koniec (0:1, 0:1, 1:1) Stav série: 0:3

09.03.2024, 16:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 3 • Predkolo • Leona Tomcová cz

Tipsport: 2.94 4.02 2.19

Ode mě je to tedy vše, přeji příjemný zbytek dne. (19:14:16)
České Budějovice vybojovali i tento zápas a ukončili tak potřebnou sérii tří výher, která je posouvá dál. Pro Karlovy Vary tak letošní sezona končí.

Nejlepší hráči dnešního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Dominik Frodl
Banes Motor České Budějovice: Lukáš Pech

59:51

Blízko brankové tyčky byl Tomáš Redlich, ale puk se od ní odrazil směrem do vnějšího prostoru.

59:32

Dominik Hrachovina nahodil směrem na prázdnou karlovarskou branku. Puk stihl zastavit Tomáš Bartejs.

58:44

Energetici se na chvíli přesunuli do středního pásma, přesto si kotouč stále hlídají.

58:11

Hned po vhazování u Hrachoviny rozjeli Karlovarští útočný kolotoč. O jeho zakončení se pokusil Tomáš Rachůnek z pravého kruhu, ale jeho střela byla vyražena nad branku.

58:00

Energetici zariskují a na led jdou bez brankáře.

58:00

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

57:59

Grígerova střela skončila odražena od betonů.
Dnešní utkání sleduje 4746 diváků.

57:36

Jáchym Kondelík najížděl na Dominika Frodla. Domácího gólmana se snažil rozhodit, ale ačkoliv položil Frodla na led, přes betony se nedostal.

56:33

Tomáš Bartejs se pokusil propasírovat kotouč mezi tyčku a brankáře, ale Dominik Hrachovina puk nepropustil.

55:36

Nakonec jsou Karlovarští zahnáni do vlastního pásma, odkud se snaží probojovat pryč.

54:52

Energetici vytváří tlak na českobudějovickou branku.

53:47

Tomáš Bartejs vypálil z pravého kruhu, ale střela se opět odrazila od Hrachoviny zpět do hry.

52:57

Hra se přesunula před Dominika Frodla, kde se drží na puku Motor. Ten se ale nemůže dostat do zakončení.

51:49

Hráči bojovali u mantinelu u hostující branky o puk. Nakonec ho vybojovala Energie, která ale o něj po chvilce přišla a hra se přesouvá přes střední pásmo.

50:57

Joona Huttula po přihrávce na nic nečekal a z pravého kruhu vypálil dělovku. Puk ale Dominik Hrachovina vyrazil ramenem.

49:22

České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor ujel do protiútoku, kde původní střela Martina Beránka se odrazila od tyčky před Dominika Frodl. Domácí gólman ale přes hlouček hráčů puk nezaregistroval a tak příležitosti využil BRANT HARRIS, který dorazil kotouč za brankovou čáru.
Asistence: Martin Beránek, Pavel Pýcha

48:51

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nátlak Energie na hostující branku se vyplatil! Po několika usilovných dorážkách se kotouč dostal na hokejku ONDŘEJE PROCHÁZKY, který měl před sebou volný prostor.
Asistence: Ikka Kangasniemi, Tomáš Rachůnek

48:16

Karlovarští mohou ještě více zabojovat a využít přesilovou hru.

48:01

Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
Brant Harris – 2 min., podrážení.

47:38

A další pokus Energie. O zakončení se pokusil Adam Rulík, ale ani jemu se nepodařilo hostujícího gólmana překonat.

47:23

Tomáš Redlich pálil z pravého kruhu. Dominik Hrachovina ale střelu vychytal do lapačky.

47:08

Adam Kubík se dostal před Dominika Frodla, kterého nakonec nepřekonal.

46:24

Karlovarští se snaží udržet si kotouč na hokejkách a zaútočit.

45:45

Na základě rozhodnutí rozhodčích gól nebyl uznán.

45:45

Energie využívá možnost trenérské výzvy.

45:39

Hra se momentálně aktivně přesouvá ze strany na stranu.

44:29

Do bezpečí vyhazuje kotouč Tomáš Bartejs, který se ho i hned vzápětí snaží dojet. Dřív byli ale u puku hosté a posílají touš zpět.

