Střely na bránu: 35 – 39 | Přesilová hra: 1/4 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 8

Thatcher Demko (VAN) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 60:45
Tristan Jarry (PIT) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 61:42

Filip Hronek (VAN) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 25:18

Tři hvězdy utkání
1. Rickard Rakell (PIT) 2+0
2. J. T. Miller (VAN) 1+1
3. Sidney Crosby (PIT) 0+2
V prodloužení puk získali Tučňáci, a to se stalo osudným. Letang velel k ofenzivě, a nakonec to dopadlo. Karlsson prodloužení rozhodl s Ellerem rychle. Velká vítězství pro Pittsburgh.

61:42

61:42 Erik KARLSSON - 3:4

61:42

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Smith v přečíslení výborně nabil volnému Ellerovi, po jehož střele Demko skočil, ale na dorážku ERIKA KARLSSONA byl už krátký. Asistence: Lars Eller a Reilly Smith.

61:30

Hosté mají dále navrch. Jsou ve velkém náporu po uběhlých šancích.

61:20

Letang v přečíslení 2 na 1 zvolil střelu, ale ani Karlsson nedokázal dorazit.

61:00

Boeser dostal skvělý pas od Lindholma. V brankovišti ale nastřelil pouze Jarryho.

60:40

Letang zkusil projet po straně, ale zakončení bylo mizerné. Pukpřebírají domácí.

60:10

Úvodní buly vyhráli Penguins, kteří budou určovat, co se bude dít na hřišti.

60:01

Prodloužení započne za okamžik, cca v 06:40.
Ve třetí třetině došlo pouze na srovnání stavu, avšak v ní bylo vidět nejméně šancí za celý zápas. A tak se bude prodlužovat.

60:00

59:45

Jarry ještě musel zastavit Boeserovu střelu z vrcholu pravého kruhu.

59:30

Hraje se bez přerušení a daleko od branek. Zřejmě se bude prodlužovat.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:30

Pittsburgh míří kupředu, ale vše zastavil otřeseně O'Connor, který dostal tvrdý hit.

57:45

Icing hostů.

57:20

Ani jeden celek teď nechce udělat chybu, aby nepřišel o cenný bod.

57:00

Puk mají na holích domácí borci, kteří obléhají Jarryho branku.

56:30

Jarry pokryl puk a bude se před ním vhazovat.

56:15

Obrázek hry je stál stejný. Canucks na puku v pásmu Pittsburghu.

55:40

Jarry je bez práce, ale i tak se hraje před ním.

54:57

54:30

Canucks nedovolují domácím dlouho pobýt ve své třetině.

54:00

Smith z bekhendu orazíkoval tyč, když se k němu puk vrátil od zadního mantinelu.

52:40

Většinu času se teď hraje v pásmu domácích. Eller teď nepříjemně dorážel u Demka.

51:50

Vancouver momentálně neí tak nebezpečný.

51:00

Hostující hokejisté hrají na velké riziko. Začali ještě více napadat, z čehož pro ně plyne velké množství vybojovaných puků.

50:20

Po brance pokračují Tučňáci v tlaku. Následuje další buly před Demkem.

49:45

49:45 Lars ELLER - 3:3

49:45

LARS ELLER si našel puk uprostřed útočné třetiny, rychle se zorientoval a parádním projektilem namířil puk do horní části branky. Demko zřejmě nic neviděl. Asistence: Valtteri Puustinen a Kris Letang.

49:30

Drew O'Connor byl u odraženého puku na brankovišti jako první. Demko přišel s parádním rozklekem.

49:00

Pittsburgh lehce vytáhl forčeking, ale i tak se daří Canucks puk vyvážet do středního pásma.

47:59

Vancouver toto oslabení přežil bez jakéhokoliv závaru.

47:15

Miller dokonce opět vybojoval puk ve vlastním oslabení v útočném pásmu. Nabil mezi kruhy Mikheyevovi.

47:00

Hráči z Vancouvera ale nedovolují hostům se usadit před Demkem.

45:59

Elias Pettersson – 2 min., vysoká hůl.

Petterssonovi se zamotala hůl do výstroje Josepha, který dostal omylem do obličeje. Možnost Pittsburghu vyrovnat.

