3:2

koniec po predl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

28.02.2024, 16:00 • Zimní stadion Eden, Praha • 51. kolo • Mateo cz

Tipsport: 2.15 4.02 2.75

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou a hezký zbytek dne. (18:43:46)
Zápas je u konce. V prodloužení se Slavia dokázala ubránit zbytku třebíčské přesilovce a nakonec sama rozhodla v 64. minutě. Rychlý kontr Poláka a Brože zakončil druhý jmenovaný efektní kličkou a rozhodl o zisku dvou bodů pro domácí. Slavia se tak přiblížila předkolu play off. Jejím posledním soupeřem v základní bude v pátek Kolín na jeho ledě, Třebíč se doma střetne s tabulkovým sousedem z Přerova.

63:06

63:06 Jaroslav BROŽ - 3:2

63:06

Slavia právě vstřelila branku! Slavia v tomto zápase vítězí! Brož našel unikajícího Poláka, který se opět díky své rychlosti vydal dopředu. JAROSLAV BROŽ si mezitím dobruslil až k bráně a po Polákově nahrávce překonal Mičána efektní kličkou. Asistence: Vojtěch Polák.

62:08

Kulda prchal do přečíslení s Beranem a poslal mu přihrávku, ale Beran bránu těsně minul. Dobržďující Kulda se ještě nechtěně srazil s Mičánem, který skončil na ledě, ale obejde se to bez zranění. Mičán je zpátky na nohou a v brankovišti.

61:53

61:39

Domácím se podařilo vyhodit puk.

61:12

Hölsä má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

61:00

Bořutova další rána šla od modré a Hölsä ji tentokrát vyrazil betony.

60:53

Hölsäho brána vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

60:38

Bořutovu ránu schytal obětavý Kajínek, který se proti jeho ráně položil na led.

60:01

Třetí třetina nabídla dvě branky. Jako první se prosadila Třebíč, která dokázala v 57. minutě otočit skóre zásluhou Dočekala, který tečoval pokus Ferdy mimo dosah Hölsäho. Domácí to pak zkusili v šesti a risk jim vyšel, protože se v 59. minutě trefil do odkryté brány Všetečka, čímž srovnal skóre. Po tříminutové pauze nás tak čeká prodloužení, případně pak nájezdy.

59:43

Brož trefil z levé strany pouze oblouk brány.

58:15

58:15 Robin VŠETEČKA - 2:2

58:15

Slavia právě vstřelila branku! Slavia rozebrala v útočném pásmu Třebíč při pěkné kombinaci. Kulda z vrcholu levého kruhu našel Brože, který pak puk naservíroval křižně na pravou stranu ROBINU VŠETEČKOVI, který rychlou střelou do odkryté brány srovnává. Asistence: Jaroslav Brož a Edgars Kulda.

57:41

Další zásah Mičána. Buly před jeho brankou.

57:25

Slavia to zkouší v šesti bez brankáře!

57:11

Po zásahu Mičána se vhazuje před jeho bránou.

56:09

Horácká Slavia právě vstřelila branku! Třebíč krátce před koncem základní hrací doby otáčí skóre! Ferda se po vniknutí do útočného pásma dostal s pukem na modrou čáru a poslal puk na MARTINA DOČEKALA, jemuž sice napoprvé sjel puk z hole, ale jeho druhá rána švihem z vrcholu kruhů už byla přesná. Asistence: Radim Ferda.

55:59

Volný puk raději přikryl Hölsä pod svou lapačku a přerušil hru. Vhazuje se před jeho brankou.

55:19

Další zakázané uvolnění Třebíče. Vhazuje se před Mičánem.

54:40

Kucharčík ukázal velké sebevědomí, když se pěkně protáhl až před Mičána, ale nakonec nevystřelil.

53:47

Po zásahu Mičána se přerušuje hra a následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Třebíče.

53:08

Guman mířil z levé strany do odkryté brány, ale Mičán se stihl přesunout a fantastickým zákrokem zlikvidoval tuhle šanci.

52:06

Furchova střela od modré mířila do horní části Hölsäho branky, ale domácí brankář nakonec přizvedl puk holí mimo branku.

