AquaCity Pikes – Modré Krídla Slovan

0:7

koniec (0:3, 0:3, 0:1) Stav série: 1:3

10.03.2024, 18:00 • ZŠ Poprad • 4. kolo • Viktor Kalinács

Modré krídla Slovan postupujú do štvrťfinále play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy po tom, čo v sérii zdolali AquaCity Pikes 3:1 na zápasy.

V boji o postup do semifinále sa celok z Bratislavy stretne s Prešovom. Pre klub z Popradu sa sezóna definitívne skončila. (20:08:32)

59:17

Ďalší zákrok Hurčíka, ktorý bol od polovice duelu najlepším hráčom končiacich Pikes.

58:18

Ofsajd Modrých krídel.

58:00

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času i celej série Hurčík prerušuje dianie po delovke Jasenca.

57:14

Richard Petráš odzbrojil súpera pred bránkou, okamžite strieľal, ale minul!

56:00

Už len veľmi zriedkavo sa dostávame do pásma hostí.

54:33

Vzápätí zvonila horná žŕdka! Dočkáme sa aj ôsmeho gólu?

54:28

Klučiarova rana z veľkej vzdialenosti, skvelý zákrok ľavým betónom. Nasledovalo zakázané uvoľnenie Pikes.

53:47

V priebehu niekoľkých sekúnd Hurčík zasiahol trikrát. Musíme ho pochváliť za výkon, hoci ťažko povedať, koľkokrát by lovil puk zo siete, ak by hral od začiatku.

53:17

Domácim s nepremenenou šancou akoby úplne odišli sily. Netreba sa príliš čudovať, keďže postavili len dva kompletné formácie a ďalších dvoch útočníkov.

51:35

Modré Krídla Slovan dávajú gól! Andrisík vychytal obrovskú príležitosť Popradčanov, len aby o polminútu neskôr bol na opačnej strane dostatočne dôrazný spred bránkoviska LUKÁŠ LIPIANSKY.

Asistencie: Antonio Ožvald.

50:36

Hurčík upokojuje dianie na hracej ploche, keď vychytal Fabuša.

50:01

Puk poskakoval okolo pravej žŕdky domácej bránky, ale ani Volkov, ani jeho spoluhráč siedmy zásah nepridali!

49:06

Tempo opadlo, už nie je o čo hrať...

47:59

Hurčíkova lapačka vyletela včas a ukryla puk po strele z ľavej strany.

47:19

Hostia nepotrestali zlú rozohrávku pozdĺž mantinelu.

46:42

Zakázané uvoľnenie Pikes.

44:46

Úvodné minúty tretej dvadsaťminútovky nepriniesli ani mnoho tvrdo zákrokov. Nie je dôvod sa zraniť na konci sezóny, respektíve v rozhodnutej sérii.

42:25

Výborný Hurčík vychytal ďalší gól Bratislavčanov, zabránil už aspoň trom!

40:01

Modré krídla ešte navýšili svoje vedenie a už len povinných 20 minút ich delí od štvrťfinálovej série s Prešovom.

Tretia tretina sa začne približne o 18:37.

40:00

39:01

S problémami, ale predsa sa hostia dostali do stredného pásma.

38:06

Trubač pálil spomedzi kruhov, trafil však obrancu.

37:40

V ostatných minútach sa duel kúskuje, mali sme tu aj krátku reklamnú prestávku. Vhadzuje sa po ľavici Hurčíka.

36:10

Králik tesne pred brankárom hostí zmenil trajektóriu strely, čestný úspech však nezaznamenal.

35:14

Modré Krídla Slovan dávajú gól! Dušan Klučiar si od ľavého mantinelu nakorčuľoval na os ihriska, takmer od modrej nahodil puk a LUKÁŠ LIPIANSKY v predbránkovom priestore ukázal výborný teč.

Asistencie: Dušan Klučiar, Michal Jasenec.

34:24

Hostia v plnom počte.

34:05

Ani Králik, ani Lavička o centimetre neprekonávajú Andrisíka!

33:44

Kylnarovi ušiel puk v rozhodujúcom momente.

33:10

Na opačnej strane si dali Bratislavčania takmer vlastný gól!

32:46

Skvelý Hurčík drží Pikes nad vodou, betónom vyrazil zakončenie do protipohybu.

32:24

Prvá polovica trestu Mamonova sa práve skončila.

32:15

Zekucia sa dostal až pred bránku, ale netrafil jej priestor.

32:03

Modré krídla vyhadzujú puk cez všetky čiary.

31:57

Andrisík udržal puk po výstroji po strele Przygodzkého.

31:41

Popradčania kombinujú, ale chýba tomu to najpodstatnejšie – strela.

30:58

Nahodenie Burzíka z vrcholu kruhov bolo zrazené na ochrannú sieť.

30:24

Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan:
Maxim Mamonov – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

29:00

Ak aj niekto pochyboval o postupujúcom, teraz je jasné, že Modré krídla vyzvú Prešov v boji o semifinále.

28:06

Striedanie v tíme AquaCity Pikes:
z ihriska odchádza Štefan Valluš, prichádza Matej Hurčík.

28:06

Modré Krídla Slovan dávajú gól! Po Richardovi sa presadil aj SAMUEL PETRÁŠ. Rozobratie obrany Popradčanov a doklepnutie puku do siete.

Asistencie: Dušan Klučiar, Richard Petráš.

27:16

26:30

Vzápätí ďalší atak hostí, tentoraz to bola strela nad.

25:55

Modré Krídla Slovan dávajú gól! Nedáš, dostaneš! MICHAL JASENEC sa ocitol sám na pravom kruhu, Mešár ho nezastavil a tak autor prvého zásahu zvyšuje švihom k pravej tyčke na 4:0.

Asistencie: Václav Trubač, Tomáš Královič.

25:18

Ani Dlugoš, ani Kylnar sa nedostali k poriadnej koncovke po kontre! Zaváňalo to vylúčením, arbitri však mlčia.

24:25

Zatiaľ svižné druhé dejstvo, hrá sa zo strany na stranu.

23:16

Demova rana od modrej, pred bránkoviskom hrozili Bratislavčania, ale Valluš dokázal vyraziť do rohu klziska.

22:45

Máme za sebou úvodné útoky po prestávke, avšak výrazné nebezpečenstvo z nich nehrozilo.

22:30

Bolo by veľkým prekvapením, ak by ešte Pikes niečo dokázalo so súbojom urobiť. Pripomínam, že zatiaľ sa presadili len hráči prvej formácie hostí.

20:01

Modré krídla sú jednou nohou vo štvrťfinále, keď vedú v Poprade nad Pikes hladko 3:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

19:52

Ešte menšia šarvátka, avšak úplne zbytočná sedem sekúnd pred koncom prvej periódy...

18:00

Domáci sa dostali do dvoch protiútokov, Andrisík sa musel obracať. Napriek tomu si drží čisté konto.

15:33

Dlhšia pasáž bez prerušenia. Duel bude zbytočne naťahovať, pretože domáci už musia tušiť, že toto bude náročné otočiť.

14:24

Ožvald po otočke okolo svojej osi bekhendovo pred bránku, puk sa tam však cez viacero tiel nedostal.

13:54

Domáci s ojedinelou koncovkou, presná však nebola.

12:32

Pikes s icingom.

11:08

Modré Krídla Slovan dávajú gól! Po 11 minútach je rozhodnuté. RICHARD PETRÁŠ pridáva tretí gól po krásnej kombinácii prvej formácie.

Asistencie: Samuel Petráš, Dušan Klučiar.

10:14

Valluš ustál dorážku Klučiara, ktorý už má na konte dve asistencie. Mohlo to byť 0:3!

09:25

Nahodenie hostí skončilo na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude po pravici gólmana Popradčanov.

09:07

Ožvald bleskovo prenikol do útočného pásma, jeho pokus bol zrazený.

