koniec po predl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

07.03.2024, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Matěj Kourek cz

Tipsport: 1.94 4.22 3.43

Děkuji za sledování onlajnu a přeji všem dobrou noc či krásné ráno. (03:57:04)
Utkání je u konce! Torontu se nakonec po vypjaté bitvě podařilo zvítězit. Šavle porazilo 2:1 po prodloužení. Skóre otevřel ve druhé třetině William Nylander, na jehož trefu odpověděl hokejista stejné národnosti, Švéd Victor Olofsson. Poté jsme dlouho neviděli žádný gól. Až v prodloužení se hra více otevřela a diváci mohli sledovat jednu šanci za druhou. Tu poslední proměnil Auston Matthews a zařídil se o další vítězství Javorových listů.
Statistika
Střely na bránu: 27 – 24 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (Toronto) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 64:20
Ukko-Pekka Luukkonen (Buffalo) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 63:52

Česká a slovenská stopa
David Kämpf (Toronto) – 0+0, -1 účast, 1 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 09:56

Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs vítězí! AUSTON MATTHEWS si najel před bránu a dostal skvělý pas od Marnera, který jen usměrnil do sítě. Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.

63:46

Sledujeme velmi atraktivní prodloužení bohaté na šance.

63:38

Tage Thompson vystřelil z mezikruží, ale Samsonov vytáhl luxusní zákrok lapačkou.

63:02

Rasmus Dahlin vypálil, ale Samsonov jeho střelu vykopl.

62:22

Morgan Rielly se z rohu protáhl až před bránu, ale napoprvé byl vychytán a napodruhé trefil pouze vnější síť.

61:23

Přečíslení 2 na 1 nedokázali domácí využít. Nylanderovu prudkou přihrávku se Järnkrokovi nepodařilo zpracovat.

60:49

Matthews objíždí bránu.

60:24

Buffalo je na kotouči a nikam nespěchá.

60:01

Základní hrací doba je u konce, 60 minut o vítězi dnes nerozhodlo, a tak se bude prodlužovat. Toronto ve třetí třetině ovládlo kluziště, ale svou velkou převahu nedokázalo přetavit v gól. Skóre je tedy stále nerozhodné 1:1 a budeme svědky pětiminutového nastavení, které za malou chvíli začne.

60:00

58:34

V závěru třetí části zaútočili i hosté, ale Samsonov byl ve střehu.

57:15

Toronto ihned po ztrátě znovu získává puk ještě v útočné třetině.

55:15

Buffalo je velmi dlouho pod neustálým tlakem a nedaří se mu ani zaútočit, víceméně jen odevzdává kotouče a soustředí se na to, aby neinkasovalo.

2:1

Góly a asistencie: 23. W. Nylander (Bertuzzi, Domi), 65. Matthews (Marner, Rielly) – 27. V. Olofsson (Girgensons)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Liljegren, Brodie, Ljubuškin, Rielly (A), Lagesson, Benoit – Marner (A), Matthews, Knies – W. Nylander, Domi, Bertuzzi – Järnkrok, Tavares (C), McMann – Reaves, Kämpf, Gregor.
Tréner: Sheldon Keefe

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Jokiharju, Dahlin (A), Clifton, Power, Bryson, Ry. Johnson – Tuch, T. Thompson, Greenway – Krebs, J. Skinner, Peterka – Cozens, Benson, Okposo (C) – Girgensons (A), Robinson, V. Olofsson.
Tréner: Don Granato

Rozhodca: McIsaac, Markovic – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 18 624