45:30

Jarry špatně rozehrál na útočnou modrou a Canucks se valí v rychlosti na něj. Zastavila je ale nepřesná souhra.

45:00

Hostující tým má najednou dominanci, ale o útočné pásmo přichází.

44:15

Až teď se hra přesunula před Demka.

43:40

Jarry pochytal minimálně čtyři střely, zámek pokračuje.

43:00

Tučňáci jsou teď v těžké chvíli. Vancouver je nepouští ze své třetiny. Zámek trvá už minutu.

42:00

Canusk mají taktiku jasnou, a to hrát co nejvíce času v pásmu soupeře.

41:15

Acciari si udělal dobrý den ze Zadorova. Stahovačku mu domácí bek sežral, v ten moment šel Acciari ddo protipohybu a pohotově pálil.

41:00

Hoglander projel po levém křídle a vystřelil do hrudi hostujícího fantoma.

40:45

Během zbytku početní výhody se domcím před Jarrym neusadili.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:55.
Tučňáci ve druhé třetině srovnali s domácími krok, když vyrovnali. Rychle ale o vedení přišli, a to ve vlastní přesilové hře. Domácí tak stále vedou o jednu branku, i když inkasovali v oslabení 3 na 5. Iniciativu si celky předávají.

40:00

39:30

Domácí to nejdříve hráli přes obránce, ale nakonec to skončilo skrumáží před Jarrym.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:45

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Jevgenij Malkin – 2 min., držení.

Malkin v zámku již zřejmě tahal nohy, a tak si proti J.T. Millerovi pomohl.

38:30

Jarry odpálil puk, který spadl za jeho záda při dorážce Myers. Ten si sjel hodně nízko.

38:00

Canucks jsou na kotouči silní. Teď ho mají plně ve své moci a v útočném pásmu si dělají téměř, co chtějí.

37:10

Tučňáci se zvládli ubránit a mále vyslali do úniku číhajícího Puustinena.

36:20

Vancouver tlak rozbil a teď hraje chvíili před Jarrym.

35:30

Rakell od levého mantinelu přihrával do brankoviště na Gravesa, který si tam sjel. Naštěstí pro Demka ho blokoval jeden z obránců. Puk totiž prošel téměř na jeho volnou hůl.

35:00

Kanadský celek se spíše brání. Penguins hrají sp ukem na holích podél hrazení v Demkově třetině.

34:00

Demko vychytal samostatný únik Puustinen, který z bekhendu střílel do protipohybu.

33:00

Lafferty po buly vyjel před Jarryho, ten mu na poslední chvíli vypíchl kotouč při bekhendové kličce.

32:55

Sledujeme několik přerušených situacích ve středním pásmu.

32:00

Canucks se stále nemohou dostat ze sevření, ale Pittsburgh není už tak nebezpečný, když se hraje 5 na 5.

31:15

Hra přerušena po zákroku Demka. Střílel O'Connor.

30:47

Myers se vrátil. Oslabení zažehnáno.

30:05

30:05 J. T. Miller - 3:2

30:05

Vancouver právě vstřelil branku!
J. T. MILLER ujel ve vlastnám oslabení po zaváhání Letanga, který byl posledním hráčem hostů. Výborně umístil střelu k tyči. Asistenci si připsal i gólman Demko. Asistence: Elias Pettersson a Thatcher Demko.

29:45

Tučňáci pokračují v další přesilové hře.

29:36

29:36 Rickard RAKELL - 2:2

29:36

Druhá branka v zápase pro RICKARDA RAKELLA. Malkin shodil kotouč na Crosbyho a ten si počkal na volný prostor a křížem našel spoluhráče do prázdné branky. Důležitá přesilovka využitá. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.

29:20

Pittsburg už několkrát vystřelil, dokonce byl vyhnán z pásma, ale stále má puk.

28:47

Tyler Myers – 2 min., vysoká hůl.

Důležitý moment. Skoro dvouminutová přesilovka 5 na 3 pro hosty. Myers nesmyslně nepustil po buly Rakella za pukem, přičemž mu dal krosčekem do obličeje.

28:44

Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.

Hosté mají možnost další přesilovky. Zadorov dojížděl puk a prý podrazil O'Connora, ale nevypadalo to tak.

28:30

Canucks se z lehkého sevření osvobozují lobem do středního pásma.

