Maxa Liga (CZ)

LHK Jestřábi Prostějov – HC LERAM Orli Znojmo

6:4

koniec (2:1, 0:1, 4:2)

14.02.2024, 18:00 • Zimní stadion Prostějov, Prostějov • 47. kolo • Petr Levý cz

Tipsport: 1.83 4.31 3.37

Dnešní utkání sledovalo 921 diváků. (20:35:13)
Tento napínavý duel končí vítězstvím domácích Jestřábů. Ač hosté ze Znojma dokázali otočit nepříznivý stav 0:2 na 3:2, nedokázali již zareagovat na 3 slepené góly Venrkbce, Doležala a Fronka z 54.-56. minuty, které rozhodly o dnešním prostějovském vítězství v poměru 6:4.

Prostějov se tak 5 kol před koncem základní části drží jistě na 3. příčce tabulky a poklidně směřuje přímo do vyřazovacích soubojů. Příště se představí opět doma. Tentokrát přivítá Středočechy z Kolína.

Znojmo naproti tomu padá na samotné dno tabulky a čeká ho ještě pořádný boj. Ten nejbližší a také nejdůležitější doma s konkurentem v boji o záchranu, pražskou Slávií.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

58:45

58:45 Pavel JENYŠ - 6:4

58:45

Orli právě vstřelili branku!
A přeci jenom se Znojmo dočkává ještě jednoho gólu. PAVEL JENYŠ se dnes prosazuje již podruhé. Po skvělé přihrávce Jana Hrušky před gólmanem Štipčákem nezaváhal. – 6:4. Asistence: Jan Hruška a Dominik Sklenář

58:11

Znojemské snahy o zkorigování skóre zastavuje offside.

57:29

Možnost alespoň pro korekci výsledku poskytuje Orlům Petr Krejčí (PRO), který se nechal vyloučit na 2 minuty za zdržování hry.

55:27

55:27 Jiří FRONK - 6:3

55:27

Jestřábi právě vstřelili branku!
JIŘÍ FRONK frnknul všem znojemským obráncům a poslal už potřetí v krátké době kotouč za mladého brankáře Kavana. – 6:3. Asistence: Jan Maruna

54:08

54:08 Zdeněk DOLEŽAL - 5:3

54:08

Domácí teď během minuty strhávají skóre na svojí stranu. Tentokrát se prosazuje ZDENĚK DOLEŽAL. – 5:3. Bez asistence.

53:11

53:11 Matouš VENKRBEC - 4:3

53:11

Po ztrátě Marešovy hokejky Znojemští, včetně gólmana Kavana, jakoby přestali hrát. Po střele od modré se díky teči před brankou prosazuje kapitán domácích MATOUŠ VENKRBEC. – 4:3. Asistence: Jan Maruna

52:18

Illéšova střela z úhlu Kavana nepřekvapila. Po jednoduchém zákroku hostujícího brankáře následuje komerční přestávka.

51:10

Týmy teď hrají velmi poctivě a důrazně. Ani jeden z týmů nechce protivníka pustit krátce před koncem do trháku.

48:14

Po snaze domácích uzmout si vedení na svou stranu se kotouč ocitnul mimo kluziště a vhazovat se bude ve znojemském obranném pásmu.

46:26

Po gólu se strhla bitka mezi Marešem (ZNO) a Veselým (PRO). Oba jsou proto vyloučeni na 5 minut za hrubost.

46:26

46:26 Petr HAŠEK - 3:3

46:26

Netrvalo dlouho a domácí stav zápasu vyrovnávají! Autorem vyrovnávací branky je PETR HAŠEK, který se prosadil skrz clonu před Kavanovou brankou. – 3:3. Asistence: Jan Veselý a Jakub Illéš

6:4

Góly a asistencie: 5. J. Veselý (Kubeš, Hašek), 6. Maruna (Fronk, Venkrbec), 47. Hašek (J. Veselý, Illéš), 54. Venkrbec (Maruna), 55. Z. Doležal, 56. Fronk (Maruna) – 17. Lichanec (J. Jenáček, Vala), 31. Jenyš (T. Svoboda), 46. Šťovíček (Tejnor), 59. Jenyš (Hruška, Sklenář)

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Šidlík, Forman, Poledna, Krejčí, Kubeš, Drtil – Z. Doležal, Jáchym (A), Jiránek (A) – Illéš, Hašek, J. Veselý – Slanina, Ostřížek, V. Burian – Fronk, Venkrbec (C), Maruna.
Tréner: Martin Janeček

HC LERAM Orli Znojmo: Kavan (Groh) – Zahradníček, Bartko, Remta, Tejnor (A), Vala, E. Mareš, J. Jenáček – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš (A) – J. Sedláček, Sklenář, L. Adámek.
Tréner: Václav Baďouček

Rozhodca: Šudoma, Květoň – Jindra, Kráľ