Maxa Liga (CZ)

LHK Jestřábi Prostějov – SC Marimex Kolín

3:2

koniec (2:1, 1:0, 0:1)

17.02.2024, 17:00 • Zimní stadion Prostějov (Prostějov) • 48. kolo • Karel Geba cz

Tipsport: 1.75 4.41 3.58

U dalšího zápasu z Chance Ligy, na viděnou. (19:18:26)
A je konec. Třetí třetina byla v režii Prostějova, který nepustil Kozli víceméně do útočného pásma. Sice Skořepa snížil a dal svému týmu šanci z úniku. Marimex se chystal na hru v šesti. Ale Kozlové neudrželi nervy a šli na závěr do tří. Prostějov přestřílel Kolín 39:19 a zcela zaslouženě vyhráli.

59:40

Prostějov nikam nespěchá. Kolínská trojka se na puk prostě nedostane.

59:00

Prostějov pouze kombinuje v pásmu Kolína podél mantinelů. Jestřábi nechtějí ani zakončit, zkušeně sbírají čas. Začala probíhat také poslední minuta zápasu.

58:04

Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Matěj Chalupa – 2 min., nesportovní chování,
Miroslav Mucha – 2 min., podrážení.

Zřejmě je po zápase. Kolín jde do tří. Mucha se vrhnul pod nohy Slaninovi, aby mu zamezil skórovat. Ale Chalupa si dovolil ještě nějakou poznámku, a tak je konec nadějí.

58:00

Parádní signál po buly. Burian ometl kotouč na Slaninu až na červenou čáru. Slanina ale trefil pouze tyč.

57:52

Mucha natlačil puk do brankoviště domácích. Kozlové si logicky berou oddechový čas. Soukup zřejmě půjde na lavičku, aby to Marimex zkusil v šesti.

57:30

Pieglova tvrdá rána od modré. Pavelka dlouho hledal puk, ten se objevil v rohu.

57:00

Kozlové rozjíždí další útok od své klece, ale Prosstějov puk opět vyváží.

56:30

Puk v pásmu hostů. Ti nemohou najít cestu k Pavelkovi.

55:45

Dva pokusy Veselého znamenjí vhazování v kolínském pásmu.

55:00

Ouřada nepřesnou střelou poslal Kozli zpět k Soukupovi.

54:10

I tak se do protiútoku dostal Chalupa, který podržel kotouč a přetáhl hru dál k levé tyči. Poté hledal svého volného spoluhráče na druhé tyči, ale prostějovský bek obětavě lehl na led a prihřávku chytil tělem.

54:00

Domácí výborně napadají, čímž zamezují Kolínu jít do útoku.

53:15

Venkrbec se pokusil tečovat střílenou nahrávku, ale nepovedlo se.

52:15

Veselý dorážel, ale Soukup teď chytá famózně.

52:00

Kozlové nehrají vůbec na puku, to k vyrovnání zřejmě nepovede. Jestřábi chtějí zápas rozhodnout, ale Soukup drží šanci.

51:05

Doležal vybruslil z rohu před branku a Soukup ho nadvakrát zastavil.

51:00

Soukup se teď asi velmi potí. Krejčího další střela skončila v jeho výstroji.

50:30

Venkrbec zkusil překvapit Soukupa.

50:00

Soukup opět ukryl puk do své výstroje. Kozlové se teď trápí s přechodem středního pásma.

49:15

Hašek si vytvořil střeleckou pozici, když Sílovi prohodil puk mezi nohama.

48:30

Kolínu zbývá jednobrankové manko. Kolín teď hraje lépe, i tak je Prostějov více na puku.

47:05

47:05 Josef SKOŘEPA - 3:2

47:05

Kozlové právě vstřelili branku!
Podruhé velká chyba Jestřábů a JOSEF SKOŘEPA ujíždí sám na Pavelku z pravé strany. Mazácky si počkal a kličku si protáhl do forhendu, Pavelka si jenom lehl a nemohl na střelu dosáhnout..