28:00

Pittsburg střílí na Demka z dálky, tyto puky pro něj nejsou problémem.

27:00

Nápor Canucks pokračuje. Pettersson teď vyjel zpoza branky a ani nadvakrát Jarryho nepřechytračil.

26:20

Lafferty měl gól na holi. Skvěle to čtvrtý útok sehrál mezi kruhy. Jarry si střelou z první poradil bravurně, protože proti ní stihl vyjet.

26:00

Garland se pokusil nahodit puk na Jarryho, ale přišel blok Petterssona. Bude se vhazovat před Jarrym.

25:00

Puk mají v moci domácí, zřejmě chtějí napravit inkasovaný gól ale teď jsou to Penguins, kteří mají dobrý obranný val ve středním pásmu.

24:00

Obrázek hry je takový, že puk putuje z jedné strany na druhou, ale je to spíše o dobývání prostoru.

23:00

Teď se hraje velmi rychlý hokej. Hra se vcelku otevřela. Jarry i Demko jsou pozorní.

22:13

22:13 Rickard RAKELL - 2:1

22:13

Dobré napadání. O to se zasloužil Crosby, který udržel puk uprostřed třetiny. RICKARD RAKELL pak se štěstím projel s pukem na hokejce až do místa, odkud mohl poslat puk za záda Demka. Asistence: Sidney Crosby.

22:00

Vancouver teď s Tučňáky nestačí bruslit.

21:34

Puljujärvi se vrací do hry.

21:00

Další přesilovka Canucks je zatím bezzubá.

20:30

Hosté se ztratili puk a Letang vyjel do útoku. Nestřílel špatně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:00.
Peguins měli aktivitu na své straně pár minut. Hra se otočila ve prospěch Canucks, kteří nedají Jarrymu odpočinout. Z přesilovky navyšovali vedení na 2:0. Ale Sidney Crosby hrozí snížením.

20:00

19:55

Boeser ještě byl ve volném prosotru před Jarrym a puk dostal. Ramenem ale Jarry zasáhl.

19:34

Jesse Puljujärvi – 2 min., podrážení.

Puljujärvi nechtěně při odebírání kotouče v souboji podrazil Petterssona.

19:30

Canucks se dobře brání. V této části hry už gól asi nepadne.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:40

Útočné snažení Pittsbughu se zvýšilo. Malkin zkusil své štěstí.

18:00

Corsby měl vyrovnání na holi. Udělal kličku, čímž se dostal až před Demka, ale ten parádním rozklekem chytil i dorážku.

17:41

17:41 Brock BOESER - 2:0

17:41

Výborně sehráno mezi kruhy na BROCKA BOESERA na jedden dotek. Ten střílel pohotově a přesně z pokleku. Asistence: J. T. Miller a Filip Hronek.

17:15

Canucks drží puk vysoko na modré čáře. Hosté jsou stažení v boxu.

17:07

Erik Karlsson – 2 min., sekání.

Blueger musel při střele snést sekyru od hostujícího borce.

17:05

Nakonec to vykombinovali na Hughese, který zakončoval, ale Jarry si puk výborně našel.

16:45

Dokonce vyjeli z útočné třetiny a mají puk na svých holích u své brany. Nikam nespěchají.

16:10

Canucks hrají při signalizovaném vyloučení v 6.

16:00

Domácí hokejisté dobře brání střední pásmo. Rychle odebírají puky a chodí do protiútoků.

15:20

Boeser se perfektně natlačil před Letanga a těsně minul pravou tyč.

15:00

Tučňáci jsou dlouho zavření ve svém obranném pásmu.

14:20

Teď to vypadalo na trest pro Smitha za podražení, ale hraje se dál.

13:50

Pettersson ale rychle otočil hru a prověřil pozornost Jarryho, ale nic vážného.

13:10

Puustinen ale přišel se zajímavou střelou, když obkroužil celé útočné pásmo.

12:30

Vancouver teď hraje ve větší pohodě. Lépe bruslí a je na kotouči. To dělá hostům problémy.

11:40

Hostující hokejisté lehce omezili tlak Canucks.

10:55

Jarry se teď zřejmě potí více než dost.

10:22

10:22 Nils HÖGLANDER - 1:0

10:22

Nakonec akce končí gólem. NILS HÖGLANDER před brankovištěm střílel a našel skulinku, skvěle mu puk připravil Elias Pettersson. Asistence: Tyler Myers a Elias Pettersson.

