Střely na bránu: 42 – 17 | Přesilová hra: 1/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Spencer Martin (CAR) – 14 zákroků, 3 OG, úspěšnost 82,4 %, odchytal 60:00
Petr Mrázek (CHI) – 36 zákroků, 5 OG, úspěšnost 87,8 %, odchytal 59:22

Martin Nečas (CAR) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:09

Tři hvězdy utkání
1. Sebastian Aho (CAR) 1+1
2. Martin Nečas (CAR) 1+1
3. Jesper Kotkaniemi (CAR) 1+0 (03:46:42)
Chicago sice prohrávalo ve třetí třetině už 1:5, ale dvěma využitými přesilovkami přeci jen závěr střetnutí dokázalo trochu zdramatizovat. Dvě minuty před koncem se ale do prázdné klece trefil Jordan Martinook a rozhodl o vítězství Caroliny 6:3.

59:17

Skjei vystřelil z levého kruhu přímo do Mrázka, od něhož se puk odráží zpět.

59:01

Začala poslední minuta zápasu.

58:11

58:11 Jordan MARTINOOK - 6:3

58:11

Carolina právě vstřelila branku!
A nevyplácí se to. Domácí vybojovali po buly puk a JORDAN MARTINOOK ze středního pásma poslal střelu do prázdné klece. Asistence: Seth Jarvis, Jordan Staal.

58:04

Mrázek zůstává na střídačce při vhazování ve středním pásmu.

58:04

Hosté se nedokázali vymanit od mantinelu, až jim nakonec puk utekl za modrou čáru a je odpískán ofsajd.

57:33

Beauvillier zavezl puk do útoku a nutí Martina přerušit hru. Bude se vhazovat v pásmu Caroliny a Mrázek míří na střídačku.

57:16

Slavin a Staal se snažili ohrozit branku Mrázka, pak ještě Jarvis přestřelil.

56:50

Hosté jsou při zakládání útoku dobře napadáni soupeřem. Kvůli tomu chybují a o puk ve středním pásmu přichází.

55:57

Naopak zahrozili domácí. Kotkaniemiho nahození k brankovišti se ale nepovedlo nikomu z Caroliny dorazit.

55:35

Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu, což nyní nutně potřebují.

54:42

Nečas byl v pravém kruhu zblokovaný Tinordim. Chicago se dostává ke kotouči.

54:28

Mrázek zastavuje dalekonosnou ránu DeAngela. Ještě poslední komerční pauza, po které zápas vyvrcholí.

53:21

Hosté byli zastaveni postavením mimo hru. Komerční pauza.

52:30

Kurashev šel s Bedardem do útoku. Kurashev chtěl přihrát do pravé strany, ale Slavin skluzem dokázal nahrávku zastavit.

51:35

Korchinskiho střelu vyrazil Martin až za levý kruh. Carolina se posléze dostává k puku.

51:24

51:08

Skjeiovu ránu zblokoval Raddysh, jenž okamžitě vyhazuje přes všechny čáry.

50:41

Drury se před brankovištěm dostal k teči, puk ale zaletěl jen k zadnímu mantinelu.

50:04

Hosté dvakrát za sebou vyhodili puk přes všechny čáry.

Chicago právě vstřelilo branku!
Bedard zapisuje třetí bod v utkání! Z levého kruhu přihrál před brankoviště TYLEROVI JOHNSONOVI, který prostřelil Martina. Chicago využívá další přesilovku! Asistence: Connor Bedard, Nick Foligno.

48:59

Foligno se před brankou snažil tečovat Jonesovu střelu od modré čáry. Puk neusměrnil na branku.

48:03

Chicago si zahraje další přesilovku. Kotkaniemi je potrestán za podražení.

47:00

47:00 Connor BEDARD - 5:2

47:00

A teď už se CONNOR BEDARD svého gólu dočkal! Využil trochu zmatku kolem brankoviště a počíhal si na puk, který mu Kurashev poslal do vymezeného území. Jelikož byl Martin u druhé tyče, Bedard snadno doklepl do odkryté klece. Asistence: Philipp Kurashev, Tyler Johnson.

46:20

Komerční pauza.

