarlison (Udogie), 41. Richarlison (Maddison)

Karty:   60. Godfrey (EVE), 90+3. Garner (EVE), 90+9. Dobbin (EVE)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:14.

Everton FC: Pickford – Godfrey (75. Coleman), Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – Young (81. Chermiti), Gueye, Garner, McNeil (85. Dobbin) – Calvert-Lewin (85. Beto) – Harrison.
Náhradníci: Virginia – Hunt, Keane, Metcalfe, Patterson.

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero (C), van de Ven, Udogie – Br. Johnson (64. Kulusevski), Højbjerg (89. Drăgușin) – Maddison (86. Gil), Bentancur (64. P. Sarr), Werner (86. Skipp) – Richarlison.
Náhradníci: Forster – B. Davies, Emerson Royal, Scarlett.

Rozhodca: Oliver – Burt, Cook

Diváci: 39 321