51:29

Icing Třebíče. Buly před Mičánovou brankou.

Záznam odhalil, že puk nepřešel celým objeme brankovou čáru, a tak zůstává skóre stejné.

50:58

Gumanova rána od modré čáry se od mantinelu odrazila zpět do brankoviště a puk se pohyboval někde za Mičánem. Jestli skončil v brance si jedou rozhodčí prohlédnout na video.

50:36

Beran se vytočil zpoza brány a z pravého kruhu vypálil, ale Mičán jeho ránu našel mezi svými betony a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

48:59

Vodný se dostal až před Hölsäho, ale jeho střela skončila ve výstroji domácího brankáře, takže se vhazuje před jeho bránou.
Dnešní utkání sleduje 671 diváků.

48:31

Ihned po vyhraném buly přišla střela hostů z pravého kruhu, kterou lapil Hölsä do své lapačky a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

48:27

Zakázané uvolnění Slavie. Vhazovat se bude před Hölsäho bránou.

47:54

47:10

A pozor, Slavia mohla dokonce vést. Mičán totiž špatně rozehrál puk, ke kterému se dostal jeden z domácích hráčů, který ale zcela minul prázdnou bránu.

47:00

Domácím se povedlo vyhodit puk až k Mičánovi.

46:44

Domácí brankář drží Slavii. Nyní má puk mezi betony a přerušuje hru. Vhazuje se před domácí bránou.

46:03

Psotovu střelu z pravého kruhu vyrazil Hölsä betonem do rohu.

45:54

David Kajínek – 2 min., vražení na hrazení.

45:29

Další Mičánův zásah značí přerušení hry a vhazování před jeho bránou.

45:18

Polák znovu ukázal svou výbornou rychlost a ujížděl sám na Mičána, ale ten jeho velkou příležitost skvěle vychytal. Vhazuje se před jeho brankou.

45:03

Hölsä má na začátku poslední třetiny více práce, což teď potvrdil dalším zásahem, kdy podržel puk ve své výstroji. Vhazování znovu před jeho bránou.

43:55

Hölsä musel čelit dalšímu nebezpečí, kdy se málem dostal ke střele do odkryté brány jeden z hostujících hráčů, ale finský brankář v brance Slavie se stihl včas přesunout. Následně při další střele sebral puk do lapačky a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

43:35

Malý se nebezpečně protáhl před Hölsäho a vypálil, ale na domácího brankáře nevyzrál.

42:37

Na druhé straně má puk ve své rukavici Hölsä a přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levici.

42:24

Polák nabral dobrou rychlost a projel do útočného pásma. Jeho rychlá rána z pravého kruhu skončila mezi Mičánovými betony a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

41:24

Hölsä vypomohl svým spoluhráčům za svou brankou s rozehrávkou a zvládl to bez problémů.

40:39

Kajínek se protáhl do útočného pásma a kousek za modrou čárou vypálil. Puk skončil ale pouze v ochranné síti po zákroku Mičána. Buly před jeho bránou.

40:01

Jestliže patřila první třetina domácím, tak v té druhé to bylo naopak. Třebíči se totiž podařilo srovnat. Ve 24. minutě se při hře ve čtyřech prosadil Bořuta, který dostal nahrávku na pravou stranu od Vodného a zamířil přesně k bližší tyči Hölsäho brány. Domácím pak mohl vrátit vedení kapitán Knotek, který zůstal ve 26. minutě zcela sám v mezikruží, ale trefil pouze brankáře Mičána, který jeho velkou šanci vyrazil. Slavia pak nevyužila svou přesilovku 5 na 4 a v posledních pěti minutách druhé třetiny čelila velkému třebíčskému tlaku, který ale ustála, a tak je po 40 minutách skóre 1:1. Třetí třetina začne zhruba v 17:45.

40:00

39:47

Třebíč poslala puk až na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankářem Mičánem.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:56

Balážovu střelu od modré má ve své lapačce Hölsä a vhazuje se před jeho brankou.

38:14

Skrumáž před brankou Mičána gólem nekončí, i když se o to domácí mohutně snažili.