43:47

Na domácího brankáře vytvořil Motor nátlak, který zatím bez újmy vychytal.

42:54

Dominik Frodl si připsal další zákrok, a to střelu Ondřeje Kachyňi, který pálil od modré.

42:13

Energetici se na chvíli dostali do útočného pásma, nepodařilo se jim ale udržet kotouč a hra se tak přesouvá zpět.

41:26

Hned po vhazování se do puku opřel z levého kruhu David Štichl, střela nakonec mířila těsně vedle branky.

40:43

Martin Beránek zkusil překonat Frodla z mezikruží, ale ten včas zaklapl betony.

40:06

České Budějovice si najíždí z vlastního pásma.

40:01

Ve druhé části odskočil Motor o další branku. Tři minuty před koncem opět využil přesilovou hru a o zakončení se postaral Jáchym Kondelík. Energetici bojují ze všech sil a dostali se i do větších šancí, ale stále nemohou najít recept na překonání Dominika Hrachoviny.
Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

40:00

39:28

Motor je zpátky v útoku. Do puku se opřel Filip Přikryl, ale Michal Plutnar si stačil lehnout do směru kotouče a překazil tak jeho zakončení.

38:34

Energetikům se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

38:19

Milan Gulaš se pokusil o zakončení, ale puk stihl domácí brankář vyrazit betonem.

38:04

České Budějovice se usazují v útočném pásmu.

37:18

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Filip Koffer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

36:43

Jen deset vteřin stačilo Motoru k využití přesilové hry. Z levého kruhu nabil Lukáš Pech na připraveného JÁCHYMA KONDELÍKA, který číhal v těsné blízkosti Dominika Frodla, jemuž po přihrávce stačil vstřelit kotouč za záda.
Asistence: Lukáš Pech, Jan Štencel.

36:33

Jan Hladonik – 2 min., vysoká hůl.

36:29

Po vhazování ve vlastním pásmu se s kotoučem prokličkoval až k hostující brance Jan Hladonik. Ke střele se ale nestačil dostat.

36:03

Během komerční přestávka probíhá menší úprava ledové plochy.

35:58

Jihočechům se podařilo vyhodit a zdržet se před karlovarskou brankou.

34:49

Karlovarští vyvíjí na soupeřovu branku nátlak, ale Hrachovinu se jim nedaří překonat.

34:28

Michal Plutnar zkusil štěstí taktéž z levého kruhu, ale puk se odrazil od stínícího hráče.

33:33

Ondřej Dlapa vystřelil z levého kruhu, ale Dominik Hrachovina kotouč vyrazil zpět do hry.

32:48

Motor se přesunul přes střední pásmo, ale po chvilce si kotouč přebírá opět Energie.

32:19

Karlovarští se usadili v předbrankovém prostoru soupeře, ale k zakončení se nemohou dostat.

31:38

Následuje komerční přestávka.

30:48

Motor se snaží zakončit, ale karlovarská obrana je zatím silná.

29:14

Karlovarská kombinace nevypadala špatně, ale po přihrávce Jiřího Černocha na spoluhráče, který nezkrotil puk se hra přesouvá přes střední pásmo.

28:15

Energetici musí začínat z obranné třetiny.

27:36

Adam Kubík si najížděl na Dominika Frodla a po chvilce vypálil. Jeho střela ale nakonec míjela branku.

27:15

Milan Doudera – 2 min., podrážení.

27:09

České Budějovice zakládají útok.

26:28

Jakub Valský se dostal s kotoučem do útočného pásma, kde ale neměl na koho přihrát a hra se přesouvá do středního pásma.

25:27

Dávid Gríger – 2 min., sekání + 2 min., hrubost, odpyká Daniel Kružík.

Jan Štencel – 2 min., hrubost.

25:08

Ondřej Procházka byl blízko brány a po přihrávce spoluhráče ihned zakončoval. Puk ale jen těsně minul branku.

24:46

Dalimil Mikyska měl před sebou čistý prostor a tak na nic nečekal a pálil z mezikruží. Kotouč ale zůstal schovaný na hrudi hostujícího gólmana.

24:07

Jáchym Kondelík – 2 min., držení hole.