47:04

Hosté hrají v plném počtu, ale je tu další únik Kozlů.

46:35

Štohanzl ujel sám na Pavelku, ale jeho střela produněla plexi. To je škoda.

46:20

Prostějov hledá dobrou střeleckou pozici.

45:30

Skvěle sehraná situace. Venkrbec z brankoviště rychle ťuknul puk na Ostřížka mezi kruhy, ale Soukup se rychle přesunul a zasáhl.

45:04

Daniel Šedivý – 2 min., podrážení.

Šedivý podrážel Hanouska, který zavážel kotouč. To jsou další komplikace pro hosty.

44:30

Jestřábi rotují za bankou Soukupa, teď hrají mnohem lépe než hosté.

43:45

Tohle Prostějovu stačí. Kolínští hokejisté se rozbíjejí o domácí blok. Vteřiny jim utíkají.

43:00

Kozlové se snaží dobývat prostějovskou branku, ale zatím se jim to nedaří.

42:00

Oblouček skončil v lapačce Soukupa.

41:40

Jestřábi se brání ve vlastní třetině.

40:55

Hašek poté zavezl puk za kolínskou branku a mezi holí našel Veselého, který mohl zkompletovat hattrick.

40:40

Pavelka výborně vyjel a rozehrál puk, u kterého by byl nejdříve kolínský borec.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.
Třetina vypadala tak, že Kolín se opět snažil více. Byl blízko vyrovnání, ale Pavelka byl proti. Prostějov nebyl tak nebezpečný, ale nakonec Jestřábi přece jenom skórovali. O to se postaral Ostřížek v přesilové hře těsně před koncem druhé třetiny.

40:00

39:45

Prostějov kontroluje kotouč, ve druhé části už se nic nestane.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:50

38:50 David OSTŘÍŽEK - 3:1

38:50

Jestřábi právě vstřelili branku!
Gól do šatny. DAVID OSTŘÍŽEK prostě zkusil vystřelit po kličce na střed a Soukup kotouč propustil pod horní tyč. Asistence: Jiří Fronk.

38:30

Domácí zatím nenašli ideální pozici ke střele.

38:00

Prostějov se usadil v útočném pásmu.

37:23

Josef Skořepa – 2 min., podrážení.

Skořepa podrazil Fronka v útočném pásmu. To připravilo hosty o útočné snažení, které trvalo tak minutu.

36:15

Mucha ve velké rychlosti zavezl puk, ale nikdo mu nepomohl, a tak Kolín přišel o kotouč.

35:30

Illéš orazítkoval po rotaci masku Soukupa, který poté pokryl ještě dorážku Haška. Nakonec se pískala posunutá branka.

34:45

Soukup musel čelit dobrému pokusu, ale neměl tolik práce. Střelcem byl Doležal.

33:30

Prostějov drží kotouč v pásmu Kolína, ale domácí už nejsou tak nebezpeční.

33:00

Jestřábi teď tahají za kratší konec, Kozlové jsou blízko vyrovnání.

32:00

Morong zkusil prověřit Pavelku, ale branku přestřelil.

31:05

Doležal skočil na hřiště z trestné lavice a málem ujel na Soukupa.

30:40

Král zkusil vystřelit z vrcholu modré čáry. Kotouč se vykullil ke Klozovi, ale ten dorážku promarnil.

30:00

Chalupa mířil na bližší tyč, ale Pavelka jenom máchnul lapačkou.

29:30

Skořepova nahrávka vyhnala Kozli mimo útočné pásmo.

29:03

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Zdeněk Doležal – 2 min., nedovolené bránění.

Souboj mimo hru znamená dvě minuty pro Doležala. Bylo to zřejmě pozdní dohrání Hampla.

29:00

Sledujeme ubojovanou část z obou stran. O kotouč se bojuje snad v každé třetině.

28:00

Venkrbec špatně rozehrál, ale nakonec to Jestřábi zvládli.

27:20

Štohanzl míří za volným kotoučem, ale domácí obrana rychle otočila hru.

26:30

Soukup podržel nahození z dálky. Prostějov dobře zastavuje útoky hostů a přechází výborně do ofenzivy.

26:00

Soukup přišel s dalším zákrokem.

25:00

Doležal vypálil od pravého mantinelu. Tvrdá rána musela Soukupa lehce štípnout.

24:00

Šance na vyrovnání. Síla ale nedokázal proměnit prázdnou branku po rychlém protiútoku, kdy ho našel Ouřada. Síla ale příliš dlouho čekal.

23:35

Fronk parádičkou hledal hokejku spoluhráčů, ale přihrávka, když si dal svou hůl za záda, nevyšla.

23:20

Hraje se plynule a puk putuje z jedné strany hřiště na druhou. Velmi pěkný zápas pro oko diváka.

22:40

Illéš pronikl do situaci dva na jednoho, ale na spoluhráče se vůbec nepodíval. Vystřelil ale hodně vedle.

22:00

Skořepa nečekal přihrávku od Vrhela, což je škoda. Byl v dobré pozici mezi kruhy.

21:36

Prostějov je v plném počtu. Jestřábi druhou přesilovku ustáli.

20:50

Teď to Kozlové zkusili sehrát zespoda a nechybělo moc.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:50.
První třetinu začali aktivněji Kozli, kteří tlačili, ale Veselý první střelou zápasu otevřel stav zápasu. Domácí poté využili ještě přesilovou hru a vedli 2:0. Kloz ale naštěstí pro hosty také snižoval v početní výhodě. Kozlové budou hrát přesilovku i na začátku druhé třetiny.

20:00

19:36

Tomáš Jiránek – 2 min., držení.

Další trest pro Jiránka, který zbytečně podržel Šedivého. Ten zkoušel uniknout domácí obraně.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:10

18:10 Jan KLOZ - 2:1

18:10

Král shodil puk na Štohanzla, který trpělivě čekal, až se mu otevře ulice na JANA KLOZE skrze celou šířku pásma. Pavelka se nestihl přesunout. Asistence: Martin Štohanzl a Zdeněk Král.

18:00

Kozlové trpvělivě kombinují v útočném pásmu.

17:30

Burian v oslabení ujel, ale dostal se moc blízko k Soukupovi, a tak jeho střela nebyla tak nebezpečná.

17:08

Tomáš Jiránek – 2 min., sekání.

Jiránek se ohnal holí po Morongovi a je z toho útočný faul.

16:00

Hanousek vyslal kotouč na Soukupa, který měl lehce zakrytý výhled.

15:45

Slanina vypíchl puk hostujícímu bekovi. Chytře jenom nahodil puk na Soukupa a dva prostějovští borci se snažili dokončit jeho snažení. Kotouč ale brankáře Kozlů nepřeskákal.

15:30

Chalupa měl dobrou pozici na vcholu kruhů, ale Pavelka si proti střele dobře vyjel.

15:00

Hra vypadá tak, že domácího hokejisté dobývají branku Kolína.

14:05

Prostějov se dopustil icingu.

12:50

12:50 Jan VESELÝ - 2:0

12:50

Doležal si parádně počkal u pravé tyče na žabku, který prolétla přes brankoviště až na JANA VESELÉHO, který se štěstí zavěsil. Asistence: Zdeněk Doležal a Jakub Illéš.

12:30

Kryštof Lang – 2 min., podrážení.

Lang mimo záběr zřejmě podrazil domácího beka.

12:20

Pavelka zastavil pokus hostů po buly.

12:00

Marimex hru lehce uklidnil a je na puku.

11:01

Vrhel na vrátil na led. Kolín je v pěti.

11:00

Doležal tvrdě střílel, ale kolínští beci to zvládli. Následovala obtočka kolem branky od Veselého.

10:20

Gaspar výborně přečetl hru a vyjel s Ouřadou 2 na 1. Gaspar skvěle nahrával, ale Ouřadu puk netrefil.

10:00

Jestřábi se teprve teď postavili do přesilovkové formace.

09:01

Stanislav Vrhel – 2 min., sekání.

Vrhel se ohnal po Veselém, ten se mu jenom vysmál. Je tu první přesilovka zápasu.

08:45

Veselý teď zahodil obrovské šance. Jednou z otočky pálil do betonu. Poté v přečíslení mu střela z první nesedla.

08:00

Jestřábi si dělají pásmo, kde se snaží udržet.

07:20

Soukup kotouč vyrazil jenom před sebe, tam dorážel Fronk a Venkrbec. Kotouč projel těsně kolem tyče.

07:00

Obraz hry se úplně změnil. Domácí začínají být aktivní.

06:18

06:18 Jan VESELÝ - 1:0

06:18

První střela na branku a JAN VESELÝ je úspěšný Vzal si puk od Hanouska a poté si prohodil jednoho beka, byl těsně před kolínskou brankou a mířil přesně k tyči. Asistence: Tomáš Hanousek.

06:00

Jáchym zblokoval nahození Naara.

05:45

Dobrá šance. Štohanzl počkal na přihrávku od Chalupy, který přenesl perfektně hru.

05:00

Hraje se v obranném pásmu Jestřábů.

04:00

Soukup je zatím bez zákroku. Marimex pokračuje v náporu. Prostějov neví, jak se dostat na puk.

03:00

Mucha projel domácí obranou, ale nemířil přesně.

02:30

Prostějov zatím neměl kotouč na svých holích. Kolín je aktivní.

02:00

Nepřehledná situace před Havelkou. Lang dorážel, ale hodil kotouč přímo na Havelku.

01:30

Moronga zastavila hra vysokou holí, jinak by hledal v přečíslení Ouřadu.

01:00

Kozlové měli možnost v situaci 2 na 1, ale nakonec se prokombinovali za branku Prostějova.

00:25

Chalupa zkusil jako první prověřit Havelku.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Forman, Krejčí, Kubeš, Drtil – Z. Doležal, Jáchym (A), Jiránek (A) – Illéš, Hašek, J. Veselý – Slanina, Ostřížek, V. Burian – Fronk, Venkrbec (C), Maruna.
Trenér: Martin Janeček

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Hampl, Š. Němec, Gaspar, Kolmann (C), Piegl, Naar, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, J. Kloz, Z. Král (A) – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Skořepa (A), K. Lang.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Zídek, Polák.
Preview zápasu
Tabulka hovoří jasně. Prostějov už má zcela jasně zajištěné play off s 80 body (135:120). Zatím z toho je třetí místo. Do Prostějova pojede Marimex Kolín, který je momentálně na posledním postupovém místě do předkola play off se 63 body (107:119). Kozlové mají poslední dobou formu jako hrom. Porazili Frýdek-Místek, Sokolov, Zlín a po prodloužení Litoměřice. Prostějov vyhrál z posledních pěti zápasů tři. Dvakrát za tři body, a to proti Znojmu a Jihlavě. Po nájezdech zvítězil ve Zlíně. Forma tedy stojí na straně hostů, kteří za posledních pět duelů dali 23 branek a pouze 10 dostali. Jestřábi doma nehrají špatně, a proto jsou jasným favoritem zápasu. Kolín venku nehraje dobře, ale v nedávné minulosti tomu bylo jinak.
Dobrý večer, pojďme spolu sledovat zápas mezi Jestřábi z Prostějova a Kozli z Kolína v rámci dalšího kola v Chance Lize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:2

Góly a asistencie: 7. J. Veselý (Hanousek), 13. J. Veselý (Z. Doležal, Illéš), 39. Ostřížek (Fronk) – 19. J. Kloz (Štohanzl, Z. Král), 48. Skořepa

Tréner: Martin Janeček

Tréner: Jan Šťastný

Rozhodca: Bejček, Kubičík – Zídek, Polák