37:15

Letící puk se odrazil od Hölsäho betonů a domácí brankář pak odehrál puk pryč hokejkou.

36:17

Útočící hráč Třebíče v brankovišti. Hra přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat.

35:46

A znovu jenom icing domácích. Slavia se teď nemůže vymanit z tlaku Třebíče.

35:37

Tlak Třebíče končí vyhozením puku od domácích na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Hölsäm.

34:55

Psota neuspěl se svou střelou z mezikruží. Zablokovala ji totiž domácí obrana.

33:41

33:15

Až teď musel Mičán zasahovat a puk skončil v jeho lapačce. Buly před jeho brankou.

32:50

Hosté se ale zatím velmi dobře brání a Pražané se k ničemu příliš nedostali.

31:41

Antonín Bořuta – 2 min., krosček.

31:41

Kajínek pálil z pravého kruhu a Mičán jeho střelu vyrazil. Následně se puk pohyboval v brankovišti a Mičán se po něm následně natáhl a ukryl ho pod lapačku. Poté se strhla menší rozmíška, při které Bořuta poslal k ledu svého soupeře a dostane dvě minuty.

31:08

Bořuta znovu zkoušel prostřelit Hölsäho, ale tentokrát si domácí brankář a svým zásahem přerušil hru. Buly před jeho brankou.

30:10

Štebih dostal za svou brankou zřejmě úder do obličeje a zůstal ležet na ledě. Vylučovat se ale nebude, což se nelíbí ani trenéru Pokornému, ani kapitánu Bittnerovi. Štebih nakonec za doprovodu lékaře po svých odjel na střídačku.

29:13

Polák nabral dobrou rychlost a vletěl do útočného pásma. Jeho následnou střelu z vrcholu pravého kruhu vyrazil mimo Mičán.

28:37

Na druhé straně znovu zasahuje Hölsä a bude se vhazovat před jeho brankou.

28:18

Slavík dojel puk a zadovkou našel mezi kruhy Všetečku, který chtěl ještě přihrávat dalšímu ze spoluhráčů, jenže mu puk sjel z hole.

27:35

Žovinec to zkusil z levé strany, ale Mičán se zaskočit nenechal a svým zásahem přerušuje hru. Buly před jeho klecí.

27:15

Klikorkovu ránu od modré viděl Mičán, který ji schoval mezi svými betony a bude se vhazovat před jeho bránou.

27:04

Po Hölsäho zásahu se bude vhazovat před jeho brankou, ale to až po komerční přestávce.

26:40

Domácí vyhazují puk a míří střídat.

25:15

Knotek měl na hokejce vedení Slavie, ale zcela sám z mezikruží trefil pouze brankáře Mičána, který jeho velkou příležitost vyrazil.

24:23

24:06

23:57

23:30

23:30 Antonín BOŘUTA - 1:1

23:30

Horácká Slavia právě vstřelila branku! Hosté při hře 4 na 4 srovnávají! Vodný z mezikruží viděl na pravém kruhu zcela nehlídaného ANTONÍNA BOŘUTU, který posléze prostřelil Hölsäho k jeho bližší tyči. Asistence: Michal Vodný a Petr Vodička.
Jenže je po přesilovce. Hostující kapitán Bittner totiž na brankovišti Slavie seknul jednoho z domácích hráčů a počet hráčů na ledě se srovná.

22:23

Ladislav Bittner – 2 min., sekání.

22:18

Hölsä má kotouč v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.
Třebíč hrála dlouho při ponechané výhodě, která ale nyní končí a hosté mají podruhé v utkání přesilovku.

22:06

Jan Holý – 2 min., podrážení.

20:48

Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

20:36

Nahození Štebiha od modré srazil lapačkou do bezpečí Hölsä.

20:12

Hned na úvod druhé třetiny icing Třebíče. Buly před Mičánem.

