Tipsport extraliga (ČR)

Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera

4:3

koniec (1:2, 1:0, 2:1) Stav série: 1:0

06.03.2024, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 1 • Predkolo • Tomáš Kalas (@tomascipy) cz

Tipsport: 2.05 3.77 3.44

57:33

Jordann Perret (MHK) jde podruhé za třetinu na trestnou a Vítkovice už nemají kam couvnout! V souboji trefil francouzský forvard Chlána holí do obličeje a hosté mohou tenhle zápas srovnat!

53:36

Původně to měla být komerční přestávka, místo toho to však budou tresty. U střídaček se totiž do sebe pustili Kevin Klíma (MHK) s Markem Kalusem (VIT), jejich krátkou epizodu ukončují hlavní rozhodčí dvojkou pro každého. Dále se hraje pět na pět.

51:06

Přesilovka pro Vítkovice fakticky pokračuje. Vyloučen je v přerušení Jordann Perret (MHK) za sekání a hosté jsou tak stále ve hře.

48:53

Trest z kategorie poměrně zbytečných. Patrik Marcel (MHK) natankoval před vlastní brankou Kriegerovi, čehož si všiml rozhodčí a hned poslal hradeckého bijce ven za hrubost.

45:05

Mário Grman (VIT) je nešťastníkem pro tyto chvíle. Podruhé za třetinu jde na trestnou, tentokrát se hokejkou povrtal v obličeji Eberleho, jenž opouštěl led za doprovodu spoluhráčů. Dokonce reklamoval i krvavé zranění, sudí však udělují jenom dvě minuty.

43:23

Připomíná mi to obrázek z první třetiny, kde sotva Blain z trestné naskočil, už se tam pakoval Miškář. Teď je něco podobného na druhé straně, pronikajícího Šťastného podrazil Yohann Auvitu (VIT) a má to za dvě trestné.

41:03

Mário Grman (VIT) hned po buly podrazil jednoho z Hradeckých a trest v podobě dvou minut za podrážení jej tak stihl prakticky hned.

31:31

Útočný faul Petra Fridricha (VIT) posílá Hradec do možnosti otočit zápas. Fridrich si u mantinelu v útočné třetině pomohl háčkem na Lalancettea a je odeslán na trestnou.

26:51

Christophe Lalancette (MHK) totiž v souboji zasáhl Kriegera přímo do obličeje, čímž se dopustil hry vysokou holí a dostává menší trest. Pátou přesilovku rozehrají hosté po komerčním brejku.

23:22

Blain si klepl o přihrávku od Lalancettea, načež měl na zádech Willieho Raskoba (VIT), který jej zcela evidentně obejmul a přidržel. Proto jsou tak z toho dvě minuty a první hradecká přesilovka.

19:02

Po střele Barinky zblízka, kterou Pařík lapil a následně si pro puk doskočil až na kruh, aby mohl přerušit hru, se strhla znovu potyčka, po níž se už bude vylučovat. Martin Pláněk (MHK) a Petr Fridrich (VIT) byli nejaktivnějšími, domácí obránce dokonce Fridrichovi strhl helmu. Oba dostávají dvojku za hrubost a tresty se krátí, tudíž mají Ostravští stále přesilovku.

18:13

Čtvrté vyloučení za třetinu a frustrace na domácí straně roste. Po souboji na zadním mantinelu vysekl Jérémie Blain (MHK) hokejku soupeři z ruky a má to tak podruhé v utkání za dvě minuty.

16:27

Jen co Blain naskočil na led, už jde na trestnou další hráč. Tentokrát o číslo vyšší. Je jím Patrik Miškář (MHK), zákrok stejný jako u Blaina, tedy podrážení.

14:22

Jenže po srovnání přichází pro Hradec další studená sprcha. Jérémie Blain (MHK) hasil chybu při rozehrávce, strčil hokejku pod brusli Barinky a dopustil se tak podrážení.

10:20

Pro ostravský tým je to do určité míry i vysvobození. Poměrně zbytečný zákrok Radovana Pavlíka (MHK) značí dvě minuty za sekání a přesilovou hru pro Rideru.

4:3

Góly a asistencie: 14. Kev. Klíma (Okuliar, Jergl), 28. Pavelka, 45. Perret (Kev. Klíma, McCormack), 46. Lalancette (Pavelka, Šťastný) – 12. Auvitu (Fridrich, Barinka), 18. Ri. Bukarts (Auvitu, Krieger), 53. Percy (Ri. Bukarts, Raskob)

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
Tréner: Tomáš Martinec

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Kalus, Chlán, Dej – R. Půček, Claireaux, Lednický.
Tréner: Pavel Trnka

Rozhodca: Mrkva, Obadal – Ondráček, Svoboda

Diváci: 4 545