2:5

koniec (1:2, 1:2, 0:1)

08.03.2024, 18:00 • 50. kolo • Martin Kožiak

Tipsport: 5.44 5.5 1.43

Michalovce porážajú Humenné 5:2, keď v tretej tretine dokázali skvelo ubrániť všetky súperove útoky a v samom závere sa trafil aj Acolatse.
Michalovce si tak poistili druhú priečku v tabuľke a Humenné sa s extraligou lúči prehrou. (20:10:36)

59:56

Dukla Michalovce dala gól!
Michalovčanom sa napokon podarilo dať bodku za zápasom bez toho, aby Humenné odvolalo brankára. SENA ACOLATSE dokázal pri svojom úniku prestreliť Kozla.
Asistencie: D. Buc, K. Daugavinš

59:05

Čas zápasu sa postupne kráti a Humennému sa nedarí ani usadiť v útočnom pásme.

58:03

Kozel sa rozhodol vyraziť naproti prenikajúcemu súperovi a týmto odvážnym zákrokom vypichol puk.

57:10

Santosov nájazd na Kozla sa gólom neskončil, keďže humenský brankár súpera skvelo prečítal.

56:20

Kozel si pri tomto zákroku vôbec nepočínal isto a puk sa mu nakoniec podarilo zachytiť až na niekoľkýkrát.

55:18

Ani Šoltésov pokus Škorvánka neprekvapil. Michalovský brankár si tak pripísal ďalší zákrok.

53:11

Až teraz prišla strela z dobrej pozície od Lapšanského, ktorá však nebola presná.

51:20

Daugavinšova strela z veľkého uhla skončila tesne vedľa brány.

50:00

Máme za sebou už polovicu tretej tretiny a Humenné už niekoľko minút nevyslalo ani strelu na bránu.

47:30

Michalovciam sa darí držať súpera ďaleko od svojej brány a čoraz viac sa tak približujú k víťazstvu.

45:35

Lapšanského delovka z prvej skončila len na Škorvánkovi, ktorý si potom poradil aj s dorážkou Kuruho.

42:30

Po Solenského streleckom pokuse sa pokúšal o dorážku ešte Santos, ale Kozel pokryl obe koncovky.

40:49

Domáci v plnom počte.

40:39

Michalovce pokračujú v presilovej hre, ale Kozel im túto strelu zneškodnil.

40:01

Druhá tretina skončila úplne rovnakým pomerom ako tá prvá a Michalovce tak navýšili svoj náskok na rozdiel 2 gólov. Na Paločkov zásah ešte dokázal odpovedať Foss, no zatiaľ posledný gól vstrelil Daugavinš a Michalovce tak vedú 4:2.

40:00

2:5

Góly a asistencie: 7. Šoltés (Vaško), 28. Foss (Šoltés) – 10. Buc (Daugavinš, Newton), 19. Varga (Paločko, Michalčin), 21. Paločko (Cibák), 30. Daugavinš (Drgoň), 60. Acolatse (Buc, Daugavinš)

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Meliško, Novický, Parshin, Krajňák, Pereskokov – Novota, Ťavoda, Lapšanský, Foss, Kuru – Pacalaj, Šimon, Šoltés, Linet, Vaško – Ragan, Borov, Thomka, Horvát
Tréner: M. Štrba

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Santos, Newton, Daugavinš – Cibák, Drgoň, Paločko, Solenský, Varga – Korenčík, Michalčin, Fedor, Suja, Stripai – Acolatse, Vašaš, Buc, Kabáč
Tréner: T. Valtonen