Střely na bránu: 28 – 30 | Přesilová hra: 3/6 – 2/5 | Trestné minuty: 12 – 14

Kaapo Kähkönen (SJS) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 59:12
John Gibson (ANA) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 60:00

Jan Rutta (SJS) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:56
Filip Zadina (SJS) – 0+0, 0 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:06
Radko Gudas (ANA) – 0+1, +2 účast, 4 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 28:14

Tři hvězdy utkání
1. Adam Henrique (ANA) 1+2
2. Anthony Duclair (SJS) 2+1
3. Mikael Granlund (SJS) 0+3
San Jose vyšlo i v pátém domácím zápase v řadě bodově naprázdno a na předposledním místě Západní konference ztrácí na čtrnáctý Anaheim už deset bodů.
Ducks po Fowlerově zranění ze zahajovacího střídání inkasovali v SAP Center jako první, ale o necelé dvě minuty později už vedli Leasonovým gólem v oslabení. Speciální týmy hrály důležitou roli i ve druhé třetině. Po gólu Killorna na 3:1 oba týmy využily po dvou přesilovkách. San Jose v půlce třetí třetiny snížilo na 4:5, ale ve zbytku zápasu už se spíše bránilo. Hostující výhru stvrdil gólem do prázdné brány Lundeström.

59:36

59:36 Isac LUNDESTRÖM - 4:6

59:36

Anaheim právě vstřelil branku!
Hostující výhra je zpečetěna. ISAC LUNDESTRÖM u krajního mantinelu sebral puk Mikaelu Granlundovi a po rychlém přejetí středního pásma ho pohodlně nasměroval do prázdné brány. Bez asistence.

59:22

Radko Gudas odklonil Hoffmanovu střelu od modré a stejně obětavě pak spadl do Duclairovy dorážky z levé strany.

58:50

Kaapo Kähkönen zmizel z ledu, aby mohla začít power-play San Jose!

58:38

Leason pelášil po pravém křídle. Snažil se přihrát Vatranovi, ale puk se od nohy Ferrara odrazil ke Kähkönenovi.

57:45

Dlouhý zámek u branky Sharks utnul Kähkönenův další zákrok proti Gudasovi. Český zadák je kvůli zranění Fowlera nejvytíženějším hráčem Ducks.

57:10

I bez hokejky si finský brankář Sharks poradil se střelou Mintjukova. Vzápětí neměl přesně seřízená mířidla Gudas.

56:50

Rutta propadl na útočné modré a na poslední chvíli rozhodil unikajícího Jonese, který před Kähkönenem zdárně nedokončil bekhendový blafák.

55:55

Nikita Ochoťuk vymýšlel zbytečně komplikovanou rozehrávku na Hoffmana, ale pak ztrátu puku rychle odčinil pádem do Silfberbergovy střely.

55:16

Vatrano se v přečíslení tři na dva rozhodl dát puk pod sebe. Leason si pečlivě narovnal puk na forhendu a střelou z osy nechal vyniknout Kähkönenův jistý zásah lapačkou.

54:40

Rutta nahazoval na teč. O tu se postaral Kunin, ale Henrique kotouč odrazil dostatečně daleko od Gibsonovy klece.

54:09

Filip Zadina dostal od Eklunda přihrávku na bekhend a ve složité situaci nepropašoval puk za Gibsona, který si hlídal prostor u své levé tyče.

53:35

McTavishův nástřel z levého křídla do sítě nezapadl. Totéž platilo v případě propagačního nahození Leasona.

53:05

4:6

Góly a asistencie: 3. Duclair (Zetterlund, Ochoťuk), 31. Hoffman (Zetterlund, Granlund), 36. Eklund (Duclair, Granlund), 50. Duclair (Granlund, Hoffman) – 4. Carlsson (Killorn, Henrique), 5. Leason (Mintjukov, Gudas), 26. Killorn (Henrique, Lindström), 38. Vatrano (LaCombe, R. Strome), 39. Henrique (LaCombe, R. Strome), 60. Lundeström

San Jose Sharks: Kähkönen (Chrona) – Ferraro (A), Emberson, Thrun, Rutta, Burroughs, Ochoťuk – Duclair, Granlund, Zetterlund – Kunin (A), Eklund (A), Zadina – Barabanov, Sturm, Labanc – Bailey, Carpenter, Hoffman.
Tréner: David Quinn

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Gudas, Mintjukov, Lindström, Vaakanainen – Henrique (A), Carlsson, Killorn – Vatrano, McTavish, Leason – Lundeström, R. Strome, Silfverberg (A) – R. Johnston, Carrick, Max Jones.
Tréner: Greg Cronin

Rozhodca: L’Ecuyer, Kozari – Murchison, Gibbons

Diváci: 10 537