10:10

Jeden z obránců Penguins teď zachránil jasnému gólu! Stál na brankové čáře a zachytil letící puk. Byl to M. Pettersson.

09:12

Hosté v plném počtu. Počet hráčů na ledě se opět vyrovnává.

09:00

Hronek zavezl puk a snažil se hru řídit, ale Hughes měl tolik možností ke střele, že nevystřelil.

08:00

Domácí si dlouho přihrávali, ale nevedlo to ani ke střele. Hosté zatím brání oslabení více než efektivně.

07:12

Kris Letang – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Letang pod tlakem nabral puk na vidle a poslal jej přímo mezi fanoušky.

07:00

Canucks navyšují své otáčky. To je zřejmé.

06:25

První vážný zákrok od Jarryho. Cole pouze puk hodil na branku a Blueger stál, tam kde měl. Odražený kotouč málem poslal do prázdné branky.

05:50

Carter laxně nevyhodil kotouč, čehož využil Pettersson, ale i ten o puk rychle přišel.

05:15

První icing zápasu od Pittsburghu.

05:00

Hronek jako první prověřil Jarryho střelou švihem od modré čáry.

04:20

Hosté jsou ale útočně aktivnější.

04:00

Vancouver první oslabení přežil. Hronek je zpátky ve hře.

03:00

Půlka přesilové hry Tučňáků je pryč, ale zatím větší šance nepřišla. Puustinenpouze zajímavě pracuje na brankovišti.

02:00

Filip Hronek – 2 min., držení.

Hronek musel couvat při útoku hostů, chtěl vzít kotouč Ellerovi, ale podržel ho.

01:30

Crosby si připsal další střelecký pokus. Najížděl si před branku a Myers nezachytil střílenou nahrávku, a tak jej Crosby ještě tečoval. Demko drží.

01:00

Puku se ujímají Canucks, kteří tvoří. Ale těžko se dostávají do útočného pásma.

00:20

Ometený kotouč nejrychleji dojel Crosby, který nebezpečně pálil na Demka.

00:01

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, T. Myers, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), Michejev – P. Suter, J. Miller (A), Boeser – Bains, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Lafferty.
Trenér: Rick Tocchet

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – R. Smith, Crosby (C), Rakell – D. O'Connor, Puustinen, Malkin (A) – Bemström, Eller, Puljujärvi – Harkins, Acciari, Carter.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Nicholson, Beach – Mills, Hughes.
Preview zápasu

Vancouver je prvním celkem Západní konference s 82 body (218:166). Avšak Canucks se potýkají se slabší formou. Z posledních pěti zápasů prohráli 4 duely, a to proti Winnipegu (2:4), Minnesotě (10:7), Coloradu (3:1) a Seattlu (5:2). Naposledy však Vancouver vyzrál na Boston (3:2pp). Kanadský celek se tak zřejmě již šetří na play off. Pittsburgh teď hraje o jakýkoliv bod, pokud chce do play off. Zatím je na 12. místě se 60 body (166:151), ale Tučňáci mají tak 5 zápasů k dobru. V posledních třech zápasech porazili Flyers (7:6), Montreal (4:1) a podlehli Islanders (4:5pp). Vancouver hraje na domácím stadioně jako jeden z nejlepších celků, to hosté nemůžou říct o svých venkovních štacích. Naposledy se tyto celky utkaly v Pittsburgu, kde to skončilo remízou 3:3 a bodem navíc pro Vancouver. Těšit se můžeme na Filipa Hrona a další produktivní borce Canucks. Nesmíme zapomenout ale na Crosbyho a spol.
Dnes od 04:07 započne NHL zápas mezi kanadským Vancouverem a Penguins, buďte u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:4

Góly a asistencie: 11. Höglander (T. Myers, E. Pettersson), 18. Boeser (J. Miller, Hronek), 31. J. Miller (E. Pettersson, Demko) – 23. Rakell (Crosby), 30. Rakell (Crosby, Malkin), 50. Eller (Puustinen, Letang), 62. E. Karlsson (Eller, R. Smith)

Tréner: Rick Tocchet

Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: Nicholson, Beach – Mills, Hughes