15.03.2024, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Jan Prošek cz

Střely na bránu: 24 – 23 | Přesilová hra: 1/3 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 6

Joey Daccord (SEA) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 58:33
Charlie Lindgren (WSH) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 59:50

Česká a slovenská stopa
Tomáš Tatar (SEA) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:28
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:42

Tři hvězdy utkání
1. Connor McMichael (WSH) 1+0
2. Charlie Lindgren (WSH) 23 zákroků
3. Oliver Bjorkstrand (SEA) 1+0 (05:47:49)

59:22

Oddechový čas pro tým Seattle Kraken.

59:00

Jeden z hostujících hráčů odehrál kotouč z brankoviště, domácí se do šance nedostali.

58:33

Domácí v šesti, mají buly v útočném pásmu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:20

Hostující celek hraje takticky velmi dobře a nedává soupeři mnoho příležitostí, aby se dostal do šancí.

56:20

Mnoho času už domácí celek v závěru třetí třetiny nemá a stále prohrává o jednu branku.

55:38

Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Capitals.

55:22

Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, domácí celek stále prohrává o jednu branku.

54:42

Connor McMichael měl další šanci, ale nyní ho vychytal Joey Daccord. Komerční přestávka.

54:19

Joey Daccord rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí potřebují útočit, to se jim ale nedaří.

53:30

Z pohledu Krakenů ubíhá čas velmi rychle, prohrávají o jednu branku a marně čekají na nějakou příležitost.

51:36

51:36 Connor MCMICHAEL - 1:2

51:36

Washington právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává v tomto zápase do vedení, po brejku a rychlém přenesení hry se blafákem prosazuje CONNOR MCMICHAEL.

51:26

Oliver Bjorkstrand trefil dobrou střelou pouze soupeře.

51:13

Hraje se především ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

50:42

André Burakovsky hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hosté přesilovku nepromění.

49:27

Alexandr Ovečkin zakončoval z dobré pozice, jeho projektil dokázal zastavit brankář Seattlu.

49:00

Seattle brání velmi dobře, soupeře nepouští do svého obranného pásma.

48:31

Další přesilovka pro Capitals, kteří tak mají příležitost dostat se do vedení.

48:03

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Matthew Beniers – 2 min., podrážení.

47:17

Pierre-Édouard Bellemare nedokázal přejít do zakončení, Alexandr Alexejev ho nepustil k brance.

47:02

Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se hra nepřerušuje, více ze hry mají domácí.

45:10

Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetiny. Optickou převahu mají nyní hráči Seattlu.

43:32

43:32 Oliver BJORKSTRAND - 1:1

43:32

Seattle právě vstřelil branku!
Domácí celek sice neproměnil přesilovku, ale nyní srovnává stav zápasu na 1:1. Ránou z mezikruží trefil odkrytou část branky dobře hrající OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Yanni Gourde a Kailer Yamamoto.

43:16

Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat před branku.

42:11

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Alexandr Alexejev – 2 min., podrážení.

42:07

V úvodu třetí třetiny se hraje rychlý hokej, hosté vedou na střely 20:15 a dokázali se také prosadit.

40:01

Zápas pokračuje třetí třetinou, hostující celek má těsný náskok v jejím úvodu.

40:01

T. J. Oshie autorem snadné branky, díky čemuž vede hostující celek těsně 1:0.

40:00

39:14

Už se pravděpodobně nic nestane v této fázi zápasu.

39:01

Začala poslední minuta hry ve třetině.

37:42

Dylan Strome minul branku z dobré pozice mezi kruhy. Nechybělo moc jeho pokusu.

37:10

Domácí měli zajímavou šanci, ale Martin Fehérváry dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.

36:30

Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hosté vedou díky úspěšné přesilovce.

34:20

34:20 T. J. Oshie - 0:1

34:20

Po obrovské chybě domácího brankáře se hosté dostávají do vedení, kotouč po nepovedené rozehrávce brankáře snadno do branky dostal T. J. OSHIE.

33:36

Další přesilovka pro hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.

33:25

Brian Dumoulin – 2 min., podrážení.

33:12

Alexandr Ovečkin se protlačil do zakončení, ale brankář Seattlu si dokázal poradit s jeho pokusem. Bude se vhazovat.

32:25

Charlie Lindgren se zapojil do rozehrávky, následně Ivan Mirošničenko mířil v brejku na brankáře, ale nepřekonal ho. Komerční přestávka.

31:54

11:13, střelecky je v tomto zápase mírně aktivnější hostující celek, ale na výraznější příležitost stále čekáme.

30:51

Tato přesilovka se Capitals rozhodně nedaří, hosté se nemohou propracovat do střelecké pozice.

29:50

Hostující přesilovková formace se usadila v útočném pásmu, ale s ránou od modré čáry si poradil brankář, a pak úřadovali obránci.

29:11

Ryker Evans – 2 min., nedovolené bránění.