20:01

V souboji dvou Slavií má zatím navrch ta pražská. V první třetině se dlouho čekalo na nějakou šanci a úvodních deset minut bylo spíše opatrnějších. V 11. minutě se ale Pražané dočkali gólu. Hrdinkovu střelu od modré totiž šikovně před brankou tečoval mimo dosah Mičána Průžek. Ve 14. minutě mohlo být srovnáno, když Klikorka seknul unikajícího Kučeru a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel Matěj Svoboda, ale Hölsä jeho kličku přečetl a ránu vyrazil na tyčku. Tyčka hrála hlavní roli také v 15. minutě, kdy ji trefil jeden z hostujících hráčů. Třebíč si pak vytvořila tlak během své přesilovky, kterou ale Slavia dokázala ubránit, a tak si odnáší do kabin po 20 minutách náskok 1:0. Druhá třetina začne zhruba v 16:52.

20:00

19:57

Hölsä má puk v lapačce. Ještě jedno vhazování před jeho klecí. Domácím se ještě nelíbilo dorážení domácích na brankáře Hölsäho.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:21

Hölsä dokázal vyrazit nebezpečnou ránu Matěje Svobody z pozice před brankou.

17:24

17:07

Domácí znovu vyhodili puk, tentokrát za Mičánovu bránu.

16:42

Pražané vyhodili puk alespoň do středního pásma.

16:15

Dočekal tentokrát pálil z mezikruží, ale Hölsä střelu bez problémů viděl a má ji v lapačce. Buly před jeho brankou.

16:02

Branka Hölsäho vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

15:40

Dočekal nahazoval před bránu, kde se ale naštěstí pro domácí k dorážce nikdo nedostal.

15:24

Karel Křepelka – 2 min., hrubost.

14:50

Za Hölsäho zády zazvonila tyčka!

14:07

Slávisté ujížděli v přečíslení, které nakonec vyřešil střelou Beran, kterou ale lapil Mičán a vhazuje se před jeho bránou.

13:55

K trestnému střílení se rozjel nikoliv faulovaný Kučera, ale Matěj Svoboda, který zkoušel Hölsäho překonat bekhendovou kličkou, ale domácí brankář střelu vyrazil na tyč.

13:55

Karel Klikorka v úniku seknul unikajícího Kučeru a rozhodčí nařizují trestné střílení!

12:45

Štebih to zkusil od modré, ale minul bránu a trefil pouze mantinel za domácí bránou.

12:10

Odpískáno postavení útočícího hráče Třebíče v brankovišti domácích. Po komerční pauze se bude pokračovat.

11:36

Střela jednoho z hostujících hráčů od modré skončila zákrokem Hölsäho, který puk vyrazil pouze před sebe, kde se k němu snažili dostat dorážející hráči Třebíče. Volný puk nakonec schoval Hölsä pod svou lapačku a vhazuje se před jeho brankou.
Problém vyřešen, pokračuje se ve hře.
Ještě se ale nehraje, protože technická četa musí vyřešit nějaký problém s Hölsäho bránou.

11:04

Mičán má puk ve své lapačce po další střele od domácích a vhazuje se před jeho brankou.

10:04

10:04 Jiří PRŮŽEK - 1:0

10:04

Slavia právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení. Kucharčík z levé strany nabil na modrou Hrdinkovi, jehož střelu šikovně tečoval před brankou mimo Mičánův dosah JIŘÍ PRŮŽEK. Asistence: František Hrdinka a Matouš Jan Kucharčík.

09:15

Třebíč ovšem znovu poslala kotouč jen na zakázané uvolnění, takže se hra stěhuje opět před Mičána, kde proběhne vhazování.

09:03

Hned po buly přišla další střela domácích, kterou Mičán opět lapil do své rukavice, takže se bude buly před jeho bránou opakovat.

09:01

Teď už ale Mičán musel vytáhnout lapačku a přerušil hru. Vhazování před jeho brankou.

08:51

Kajínkův pokus od modré čáry také nebyl přesný a skončil mimo.

08:06

Slavíček se kousek za modrou dostal ke střele, ale bránu netrefil a puk skončil na mantinelu za brankou Mičána.

07:49

Zakázané uvolnění se nyní píská Třebíči, takže se bude vhazovat před Mičánem.

07:37

Domácí nahodili puk za branku Třebíče a někteří hráči stihnou vystřídat.