23:58

Karlovarští sice zajeli do vlastního pásma, ale stále se drží na kotouči.

22:36

Jiří Černoch ujel sám na Dominika Hrachovinu, kterého ale nepřekonal a kotouč se odrazil zpět na led, kde byl chvíli bez povšimnutí. Volného kotouče si všiml hostující hráč, který na něj upozornil a než stihl karlovarský kapitán zareagovat, Hrachovina puk vyhodil.

21:39

Od modré vypálil dělovku Tomáš Bartejs, ale puk orazítkoval betony a vrátil se zpět do hry.

20:56

Dávid Gríger vyvezl kotouč z vlastního pásma až na levý kruh před Dominikem Hrachovinou, odkud přihrál na mezikruží Ikkovi Kangasniemimu. Ten se ale k zakončení nakonec nedostal.

20:19

20:03

Úvodní vhazování druhé části patři Energii.

20:01

Za námi je úvodní třetina, ve které Motor hned na začátku potrestal karlovarské vyloučení a otevřel dnešní zápas. Konkrétně se o to postaral Milan Gulaš ve 3. minutě. Karlovarští mohli ve 12. minutě využít pětiminutovou přesilovou hru, ale i přes velké úsilí a šance se přes Dominika Hrachovinu nedostali.
Jak bude utkání pokračovat, se dozvíme přibližně od 17:27, kdy začne druhá dvacetiminutovka.

20:00

19:18

Od modré se ke střele odhodlal Milan Gulaš. Puk jen škrtl připravenou lapačku a zamířil nad branku.

19:02

Jihočeši zakládají útočnou kombinaci.

18:19

Dalimil Mikyska – 2 min., sekání.

18:13

Puk se ale dostal k Motoru, který vyhazuje do bezpečí.

17:58

Jan Hladonik vyvezl kotouč z vlastního pásma, u sebe neměl ale nikoho, komu by vhodně přihrál a sám se ke střele nedostal. Obkroužil tak branku a následně přihrál.

17:25

Hned po vhazování střílel na Dominika Frodla Milan Gulaš, ale puk se odrazil od nohy karlovarského kapitána.

16:48

16:01

Blízko brance byl i Ondřej Beránek, ale ani jemu se nepodařilo překonat hostujícího gólmana.

15:35

Daniel Kružík pálil z pravého kruhu, ale puk letěl kolem branky.

14:27

Karlovarští kombinují před Hrachovinou.

13:42

Z mezikruží pálil Daniel Kružík, do cesty si ale lehl David Štich, který tak zabánil kotouči ve směru na branku. Puk se tak dostal ještě Jana Hladonika, který ale minul branku a Jihočeši vyhazují do bezpečí.

12:17

Energetici mají příležitost využít pětiminutovou přesilovou hru a s kotoučem tak hned míří do útočné třetiny.

11:48

Jakub Valský – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Josef Koláček.

11:08

Na Frodla najížděl opět Michal Gulaš, jeho střela byla vypíchnuta hokejkou a tak nabrala směr mimo bránu.

10:29

Michal Gulaš vypálil dělovku kousek od modré. Jeho střela ale letěla nad branku.

10:01

Energetikům se nakonec podařilo puk vyhodit a Motor si tak musí znovu najíždět.

09:28

Jihočeši dobývají v útočné třetině u mantinelu kotouč.

08:54

Hra se přesunula spíše do středního pásma, kde oba týmy bojují o udržení kotouče na svých hokejkách.

07:58

Karlovarští se drží na puku a snaží se dostat z vlastního pásma.

06:51

Po střetu zůstal na ledě sedět Mikuláš Hovorka. Z ledu ho na nosítkách odvezla připravená záchranná služba.

06:31

Redlichova střela byla betonem odražena zpět do hry.

05:25

Ale ne nadlouho. Kotouč se dostal opět do útočného pásma energetiků. O zakončení se pokusil Ondřej Beránek, ale kotouč mezi betony nedostal.

05:08

Jan Štencel vyhazuje do bezpečí.

04:48

Po přihrávce vyrazil na druhou stranu Jan Hladonik. Ke střele se ale přes bránícího soupeře nedostal.

