3:4

koniec (1:0, 2:2, 0:2)

09.02.2024, 14:30 • Jan Kousal cz

Tipsport: 1.33 5.5 7.0

S tímto konstatováním se se zápasem Švédsko – Švýcarsko (3:4) loučím a přeji hezký zbytek dne, třeba i s druhým dnešním libereckým kláním. Souboj Česka s Finskem startuje v 18:00. (16:51:42)
Švédky sice poslední tři minuty nepustily Švýcarky z jejich obranného pásma, jenže síly na vyrovnání už jim nezbyly. Hokejistky z alpské země tak senzační obrat z 0:3 dotáhly až do vítězného konce a minimálně do večera se vrátily do čela turnajové tabulky.

59:30

Dělovku Nylén-Perssonové přizvedly Švýcarky do ochranné sítě.

59:08

V momentě, kdy se Baechlerová vrátila na led, vytáhla Bendererová parádní zákrok proti Jungakerové.

58:40

Pokusy Švédek zatím létají všude možně, jen ne na bránu.

58:10

Švédská kombinace sice vázne, ale je vidět, že Švýcarky už toho mají plné zuby.

57:30

Hjalmarssonová trefila z pravé strany jen plastron Bendererové.

57:08

Švédky se vrací na led se šesti bruslařkami v poli.
Oddechový čas pro tým Švédsko.

57:08

Baechlerová teď ale zbytečným podrážením daruje Švédkám velkou šanci k vyrovnání. Tre Kronor ihned signalizují timeout.

56:45

Švédky se pochopitelně derou za vyrovnáním, ale zatím je to z jejich strany hodně neučesané.

55:26

Svenssonová si trochu zasólovala, ovšem nevyšlo jí to hlavní, a sice zakončení.

55:12

Lundinová se zkusila proháčkovat až před bránu individuálně. Sice se jí to povedlo, ale Bendererová je nyní neprůstřelná.

54:03

Na druhé straně se Švýcarky prezentovaly zakázaným uvolněním.

53:55

Ofsajd Švédek.

53:20

Nenápadný pokus Stalderové z rohu útočné třetiny skončil na tyči švédské brány.

52:24

Švédky teď vyvinuly obrovský tlak do brankoviště, dezorientované Švýcarky však díky Bendererové celou situaci ustály.

51:58

Jungakerové rána z voleje z vrcholu levého kruhu vůbec nesedla.

50:46

Fantastická Bendererová teď na brankové čáře dokázala zastavit dorážku Lundinové.

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Neskutečná otočka Švýcarek je na světě! Pouhou minutu po vyrovnání vyslala Stalderová do brejku NOEMI HERZIGOVOU a ta, ač tísněná, dokázala překonat Holmovou střelou nad lapačku. Asistence: Lara Stalderová.

48:54

48:54 QUENNECOVÁ - 3:3

48:54

Je vyrovnáno! Tentokrát na to šly Švýcarky trochu jinak, až se kotouč po ose Stalderová-Christenová-Schaefferová dostal před bránu k úplně volné KALEIGH QUENNECOVÉ, která ho z otočky zametla za záda Holmové. Asistence: Vanessa Schaefferová, Lara Christenová.

48:20

Švédky už jsou na přesilovkový vzorec Švýcarek dobře připravené.

47:38

Vyloučení v týmu Švédsko:
Nylén-Perssonová – 2 min., nedovolené bránění.

47:02

Ljungblomová teď nebyla daleko od hattricku, když sklepla ze vzduchu nahození Nylén-Perssonové. Bendererová skvěle vyrazila betonem.

46:39

Teď se Bendererové odrazil kotouč ze skrumáže před bránou přímo do brankoviště, švýcarská gólmanka ale dávala pozor.

46:22

Střela Nylén-Perssonové po ledě nepředstavovala pro Bendererovou žádné větší nebezpečí.

45:10

Úvodní přerušení ve třetí třetině přineslo až podrážení Kjellninové, které ovšem rozhodčí odvolaly, a tak se bude pokračovat v pěti na obou stranách.

44:10

Martiová zkusila nachytat Holmovou z ostrého úhlu, to se jí ovšem nepodařilo.

43:29

Weyová velmi obětavě zaklekla do rány Ljungblomové.

42:55

Hallinová svou individuální akci až do zdárného konce nedotáhla.

41:11

Kotouč se z klubka hráček odrazil k Leemannové, jejíž okamžitý střelecký pokus mířil moc vysoko.

40:10

Stalderová pálila na startu třetí třetiny nepřesně.

40:01

Ve druhé části nejprve přišel mocný atak Švédek, které si vypracovaly v jednu chvíli až tříbrankový náskok. Švýcarky to ale nezabalily a díky jedné brance v oslabení a jedné v přesilové hře už zase dýchají Skandinávkám na záda. Před třetí periodou je tak stav duelu Švédsko – Švýcarsko 3:2.

40:00

39:22

Icing Švédek.

38:58

Švédky se snaží opět přitlačit, ovšem hokejistkám z alpské země vlily dva góly čerstvou krev do žil.