46:20

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Jack Drury – 2 min., podrážení.

45:19

Jordan Staal a po něm Tony DeAngelo přinutili Mrázka jít do rozkleku. Oba pokusy se mu povedlo vyrazit.

44:23

Connor Bedard sice vstřelil gól z pravého kruhu, ale pět sekund před tímto gólem se puk dostal o možná dva centimetry za modrou čáru. Carolina si vzala challenge a rozhodčí gól po zkouknutí videa neuznávají.

43:40

Kotouč vyletěl z pásma Chicaga na střídačku hostů. Vhazuje se před Mrázkem.

43:13

Blackwell z okraje levého kruhu nutí Martina k přerušení hry. Bude se vhazovat v pásmu Caroliny.

42:34

42:34 Brent BURNS - 5:1

42:34

Naděje, že by Chicago mohlo něco s výsledkem udělat, kdyby navázalo na výkon ze závěru druhé třetiny, bere za své. Mrázek sice úspěšně srazil střelu Aha do strany, ale tam už číhal BRENT BURNS, jenž z ostrého úhlu trefil volný prostor za zády hostujícího brankáře. Asistence: Sebastian Aho, Seth Jarvis.

41:20

Blackwell zaútočil v oslabení a dostal se dokonce hned ke dvěma střelám! Jednu Martin vyrazil zpět k němu, druhá pak zamířila za branku.

41:00

Alex Vlasic – 2 min., držení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:56.
Carolina vede na střely 31-9 a na góly 4:1. V posledních zhruba šesti minutách ale přeci jen Chicago pookřálo a pokud by stejným způsobem hrálo i ve třetí třetině, mohlo by to být ještě zajímavé. To Carolina nebude chtít připustit.

40:00

39:44

Dickinson se po buly procpal k brankovišti, jeho bekhend ale Martin vyráží do bezpečí.

39:36

Nepřesná rozehrávka domácích vyústila v icing.

39:10

Raddysh zkoušel štěstí zpoza kruhů. Martin, teď už i s holí, vyráží prudkou střelu mimo brankoviště.

38:28

Martin přišel o hůl a musel chytat bez této opory. Chicago toho ale nevyužilo.

37:37

Dickinson mohl střílet do zčásti odkryté branky na levé straně, jenže minul. Martin byl v přesunu, pokud by se Dickinson trefil k levé tyči, byl by bez šance.

36:48

Další zákrok Mrázka, jenž tentokrát přerušuje hru. Orlov si na něj nepřišel.

36:38

Noesen se dostal na okraji pravého kruhu ke střele z nápřahu, Mrázek srazil puk za branku.

36:27

Hosté byli zastaveni při přechodu středního pásma ofsajdem. Carolina trochu povolila a na ledě je to poznat.

35:23

35:23 Nick FOLIGNO - 4:1

35:23

Teprve osmá střela Chicaga, ale konečně také radost pro hosty. Bedard od mantinelu přihrál NICKOVI FOLIGNOVI, jenž po otočce v levém kruhu dokázal bekhend zvednout pod horní tyč. Asistence: Connor Bedard.

34:36

Další střela hostů a opět nezamířila na branku. Tentokrát puk končí v ochranné síti. Komerční pauza.

34:27

Pesce zblokoval Johnsonovu střelu z levého kruhu. Brankář Caroliny doposud čelil jen sedmi střelám.

33:22

Chicago to zkusilo s dlouhým pasem do středního pásma. Neúspěšně, je z toho jen icing.

32:30

Hra se nyní přelévá z pásma do pásma. Carolině v tuto chvíli stačí bránit poctivě svou třetinu, což také činí.

30:52

30:52 Sebastian AHO - 4:0

30:52

Zápas se začíná proměňovat v debakl. SEBASTIAN AHO si povyjel s pukem zpoza klece na pravou stranu brankoviště a z otočky se trefil ke vzdálenější tyči. Asistence: Andrej Svečnikov, Jesper Fast.

30:07

Aho pronikl do útoku po pravém křídle, Crevier mu střelu srazil do ochranné sítě. Komerční brejk.

29:40

Slavinovu křižnou přihrávku si málem srazil do branky Tinordi, ale povedlo se mu nakonec situaci zachránit a puk odehrát.

28:22

28:22 Jesperi KOTKANIEMI - 3:0

28:22

JESPERI KOTKANIEMI se prosazuje z pravého kruhu, vyslal střelu pod horní tyč. Carolina vede už 3:0! Asistence: Dmitrij Orlov, Teuvo Teravainen.

28:14

Kulometná palba na Mrázka. Dva pokusy vyrazil, třetí šel těsně vedle.

27:13

Nahození Chicaga do útočného pásma bylo protečováni, čehož si ale původně čárový rozhodčí nevšiml. Odpískaný icing se ruší, vhazuje se ve středovém kruhu.

26:51

Protiútok Caroliny byl zastaven ofsajdem. Komerční pauza.

26:44

První střela Chicaga ve druhé třetině, Tinordiho pokus Martin vyráží.

25:42

Nápor Caroliny pokračuje. Chicago se zatím ve druhé třetině moc nechytá. Skoro to vypadá, že jediným hráčem Blackhawks je Mrázek, který je neustále v permanenci.

24:35

24:30

Mrázek vyrazil další dva projektily, které na něho vypálili Teravainen s Drurym. Chicago se posléze osvobozuje.

23:45

Hosté vytlačili puk do středního pásma.

23:21

Mrázek zastavil dvě rychlé střely Buntinga a přerušuje hru. Carolina vyslala na branku Chicaga už 21 střel.

22:35

Boris Katchouk – 2 min., hákování.

21:59

21:59 Martin NEČAS - 2:0

21:59

MARTIN NEČAS se dostal k puku mezi kruhy, udělal rychlou kličku a vystřelil ze dvou metrů pod horní tyč Mrázkovy klece. Bez asistence.

20:56

Mrázek se musí pořádně ohánět i na začátku druhé třetiny. Carolina pokračuje v aktivní hře.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:02.
Carolina v první třetině přestřílela Chicago 15-5. Vytěžila z toho ale jen jednu branku, kterou ve 12. minutě vstřelil Michael Bunting.

20:00

19:42

Nakonec stejně o puk přichází, takže útočit může Carolina.

19:29

Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají s rozehrávkou.

19:07

18:37

Skjei přihrál do pravého kruhu Svečnikovovi, jenž vypálil z voleje. Mrázek se stihl přesunout a vyrazil ránu svými betony.

18:12

Jarvis svou bekhendovou střelou přestřelil branku Chicaga. Puk posléze míří do středního pásma.

17:28

Svečnikov chtěl dorážet Buntingovu střelu, kterou Mrázek vyrazil jen před sebe. Netrefil se a obrana Chicaga vyhazuje.

17:07

17:07

Tyler Johnson – 2 min., sekání.

16:19

Drury se pokusil uvolnit ke střele v pásmu Chicaga, ale trefil jen bránícího protihráče.

14:26

Staal chtěl po vyjetí zpoza branky zakončit k pravé tyči, Mrázek si situaci pohlídal. Reklamní pauza.

14:13

Martinook byl z levého kruhu zblokovaný, Carolina se ale drží v útočném pásmu.

12:36

Carolina se vrátila do útočného pásma. Teravainen se pokoušel protečovat mezi kruhy puk, Mrázek ale byl připravený.

11:59

Icing Caroliny, vhazuje se před Martinem.

11:45

11:45 Michael BUNTING - 1:0

11:45

Martin Nečas našel před brankovištěm MICHAELA BUNTINGA, který otevírá skóre zápasu! Jedenáctou střelu už Mrázek vychytat nedokázal. Asistence: Martin Nečas, Jack Drury.

11:31

DeAngelo poslal puk z vlastního pásma až k Mrázkovi, který ale nerozehrál. Chicago nemůže prostřídat a vhazuje se před jeho brankou.

10:18

Anderson se skvěle prokličkoval za obranu Caroliny, ale v souboji s Martinem úspěšný nebyl. Puk mu totiž odjel od hole.

09:39

Kotkaniemi se bekhendem snažil dorážet Slavinovu střelu, Mrázek nadvakrát zastavuje puk a přerušuje hru. Už má devět zákroků.

09:30

Domácí jsou natlačeni v útočném pásmu a pálí ze všech možných pozic. Něco jde na Mrázka, něco za branku.

09:10

Orlov se dostal ke střele švihem z levého kruhu, jeho pokus proletěl vedle Mrázkovy branky.

08:15

Na druhé straně nechal Nečas puk za sebou pro Buntinga, který si nabruslil do levého kruhu, ale na Mrázka nevyzrál.

07:35

Crevier vypálil z dálky pořádnou pumelici, která zaduněla o vyrážečku brankáře Martina.

07:09

Zatímco v pásmu Caroliny byl zblokovaný Bedard, na druhé straně Staal procpal svou střelu až k Mrázkovi. Ten přerušuje hru.

06:20

Blackwell nahodil puk do útočného pásma. Spencer Martin přerušuje hru. Komerční pauza.

05:45

Domácí jsou v plném počtu, těžké okamžiky zvládli.

05:26

Pesce je zpět na ledě.

05:26

Donato dostal před brankovištěm nalito na střelu, kterou ale Martin vyráží až do ochranné sítě! Důležitý zákrok domácího gólmana.

04:45

Carolina vyhazuje přes všechny čáry.

04:26

Dlouhá a trpělivá kombinace. Jones střílel z okraje pravého kruhu vedle.

03:45

A tohle je problém. Jarvis při vyhození puku netrefil kluziště. Chicago bude hrát proti třem.

03:26

Chicago si zahraje přesilovku. Pesce míří na trestnou lavici.

02:19

Blackhawks vyhodili na zakázané uvolnění.

02:10

Nečas a po něm Bunting rovněž ohrozili brankáře Mrázka, který oba pokusy vyráží mimo brankoviště.

01:46

Domácí se do soupeře pustili poměrně zostra. Další střelu od modré čáry vyslal Burns. Carolina drží útočné pásmo.

00:50

Dělovku Aha od modré čáry chytá Mrázek do lapačky a přerušuje hru.

00:01

Carolina Hurricanes: S. Martin (Kočetkov) – Slavin, Burns, Orlov, Pesce, Skjei, DeAngelo – Svečnikov, S. Aho II, Fast – Bunting, Drury, Nečas – Martinook, J. Staal, Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, Noesen.
Trenér: Rod Brind'Amour

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Megna, Tinordi, Crevier – N. Foligno, Bedard, Kurashev – Beauvillier, Dickinson, Joe. Anderson – Katchouk, T. Johnson, T. Raddysh – Blackwell, Entwistle, Donato.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Barton, Deschamps.
Carolina přivítá na svém ledě Chicago. V tomto utkání jsou výrazným favoritem domácí, kteří vyhráli sedm z posledních deseti zápasů. Navíc si zahrajou proti nejhoršímu týmu ligy, Chicago je totiž poslední s dvoubodovou ztrátou na předposlední San Jose. Blackhawks se vrátil Connor Bedard, jenž byl ústřední postavou toho, že se v posledním utkání proti Ottawě povedlo Chicagu ukončit osmizápasovou proherní šňůru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

6:3

Góly a asistencie: 12. Bunting (Nečas, Drury), 22. Nečas, 29. Kotkaniemi (Orlov, Teräväinen), 31. S. Aho II (Svečnikov, Fast), 43. Burns (S. Aho II, Jarvis), 59. Martinook (Jarvis, J. Staal) – 36. N. Foligno (Bedard), 47. Bedard (Kurashev, T. Johnson), 50. T. Johnson (Bedard, N. Foligno)

Carolina Hurricanes: S. Martin (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Orlov, Pesce, Skjei, DeAngelo – Svečnikov, S. Aho II (A), Fast – Bunting, Drury, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, Noesen.
Tréner: Rod Brind'Amour

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, Crevier – N. Foligno (A), Bedard, Kurashev – Beauvillier, Dickinson (A), Joe. Anderson – Katchouk, T. Johnson, T. Raddysh – Blackwell, Entwistle, Donato.
Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: Rooney, St. Laurent – Barton, Deschamps

Diváci: 18909