04:17

Jihočeši se stále drží v útočné třetině.

02:55

Motor využívá přesilovou hru. Z kruhu na kruh přihrál Lukáš Pech MILANOVI GULAŠOVI, který propálil Dominika Frodla.

02:32

Filip Koffer – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

02:22

Lukáš Vopelka ujížděl na Dominika Frodla. Za modrou čárou byl však pozastaven Dalimilem Mikyskou.

01:33

České Budějovice se po vhazování ujímají kotouče a snaží se dostat z vlastního pásma.

01:21

A opět Michal Plutnar, který tentokrát vystřelil z mezikruží. Puk ale skončil v lapačce.

01:04

K další střele se dostal od modré Michal Plutnar, ale kotouč se přes Hrachovinu nedostal.

00:52

Karlovarští se zmocnili puku a zamířili s ním přes střední pásmo. Z levého kruhu poté pálil Tomáš Rachůnek. Hostující brankář ale jeho střelu zneškodnil.

00:26

Po pravé ruce karlovarského brankáře se u mantinelu bojuje o kotouč.

00:02

Úvodní buly patří Motoru, který se ihned vydává do útočné třetiny.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Mikyska, Bartejs, Huttula, Plutnar, McFadden, Stříteský, Dlapa, Rulík – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Kofroň, O. Procházka – Koffer, Kružík.
Trenér: Václav Eismann

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Gulaši, Hovorka, Doudera (A), Kachyňa, Pýcha, Štencel, Štich – F. Přikryl, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, Kubík – D. Simon, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.
Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát.
Čtvrtek 7.3.2024 – Motor ČB – K. Vary 5:4 po prodl.

Na první branku ve druhém utkání se čekalo do 18. minuty, kdy skóre otevřeli opět jako první Jihočeši, konkrétněji Brant Harris. Ve druhé dvacetiminutovce ale energetici narazili na Achillovu patu – oslabení. Toho dokázal Motor hned třikrát využít. Nejprve ve 23. minutě Lukáš Pech. Dále se pět minut na to prosadil Milan Gulaš. Čtvrtou branku v přesilové hře poté vstřelil ve 31. minutě Adam Kubík. Karlovarští však v poslední třetině sebrali veškerou sílu a energii a rozjeli gólovou palbu. Ve 47. minutě vsítil branku Filip Koffer. V čase 49:43 se k němu poté přidal Ikka Kangasniemi. Energii stačila přesně minuta a další gól vstřelil Jan Hladonik. O srovnávací branku se postaral Tomáš Rachůnek, který tak dvě minuty před koncem základní hrací doby nakonec posunul utkání do prodloužení. V něm se však v 62. minutě prosadil Milan Gulaš.
Středa 6.3.2024 – Motor ČB – K. Vary 4:2

V první třetině úvodního zápasu jsme se branky nedočkali. Otevřít skóre se ve 22. minutě podařilo Jakubovi Valskému. Energetici nezaháleli a o šest minut později stav srovnal Dávid Gríger. Západočechům se dokonce podařilo dostat se i do vedení. A to ve 35. minutě, díky Ondřeji Procházkovi. Slibně vyvíjející se zápas pro Karlovy Vary ale překazil od 52. minuty Milan Gulaš, který vyrovnal skóre. Energie se dostala pod tlak a i do oslabení, kterého využil v 56. minutě Brant Harris. Poslední gól Motoru padl též v přesilové hře, a to dvě minuty před koncem, kdy se opět prosadil Brant Harris.
Přeji příjemný podvečer z KV Areny, do které se přesouvá třetí zápas předkola play-off mezi Karlovými Vary a Českými Budějovicemi. V předchozích utkáních, která se odehrála na jihu Čech, si obě vítězství připsal Motor. Energetici tak chtějí využít příležitost domácí půdy a sérii nejlépe srovnat. Aby toho dosáhli, musí si zlepšit disciplínu a hlavně se vyvarovat zbytečným vyloučením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

1:3

Góly a asistencie: 49. O. Procházka (Kangasniemi, Rachůnek) – 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek, Pýcha)

Tréner: Václav Eismann

Tréner: Ladislav Čihák

Rozhodca: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát