TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

HK Žiar nad Hronom – HK 95 Považská Bystrica

5:2

koniec (1:1, 2:1, 2:0)

21.02.2024, 18:00 • Slovalco Aréna Žiar n. Hronom • 40. kolo • Klaudia Kadlecová

Tipsport: 2.33 4.14 2.34

Cenné víťazstvo si dnes pripisujú hokejisti Žiaru, ktorí porážajú Považanov trojgólovým rozdielom 5:2. V poslednej tretine padli ešte dva góly, a to do siete hostí. O dva presné zásahy sa dnes postarali Cíger a Gabor. To je na dnes všetko. Ďakujem za pozornosť. (20:24:26)

59:58

Žiar nad Hronom dáva gól! Panteri odvolali brankára, v útočnom pásme prišli o puk a domácim sa naskytlo prečíslenie, ktoré premenil MAREK PAČ strelou do prázdnej brány.
Asistencia: Fekiač.

59:37

Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade + 2 min., nešportové správanie.

58:50

Zatiaľ sa Žiarčanom nedarí udržať sa v pásme, ale už sa ani nemusia nikam ponáhľať.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:20

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
Lušňák – 2 min., nedovolené bránenie + 2 min., nešportové správanie.

55:24

Žiar nad Hronom dáva gól! Lukáš Ďurkech neubránil RALPHA KEVINA GABORA, ten si s pukom vytiahol Maťovčíka z brány a strieľal už do odkrytého priestoru.
Asistencie: Magdolen, Šeliga.

55:00

Pre panterov ostáva posledných päť minút, aby so zápasom niečo urobili.

52:20

Ján Zlocha stratil puk na modrej, vzniklo prečíslenie dvoch indiánov proti brankárovi Maťovčíkovi! Magdolen ešte prihrával Gaborovi, ale toho vychytal gólman panterov.

51:24

Cíger bol blízko k hetriku! Petrík dobre zasiahol.

51:16

Puk skončil na domácej striedačke. Reklamná prestávka.

50:30

Čas hosťom plynie rýchlo. Naďalej prehrávajú o gól.

48:38

Gašpar z pravého kruhu vystrelil švihom a Maťovčík úspešne chytá.
Dnešné stretnutie sleduje 576 divákov.

47:14

Po ofsajde panterov nasleduje reklamná prestávka.

46:02

Panteri v prečíslení, ale Vorona trafil len brániaceho hráča.

44:40

Maťovčík zvládol situáciu, po ktorej mali Žiarčania sľubnú šancu.

44:18

Hrá sa zo strany na stranu. Strieľali hostia a pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

42:15

Ani Suľovský spomedzi kruhov neprekonal gólmana panterov.

41:59

Hostia v plnom počte.

41:48

Po buly prišla strela od modrej v podaní Pača. Maťovčík podržal puk.

41:42

Hostia sa v oslabení bránia bez nejakých problémov.

40:23

V úvode tretej tretiny prebieha presilová hra domácich.

40:01

Po štyridsiatich minútach vedie Žiar nad Hronom nad Považskou Bystricou 3:2. Domáci vyhrávali o dva góly, ale Cíger druhým presným zásahom udržal panterov v hre o body. Tretia tretina sa začne približne o 19:46.

36:35

Brejkový náznak domácich. Zakončenie Maťovčík zvládol.

36:05

Zakázané uvoľnenie panterov.

34:54

S pomocou spoluhráčov prekorčuľoval na striedačku.

34:54

Urbánek leží na ľadovej ploche.

34:45

Domáci v plnom počte.

33:58

Panteri sa na chvíľu usadili v pásme, ale indiáni puk poslali za bránu Maťovčíka.

33:16

Teraz to skôr vyzerá na presilovú hru domácich.

32:45

Zubák – 2 min., hákovanie.

31:43

Veľká šanca Žiaru! Šramaty mal veľkú rýchlosť a dokonca sa dostal s Lunterom do prečíslenia, ale druhý menovaný túto príležitosť nepremenil!

31:31

30:55

Rufati strieľal, Čulík bránil a pri strele bol zasiahnutý do tváre práve tento domáci hráč. Vylučovať sa nebude.

30:18

Fekiač – 2 min., hrubosť.

Zlocha J. – 2 min., hrubosť.

30:18

Zaťko pálil od modrej, pred bránou operoval Ján Zlocha a po prerušení hry došlo k výmene názorov.

29:14

Petrík má puk v lapačke.

28:57

Magdolen – 2 min., hrubosť.

28:31

Považská Bystrica dala gól! S pukom do útočného pásma vošiel JAKUB CÍGER, stiahol si ho pred brániacim hráčom a z medzikružia rozvlnil sieť.
Asistencie: Rufati, Lušňák.

28:15

Žiar nad Hronom dáva gól! V blízkosti pravého kruhu bol osamotený MARTIN ŠELIGA, ktorý príklepom prestrelil všetko.
Asistencie: Magdolen, Nazarov.

27:28

Hybridné zakázané uvoľnenie Považanom nevyšlo.

26:16

Petrík vyrazil puk betónom po strele sprava.

23:18

Žiar nad Hronom dáva gól! RALPH KEVIN GABOR vykúpal Maťovčíka pred bránou a akciu zakončil pekným bekhendom. Využitá presilová hra.
Asistencie: Lunter, Šramaty.

22:40

Hostia vyhrali buly a vyšli s pukom z obranného pásma.

22:34

Buchman – 2 min., zovretie puku.