06:47

Po vyhraném buly přišla další rána od hráčů Třebíče, ovšem Hölsä znovu zasáhl a přerušil hru. Další buly před ním.

06:42

Hölsä nyní musel zasahovat a má kotouč v lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před domácí brankou.

05:35

Tvrdá rána Holého z pravé strany trefila pouze mantinel za Mičánovou bránou.

04:18

Matěj Svoboda se chtěl dostat ke střele z pravého kruhu, ale domácí obrana mu včas odebrala puk.

03:56

Domácí střídají a mají puk za svou bránou.

03:10

Brož se dostal ke střele z pravého kruhu, ale našel pouze lapačku nachystaného Mičána. Buly před jeho brankou.

02:50

Třebíč hrozila ze skrumáže před bránou Slavie, ale Hölsä svůj tým podržel.

01:58

Hra zůstane před domácím brankářem, který má puk v lapačce a vhazuje se opět před jeho brankou.

01:54

Zakázané uvolnění Pražanů. Hra se stěhuje před Hölsäho, kde se bude vhazovat.

01:29

Před Mičánem se vytvořila skrumáž, ve které se Všetečka snažil dostat kotouč za jeho záda, ale nakonec se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:07

Nahození za branku sbírá Hölsä, který rozehrává.

00:19

Hned v úvodu vyletěl puk mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Oba týmy dokončují rozbruslení a rozcvičení před zápasem. Domácí Slavia nastoupí v bílých dresech, hosté z Třebíče budou hrát v dresech červených.

HC Slavia Praha: Hölsä (Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Křepelka, Kremláček – Matě. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, J. Brož – Knotek (C), Slavík, Všetečka – Havrda, V. Polák II, Slavíček.
Trenér: Aleš Totter

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Vejmelka) – Štebih, Vodička, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Psota, Bittner (C), Vodný – Ferda (A), Malý, Dočekal (A) – Ondráček, Michálek, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.
Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Valenta, Čáp – Beneš, Belko.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Společně budeme sledovat zápas mezi domácí pražskou Slavií a Horáckou Slavií Třebíč. Pražská Slavia půjde do tohoto utkání jako tým, který i v příští sezóně bude hrát Chance ligu. Pražané potřebovali k jistotě záchrany jeden bod, což se jim povedlo v sobotu v klíčovém utkání na ledě Frýdku-Místku, kde sešívaní zvítězili 3:2 po trefách Berana, Všetečky a Gumana. V každé třetině se Slavia prosadila jednou. Jeden gól dali hosté v přesilovce. V tabulce se nachází Slavia na 11. místě se ziskem 65 bodů a na pozici, která zajišťuje účast v předkole play-off, ztrácí Pražané pouze 2 body. Nejproduktivnějším slávistou je kapitán, útočník Tomáš Knotek, který má 37 bodů (14+23) a jen o bod za ním je další útočník Tomáš Guman (13+23). Třebíč táhne sérii dvou porážek v řadě, když neuspěla doma s Kolínem (1:2 po nájezdech) a naposledy v Prostějově, kde padla 2:4 a jedinými střelci Třebíče v tomto utkání byli Vodička s Bittnerem. V tabulce je Třebíč na 5. místě se ziskem 79 bodů a zatím drží pozici, která by znamenala přímý postup do čtvrtfinále. Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je útočník Martin Dočekal, který má bohaté zkušenosti z extraligy, hlavně v dresu Komety Brno, ale i Sparty a nebo Vítkovic, kterým letos pomohl ve 2 utkáních s bilancí 1+2. V dresu Třebíče má bilanci 30+31 a je i nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno už v 16 hodin kvůli kolizi s čtvrtfinálovým utkáním fotbalového MOL Cupu Slavia – Sparta, které začíná v 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:2

Góly a asistencie: 11. Průžek (Hrdinka, Kucharčík), 59. Všetečka (J. Brož, Kulda), 64. J. Brož (V. Polák II) – 24. Bořuta (Vodný, Vodička), 57. Dočekal (Ferda)

Tréner: Aleš Totter

Tréner: Kamil Pokorný

Rozhodca: Valenta, Čáp – Beneš, Belko