23.02.2024, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Dávid Švec

Střely na bránu: 30 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8

Alex Lyon (DET) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 63:42
Justus Annunen (COL) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3 %, odchytal 63:42

Tři hvězdy utkání
1. Patrick Kane (DET) 1+0
2. Dylan Larkin (DET) 1+1
3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0
Velmi opatrné prodloužení nakonec rozhodli domácí, a to zejména Larkin, který se blýsknul. Annuenen tak kapitulovala a dva body zůstávají v Detroitu. Důležité body.

63:42

63:42 Patrick KANE - 2:1

63:42

Detroit právě vstřelil branku!
Larkin to teď udělal náramně. Uvolnil se a vypadalo to, že půjde do zakočení, ale bekhendem ještě shodil puk na PATRICKA KANEA, který zavěsil z jedničky. Asistence: Dylan Larkin a Ben Chiarot.

63:10

Samostatný únik eliminován Lyonem. Střela pod horní tyč Byramovi nevyšla.

63:00

Hra se teď spíše uzavřela. Nikdo nechce udělat chybu.

62:00

Annunen zastavil Seidera samotného před brankou, když tam projel.

61:40

MacKinnonova klička do středu vyšla, ale puk letěl do břicha Lyona.

61:30

Walman špatně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění. Teď uvidíme hru 3 na 3.

60:51

Hosté v plném počtu. Hraje se ve 4.

60:20

Na ledě je více prostoru. Hosté ale puk vyhazují daleko k Lyonovi.

60:01

Prodloužení začne za pár minut.
Ve třetí třetině se Detroit dočkal vyrovnání z přesilovky. Byl určitě lepším týmem a mohl rozhodnout. Annunen ale chytá skvěle, a tak dostal zápas do prodloužení. V něm budou hrát Red Wings 58 vteřin přesilovku 4 na 3.

60:00

59:50

Compher byl sám na brankovišti. Zkusil kličku do bekhendu, ale Annunen teď zachránil bod pro Colorado.

59:30

Colorado vyhazuje, vypadá to na prodloužení.

58:51

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Logan O'Connor – 2 min. – držení.

Chiarot byl při akci faulován. Detroit může rozhodnout druhou přesilovkou.

58:50

Chiarot nabral rychlost a zkusil se obtočit kolem branky Annuena, málem mu to vyšlo.

58:00

Avalanche vytváří nápor na svého soka.

57:00

Hlavně nedostat gól, tím se řídí oba celky v momentální chvíli.

56:30

Icing Detroitu.

55:45

DeBrincat skočil na led a bylo z toho okamžité přečíslení, ale dostal přihrávku příliš dopředu.

55:37

55:20

Detroit se skvěle brání ve své formaci. Tam není kudy.

54:40

Colorado čeká na ideuální střeleckou pozici, ta zatím nepřichází.

53:37

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Alex DeBrincat – 2 min., podrážení.

Makar manévroval v útočné třetině. Dělal obrat kolem DeBrincata který jej podkopl.

53:00

Opařené Colorado nestíhá.

52:30

Fischer lehce dojel k Annunenovi, ale i tak ho hostující beci zpacifikovali.

52:02

52:02 Dylan LARKIN - 1:1

52:02

Je vyrovnáno. DYLAN LARKIN pohotově zakončuje do levé šibenice z mezikruží, kam posílal kotouč Perron. Asistence: David Perron a Shayne Gostisbehere.

52:00

Tvrdá rána od Gostisbehere byla zblokována.

51:30

Red Wings se zatím nedostali do útočného pásma.

50:59

Jonathan Drouin – 2 min., podrážení.

Red Wings mají možnost vyrovnat z přesilové hry. Drouin podruhé v zápase zbytečně podrážel.

50:40

Annunen skočil po odraženém kotouči, aby zamezil dobré příležitosti domácích.

50:00

Detroit nepřesně kombinuje. Času utíká.

49:15

Hra se i tak stěhuje před Annunena po icingu.

49:00

Sledujeme pasáž zápasu, v níž se velmi bruslí. Colorado ale výborně vytlačuje domácí útočníky k mantinelům.

48:00

Defenziva Colorada má eď co dělat. Annunen je ale velmi jistý.

47:00

Kane si stáhl výborně puk na brankovišti a zkusil to bekhendem, kotouč se málem odrazil do branky od beka hostů.

46:30

Hraje se víceméně v pásmu hostů, kteří se usilovně brání.

45:55

Následuje buly u Lyona po zakázaném uvolnění.

45:20

Chiarot zavezl puk po pravém mantinelu a zřejmě orazítkoval tyč. Detroit ve velké tlaku.