21:18

Petrík chytá strelecký pokus od modrej čiary.

20:01

Prvá tretina sa skončila vyrovnaným stavom 1:1. Do vedenia išli hostia gólom Cígera, ale o dve minúty neskôr vyrovnal Šramaty. Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

17:32

V týchto chvíľach sú blízko ku gólu domáci. Zatlačili hostí v ich pásme.

16:33

Sádecký sa dostal k strele medzi kruhmi, ale gól si nepripísal, pretože Petrík podržal mužstvo.

15:55

Po Lušňákovej strele skryl puk pod lapačku brankár domácich.

15:40

Cíger urobil neplechu pred Petríkom.

14:18

Maťovčík vyrazil nebezpečný pokus Gašpara vyrážačkou.

12:47

Ľahká strela od modrej pre brankára panterov.

10:50

Žiar nad Hronom dáva gól! Suľovský prihral z pravého krídla do medzikružia MAREKOVI ŠRAMATYMU, ktorý z prvej prekonal Maťovčíka.
Asistencia: Suľovský.

10:02

Pred Maťovčíkom to horelo, keď naňho mieril sám Fekiač a nasledovali ďalšie dorážky, ale ani po jednej neskončil puk v bráne!

08:48

Považská Bystrica dala gól! Ranu ako z dela vypálil JAKUB CÍGER, ktorému najprv prvý pokus nevyšiel, ale ten druhý bol úspešný. Využitá presilová hra.
Asistencie: Nahálka, Lušńák.

08:32

Brumerčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

07:52

Nazarov strieľal z prvej, ale netrafil bránu.

07:13

06:59

Lušňák sa takmer dostal do brejku, keď vystihol prihrávku, ale domáci sa stihli vrátiť.

06:08

Brankár hostí drží opäť puk.

05:43

Nazarov sprava, ale Maťovčík si dal pozor.

05:13

Zaťko – 2 min., podrazenie.

04:38

Panteri hryzú! Ale dve väčšie šance im nepriniesli gól.

04:02

Strelou od modrej preveril Petríka obranca Zaťko.

03:33

Považania sa snažia o rýchle protiútoky, ale aj tentokrát je im odpískaný icing.

02:52

Maťovčík mal odkrytý výhľad a chytil puk bez problémov do lapačky.

02:01

Jakubec nestihol puk a píska sa zakázané uvoľnenie.

01:00

Po prvej minúte oba tímy striedajú. Petrík už musel sklopiť svoje betóny.

00:01

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Kuboš, Pač – Rais, Kobolka – Čulík, Šeliga – Zubák, Jamrich; – Nazarov, Fekiač, Gašpar – Suľovský, Šramaty, Lunter – Magdolen, Halama, Tatár – Rajčan, Brumerčík, Gabor
Tréner: Jerguš Bača

HK 95 Považská Bystrica: Maťovčík (Tomek) – Zaťko, Omelka – Meszároš, Nahálka – Ďurkech J., Ďurkech L. – Zlocha A., Scheuer; – Vorona, Sádecký, Volko – Cíger, Rufati, Lušňák – Urbánek, Zlocha J., Jakubec – Buchman, Král, Ščasník
Tréner: Jakub Ručkay

Rozhodca: Smrek, Kocúr – Janiga, Tvrdoň.
40. kolo TIPOS Slovenskej hokejovej ligy je v plnom prúde a v stredajšom programe si zmerajú sily indiáni MŠK Žiar nad Hronom s pantermi HK 95 Považská Bystrica.

MŠK Žiar nad Hronom: Žiarčania sú so 60 bodmi na 8. mieste, ktoré im zaručuje predkolo play-off. Na siedmu Dubnicu strácajú dva body a na svojho súpera z Považia trinásť. Indiáni naposledy prehrali s Trnavou vysoko 4:8. Métu 40 kanadských bodov dosiahol Nicolas Gašpar, strelil 16 gólov a pridal 24 asistencií.

HK 95 Považská Bystrica: Považskobystričanom patrí aktuálne 3. priečka so ziskom 73 bodov. Na druhý Prešov majú manko sedem bodov, ale ten má už zápas k dobru. V minulom kole panteri nestačili v derby na Žilinu a podľahli jej doma 0:3. Zápas, ktorý odohrali proti Slovanu sa skončil víťazstvom 3:1, ale ligová rada ho skontumovala práve v prospech Modrých krídel pre neoprávnený štart hráča v drese panterov. Aj na strane hostí je hokejista, ktorý má na svojom konte už 40 bodov. Je ním Patrik Lušňák, pripísal si 14 gólov a 26 asistencií.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Považská Bystrica 4:2 Žiar nad Hronom

Považská Bystrica 5:3 Žiar nad Hronom

Žiar nad Hronom 2:4 Považská Bystrica
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

5:2

Góly a asistencie: 11. Šramaty (Suľovský), 24. Gabor (Lunter, Šramaty), 29. Šeliga (Magdolen, Nazarov), 56. Gabor (Magdolen, Šeliga), 60. Pač (Fekiač) – 9. Cíger (Nahálka, Lušňák), 29. Cíger (Rufati, Lušňák)

HK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Kuboš, Pač – Rais, Kobolka – Čulík, Šeliga – Zubák, Jamrich; – Nazarov, Fekiač, Gašpar – Suľovský, Šramaty, Lunter – Magdolen, Halama, Tatár – Rajčan, Brumerčík, Gabor

Rozhodca: Smrek, Kocúr – Janiga, Tvrdoň