08:58

Modré krídla vyhodili puk cez všetky čiary, čo znamená jediné – zakázané uvoľnenie.

08:48

08:18

Veľmi málo razantný bekhendový pokus Mamonova, Pikes s krátkou presilovkou.

08:14

Domáci v plnom počte.

07:10

Pokračujeme v hre štyroch na štyroch, Andrisík sa musel blysnúť zákrokom.

06:48

Richard Petráš – 2 min., nešportové správanie.

06:48

Modré Krídla Slovan dávajú gól! RICHARD PETRÁŠ ideálne reagoval na odraz puku od zadného mantinelu a pohotovo sklepol puk za bránkovú čiaru. Presilovka piatich na troch využitá, avšak Petráš následne dostal dvojminútový trest za nešportovú oslavu gólu.

Asistencie: Dušan Klučiar.

06:28

Jasenec z vrchu kruhu švihom míňa bránku.

06:14

Jakub Burzík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

06:09

Matej Kraut – 2 min., napadnutie.

05:50

Bohunický "prišpendlil" Nahalku na mantinel, len to tak zahučalo.

04:51

Modré Krídla Slovan dávajú gól! Ubránené oslabenie, favorit sa ujíma vedenia. MICHAL JASENEC pálil bez prípravy po prihrávke Klučiara na os ihriska. Valluš toho cez obrancov veľa nevidel.

Asistencie: Dušan Klučiar, Daniel Demo.

04:23

04:00

Andrisík reagoval na nahodenie i dorážku, Bratislavčania sa ubránili a oslobodili.

03:47

Kylnar zatlačený k mantinelu, nemá komu prihrať.

03:07

Zatiaľ tragická presilovka od Pikes, Modré krídla sa bez problémov oslobodili.

02:23

Luca Krakovský – 2 min., podrazenie.

01:12

Na opačnej strane sa v samostatnom nájazde ocitol Sokoli, Andrisík pozorný.

00:55

Teraz už domáci brankár musel zakročiť po strele Jasenca.

00:31

Už prvé striedanie prinieslo prihrávku spoza bránky pred Valluša, k zakončeniu však neprišlo.

00:01

AquaCity Pikes: Valluš (Hurčík) – Nahalka, Burzík, Mešár, Zekucia – Kraut, Stanček, Przygodzki – Kylnar, Králik, Sokoli – Lavička, Dlugoš
Tréner: Ľubomír Hurtaj

Modré Krídla Slovan: Andrisík (Haronik) – Bohunický, Královič, Demo, Hauser, Fabuš, Vidovič, Krakovský – Klučiar, R. Petráš, S. Petráš – Jasenec, Lipiansky, Ožvald – Mamonov, Trubač, Dudáš – Volkov, Olos, Pšenko
Tréner: Ján Lipiansky

Rozhodca: Jobbágy, Krajčík – Nosek, Drblík – Ország.
Modré krídla si v sobotňajšom súboji vďaka výhre 5:2 vybojovali možnosť mečbalu na ľade Popradčanov.

V sérii hranej na tri víťazné duely vedú 2:1, pričom zaujímavosťou je, že z troch ostatných zápasov inkasovali iba raz viac ako dva góly.

Pokiaľ Šťuky v nedeľu triumfujú, o postupujúcom do štvrťfinále sa rozhodne v utorok v Bratislave.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo 4. zápasu osemfinále play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy medzi AquaCity Pikes a Modré Krídla Slovan.

Stretnutie sa začne o 18:00.

0:7

Góly a asistencie: 5. Jasenec (Klučiar, Demo), 7. R. Petráš (Klučiar), 12. R. Petráš (S. Petráš, Klučiar), 26. Jasenec (Trubač, Královič), 29. S. Petráš (Klučiar, R. Petráš), 36. Lipiansky (Klučiar, Jasenec), 52. Lipiansky (Ožvald)

Rozhodca: Jobbágy, Krajčík – Nosek, Drblík – Ország