44:50

Annunenův další skvělý zásah. J.T. Compher pálil z vrcholu kruhů, kam si sjel do druhé vlny.

44:00

Detroit kontroluje puk a snaží se vyzrát na Annunena. Málem se to povedlo Raymondovi, který v brankovišti nastavoval hůl na teč. Puk jenom těsně minul klec.

43:00

Hraje se hokej nahoru a dolů, ale že by obrany dělaly chyby. To ne.

42:24

42:20

Walman obětavě zablokoval Byramovu střelu z pravého kruhu.

42:00

Annunen přenechává puk za brankou pro své spoluhráče.

41:30

Půlka přesilovky je pryč, ale zatím je to bez střely.

41:00

Avalanche si trpělivě vyměňují kotouč v útočném pásmu.

40:24

Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění.

Rasmussen si pomohl za brankou nedovoleným zákrokem, aby se dostal na puk dřív než Manson.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:50.
Ve druhé třetině stačil jeden nedůraz a MacKinnon využil svou možnost. Colorado i díky Annuenovi vede 0:1. Ten ale musel likvidovat minimálně 4 dobré šance domácích.

40:00

39:30

Druhá třetina se dohraje zřejmě v poklidu, i když se Red Wings snaží něco vymyslet.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:10

Lyon drží šance Red Wings. Teď chytil z rychlého kontru teč Wagnera.

38:00

Detroit dobývá Annunenovu klec.

37:00

Avalanche mají puk ve své moci. Domácí se na něj nemohou dostat.

36:00

Johansen chytře získal buly před Lyonem.

35:40

Kane vyslal do samostatného úniku Walmana. Ten si nešikovně nechal puk na bekhendu, přičemž si ho v poslední chvíli hodil na forhend. Ale Annunen svou výškou zakryl prostor. Puk možná lízl horní tyč.

35:00

Kotouč za brankou Colorada.

34:30

Fabbri vlétl do třetiny po tom, co si vystřídal. Annunen ale drží.

34:00

Sledujeme zámek Red Wings.

33:10

Přečíslení 3 na 2 Annune také zvládl. DeBrincat opět nezasunul puk téměř do prázdné branky.

32:00

Annunen začíná mít čím dál více práce.

31:00

Teprve až teď Colorado srovnala svou hru. První lajna Avalanche opět hrozí. Lyon musí být pozoru.

30:00

Detroit i nadále hraje v útočném pásmu.

29:25

29:00

Kane chce kotouč. Laxní střelou vyhnal domácí pryč ze třetiny.

28:30

Domácí to teď zkouší důrazem do brankoviště.

28:00

Krásný ťukec přes celé pásmo a narážečka mezi kruhy, kde byl Perron. To měla být branka.

27:25

Mikko Rantanen – 2 min., hákování.

Rantenenovi se nechtělo bruslit, a tak hákoval v souboji Comphera.

27:00

Red Wings začínají více bruslit, zřejmě chtějí více útočit.

26:00

Larkin zavelel k útoku, a tak si Annunen připsal další zákrok.

25:00

Avalanche pokračují v náporu. Lyon odklouzal z branky.

24:48

24:48 Nathan MACKINNON - 0:1

24:48

Colorado právě vstřelilo branku!
NATHAN MACKINNON pokračoval ve skvělém pohybu po velké šanci. Nakonec zakončoval ze stejné pozice, když mu Fischer nechal více prostoru. Asistence: Mikko Rantanen a Jack Johnson.

24:30

MacKinnon číhal sám před brankou, ale Lyon si proti němu vyjel.

23:50

Sprong výborně blokoval střelu Mansona.

23:10

Lehká potyčka v brankovišti Red Wings. Do sebe se zaklesli Gostisbehere a MacDermid.

22:30

Moc nechybělo od první branky. Parádní výměna kotouče všch pěti hráčů Detroitu. Nakonec souhra končila u DeBrincata, který puk minul.

22:10

Annunen pokryl nahození od hráče s číslem 88.

21:40

Seide podpořil útok a měl mnoho prostoru. Mířil mezi ruku a tělo.

21:00

Avalanche šlapo do ofenzivy. Detroit ale v obranné hře zatím exceluje.

20:30

Na straně Detroitu lehce vázne kombinace.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:00.
První třetina končí bezbrankově. V prvních deseti minutách byly více aktivnější Laviny, ale jak Lyon, tak Annunen přišly s dobrými zákroky. Colorado zatím vystřelilo 11 pokusů, Detroit 5, ale z toho měli více šancí domácí.

20:00

19:50

Drouin je zpět na hrací ploše.

19:30

Domácí teprve teď udělali útočné pásmo, ale rychle o něj přišli.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:51

Domácí v plném počtu. Red Wings začíná zkrácená přesilovka.

