NHL

Detroit Red Wings – Vancouver Canucks

4:3

koniec po predl. (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)

10.02.2024, 19:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

3. Filip Hronek (VAN) 1+2 (22:00:54)
Detroit sice po dvou třetinách prohrával 1:3, ale povedlo se mu vítězství strhnout na svou stranu. Ve třetí třetině domácí vyrovnali na 3:3 a na začátku prodloužení byl v úniku faulován Jake Walman, jenž dostal možnost zahrávat trestné střílení. Ze samostatného nájezdu se nemýlil a rozhodl o velmi cenném vítězství Detroitu nad Vancouverem 4:3.

60:23

60:23 Jake WALMAN - 4:3

60:23

Detroit právě vstřelil branku!
Domácí strhli vítězství na svou stranu! JAKE WALMAN proměnil trestné střílení, když se mu povedlo vystřelit z mezikruží pod lapačku DeSmitha k pravé tyči. Bez asistence.

60:23

Hughes se dopustil faulu na útočícího Walmana, jenž může tento zápas rozhodnout.

60:23

Walman se hnal sám na branku Vancouveru, zezadu byl ale faulován a bude to trestné střílení!

60:01

60:00

59:31

Poté, co byla Hughesova střela zblokována, puk zamířil až do pásma Vancouveru, kam si pro něj zajel Hronek. Tomu ale posléze u branky ujel z holek kvůli forčekujícímu soupeři. Naštěstí pro hosty skončil kotouč u betonu DeSmitha, který hru přerušuje.

58:49

Ofsajd hostujícího týmu přerušuje dlouhý úsek bez přerušení. Dochází k hromadné strkanici, šarvátkám a nadávkám. Rozhodčí budou muset vylučovat, protože zejména Joshua a Seider se nedají uklidnit.

57:50

Publiku se příliš nelíbilo menší zdržování hráčů Vancouveru, kteří vyčkávali za brankou.

56:45

Čas nyní hodně rychle ubíhá. Oba týmy se snaží hrát ze zabezpečené obrany a nic neriskovat. Bod je přeci jen lepší než nula.

55:38

55:27

Teč Boesera před brankovištěm puk trochu zpomalila, díky čemuž mohl Lyon vykopnout beton a poslat ho pryč.

54:40

Icing Vancouveru. Vhazovat se bude před brankou hostí.

53:33

Velká šance Detroitu. Puk do útoku zavezl Compher, který i vystřelil z prostoru mezi kruhy. Puk se odrazil do mezikruží k Perronovi, jenž po úkroku do strany trefil jen ležícího protihráče.

52:59

Domácí se definitivně ubránili. Puk je až u DeSmitha.

4:3

Góly a asistencie: 1. Raymond (Perron, Petry), 43. Sprong (P. Kane, Veleno), 48. Rasmussen (Walman, Fischer), 61. Walman (t.s.) – 22. Höglander (Hronek, E. Pettersson), 32. Hronek (Michejev, E. Pettersson), 34. E. Pettersson (P. Suter, Hronek)

Detroit Red Wings: Lyon (Husso) – Walman, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Gostisbehere – DeBrincat, Larkin (C), Raymond – Perron (A), Compher, P. Kane – Rasmussen, Copp, Fischer – Fabbri, Veleno, Sprong.
Tréner: Derek Lalonde

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, T. Myers, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), P. Suter – J. Miller (A), E. Lindholm, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Michejev.
Tréner: Rick Tocchet

Rozhodca: Sandlak, Blandina – Flemington, Hughes

Diváci: 19515