37:20

37:20 INGOLDOVÁ - 3:2

37:20

A už je to jenom o gól. Střelu od modré čáry vyrazila Holmová jen před sebe, kde si ze všech nejdůrazněji počínala EMMA INGOLDOVÁ. Její gólová dorážka přiblížila Švýcarky na rozdíl jediné trefy.

36:17

Nahození Christenové od modré čáry skryla Holmová ve své výstroji.

35:53

Anderssonová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

34:50

Švýcarky ustály další oslabení a nyní už zase čeří vody v útočném pásmu.

33:27

33:27 SCHAEFFEROVÁ - 3:1

33:27

Jakkoliv dnes hrají Švédky výborně, tohle si za rámeček nedají. Nechaly si totiž při vlastní přesilovce ujet do samostatného úniku VANESSU SCHAEFFEROVOU a ta krásným bekhendovým blafákem smazala nulu na švýcarské straně. Bez asistence.

32:43

Joray – 2 min., podrážení.

32:16

32:16 JOHANSSONOVÁ - 3:0

32:16

Švédsko právě vstřelilo branku!
Další krutá rána pro Švýcarsko. THEA JOHANSSONOVÁ obkroužila švýcarskou klec a poté našla skulinku někde mezi tyčkou a betonem Bendererové. Asistence: Ebba Hedqvistová.

31:27

31:27 LJUNGBLOMOVÁ - 2:0

31:27

Hokejistky ze Skandinávie odskakují na rozdíl dvou branek! Svenssonová se ujala kotouče u levého mantinelu a vyslala křižný pas přesně na hůl LINY LJUNGBLOMOVÉ. Ta nechytatelnou ranou z voleje nedala Bendererové sebemenší šanci. Asistence: Hilda Svenssonová.

30:52

Ofsajd Tří korunek.

29:58

Ljungblomová vypálila přes švýcarskou obránkyni a její pokus se lehce otřel o tyčku.

29:20

Teď zase Švédky podřadily a výsledkem byla nebezpečná rána Jungakerové od modré čáry.

28:47

Po delší době v akci také Bendererová, individuální akce Svenssonové jí ale nakonec tolik starostí nenadělala.

28:11

Spolupráce po stejné ose tentokrát přinesla Weyové střelu do tyče švédské brány!

27:35

Stalderová oslovila křižným pasem Weyovou, ta pálila do připraveného švédského bloku.

26:38

Švýcarkám se podařilo tečovat nahození Christenové těsně před Holmovou a teď ani sama neví, jak se jí podařilo kotouč zastavit.

26:19

Šance pro hokejistky ze země helvétského kříže, Nylén-Perssonová dostává dvě minuty za držení.

25:38

Tedenbyová dostala nabito zpoza brány, svou střelu ale neusměrnila zrovna ideálně.

24:28

Velké chvíle Lary Stalderové. Nejprve hledala neúspěšně zpoza brány některou ze spoluhráček před Holmovou a jen o pár sekund později ji sama velmi nebezpečně prověřila z otočky.

23:41

I švýcarská hra je teď hodně rozháraná.

22:28

S přesností jako by se Seveřanky o přestávce rozkmotřily. K vidění totiž bylo už třetí zakázané uvolnění v řadě.

21:32

A znovu! Nepřesná rozehrávka Švédek přinesla jen icing.

20:54

Zakázané uvolnění Švédek.

20:01

Úvodní část přinesla více radosti Švédkám. Ty využily švýcarské nedisciplinovanosti v úvodu zápasu a po brance Ljungblomové se ujaly vedení. Švýcarky se pak oklepaly, ovšem ani jeden z jejich střeleckých pokusů se neujal, a tak reprezentantky Tre Kronor vedou po dvaceti minutách 1:0.

20:00

19:40

Švédky v poklidu dohrávají první třetinu. Odejít do kabin s náskokem je pro ně teď prioritní.

18:48

Hauserová vypálila od modré, stopku jejímu pokusu vystavil beton Holmové.

17:13

A znovu! Švédky v postavení mimo hru.

16:16

Švédský ofsajd.

15:27

Bendererové teď vypadlo nahození Nylén-Perssonové od modré čáry a švýcarská gólmanka měla co dělat, aby shrábla puk před dorážejícím duem v modrém.

14:55

Bendererová teď před dotírajícími Švédkami raději přikryla puk a přerušila hru.

14:40

Nyní Stalderová zase hledala přihrávkou napříč útočným pásmem jednu ze spoluhráček, té ale adresovala přihrávku na paty.

14:19

Teď to vzala Stalderová sama na sebe a po její ráně zápěstím zaduněl jen zadní mantinel.

13:52

Další pokus o křižný pas zleva doprava Stalderové nevyšel.

13:02

Christenová křižným pasem oslovila Weyovou, ta ale rozvlnila jen boční síť.

12:41

První přesilovka také pro Švýcarsko, Johanssonová si odsedí dvě minuty za krosček.

11:21

Bendererová má další zákrok, na slabé střele Hallinové si bez problému smlsla.

10:30

Vstřelená branka dodala Švédkám křídla, Švýcarky jsou naopak jako opařené.

09:03

09:03 LJUNGBLOMOVÁ - 1:0

09:03

Svenssonová nyní nestřílela a namísto toho zrežírovala krásnou přesilovkovou akci na jeden dotyk, která skončila gólem. Lundinová její přihrávku z první přiťukla mezi kruhy LINĚ LJUNGBLOMOVÉ a ta z voleje propálila Bendererovou. Asistence: Hilda Svenssonová, Sofie Lundinová.

08:22

Svižná rána Svenssonové byla nepřesná a navíc vyhnala Švédky z útočného pásma.

08:01

Švýcarky jsou zatím velmi nedisciplinované. Lara Stalderová je už třetí hráčkou, která bude pykat na trestné lavici. Sice se čílí, ale její podrážení bylo naprosto neoddiskutovatelné.

07:03

Švýcarky už jsou v pěti a hned je vidět, že v plném počtu se jim na ledě dýchá o něco lépe.

06:00

Hjalmarssonová hledala před bránou nataženou hůl úplně volné Lundinové, ta ale prudký pas nedokázala nasměrovat do úplně odkryté brány.

05:11

Závar před švýcarskou klecí Bendererová dokázala vyřešit a vzápětí se její spoluhráčky osvobodily.

04:43

Tak pozor! Leemannová podrazila švédskou protihráčku a posílá Švýcarky na více než minutu do tří.

04:00

Švédky si nepohlídaly útočné pásmo a samy se vystavily do ofsajdu.

03:57

Hofstetterová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

03:53

Wikner-Zienkiewiczová vzala přečíslení dva na jednoho na sebe, na Bendererovou si ale nepřišla.

02:40

Johanssonová trefila od modré jen záda svojí spoluhráčky.

01:25

Nahození Christenové do modré srazily Tři korunky mimo tři tyče.

00:37

Švédky se okamžitě usadily v útočném pásmu, kombinují však zatím jen po mantinelech a daleko od švýcarské klece.

00:01

Švédsko: Holmová (Söderbergová) – Jungåkerová, Nylén-Perssonová (A), Waxinová, Kjellbinová (C), Forsgrenová, Anderssonová – Ljungblomová (A), Hjalmarssonová, Svenssonová – Johanssonová, Hedqvistová, Thuviková – Sundinová, Tedenbyová, Lundinová – Hallinová, Blomová, Wikner-Zienkiewiczová – Hallová.
Trenér: U. Lundberg

Švýcarsko: Benderer (Maurer) – Rosselová, Baechlerová, Christenová, Hauserová, Wetliová (A), Hofstetterová – Ingoldová, Leemannová, Martiová – Quennecová (A) Stalderová (C), Herzigová – Weyová, Balzerová, Schaefferová – Jorayová, Renschová
Trenér: C. Müller

Rozhodčí: Svobodová, Zedníková – Cheyrouxová, Pavlačková.
Švýcarsko

Také Švýcarky načaly liberecký turnaj vítězstvím. Proti Němkám se jim dokonce podařilo udržet čisté konto, jenže o den později už to byla jiná písnička. Hokejistky ze země helvétského kříže nestačily na Finky, které jim sebraly průběžné vedení v tabulce.

Hvězdou úvodního vystoupení Švýcarska byla brankářka Talina Bendererová. Právě na její kvality budou trenéři čtvrtého týmu z posledních dvou MS spoléhat i proti Švédksku.
Švédsko

Reprezentantky Tre Kronor nezačaly v Liberci vůbec zle a zatím mají na svém kontě asi největší překvapení turnaje, když v zahajovacím utkání porazily Finky. Po dni volna tak určitě budou chtít přidat vítězství s pořadovým číslem dvě.

Švédky mají v Liberci zatím jen jednu střelkyni. Ebba Hedqvistová svou středeční trefou poslala duel se Suomi do prodloužení a následných nájezdů, v nichž si Tři korunky vystřílely bod navíc.
Třetí hrací den libereckého WEHT nabídne i souboj dvou "Š" – Švédska a Švýcarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

3:4

Góly a asistencie: 10. Ljungblomová (Lundinová, Svenssonová), 32. Ljungblomová (Svenssonová), 33. Johanssonová (Hedqvistová) – 34. Schaefferová, 38. Ingoldová, 49. Quennecová (Schaefferová, Christenová), 50. Herzigová (Stalderová)

Tréner: U. Lundberg

Švajčiarsko: Benderer (Maurer) – Rosselová, Baechlerová, Christenová, Hauserová, Wetliová (A), Hofstetterová – Ingoldová, Leemannová, Martiová – Quennecová (A) Stalderová (C), Herzigová – Weyová, Balzerová, Schaefferová – Jorayová, Renschová
Tréner: C. Müller

Rozhodca: Svobodová, Zedníková – Cheyrouxová, Pavlačková