28:22

Bez výraznější šance se nesla hra čtyři na čtyři, nyní už pět na pět. Dostáváme se do poloviny hry v tomto zápase, zatím čekáme na úvodní branku zápasu.

27:07

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

26:13

Sledovat budeme nyní hru čtyři na čtyři, tresty skončí prakticky ve stejném čase.

26:10

T. J. Oshie – 2 min., hákování.

26:07

André Burakovsky – 2 min., držení.

26:07

Joey Daccord kryje kotouč po střele od modré čáry, následovat bude buly, ale nejprve komerční přestávka.

24:54

Tom Wilson zakončoval, a pak Joey Daccord vytáhl svůj první zákrok ve druhé části zápasu.

24:32

Matthew Beniers ani Jordan Eberle nedokázali z dobré střelecké pozice vypálit přesněji.

24:10

Charlie Lindgren byl připravený a dokázal si poradit se zajímavou střelou domácího celku.

22:42

Capitals rozehrávají od své vlastní branky, na výraznější moment zatím čekáme i v této fázi utkání.

21:46

9:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, převahu mají hráči Seattlu.

21:23

Capitals hrají hodně aktivně v úvodu druhé třetiny, ale stále čekáme na úvodní branku utkání.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav, za necelých dvacet minut pokračujeme druhou částí zápasu.

20:00

19:42

Joey Daccord kryje střelecký pokus soupeře, uvidíme ještě jedno vhazování.

19:30

Už se pravděpodobně nic nestane v první třetině tohoto zápasu.

18:05

John Carlson se jako obránce dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno vyrazil domácí brankář betonem.

17:01

Více ze hry mají domácí hráči, kteří ale na výraznější příležitost zatím čekají.

16:39

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, zbývají necelé čtyři minuty hry z první třetiny.

16:16

Ofsajd Capitals, komerční přestávka.

16:00

Začala finální pasáž hry v první třetině, zatím stále čekáme na úvodní výraznější příležitost.

15:37

John Carlson to zkoušel od modré čáry, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Seattlu.

13:42

Domácí rozehrávají od své branky, ale přechod do útočného pásma se klubu nepovedl. Hrát tak mohou Capitals.

12:41

Jamie Oleksiak a Kailer Yamamoto si vypracovali dobrou příležitost, ale nedokázali kotouč dostat na branku soupeře.

12:24

9:5, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, mnoho zajímavých momentů aktuální pasáž hry nenabízí.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, aktuálně platí bezbrankový stav.

09:28

Po zásahu vysokou hokejkou je hra přerušená, domácí vybojovali buly v útočném pásmu. Do výraznější šance se klub nedostal.

08:52

Domácí celek se dostal do ofsajdu, jeho akce končí, špatný přechod do útočného pásma způsobil Tomáš Tatar.

07:46

André Burakovsky si vypracoval zajímavou šanci, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

07:38

Charlie Lindgren na poslední chvíli viděl kotouč, který mířil na jeho branku, na poslední chvíli dokázal zasáhnout.

06:46

Komerční přestávka.

06:24

Mnoho šancí úvod zápasu nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry. Pierre-Édouard Bellemare to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

05:08

Joey Daccord kryje kotouč po střele soupeře, připisuje si první zákrok v tomto zápase.

05:00

6:0, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

03:50

Alexandr Ovečkin se propracoval do zakončení, s jeho ránou si poradil brankář Krakenů.

03:22

Yanni Gourde pálil, Charlie Lindgren vyrazil puk, následně už hrají hosté v plném počtu.

02:49

Domácí celek se pokoušel dostat se do útočného pásma, ale jeho snahu přibrzdil ofsajd.

01:44

Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

01:26

Tom Wilson – 2 min., hrubost.

01:22

Jamie Oleksiak vypálil z bezprostřední blízkosti, následně kryje kotouč brankář Charlie Lindgren.

00:55

Oliver Bjorkstrand se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl příliš povedený.

00:14

Zápas začal o něco později vzhledem ke slavnostnímu úvodu utkání,

00:01

Jordan Eberle odehrál zápas číslo 1000, dnes probíhá slavnostní ocenění tohoto milníku.

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Dumoulin, Larsson, Oleksiak, Borgen, R. Evans, Schultz – Tatar, Beniers, Eberle – Kartye, McCann, Burakovsky – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Yamamoto, Bellemare, B. Tanev.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson, Sandin, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin, McMichael, Oshie – Milano, D. Strome, Mirošničenko – Pacioretty, Lapierre, Wilson – Malenstyn, Dowd, Protas.
Zápas brzy začne.
Seattle Kraken odehrál 64 zápasů s bilancí 22-6-12-24 a ziskem 68 bodů. V tabulce Západní konference je aktuálně klub na jedenácté pozici.
Washington Capitals odehrál 64 zápasů s bilancí 24-6-9-25 a získal 69 bodů. V tabulce Východní konference je aktuálně na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál pouze dva.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

1:2

Góly a asistencie: 44. Bjorkstrand (Gourde, Yamamoto) – 35. Oshie, 52. McMichael

Diváci: 17 151