18:30

Puk kontroluje Colorado.

17:50

Síly na ledě se vyrovnají. Drouin napadal až moc aktivně. Podkopl při tom Walmana.

17:30

Copp kupuje cenné vteřiny daleko od branky.

17:00

Oslabení domácí začínají vyhozením.

16:51

Moritz Seider – 2 min., podrážení.

Seider chtěl až moc získat kotouč, ale Drouin udělal dobrý manévr, a proto jej Seider podrazil.

16:00

Kane v rychlost vjel středem do útočné třetiny a zajímavě vystřelil. Brankář hostů ale projektil zkrotil ramenem.

15:00

Vysunutý forčeking domácích nese své ovoce.

14:00

S kotoučem teď hrají domácí. Colorado se brání.

13:30

Parádní pas v situaci 2 na 1 na DeBrincate, který už musel překonat Annunena. To se ale nestalo.

13:00

K vidění je teď nápor Red Wings.

12:00

Larkin nahazuje puk za Annunena, ale Kaneovi se tam jet nechce.

11:10

Gostisbehere udělal pásmo a využil většího prostoru. Nahození ale nebylo moc nebezpečné.

11:00

Sledujeme pohyb kotouče ve středním pásmu. Domácí se zatím nemohou dostat do tempa v útočné fázi.

10:00

Jsou to docela šachy. Red Wings brání střední pásmo a hosté se momentálně přes tu zeď mohou prodrat.

09:10

Lyon přišel se skvělým zákrokem ramenem v protiútoku Lavin.

08:30

Raymond výborně pracoval za brankou a poté nabil Gostisbehereovi. Annunen ani nevěděl, jak puk chytil do lapačky.

08:00

Iniciativu možná na chvíli přebrali domácí.

07:00

Útočné snažení první lajny Avalanche maří ofsajd.

06:30

Red Wings pouze vrací puk na polovinu Colorada. Domácím chybí pohyb.

05:30

Parise si našel dobrou střeleckou pozici.

04:40

Rozehrávku naslepo zpoza branky zachytil MacKinnon, ale šanci zahodil, když vymetl betony.

04:00

Výborný zákrok Lyona. Colton ujel s Woodem 2 na 1. Wood měl puk na holi před Lyonem, ale ten uděll parádní rozklek.

03:30

Hostující fantom si poradil i s následnou tečí.

03:15

Sprong po vystřídaní najel mezi kruhy a je tu první zákrok Annunena.

03:00

Na puku hraje víceméně Colorado. To tvoří a je většinu času v útoku.

02:30

A další špatná rzehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

02:00

Dobrou aktivitou zatím oplývají spíše hosté, kteří výborně bruslí a kombinují. MacKinnon z pravého kruhu střílel.

01:30

Lyon se musel mít na pozoru. Drouin se prohnal domácí obranou.

01:00

Red Wings se z tlaku vymanili a Avalanche poslali puk na icing.

00:30

Hosté se do toho hned pustili a začali doléhat na branku Lyona. MacKinnon byl dobře zablokován.

00:01

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Gostisbehere – Rasmussen, Larkin (C), P. Kane – DeBrincat, Compher, Raymond – Perron (A), Copp (A), Veleno – Fabbri, Fischer, Sprong.
Trenér: Derek Lalonde

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Wood, Colton, Lehkonen – Parise, R. Johansen, Kiviranta – F. Olofsson, C. Wagner, MacDermid.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Kelly, Kovachik.
Utkání startuje v 01:07.
Preview zápasu

Domácí Detroit je na 8. pozici Východní konference a body potřebuje jako sůl, protože hraje o play off. Red Wings jsou nebezpečným týmem, jelikož dali v 55 zápasech 194, inkasovali 179. Svůj domácí stadion umí Red Wings více než dobře hájit. V posledních třech zápasech Detroit zvítězil dvakrát a jednou prohrál. Colorado je ve druhé konferenci třetí s 74 body (212:182). Bilancí nedávné aktivity jsou na tom Laviny úplně stejně. Venku se ale Avalanche trápí více. V posledních pěti vzájemných zápasech ale Detroit proti Coloradu neuspěl. Zlomí se to? Těšit se můžeme na hvězdného MacKinnona či Patricka Kanea.
Zdravím, v pátek ráno se mezi sebou v NHL utkají Detroit Red Wings a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:1

Góly a asistencie: 53. Larkin (Perron, Gostisbehere), 64. P. Kane (Larkin, Chiarot) – 25. MacKinnon (Rantanen, J. Johnson)

Tréner: Derek Lalonde

Tréner: Jared Bednar

Rozhodca: Schlenker, Charron – Kelly, Kovachik